Ducati Diavel V4 S 2027: nu met semi-actieve Öhlins

Ducati Diavel V4 S 2027: nu met semi-actieve Öhlins

De S brengt meer dan gouden vorkpoten

Gouden vork, brede achterband en 168 pk: Ducati's muscle roadster krijgt voor 2027 een S-versie. Maar ook bij schakeling, bediening en personalisatie verandert er heel wat. Wat zit er achter de update?

Der Horvath

Der Horvath

Gepubliceerd op 2-11-2026

499 weergaven

Sinds 2010 speelt de Diavel met ingrediënten die je zelden op dezelfde motor vindt: de uitstraling van een cruiser, naked-bike-techniek en een flinke portie Ducati-sportiviteit. Via de eerste generatie en de Diavel 1260 loopt de weg naar de V4. Voor modeljaar 2027 groeit de familie nu met de Diavel V4 S. De bekende V4 RS blijft eveneens in het gamma. De nieuwe S onderscheidt zich vooral op het vlak van de vering, terwijl diverse technische vernieuwingen ook de gewone Diavel V4 ten goede komen.

Diavel V4 S: 168 pk en een verfijndere gasrespons

Wat het blok betreft, blijft Ducati trouw aan de V4 Granturismo met 1.158 cc. De Euro 5+-conforme viercilinder levert volgens de fabrikant 168 pk bij 10.750 tpm en duwt 126 Nm bij 7.500 tpm op de krukas. Boring en slag bedragen 83 bij 53,5 mm, het motorgewicht ligt op 66,7 kg. Vier elliptische gasklephuizen met elk één injector hebben een equivalente diameter van 46 mm. De motor fungeert als dragend element van het chassis.

De tegengesteld draaiende krukas werkt de gyroscopische krachten van de wielen tegen. De Twin Pulse-ontstekingsvolgorde ontstaat door krukpennen die 70 graden ten opzichte van elkaar verzet staan. Ducati belooft daarmee een krachtige vermogensafgifte en een karakteristiek geluid. Bij kleine gasopeningen moet een nieuwe elektronische regelstrategie anticiperend rekening houden met de speling in de kettingaandrijving en lastwisselingen verzachten. Vooral in het lage en middelste toerengebied moet de V4 zich daardoor soepeler laten doseren.

De achterste cilinderbank wordt stationair en onder bepaalde omstandigheden ook bij lage toerentallen tijdens het rijden uitgeschakeld. Dat moet het verbruik en de warmtebelasting voor bestuurder en passagier verminderen. Stijgen het toerental of de koppelvraag, dan werken weer alle vier de cilinders. De functie is in alle rijmodi actief en verandert ook het uitlaatgeluid. De onderhoudsintervallen: olie verversen om de 15.000 kilometer of twee jaar, klepspelingscontrole na 60.000 kilometer.

Quickshifter 2.0 zonder microschakelaar

Ook de schakeling krijgt een update. De Ducati Quick Shift 2.0 maakt koppelingsloos op- en terugschakelen mogelijk en vervangt de vorige bediening met Hall-microschakelaar door een directe mechanische aansturing. Een sensor registreert de ingeschakelde versnelling en de positie van de schakeltrommel om de schakelintentie te herkennen. Daarnaast is het schakelpedaal gelagerd op lagers in plaats van glijbussen. Minder wrijving en speling en kortere pedaalwegen moeten volgens Ducati een directer, preciezer schakelgevoel opleveren. Bijkomend voordeel: de linker voetsteunpartij oogt opgeruimder.

Diavel V4 S: Öhlins reageert op rijmanoeuvres

Het eigenlijke S-argument zit voor en achter: voor het eerst krijgt de Diavel een semi-actief Öhlins Smart EC 3.0. Voor werkt een volledig instelbare NIX30-vork met 48 mm binnenpootdiameter en TiN-coating, achter een ARX40-schokdemper. Het systeem gebruikt de data van de zesassige IMU en past de demping aan bij remmen, accelereren en in bochten. Schuifkleppen moeten snellere reacties en een groter instelbereik mogelijk maken. De drie veringmodi heten Dynamic, Comfort en Low Grip en zijn gekoppeld aan de rijmodi.

Ducati Diavel V4 S 2027 – Öhlins-vork

De Diavel V4 S krijgt een 48 mm Öhlins NIX30-vork met semi-actieve Smart EC 3.0-regeling.

Via de uitgebreide OBTi-bedieningsinterface kunnen de ingrepen voor verschillende rijsituaties worden aangepast, nu ook apart voor de eerste acceleratiefase. Een nieuwe strategie verhoogt in sportieve instellingen de stuiterdemping van de vork na het loslaten van de rem. Daardoor moet de voorkant rustiger blijven en de motor strakkere lijnen volgen. Herkent Cruise Detection een gelijkmatige rit, bijvoorbeeld op de snelweg, dan wordt de demping zachter. De elektronica moet dus zowel in de twisties als op de aanrijroute meedenken.

De gewone Diavel V4 gebruikt nog steeds een volledig instelbare 50 mm upside-down vork en een volledig instelbare schokdemper met expansiereservoir. Bij de vork worden compressie en voorladen links ingesteld, de stuiterdemping rechts. De veerwegen bedragen voor 120 en achter 145 mm. Achter is dat 15 mm meer dan bij de Diavel 1260.

Diavel V4 S: 222 kg, maar zonder brandstof

Een aluminium monocoque, een aluminium enkelzijdige achterbrug en een stalen buizenframe als achterframe vormen de basis. Het frame is aan de cilinderkoppen bevestigd. Ducati noemt 1.593 mm wielbasis, 26 graden balhoofdhoek en 112 mm naloop. De stalen tank heeft een inhoud van 20 liter. De S weegt volgens de fabrikant 222 kg rijklaar zonder brandstof, de standaardversie 225 kg in dezelfde toestand. Lichtere wielen en de lithiumaccu moeten bij de S het extra gewicht van de semi-actieve vering en de Euro 5+-uitlaat compenseren.

Ducati Diavel V4 S 2027

De enkelzijdige achterbrug en de nieuwe vijfspaakswielen bepalen de rechterkant. Ducati noemt 222 kg zonder brandstof.

De nieuwe vijfspaakswielen meten voor 3,5 bij 17 en achter 8,0 bij 17 inch. Bij de S zijn de spaken extra nabewerkt. Gemonteerd worden Pirelli Diablo Rosso IV in 120/70 ZR17 en 240/45 ZR17. Samen met de wielen moeten ze volgens Ducati een neutraler bochtengedrag en een betere lijnvastheid mogelijk maken. Voor wordt geremd met twee zwevende schijven van 330 mm, radiale Brembo Stylema-monoblocks en een radiale PR16/19-rempomp met geïntegreerd aluminium reservoir. Achter werken een schijf van 265 mm en een Brembo-tweezuigerremklauw.

Diavel V4 S: nieuwe lijnen en 790 mm zithoogte

De 240-achterband blijft het visuele statement. Voor 2027 komen daar op de Diavel V4 RS geïnspireerde luchtinlaten, nieuwe zijpanelen, een slankere instrumentenafdekking en een opnieuw vormgegeven solokont bij. De zijdelingse uitlaat behoudt zijn vier uitlaateinden en krijgt een nieuwe afdekking. Voor schijnt het led-dagrijlicht als dubbele C, achter neemt de led-matrix onder de kont het motief over. Dynamische knipperlichten zitten vóór de rem- en koppelingsbediening in het stuur, afhankelijk van de betreffende homologatie.

Ducati Diavel V4 S 2027 – zadel en kont

Het opnieuw vormgegeven zadel ligt op 790 mm hoogte. Voor de soloconfiguratie wordt de kont afgedekt.

De zithoogte bedraagt 790 mm. Het opnieuw vormgegeven zadel moet meer ruimte in de lengte, houvast bij het accelereren en bewegingsvrijheid in schuine positie bieden. Daarbij komen centraal geplaatste voetsteunen en een breed, hoog stuur dat, net als bij het vorige V4-model, 20 mm dichter bij de bestuurder zit dan bij de 1260. Voor de passagier zijn een breed, gevoerd zadel, inklapbare voetsteunen en een uitschuifbare handgreep voorzien. Het passagierszadel wordt standaard meegeleverd en vervangt indien gewenst de kontafdekking.

Diavel V4: vier rijmodi en drie vermogensniveaus

De zesassige IMU van Bosch vormt de basis voor Cornering ABS EVO, Ducati Traction Control EVO 2, Ducati Wheelie Control EVO en Ducati Power Launch EVO. Daarbij komen een quickshifter en cruise control. De vier rijmodi Sport, Touring, Urban en Wet zijn aanpasbaar en kunnen naar de fabrieksinstellingen worden teruggezet. Sport combineert het volle vermogen met een directe gasrespons, terughoudende tractie- en wheeliecontrole en ABS-niveau 2. Touring behoudt het volle vermogen, reageert zachter en gebruikt sterkere regelingrepen en ABS-niveau 3.

Urban en Wet gebruiken de Low Power Mode met 115 pk bij 8.750 tpm en 114 Nm bij 5.750 tpm. Urban combineert dat met hoge ingrijpniveaus van tractie- en wheeliecontrole en ABS-niveau 3. Wet is afgestemd op weinig grip en een bijzonder zachte gasrespons. De drie Power Modes High, Medium en Low verschillen dus niet alleen in vermogen. High en Medium leveren allebei 168 pk en 126 Nm, maar reageren verschillend op de gashendel.

Het ABS biedt drie niveaus. Niveau 1 regelt uitsluitend voor en ziet af van bochtenfunctie en achterwiellift-detectie, waardoor het achterwiel bij het remmen kan uitbreken om de motor in te sturen. Niveau 2 behoudt de bochtenfunctie, maar ziet af van de liftdetectie. Niveau 3 activeert beide en optimaliseert de samenwerking tussen voor- en achterrem. De tractiecontrole houdt naast de leunhoek en de actuele slip ook rekening met de snelheid waarmee die verandert. Ze kan ontsteking, injectie en gaskleppen beïnvloeden en biedt vier niveaus, waarvan één voor nat wegdek. Ook de wheeliecontrole is in vier niveaus instelbaar.

Power Launch biedt drie niveaus en regelt bij de start eerst het toerental, daarna de koppelafgifte. De bestuurder schakelt de eerste versnelling in, draait het gas volledig open en doseert de koppeling. Tractie- en wheeliecontrole ondersteunen daarbij. De functie eindigt vanaf een bepaalde snelheid of bij het schakelen naar de derde versnelling. Een algoritme beperkt ter bescherming van de koppeling het aantal opeenvolgende starts. Het nieuwe display toont vervolgens de acceleratietijden voor 0 tot 100 en 0 tot 200 km/u en slaat de beste waarden op.

Diavel V4 S: groot TFT-scherm en navigatie af fabriek

Het nieuwe 6,9-inch TFT-scherm in 8:3-formaat maakt gebruik van optical bonding en wordt bediend via tuimelschakelaars links op het stuur. De Road-weergave verdeelt het scherm in drie zones: centraal de toerenteller en versnellingsindicator, links onder meer instellingen, navigatie, muziek en smartphonefuncties, rechts snelheid, tijd, koelvloeistoftemperatuur en de status van de cruise control. Voor navigatie of andere weergaven kunnen de kolommen van grootte en positie veranderen. Ook een bandenspanningsweergave kan in de bijbehorende lay-out worden getoond.

Nieuw zijn de grafische realtime weergave van de ingrepen van tractie- en wheeliecontrole en de standaard turn-by-turn-navigatie. Bovenaan zitten een gele controle-led voor de assistentiesystemen en een rode voor schakel- of toerentalwaarschuwingen. In de reserve blijven de brandstofbalk en de resterende actieradius zichtbaar. Ducati Multimedia System, Bluetooth en de Ducati Link App zijn geïntegreerd, een nieuwe USB-C-aansluiting in de cockpit levert 20 watt. De S krijgt standaard handvatverwarming in hetzelfde design als de gewone handvatten en een lithiumaccu mee. De basisversie gebruikt onverwarmde handvatten en een loodzuuraccu.

Het Hands-Free-systeem herkent de elektronische sleutel op ongeveer 1,5 meter afstand en maakt inschakelen met een druk op de knop mogelijk. Ook het stuurslot wordt elektrisch bediend. De Coming Home-functie laat na het uitschakelen in het donker kort het dimlicht en bij daglicht het dagrijlicht blijven branden.

Diavel V4 S: kleuren en opties af fabriek

Met Ducati Factory Made kun je de Diavel al bij aankoop configureren; de gekozen onderdelen worden direct in de fabriek gemonteerd. De kleurfamilies heten Icon met Ducati Red en Ducati Yellow, Style met Thrilling Black en Sandstone en Sophistication met Dark Stealth en Silver Ice. Bij de S komen daar Ducati Corse, Performance en vijf kleuren uit het Lamborghini Ad Personam-programma bij. Wie voor de ijssalon liever zijn eigen smaak laat zien, heeft dus keuze genoeg.

Ducati Diavel V4 S 2027

De Performance-lak behoort tot de uitgebreide Factory Made-opties van de Diavel V4 S.

Het programma omvat bovendien wielen, remklauwen, speciale zadels, semi-rigide zijkoffers met passagiersrugleuning en accessoirepakketten tot en met een droge koppeling. In de Ducati Performance-catalogus staan complete race-uitlaatsystemen, open droge-koppelingskits, gefreesde aluminium onderdelen en carbon componenten. Bij de met een ster gemarkeerde uitlaat- en koppelingsaanbiedingen verwijst Ducati naar de betreffende homologatie. De nieuwe Diavel V4 en V4 S moeten vanaf januari eerst bij de Italiaanse dealers staan, andere markten volgen stapsgewijs.

Meer Ducati-nieuwtjes

FAQ over de Ducati Diavel V4 en V4 S 2027

Wat onderscheidt de Diavel V4 S van de gewone V4? De S krijgt een semi-actief Öhlins Smart EC 3.0, extra nabewerkte wielen, een lithiumaccu en standaard handvatverwarming. Bovendien staan alle Factory Made-kleuropties voor haar open. Zonder brandstof weegt ze volgens Ducati drie kilogram minder.

Hoeveel vermogen heeft de Ducati Diavel V4 S 2027? De 1.158 cc V4 levert 168 pk bij 10.750 tpm en 126 Nm bij 7.500 tpm. Deze waarden gelden ook voor de gewone Diavel V4.

Welke vernieuwingen krijgen beide Diavel-versies? Daartoe behoren de herziene gasrespons, Quickshifter 2.0, nieuwe designonderdelen en wielen, Diablo Rosso IV-banden, het 6,9-inch TFT-scherm, standaard navigatie, USB-C en Ducati Factory Made.

Hoe geschikt voor dagelijks gebruik is de uitrusting? Ducati combineert 790 mm zithoogte en een tank van 20 liter met cruise control, Hands-Free-systeem en smartphonekoppeling. Het passagierszadel is inbegrepen, handgreep en voetsteunen kunnen voor de soloconfiguratie worden weggeborgen.

Welke onderhoudsintervallen noemt Ducati? Olie verversen staat om de 15.000 kilometer of twee jaar op het programma, de klepspelingscontrole na 60.000 kilometer.

Ducati Diavel V4 S 2027: nu met semi-actieve Öhlins afbeeldingen

Bron: 1000PS

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 1

De nieuwe Diavel V4 S krijgt volgens Ducati 168 pk van de V4 Granturismo.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 2

Ook in de Performance-lak blijft de 1.158 cm³ V4 het technische middelpunt.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 3

Het rechteraanzicht toont de viercilinder en de uitlaat met vier eindpijpen.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 4

Brede schouders en zichtbare techniek blijven kenmerkend voor de Diavel.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 5

Goudkleurige Öhlins-componenten kenmerken het semi-actieve rijwielgedeelte van de S.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 6

De NIX30-voorvork heeft binnenpoten met een diameter van 48 mm en een TiN-coating.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 7

Het linker zijaanzicht toont de compacte bouw met aluminium monocoque en dragende motor.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 8

De S combineert een aluminium enkelzijdige achterbrug met extra bewerkte vijfspaaks wielen.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 9

De achterband heeft de maat 240/45 ZR17 en behoort tot de Diablo Rosso IV-familie van Pirelli.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 10

Ook van achteren bepaalt de brede achterband de proporties.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 11

De nieuwe luchtinlaten zijn geïnspireerd op het design van de Diavel V4 RS.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 12

Het zadel is opnieuw ontworpen voor meer bewegingsvrijheid en steun bij het accelereren.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 13

Voor soloritten maakt de afdekkap het nieuwe achterste helemaal af.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 14

De led-lichtsignatuur toont vooraan de kenmerkende dubbele C.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 15

Het frontaanzicht combineert de ledkoplamp met de slankere instrumentenafdekking.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 16

Onder het kontje pikt de ledmatrix het dubbele C-motief van de koplamp op.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 17

Van bovenaf zijn de brede tankvorm en het smallere zitgedeelte goed te zien.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 18

Zadel, tank en breed stuur bepalen de ergonomie van de Diavel V4 S.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 19

Performance vult de extra kleurstellingen voor de S-versie aan.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 20

Ducati Factory Made combineert kiesbare lakkleuren met componenten en accessoirepakketten.

Nieuwe Ducati Diavel V4 S 2027 - afbeelding 21

De schuin achteraanzicht toont de Performance-uitvoering met zichtbare enkelzijdige achterbrug.