Yamaha MT-09 SP 2020
Znajdź dane techniczne, ceny i recenzje.

Kluczowa specyfikacja Yamaha MT-09 SP 2020
Silnik i układ napędowy
| Typ silnika | W kolejce |
|---|---|
| średnica cylindra | 78 mm |
| skok tłoka | 59.1 mm |
| Moc maksymalna | 115 KM |
| obr./min przy mocy maksymalnej | 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 87.5 Nm |
| obr./min przy maskymalnym momencie obrotowym | 8500 obr./min |
| Stopień kompresji | 11.5 |
| Układ paliwowy | Wstrzyknięcie |
| Starter | Elektryczny |
| Typ sprzęgła | Płyta wielopłytkowa w kąpieli olejowej |
| Zapłon | Tranzystor |
| przeniesienie napędu | Łańcuch |
| Typ skrzyni biegów | Zmiana biegów |
| Liczba biegów | 6 |
| Liczba cylindrów | 3 |
| Liczba taktów | 4-suwowy |
| liczba zaworów na cylinder | 4 |
| Zawory | DOHC |
| Chłodzenie | płyn |
| Pojemność skokowa | 847 cm³ |
Przednie zawieszenie
| Przednie zawieszenie | Widelec teleskopowy Upside-Down |
|---|---|
| Marka | Kayaba |
| skok | 137 mm |
| Regulacja | Kompresja, Napięcie wstępne sprężyny, Odbicie |
Tylne zawieszenie
| Tylne zawieszenie | Wahacz dwuramienny |
|---|---|
| Amortyzator | Monoshock |
| mocowanie amortyzatora | Odchylenie |
| Marka | Öhlins |
| skok | 142 mm |
| Regulacja | Kompresja, Obciążenie wstępne, Odbicie |
Podwozie
| Rama | Aluminium |
|---|---|
| Typ ramy | Twin Tube |
| kąt główki ramy | 66 stopień |
Hamulce przednie
| typ budowy | Dwie tarcze |
|---|---|
| Średnica | 298 mm |
Hamulec tylny
| typ | Tarcza |
|---|---|
| Średnica | 245 mm |
Systemy wspomagające
| Systemy wspomagające | ABS, Quickshifter, Kontrola trakcji |
|---|
Wymiary i waga
| Szerokość przedniej opony | 120 mm |
|---|---|
| Wysokość przedniej opony | 70 % |
| średnica przedniej opony | 17 cal |
| Szerokość tylnej opony | 180 mm |
| Wysokość tylnej opony | 55 % |
| Średnica tylnej opony | 17 cal |
| Długość | 2160 mm |
| Szerokość | 850 mm |
| Wysokość | 1375 mm |
| Rozstaw osi | 1500 mm |
| Wysokość siedzenia od | 820 mm |
| wysokość siedzenia do | 865 mm |
| Masa mokra (z ABS) | 193 kg |
| Pojemność zbiornika paliwa | 14 l |
| Kategorie prawa jazdy | A |
Wyposażenie
| wyposażenie | Reflektory LED |
|---|
Najnowsze artykuły 1000PS o Yamaha MT-09 SP
Cena Yamaha MT-09 SP
Yamaha MT-09 SP Historia
Yamaha MT-09 SP 2026

119 KM
890 cm³
194 kg
66 667,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2025

119 KM
890 cm³
194 kg
65 713,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2024

119 KM
890 cm³
194 kg
56 707,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2023

119 KM
889 cm³
189 kg
47 760,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2022

119 KM
889 cm³
189 kg
48 188,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2021

119 KM
889 cm³
189 kg
45 384,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2020

115 KM
847 cm³
193 kg
50 409,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2019

115 KM
847 cm³
193 kg
44 882,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha MT-09 SP 2018

115 KM
847 cm³
193 kg
42 616,00 złśrednia cena rynkowa
FAQ opony Yamaha MT-09 SP
- Jakie opony są obecnie rekomendowane przez redakcję 1000PS do tego modelu?
Niedrogi, sportowy, wszechstronny model
Do codziennych dojazdów do pracy i krótkich weekendowych przejażdżek. Sportowe opony z drugiego rzędu - dobry stosunek ceny do jakości.
Opony Hypersport nadające się do jazdy na torze
Sportowe opony szosowe, które sprawdzają się również na torze. Pewne kompromisy w deszczu na drodze lub w upale na torze.
Opony szosowe
Wszechstronna opona dla sportowych kierowców szosowych. Motocykle supersportowe, motocykle typu naked, sportowe motocykle turystyczne. Również okazjonalne wycieczki na tor wyścigowy. Jednak przebieg odgrywa rolę, podobnie jak krótki czas rozgrzewania i osiągi przy złej pogodzie.
Alternatywy dla Yamaha MT-09 SP
FAQ Yamaha MT-09 SP
- Jaka jest aktualna cena rynkowa Yamaha MT-09 SP?
- Aktualna średnia cena za Yamaha MT-09 SP, rocznik 2025, kształtuje się na poziomie 57 090 PLN przy przeciętnym przebiegu wynoszącym 128 km.
- Który motocykl jest lepszy? Yamaha MT-09 SP czy Yamaha MT-09?
- Możesz porównać te dwa motocykle klikając tutaj. Wszystkie zalety i wady porównywanego modelu znajdziesz tutaj.
- Jak wygląda dostępność Yamaha MT-09 SP?
- W porównaniu do innych maszyn z kategorii Naked bike dostępność tego motocykla jest na bardzo dobrym poziomie. Na rynku jest bardzo dużo egzemplarzy Yamaha MT-09 SP.
- Jak stabilna jest cena używanego egzemplarza Yamaha MT-09 SP? Jaki jest trend cenowy?
- Patrząc na rok produkcji 2019, stabilność ceny Yamaha MT-09 SP była bardzo niska na tle innych motocykli kategorii Naked bike. Trend cenowy wynosił -10% w pierwszym roku, +5% w drugim roku i +4% w trzecim roku.
- Jak popularny jest motocykl Yamaha MT-09 SP?
- Na rynku obserwuje się bardzo duże zapotrzebowanie na motocykl Yamaha MT-09 SP. Raporty z testów tego modelu są czytane na platformie 1000PS bardzo często.
- Skąd pochodzą dane prezentowane na tej stronie?
- Dane pochodzą z internetowego magazynu motocyklowego '1000PS'. 1000PS zostało założone w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Austrii. Większość treści jest publikowana w języku niemieckim, choć nasz zespół również prezentuje na YouTubefilmy z testów motocykli w języku polskim. 1000PS możecie znaleźć także w serwisie Instagram.
TOP Porównania
Yamaha MT-09 SP Zdjęcia
Źródło: 1000PS






































