Stoiska KOVE na EICMA 2026 w Mediolanie muszę najpierw poszukać. Kiedy w końcu je znajduję, już na jego skraju wita mnie ściana pełna silników, która opowiada połowę historii. Dwucylindrowiec 625, czterocylindrowiec 645, do tego wyczynowy jednocylindrowiec o pojemności 450 cm³: ta młoda marka ma dziś w ofercie sześć różnych koncepcji silników. Najbardziej zajmuje mnie jednak na tym stoisku nie różnorodność, lecz masa. Wszystkie te motocykle, od supersporta po rajdowe enduro, są lekkie. Dokładnie tego my, motocykliści, od lat domagamy się od uznanych producentów.

KOVE na EICMA 2026 dostarcza lekkie motocykle
350 RALLY ze 143 kg i czterocylindrowiec ze 109 KM
Od 20 lat domagamy się od Japończyków i Europejczyków lżejszych motocykli. Na stoisku KOVE na EICMA 2026 zobaczyłem, kto naprawdę je buduje: od czterocylindrowego supersporta po 350 RALLY ze 143 kg.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
nastynils
Opublikowano na 6.11.2026
Od wyścigów do 450RR z małym czterocylindrowcem

450-tka z czterema cylindrami, kręcąca się powyżej 13 000 obr./min, to w tej klasie mała sensacja.
KOVE zdobyło ostrogi w wyścigach, w mistrzostwach świata Supersport 300 na bazie 450RR. Na 2027 rok marka, według własnego komunikatu, planuje kolejny krok w mistrzostwach świata z 650RR. To, co z tego możemy kupić, stoi tuż obok. 450RR to mały supersport z rzędowym czterocylindrowcem o pojemności 443 cm³, który generuje 67 KM przy 13 250 obr./min. Siadam na nim i siedzi się dobrze. Według KOVE masa mokra wynosi 165 kg, a wysokość siedzenia 785 mm. Kto przy 450-tce myśli o grzecznym jednocylindrowcu, szybko zmieni zdanie: czterocylindrowiec kręcący się powyżej 13 000 obr./min to w tej klasie mała sensacja. Na później KOVE zapowiada samodzielnie opracowane elektroniczne sprzęgło o nazwie KEC, według roadmapy na pierwsze półrocze 2028 roku.
650RR przenosi świat supersportów na nowy poziom – z radarem

Czterocylindrowiec 645 generuje 109 KM, do tego sześcioosiowa IMU i dwukierunkowy quickshifter.
Kategorię wyżej stoi 650RR. Rzędowy czterocylindrowiec o pojemności 645 cm³ według KOVE generuje 109 KM przy 13 000 obr./min i 60 Nm. Do tego sześcioosiowa IMU, ABS w zakręcie i dwukierunkowy quickshifter. Na stoisku czytam o Keyless Ride, dużym wyświetlaczu TFT, tempomacie i launch control, czyli o wszystkich elektronicznych systemach wspomagających, jakich można sobie życzyć w supersporcie. Ma na pokładzie nawet asystenta martwego pola i zmiany pasa, według doniesień działającego w oparciu o radar. Debiut rynkowy KOVE planuje według roadmapy na drugie półrocze 2027 roku, nie podając przy tym konkretnego rynku. Kto szuka żywotnego czterocylindrowca z pełnym pakietem elektroniki, powinien w każdym razie mieć 650RR na liście.
Przymiarka na 625X – nisko i pewnie na nogach

Rzędowy dwucylindrowiec 625X ma 581 cm³ i generuje 63 KM, jest też wersja A2.
Wśród motocykli adventure wielu zna już 800-tkę od KOVE, ja też znam kilku zadowolonych klientów. Dla mnie to obecnie najlżejszy motocykl adventure na rynku, który naprawdę nadaje się na przygodę, i najlepszy kompromis między komfortem jazdy a osiągami w terenie. Podczas mojej podróży Coast-to-Coast spotkałem kolegę, który jeździł na nim w rajdzie i był w pełni zadowolony. Nowością jest dla mnie świat 625-tek. Siadam na 625X: świetny wyświetlacz, pełnowymiarowa, regulowana szyba, szeroka kierownica. Pozycja jest stosunkowo niska i zintegrowana z motocyklem, widać to od razu po kącie kolana, a ja stoję bardzo pewnie. Rzędowy dwucylindrowiec o pojemności 581 cm³ generuje 63 KM i 56,5 Nm, jest też wersja A2 z 35 kW. Pro Max otrzymuje elektroniczny amortyzator, który przy niskiej prędkości automatycznie obniża wysokość siedzenia, według doniesień poniżej 30 km/h.
350 RALLY i 125 Rally jako ultralekka sensacja

125 Rally ma masę suchą 122 kg i jest skierowana do jeźdźców z prawem jazdy kat. A1.
Przy motocyklach wyczynowych robi się radykalniej. 450 Rally z wyczynowym jednocylindrowcem jest lekka, ale nie oferuje już komfortu jazdy 600-tki czy 800-tki. Prawdziwą sensacją dnia jest jednak coś innego: 350 RALLY w czerwono-turkusowym malowaniu i z rajdową szybą. Jej jednocylindrowiec o pojemności 349,9 cm³ generuje 30 kW, czyli 41 KM, do tego 33,7 Nm. Masa sucha to tylko 143 kg, toczy się na kołach 21 cali z przodu i 18 cali z tyłu, zawieszenie jest regulowane, a zbiornik według KOVE mieści 21 litrów. To będzie prawdziwa petarda, jestem tego pewien. Poniżej jest jeszcze 125 Rally o masie suchej 122 kg dla posiadaczy prawa jazdy kat. A1. Oba modele są według roadmapy KOVE zaplanowane na drugie półrocze 2027 roku. Kto chce lekko i daleko w teren, dostaje tu naprawdę konkretną ofertę.
Dlaczego KOVE oznacza dla mnie lekkie motocykle
Choć ten line-up mnie zachwyca, jedną obawę zabieram ze sobą ze stoiska. Mam nadzieję, że struktury sprzedaży i dealerzy poradzą sobie z całą tą gamą. Kiedyś takie marki były zjawiskiem marginalnym, dealer po prostu stawiał jeden model w salonie. Przy takiej ofercie potrzeba jednak miejsca, a do tego coś innego musi wylecieć. Ciekaw jestem, którzy producenci ucierpią przez nowych graczy. Bo jedno trzeba przyznać: KOVE punktuje przede wszystkim lekką konstrukcją, niezależnie czy to naked bike, supersport czy enduro. Od 20 lat domagamy się od Japończyków i Europejczyków lżejszych motocykli. KOVE je dostarcza. Z tym moim zdaniem kojarzy się ta marka, a to dla nas, motocyklistów, naprawdę dobra wiadomość.
Stoisko KOVE w wielkim filmie z EICMA
Mój pełny obchód EICMA 2026 można obejrzeć jako czterogodzinny film na kanale YouTube 1000PS. Stoisko KOVE zaczyna się po niecałych dwóch i pół godzinach, ten link przenosi bezpośrednio do KOVE. Zobaczycie ścianę silników ze wszystkimi koncepcjami marki, 450RR i 650RR z bliska, 800-tkę adventure oraz moją przymiarkę na 625X z podniesioną szybą. Do tego 450 Rally, nowa 350 RALLY, 125 Rally i moje przemyślenia o tym, co ta marka oznacza dla dealerów. Kto będzie oglądał dalej, dostanie ponad 40 kolejnych stoisk, od Hondy przez KTM po BENDA, z przymiarkami, rozmowami na stoiskach i jasnymi ocenami. Cztery godziny EICMA do obejrzenia, bez tłoku i bez dojazdu do Mediolanu.
Ramka z danymi: KOVE na EICMA 2026 w skrócie
- 450RR: rzędowy czterocylindrowiec 443 cm³, 67 KM przy 13 250 obr./min, masa mokra 165 kg, wysokość siedzenia 785 mm, zbiornik 15 l, elektroniczne sprzęgło KEC według roadmapy w pierwszym półroczu 2028
- 650RR: rzędowy czterocylindrowiec 645 cm³, 109 KM (80 kW) przy 13 000 obr./min, 60 Nm przy 11 000 obr./min, sześcioosiowa IMU, ABS w zakręcie, quickshifter, wysokość siedzenia 810 mm, zbiornik 17 l, debiut rynkowy według roadmapy w drugim półroczu 2027
- 625X Pro: rzędowy dwucylindrowiec 581 cm³, 63 KM (46 kW) przy 8500 obr./min, 56,5 Nm, wersja A2 z 35 kW, zawieszenie KYB, wysokość siedzenia 820/850 mm
- 625X Pro Max: baza techniczna jak 625X Pro, masa mokra 221 kg, zbiornik 21 l, wysokość siedzenia od 795 do 850 mm (obniżana elektronicznie)
- 350 RALLY: jednocylindrowiec 349,9 cm³, 41 KM (30 kW) przy 9000 obr./min, 33,7 Nm, masa sucha 143 kg, zbiornik 21 l, koła 21/18 cali, debiut rynkowy według roadmapy w drugim półroczu 2027
- 125 Rally: masa sucha 122 kg, koła 21/18 cali, debiut rynkowy według roadmapy w drugim półroczu 2027
EICMA 2026
KOVE na EICMA 2026 dostarcza lekkie motocykle Zdjęcia
Źródło: 1000PS
KOVE 125 RALLY widziany z przodu z prawej strony. KOVE podaje mase wlasna na sucho wynoszaca 122 kg.
KOVE 125 RALLY widziany z przodu z lewej strony. Przednie kolo ma 21 cali.
KOVE 125 RALLY z prawej strony. Z tylu KOVE stawia na 18-calowe kolo.
KOVE 125 RALLY z lewej strony. Producent pozycjonuje ten model jako motocykl adventure na poczatek przygody z ta klasa.
KOVE 125 RALLY widziana z lewej strony z tylu. Zgodnie z harmonogramem rynkowy debiut zaplanowano na druga polowe 2027 roku.
KOVE 125 RALLY widziany z prawej strony z tylu. Rozmiary kól sa takie same jak w modelu 350 RALLY.
KOVE 125 RALLY z przodu. Podana masa to masa na sucho.
KOVE 350 RALLY widziany z przodu z prawej strony. Jednocylindrowy silnik ma pojemnosc 349,9 cm³.
KOVE 350 RALLY z przodu. KOVE podaje 30 kW i 33,7 Nm.
KOVE 350 RALLY z przodu z lewej strony. Zbiornik paliwa miesci 21 litrów.
KOVE 350 RALLY z lewej strony. Dwa walki wyrównowazajace maja ograniczac wibracje.
KOVE 350 RALLY widziany z tylu z lewej strony. Skok zawieszenia wynosi 250 mm z przodu i 230 mm z tylu.
KOVE 350 RALLY widziany ukosnie od tylu z prawej strony. Przeswit wynosi 260 mm.
KOVE 350 RALLY z prawej strony. Skladane podnózki pasazera uzupelniaja dwuosobowa kanape.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok z przodu. Nowy rzedowy silnik czterocylindrowy ma pojemnosc 645 cm³.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok z prawej strony. KOVE deklaruje 80 kW przy 13 000 obr./min.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, ujecie z przodu z prawej strony. Maksymalny moment obrotowy wynosi 60 Nm przy 11 000 obr./min.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, ujecie z prawej strony od tylu. Elektroniczne sterowanie przepustnica jest czescia koncepcji silnika.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok z lewej strony. Szescioosiowa jednostka IMU nalezy do pakietu elektroniki.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok z przodu z lewej strony. Quickshifter dziala przy zmianie biegów w obu kierunkach.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok z lewej strony od tylu. KOVE wspomina o ABS-ie dzialajacym w zakretach.
KOVE 650RR w bialym malowaniu, widok od tylu. Tylny stelaz wykonano z aluminium.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z przodu z lewej strony. Nowy rzedowy czterocylindrowiec ma pojemnosc 645 cm³.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z lewej strony z tylu. KOVE podaje 80 kW przy 13 000 obr./min.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z lewej strony. Maksymalny moment obrotowy wynosi 60 Nm przy 11 000 obr./min.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok od tylu. Elektroniczne sterowanie przepustnica jest czescia koncepcji silnika.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok od przodu. Szescioosiowa jednostka IMU nalezy do pakietu elektroniki.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z prawej strony. Quickshifter dziala przy zmianie biegów w góre i w dól.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z przodu z prawej strony. KOVE informuje o ABS-ie dzialajacym w zakretach.
KOVE 650RR w niebiesko-czerwonym malowaniu wyscigowym, widok z prawej strony z tylu. Rama pomocnicza wykonana jest z aluminium.
KOVE 650RR w czarnym malowaniu, widok z prawej strony. Nowy rzedowy czterocylindrowiec ma pojemnosc 645 cm³.
KOVE 650RR w czarnym malowaniu, ujecie z przodu z prawej strony. KOVE deklaruje moc 80 kW przy 13 000 obr./min.
KOVE BONIC widziany z przodu z prawej strony. Konstrukcja inspirowana jest budowa ptasich kosci.
KOVE BONIC z przodu. KOVE wykorzystuje optymalizacje parametryczna przy projektowaniu konstrukcji.
KOVE BONIC – widok z przodu z lewej strony, pod katem. Wedlug producenta design modelu zostal wyrózniony nagroda iF DESIGN AWARD.
KOVE BONIC z lewej strony. BONIC korzysta z opracowanej samodzielnie platformy z silnikiem o przeplywie osiowym.
KOVE BONIC ukosnie z tylu z lewej strony. Przewidziano kilka trybów jazdy.
KOVE BONIC ukosnie od tylu z prawej strony. Moc powyzej 25 kW to cel rozwojowy.
KOVE BONIC z prawej strony. Koncepcja jest ukierunkowana na rekreacyjna jazde w terenie.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, widok z prawej strony. KOVE zapowiada rekord okrazenia wyscigowego w Assen na 2026 rok.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, ujecie z prawej strony od tylu. Producent podaje, ze w 2026 roku zdobyla 20 punktów w WorldSPB.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, widok od tylu. KOVE okresla model 450RR jako motocykl o najmniejszej pojemnosci skokowej w WorldSPB.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, widok z lewej strony od tylu. Model 450RR wspomniano w czesci artykulu poswieconej wyscigom.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, widok z lewej strony. KOVE zapowiada na 2026 rok rekord okrazenia wyscigowego w Assen.
KOVE 450RR w czarnym malowaniu, ujecie z przodu z lewej strony. Producent podaje, ze w 2026 roku model zdobyl 20 punktów w WorldSPB.
Czarna KOVE 450RR widziana z przodu. KOVE okresla model 450RR jako motocykl o najmniejszej pojemnosci skokowej w stawce WorldSPB.
KOVE 450RR w czarnym kolorze, ujecie z przodu z prawej strony. Model 450RR zostal wspomniany w czesci artykulu poswieconej wyscigom.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, widok z prawej strony. KOVE podaje, ze w 2026 roku ustanowiono rekord okrazenia na torze w Assen.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, ujecie z prawej strony od tylu. Producent informuje o 20 punktach w WorldSPB w sezonie 2026.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, widok od tylu. KOVE okresla model 450RR jako motocykl o najmniejszej pojemnosci skokowej w stawce WorldSPB.
Biala KOVE 450RR z czerwona rama, widok z tylu z lewej strony. Model 450RR zostal wspomniany w czesci artykulu poswieconej wyscigom.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, widok z lewej strony. KOVE podaje, ze w 2026 roku ustanowiono rekord okrazenia na torze w Assen.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, ujecie z przodu z lewej strony. Producent informuje o 20 punktach w WorldSPB w sezonie 2026.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, widok z przodu. KOVE okresla model 450RR jako motocykl o najmniejszej pojemnosci skokowej w WorldSPB.
KOVE 450RR w bialym malowaniu z czerwona rama, ujecie z przodu z prawej strony. Model 450RR wspomniano w czesci relacji poswieconej wyscigom.






































































