Stánek KOVE na EICMA 2026 v Miláně musím nejdřív hledat. Když ho konečně najdu, hned na okraji mě přivítá stěna plná motorů, která sama vypráví polovinu příběhu. Dvouválec s objemem 625, čtyřválec s 645, k tomu závodní jednoválec s 450 kubíky: šest různých koncepcí motorů má tahle mladá značka mezitím v nabídce. Co mě na tomhle stánku ale zaměstnává nejvíc, není rozmanitost, nýbrž hmotnost. Napříč celou nabídkou, od supersports po rallyové enduro, jsou tyhle motocykly lehké. Přesně to my motorkáři roky chceme po zavedených výrobcích.

KOVE na EICMA 2026 přináší lehké motocykly
350 RALLY se 143 kg a čtyřválec se 109 k
Už 20 let chceme po Japoncích a Evropanech lehčí motocykly. Na stánku KOVE na EICMA 2026 jsem viděl, kdo je skutečně staví: od čtyřválcového supersports až po 350 RALLY se 143 kg.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
nastynils
Zveřejněno dne 6. 11. 2026
Od závodění k 450RR s malým čtyřválcem

Čtyřistapadesátka se čtyřmi válci, která se točí přes 13 000 ot/min, je v této třídě malá senzace.
Ostruhy si KOVE vysloužilo v závodech, v mistrovství světa Supersport 300 se strojem na bázi 450RR. Na rok 2027 značka podle vlastního prohlášení plánuje další krok v mistrovství světa s 650RR. Co si z toho můžeme koupit, stojí hned vedle. 450RR je malý supersports s řadovým čtyřválcem o objemu 443 cm³, který dává 67 k při 13 250 ot/min. Sednu si na ni a sedí se dobře. Podle KOVE váží 165 kg v provozním stavu, výška sedla je 785 mm. Kdo si u čtyřistapadesátky představí hodný jednoválec, bude vyveden z omylu: čtyřválec, který se točí přes 13 000 ot/min, je v této třídě malá senzace. Do budoucna KOVE ohlašuje vlastní elektronickou spojku KEC, podle plánu na první pololetí 2028.
650RR přináší do světa supersports radar

Čtyřválec 645 dává 109 k, k tomu šestiosá IMU a quickshifter oběma směry.
O kategorii výš stojí 650RR. Řadový čtyřválec o objemu 645 cm³ podle KOVE dává 109 k při 13 000 ot/min a 60 Nm. K tomu šestiosá IMU, ABS do zatáček a quickshifter oběma směry. Na stánku čtu o bezklíčovém systému Keyless Ride, velkém TFT displeji, tempomatu a launch controlu, tedy o všech elektronických asistentech, které si v supersports můžete přát. Na palubě má dokonce asistenta mrtvého úhlu a změny jízdního pruhu, podle zpráv s radarem. Uvedení na trh plánuje KOVE podle plánu na druhé pololetí 2027, konkrétní trh ale výrobce neuvádí. Kdo hledá čile se točící čtyřválec s kompletním elektronickým paketem, měl by mít 650RR rozhodně na seznamu.
Zkouška sezení na 625X: nízko a s jistým postojem

Řadový dvouválec 625X má 581 cm³ a dává 63 k, k dispozici je i verze A2.
U adventure bike mnozí znají osmistovku od KOVE, i já znám několik spokojených zákazníků. Pro mě je to v současnosti nejlehčí skutečně do terénu schopný adventure motocykl na trhu a nejlepší kompromis mezi jízdním komfortem a off-road výkonem. Na své cestě Coast-to-Coast jsem potkal kolegu, který na ní jel rallye a byl naprosto nadšený. Nový je pro mě svět šestsetpětadvacítek. Sedám si na 625X: parádní displej, pořádný nastavitelný štít, široká řídítka. Posed je relativně nízký a integrovaný, je to hned vidět na úhlu kolene, a stojím velmi jistě. Řadový dvouválec o objemu 581 cm³ dává 63 k a 56,5 Nm, k dispozici je i verze A2 s 35 kW. Pro Max dostane elektronickou zadní jednotku odpružení, která při nízké rychlosti automaticky snižuje výšku sedla, podle zpráv pod 30 km/h.
350 RALLY a 125 Rally jako ultralehká senzace

125 Rally váží 122 kg suchá a míří na jezdce s řidičákem A1.
U závodních motocyklů je to radikálnější. 450 Rally se závodním jednoválcem je lehká, ale už nenabízí jízdní komfort šestistovky nebo osmistovky. Skutečná senzace dne je ale jiná: 350 RALLY, nalakovaná červeno-tyrkysově a s rallyovým štítem. Její jednoválec o objemu 349,9 cm³ dává 30 kW, tedy 41 k, k tomu 33,7 Nm. Váží pouhých 143 kg suchá, jezdí na 21palcovém kole vpředu a 18palcovém vzadu, podvozek je nastavitelný a nádrž pojme podle KOVE 21 litrů. To bude pořádná pecka, tím jsem si jistý. Pod ní ještě přijde 125 Rally se 122 kg suché hmotnosti pro řidičák A1. Obě jsou podle plánu KOVE naplánovány na druhé pololetí 2027. Kdo chce lehce a daleko do terénu, dostane tady skutečnou nabídku.
Proč pro mě KOVE znamená lehké motocykly
Jakkoli mě nabídka nadchla, jednu starost si ze stánku přece jen odnáším. Doufám, že prodejní struktury a dealeři zvládnou celou tuhle šíři. Dřív byly takové značky okrajovou záležitostí, dealer prostě postavil jeden model do showroomu. U takové nabídky ale potřebujete místo, a kvůli tomu musí něco jiného ven. Jsem zvědavý, kteří výrobci budou kvůli novým hráčům trpět. Jedno se totiž říct musí: KOVE boduje především lehkou konstrukcí, ať jde o naked bike, supersports nebo enduro. Už 20 let chceme po Japoncích a Evropanech lehčí motocykly. KOVE je dodává. Za tím tahle značka podle mě stojí a pro nás motorkáře je to opravdu dobrá zpráva.
Stánek KOVE najdete ve velkém videu z EICMA
Moje kompletní prohlídka EICMA 2026 běží jako čtyřhodinové video na YouTube kanálu 1000PS. Stánek KOVE začíná zhruba po dvou a půl hodinách, tento odkaz skočí přímo na KOVE. Uvidíte stěnu motorů se všemi koncepcemi značky, 450RR a 650RR zblízka, osmistovkové adventure bike a moji zkoušku sezení na 625X se zvednutým štítem. K tomu 450 Rally, nová 350 RALLY, 125 Rally a moje myšlenky o tom, co tahle značka znamená pro dealery. Kdo se dívá dál, dostane přes 40 dalších stánků, od Hondy přes KTM až po BENDA, se zkouškami sezení, rozhovory na stáncích a jasnými verdikty. Čtyři hodiny EICMA ke zhlédnutí, bez tlačenice a bez cesty do Milána.
Přehled dat: KOVE na EICMA 2026
- 450RR: řadový čtyřválec 443 cm³, 67 k při 13 250 ot/min, 165 kg v provozním stavu, výška sedla 785 mm, nádrž 15 l, elektronická spojka KEC podle plánu v prvním pololetí 2028
- 650RR: řadový čtyřválec 645 cm³, 109 k (80 kW) při 13 000 ot/min, 60 Nm při 11 000 ot/min, šestiosá IMU, ABS do zatáček, quickshifter, výška sedla 810 mm, nádrž 17 l, uvedení na trh podle plánu ve druhém pololetí 2027
- 625X Pro: řadový dvouválec 581 cm³, 63 k (46 kW) při 8 500 ot/min, 56,5 Nm, verze A2 s 35 kW, podvozek KYB, výška sedla 820/850 mm
- 625X Pro Max: technický základ jako 625X Pro, 221 kg v provozním stavu, nádrž 21 l, výška sedla 795 až 850 mm (elektronicky snižitelná)
- 350 RALLY: jednoválec 349,9 cm³, 41 k (30 kW) při 9 000 ot/min, 33,7 Nm, 143 kg suchá, nádrž 21 l, 21/18 palců, uvedení na trh podle plánu ve druhém pololetí 2027
- 125 Rally: 122 kg suchá, 21/18 palců, uvedení na trh podle plánu ve druhém pololetí 2027
EICMA 2026
KOVE na EICMA 2026 přináší lehké motocykly obrázky
Zdroj: 1000PS
KOVE 125 RALLY zepredu zprava. KOVE uvádí suchou hmotnost 122 kg.
KOVE 125 RALLY zleva zepredu. Prední kolo má prumer 21 palcu.
KOVE 125 RALLY zprava. Vzadu KOVE sází na 18palcové kolo.
KOVE 125 RALLY zleva. Výrobce model prezentuje jako vstupní bránu do sveta adventure motorek.
KOVE 125 RALLY šikmo zezadu zleva. Uvedení na trh je podle harmonogramu plánováno na druhou polovinu roku 2027.
KOVE 125 RALLY zezadu zprava. Velikost kol odpovídá modelu 350 RALLY.
KOVE 125 RALLY zepredu. Uvedená hmotnost je suchá.
KOVE 350 RALLY zepredu zprava. Jednoválec má objem 349,9 cm³.
KOVE 350 RALLY zepredu. KOVE uvádí výkon 30 kW a tocivý moment 33,7 Nm.
KOVE 350 RALLY zepredu zleva. Nádrž pojme 21 litru.
KOVE 350 RALLY zleva. Dva vyvažovací hrídele mají omezovat vibrace.
KOVE 350 RALLY šikmo zezadu zleva. Zdvih odpružení ciní 250 mm vpredu a 230 mm vzadu.
KOVE 350 RALLY zezadu zprava. Svetlá výška ciní 260 mm.
KOVE 350 RALLY zprava. Sklopné stupacky spolujezdce doplnují dvoumístné sedlo.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zepredu. Nový radový ctyrválec má objem 645 cm³.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zprava. KOVE uvádí výkon 80 kW pri 13 000 ot./min.
KOVE 650RR v bílé barve, šikmý pohled zepredu zprava. Maximální tocivý moment ciní 60 Nm pri 11 000 ot./min.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zezadu zprava. Elektronické rízení škrticích klapek je soucástí koncepce motoru.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zleva. Soucástí elektronické výbavy je šestiosá IMU.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zleva zepredu. Quickshifter umožnuje razení nahoru i dolu.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zezadu zleva. KOVE uvádí ABS pro náklon.
KOVE 650RR v bílé barve, pohled zezadu. Zadní podsedlový rám je z hliníku.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním designu, pohled zepredu zleva. Nový radový ctyrválec má objem 645 cm³.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled šikmo zezadu zleva. KOVE uvádí výkon 80 kW pri 13 000 ot./min.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled zleva. Maximální tocivý moment ciní 60 Nm pri 11 000 ot./min.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled zezadu. Elektronické ovládání škrticích klapek je soucástí koncepce motoru.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled zepredu. Soucástí elektronické výbavy je šestiosá IMU.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled zprava. Quickshifter umožnuje razení nahoru i dolu.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled zepredu zprava. KOVE uvádí ABS v zatáckách.
KOVE 650RR v modro-cerveném závodním lakování, pohled šikmo zezadu zprava. Podsedlový rám je vyroben z hliníku.
KOVE 650RR v cerné barve, pohled zprava. Nový radový ctyrválec má objem 645 cm³.
KOVE 650RR v cerné barve, pohled z pravého predního šikmého úhlu. KOVE uvádí výkon 80 kW pri 13 000 ot./min.
KOVE BONIC šikmo zepredu zprava. Konstrukce je inspirovaná ptacími kostmi.
KOVE BONIC zepredu. KOVE pri konstrukci využívá parametrickou optimalizaci.
KOVE BONIC šikmo zleva zepredu. Podle výrobce získal design ocenení iF DESIGN AWARD.
KOVE BONIC zleva. BONIC využívá vlastní platformu s axiálním tokem.
KOVE BONIC šikmo zezadu zleva. Pocítá se s nekolika jízdními režimy.
KOVE BONIC šikmo zezadu zprava. Výkon pres 25 kW je vývojovým cílem.
KOVE BONIC zprava. Koncept je zamerený na rekreacní jízdu v terénu.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zprava. KOVE pro rok 2026 uvádí rekordní cas na závodním okruhu v Assenu.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zezadu zprava. Výrobce uvádí, že v roce 2026 získala 20 bodu ve WorldSPB.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zezadu. KOVE oznacuje model 450RR za motocykl s nejmenším objemem motoru v kategorii WorldSPB.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled šikmo zezadu zleva. Model 450RR je zmínen v cásti clánku venované závodení.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zleva. KOVE uvádí, že pro rok 2026 stanovila rekordní cas na závodním okruhu v Assenu.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zleva zepredu. Výrobce pro rok 2026 uvádí 20 bodu ve WorldSPB.
KOVE 450RR v cerné barve, pohled zepredu. KOVE oznacuje model 450RR za motocykl s nejmenším objemem motoru v kategorii WorldSPB.
KOVE 450RR v cerné barve, šikmý pohled zepredu zprava. Model 450RR je zmínen v závodní cásti clánku.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled zprava. KOVE uvádí pro rok 2026 rekordní cas na závodním okruhu v Assenu.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled šikmo zezadu zprava. Výrobce uvádí, že v roce 2026 získala 20 bodu ve WorldSPB.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled zezadu. KOVE oznacuje model 450RR za motocykl s nejmenším objemem motoru v kategorii WorldSPB.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled šikmo zezadu zleva. Model 450RR je zmínen v závodní cásti reportáže.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled zleva. KOVE pro rok 2026 uvádí rekordní cas na závodní kolo v Assenu.
KOVE 450RR v bílém provedení s cerveným rámem, šikmý pohled zleva zepredu. Výrobce uvádí, že v roce 2026 získala 20 bodu ve WorldSPB.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled zepredu. KOVE oznacuje model 450RR za motocykl s nejmenším objemem motoru v kategorii WorldSPB.
KOVE 450RR v bílé barve s cerveným rámem, pohled zepredu zprava. Model 450RR je zmínen v cásti reportáže venované závodení.







































































