Ducati Diavel V4 S 2027: Nyní se semiaktivním Öhlins

Ducati Diavel V4 S 2027: Nyní se semiaktivním Öhlins

S nepřináší jen zlaté trubky vidlice

Zlatá vidlice, široká zadní pneumatika a 168 k: Muscle roadster od Ducati dostává pro rok 2027 verzi S. Ale i u řazení, ovládání a individualizace se toho děje hodně. Co se za updatem skrývá?

Der Horvath

Der Horvath

Zveřejněno dne 2. 11. 2026

322 zobrazení

Od roku 2010 si Diavel pohrává s ingrediencemi, které se na jednom motocyklu potkávají jen zřídka: vzhled cruiseru, technika naháče a pořádná dávka sportovního ducha Ducati. Přes první generaci a Diavel 1260 vede cesta až k V4. Pro modelový rok 2027 se rodina rozrůstá o Diavel V4 S. Známá V4 RS zůstává rovněž v nabídce. Nová S se zaměřuje především na podvozek, zatímco z několika technických novinek těží i standardní Diavel V4.

Diavel V4 S: 168 k a jemnější reakce na plyn

Co se motoru týče, Ducati zůstává věrné motoru V4 Granturismo o objemu 1 158 cm³. Čtyřválec splňující normu Euro 5+ podle výrobce dává 168 k při 10 750 ot/min a 126 Nm při 7 500 ot/min na klikovém hřídeli. Vrtání × zdvih činí 83 × 53,5 mm, hmotnost motoru je 66,7 kg. Čtyři eliptická škrticí tělesa, každé s jedním vstřikovačem, mají ekvivalentní průměr 46 mm. Motor funguje jako nosný prvek podvozku.

Protiběžný klikový hřídel působí proti gyroskopickým silám kol. Pořadí zapalování Twin Pulse vzniká díky ojničním čepům přesazeným o 70 stupňů. Ducati tím slibuje silný průběh výkonu a charakteristický zvuk. Při malém otevření plynu má nová elektronická regulační strategie předvídavě zohledňovat vůli v řetězovém převodu a tlumit přechody zatížení. Zejména v nízkých a středních otáčkách se tak má V4 dávkovat plynuleji.

Zadní řada válců se odpojuje při stání a za určitých podmínek i při nízkých otáčkách během jízdy. To má snížit spotřebu a tepelnou zátěž pro jezdce i spolujezdce. Jakmile vzrostou otáčky nebo požadavek na točivý moment, pracují opět všechny čtyři válce. Funkce je aktivní ve všech režimech jízdy a mění i zvuk výfuku. Servisní intervaly: výměna oleje každých 15 000 kilometrů nebo dva roky, kontrola vůle ventilů po 60 000 kilometrech.

Quickshifter 2.0 bez mikrospínače

Update dostalo i řazení. Ducati Quick Shift 2.0 umožňuje řazení nahoru i dolů bez spojky a dosavadní ovládání s Hallovým mikrospínačem nahrazuje přímým mechanickým táhlem. Senzor snímá zařazený převodový stupeň a polohu řadicího bubnu, aby rozpoznal požadavek na řazení. Řadicí páka navíc sedí na ložiscích místo kluzných pouzder. Menší tření a vůle i kratší dráha páky mají podle Ducati přinést přímější a přesnější pocit z řazení. Levá strana u stupaček je navíc úhlednější.

Diavel V4 S: Öhlins reaguje na jízdní manévry

Skutečný argument pro verzi S sedí vpředu i vzadu: Diavel poprvé dostává semiaktivní Öhlins Smart EC 3.0. Vpředu pracuje plně nastavitelná vidlice NIX30 s průměrem kluzných trubek 48 mm a povlakem TiN, vzadu tlumič ARX40. Systém využívá data šestiosé IMU a přizpůsobuje tlumení brzdění, akceleraci a průjezdu zatáčkou. Šoupátkové ventily mají umožnit rychlejší reakce a větší rozsah nastavení. Tři režimy podvozku se jmenují Dynamic, Comfort a Low Grip a jsou propojeny s režimy jízdy.

Ducati Diavel V4 S 2027 – vidlice Öhlins

Diavel V4 S dostává 48mm vidlici Öhlins NIX30 se semiaktivní regulací Smart EC 3.0.

Přes rozšířené rozhraní OBTi lze zásahy přizpůsobit různým jízdním situacím, nově i zvlášť pro první fázi akcelerace. Nová strategie ve sportovních nastaveních zvyšuje po uvolnění brzdy tlumení trakční fáze vidlice. Příď tak má zůstat klidnější a motocykl má držet těsnější stopu. Pokud Cruise Detection rozpozná rovnoměrnou jízdu, třeba na dálnici, tlumení změkne. Elektronika má tedy myslet dopředu jak v zatáčkách, tak cestou k nim.

Standardní Diavel V4 nadále používá plně nastavitelnou 50mm obrácenou vidlici a plně nastavitelný tlumič s vyrovnávací nádobkou. U vidlice se tlaková fáze a počáteční stlačení pružiny nastavují vlevo, trakční fáze vpravo. Zdvihy činí vpředu 120 a vzadu 145 mm. Vzadu je to o 15 mm více než u Diavel 1260.

Diavel V4 S: 222 kg, ale bez paliva

Základ tvoří hliníkový monocoque, hliníková jednostranná kyvná vidlice a ocelová příhradová zadní část. Rám je uchycen k hlavám válců. Ducati uvádí rozvor 1 593 mm, úhel hlavy řízení 26 stupňů a závlek 112 mm. Ocelová nádrž pojme 20 litrů. Verze S váží podle výrobce 222 kg v provozním stavu bez paliva, standardní verze 225 kg ve stejném stavu. Lehčí kola a lithiová baterie mají u verze S vyvážit přidanou hmotnost semiaktivního podvozku a výfuku Euro 5+.

Ducati Diavel V4 S 2027

Pravé straně dominuje jednostranná kyvná vidlice a nová pětipaprsková kola. Ducati uvádí 222 kg bez paliva.

Nová pětipaprsková kola měří vpředu 3,5 × 17 a vzadu 8,0 × 17 palců. U verze S jsou paprsky navíc obrobené. Obuté jsou pneumatiky Pirelli Diablo Rosso IV v rozměrech 120/70 ZR17 a 240/45 ZR17. Spolu s koly mají podle Ducati zajistit neutrálnější chování v zatáčkách a lepší držení stopy. Vpředu brzdí dva plovoucí kotouče 330 mm, radiální monobloky Brembo Stylema a radiální pumpa PR16/19 s integrovanou hliníkovou nádobkou. Vzadu pracuje kotouč 265 mm a dvoupístkový třmen Brembo.

Diavel V4 S: Nové linie a výška sedla 790 mm

Zadní pneumatika 240 zůstává jasným vizuálním prohlášením. Pro rok 2027 přibývají sání inspirovaná Diavel V4 RS, nové boční díly, štíhlejší kryt přístrojů a nově navržená jednomístná záď. Boční výfuk si ponechává čtyři koncovky a dostává nový kryt. Vpředu svítí LED denní svícení ve tvaru dvojitého C, vzadu motiv přebírá LED matrice pod zádí. Dynamické blinkry sedí v řídítkách před brzdovou a spojkovou armaturou, v závislosti na příslušné homologaci.

Ducati Diavel V4 S 2027 – sedlo a záď

Nově navržené sedlo je ve výšce 790 mm. Pro sólo konfiguraci se záď zakrývá.

Výška sedla činí 790 mm. Nově navržené sedlo má nabídnout víc místa v podélném směru, oporu při akceleraci a volnost pohybu v náklonu. K tomu přistupují stupačky umístěné uprostřed a široká, vysoká řídítka, která jsou stejně jako u dosavadního modelu V4 o 20 mm blíž k jezdci než u 1260. Pro spolujezdce je připraveno široké polstrované sedlo, zasouvací stupačky a výsuvné madlo. Sedlo spolujezdce je součástí dodávky a v případě potřeby nahrazuje kryt zádě.

Diavel V4: Čtyři režimy jízdy a tři výkonové úrovně

Šestiosá IMU od Bosche tvoří základ pro Cornering ABS EVO, Ducati Traction Control EVO 2, Ducati Wheelie Control EVO a Ducati Power Launch EVO. K tomu quickshifter a tempomat. Čtyři režimy jízdy Sport, Touring, Urban a Wet lze upravovat a resetovat na tovární nastavení. Sport kombinuje plný výkon s přímou reakcí na plyn, zdrženlivou regulací trakce a wheelie a ABS na úrovni 2. Touring si zachovává plný výkon, reaguje jemněji a používá silnější regulační zásahy a ABS na úrovni 3.

Urban a Wet využívají Low Power Mode se 115 k při 8 750 ot/min a 114 Nm při 5 750 ot/min. Urban to kombinuje s vysokými úrovněmi zásahu kontroly trakce a wheelie a ABS na úrovni 3. Wet je naladěn na nízkou přilnavost a obzvlášť jemnou reakci na plyn. Tři Power Mody High, Medium a Low se tedy neliší jen výkonem. High i Medium dávají 168 k a 126 Nm, ale na plynovou rukojeť reagují odlišně.

ABS nabízí tři úrovně. Úroveň 1 reguluje pouze vpředu a obejde se bez funkce v zatáčkách i bez detekce nadzvednutí zadního kola, takže vzadu zůstává možný smyk při brzdění. Úroveň 2 si funkci v zatáčkách ponechává, ale vzdává se detekce nadzvednutí. Úroveň 3 aktivuje obojí a optimalizuje souhru přední a zadní brzdy. Kontrola trakce kromě náklonu a aktuálního prokluzu zohledňuje i rychlost jeho změny. Může ovlivňovat zapalování, vstřikování a škrticí klapky a nabízí čtyři úrovně, z toho jednu pro mokro. Také kontrola wheelie je nastavitelná ve čtyřech úrovních.

Power Launch nabízí tři úrovně a při startu nejprve reguluje otáčky, poté výdej točivého momentu. Jezdec zařadí jedničku, naplno otevře plyn a dávkuje spojku. Kontrola trakce a wheelie přitom pomáhají. Funkce končí od určité rychlosti nebo při přeřazení na trojku. Algoritmus na ochranu spojky omezuje počet startů po sobě. Nový displej poté zobrazí časy zrychlení 0–100 a 0–200 km/h a ukládá nejlepší hodnoty.

Diavel V4 S: Velký TFT displej a navigace z výroby

Nový 6,9palcový TFT displej ve formátu 8:3 využívá optical bonding a ovládá se kolébkovými přepínači vlevo na řídítkách. Zobrazení Road dělí obrazovku na tři oblasti: uprostřed otáčkoměr a ukazatel řazení, vlevo mimo jiné nastavení, navigace, hudba a funkce smartphonu, vpravo rychlost, čas, teplota chladicí kapaliny a stav tempomatu. Pro navigaci nebo jiná zobrazení mohou sloupce měnit velikost a polohu. V příslušném rozložení lze zobrazit i tlak v pneumatikách.

Novinkou je grafické zobrazení zásahů kontroly trakce a wheelie v reálném čase a sériová navigace turn-by-turn. Nahoře sedí žlutá kontrolka LED pro asistenční systémy a červená pro upozornění na řazení či otáčky. Na rezervu zůstává viditelný sloupec paliva i zbývající dojezd. Integrovány jsou Ducati Multimedia System, Bluetooth a aplikace Ducati Link, nová zásuvka USB-C v kokpitu dodává 20 W. Verze S má sériově vyhřívané rukojeti ve stejném designu jako běžné a lithiovou baterii. Základní verze používá nevyhřívané rukojeti a olověnou baterii.

Systém Hands-Free rozpozná elektronický klíč na vzdálenost zhruba 1,5 metru a umožňuje zapnutí tlačítkem. Také zámek řízení je ovládán elektricky. Funkce Coming Home nechá po vypnutí za tmy chvíli svítit potkávací světlo, za světla denní svícení.

Diavel V4 S: Barvy a výbava z výroby

S programem Ducati Factory Made lze Diavel nakonfigurovat už při koupi, zvolené díly se montují přímo v továrně. Barevné rodiny se jmenují Icon s Ducati Red a Ducati Yellow, Style s Thrilling Black a Sandstone a Sophistication s Dark Stealth a Silver Ice. U verze S přibývají Ducati Corse, Performance a pět barev z programu Lamborghini Ad Personam. Kdo chce před zmrzlinárnou raději ukázat vlastní vkus, má tak z čeho vybírat.

Ducati Diavel V4 S 2027

Lak Performance patří k rozšířeným možnostem Factory Made pro Diavel V4 S.

Program dále zahrnuje kola, brzdové třmeny, speciální sedla, polotuhé boční kufry s opěrkou spolujezdce a balíčky příslušenství až po suchou spojku. V katalogu Ducati Performance najdete kompletní závodní výfukové systémy, otevřené sady suché spojky, frézované hliníkové díly a karbonové komponenty. U nabídek výfuků a spojek označených hvězdičkou Ducati odkazuje na příslušnou homologaci. Nová Diavel V4 a V4 S mají od ledna dorazit nejprve k italským prodejcům, další trhy budou postupně následovat.

Další novinky Ducati

FAQ k Ducati Diavel V4 a V4 S 2027

Čím se Diavel V4 S liší od standardní V4? Verze S dostává semiaktivní Öhlins Smart EC 3.0, navíc obrobená kola, lithiovou baterii a sériově vyhřívané rukojeti. Kromě toho má k dispozici všechny barevné varianty Factory Made. Bez paliva je podle Ducati o tři kilogramy lehčí.

Jaký výkon má Ducati Diavel V4 S 2027? V4 o objemu 1 158 cm³ dává 168 k při 10 750 ot/min a 126 Nm při 7 500 ot/min. Tyto hodnoty platí i pro standardní Diavel V4.

Jaké novinky dostávají obě verze Diavelu? Patří k nim přepracovaná reakce na plyn, Quickshifter 2.0, nové designové díly a kola, pneumatiky Diablo Rosso IV, 6,9palcový TFT displej, sériová navigace, USB-C a Ducati Factory Made.

Jak je výbava připravena pro každodenní použití? Ducati kombinuje výšku sedla 790 mm a 20litrovou nádrž s tempomatem, systémem Hands-Free a připojením smartphonu. Sedlo spolujezdce je součástí dodávky, madlo a stupačky lze pro sólo konfiguraci schovat.

Jaké servisní intervaly Ducati uvádí? Výměna oleje je na řadě každých 15 000 kilometrů nebo dva roky, kontrola vůle ventilů po 60 000 kilometrech.

Ducati Diavel V4 S 2027: Nyní se semiaktivním Öhlins obrázky

Zdroj: 1000PS

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 1

Nový motor V4 Granturismo v Diavelu V4 S nabízí podle Ducati výkon 168 koní.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 2

I v provedení Performance zustává technickým srdcem motocyklu vidlicový ctyrválec V4 o objemu 1 158 cm³.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 3

Celkový pohled zprava odhaluje ctyrválec a výfuk se ctyrmi koncovkami.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 4

Široká ramena a odhalená technika zustávají typickými znaky modelu Diavel.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 5

Zlaté komponenty Öhlins jsou poznávacím znakem semiaktivního podvozku verze S.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 6

Vidlice NIX30 má prumer trubek 48 mm a povrchovou úpravu TiN.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 7

Pohled z levé strany ukazuje kompaktní konstrukci s hliníkovým monokokem a motorem, který je soucástí nosné struktury.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 8

Verze kombinuje hliníkovou jednostrannou kyvnou vidlici s dodatecne opracovanými petipaprskovými koly.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 9

Zadní pneumatika má rozmer 240/45 ZR17 a patrí do rodiny Pirelli Diablo Rosso IV.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 10

Široká zadní pneumatika urcuje proporce motorky i pri pohledu zezadu.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 11

Nové vstupy vzduchu se inspirují designem modelu Diavel V4 RS.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 12

Sedlo bylo prepracováno, aby nabídlo více prostoru pro pohyb a lepší oporu pri akceleraci.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 13

Pro jízdu sólo uzavírá nové zádi kryt sedla spolujezdce.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 14

Svetelný podpis LED vpredu tvorí charakteristická dvojice písmen C.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 15

Prední partie propojuje LED svetlomet se štíhlejším krytem prístrojového panelu.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 16

Pod zádí navazuje LED matice na dvojité C predního osvetlení.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 17

Pohled shora ukazuje širokou nádrž a užší oblast sedla.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 18

Sedlo, nádrž a široká rídítka urcují ergonomii modelu Diavel V4 S.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 19

Performance doplnuje další barevné varianty verze S.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 20

Ducati Factory Made kombinuje volitelné lakování s komponenty a pakety príslušenství.

Nová Ducati Diavel V4 S 2027 - Obrázek 21

Pohled zezadu šikmo odhaluje výkonnou verzi s jednostrannou kyvnou vidlicí.