Yamaha Tenere 700 World Raid 2022
Műszaki adatok, árak és vélemények.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 Tapasztalatok és szakértői tesztek
Gregor
A World Raid a Ténéré 700 modellcsalád sikeres kiegészítoje. Mostanáig az igazi rajongókon múlott, hogy a terepjáró alkalmasságot maguk javítsák. A World Raiddel a Yamaha most egy hosszú (sivatagi) túrákra kész változatot tesz a kereskedok bemutatótermeibe. Még ha a gyakorlatban ritkán is van szükség a teljes 500 kilométeres hatótávra, ez a modell különösen a finom futómuelemek miatt érdemes. Országúton a World Raid kevésbé sziklás, terepen a teljesen állítható KYB hardverek által nyújtott hatalmas tartalék meggyozo. A reakcióképesség abszolút csúcsszinten van. A széria Öhlins kormánycsillapító is nyugalmat hoz elöl. A finom modellfrissítések mellett, mint például a színes kijelzo, az okostelefon-csatlakoztathatóság vagy az új kezeloszervek, a World Raid továbbra is a megszokott Ténéré tulajdonságokkal tündököl. Tesztünk után azt mondjuk: Néha a kevesebb még mindig több. Tudja, hogyan kell örömet szerezni!

Kulcs Specifikáció Yamaha Tenere 700 World Raid 2022
Motor és Meghajtás
| Motor típusa | Soros forgattyústengely-eltolás |
|---|---|
| Furat | 80 mm |
| Löket | 68.6 mm |
| Max. Teljesítmény | 73 HP |
| Fordulatszám max. Teljesítmény | 9000 ford./perc |
| Nyomaték | 68 Nm |
| Fordulatszám max. nyomatéknál | 6500 ford./perc |
| Kompresszióarány | 11.5 |
| Üzemanyagrendszer | Injekció |
| Indítás | Elektromos |
| Kuplung | Többlemezes olajfürdőben |
| Véghajtás | Lánc |
| Sebességváltó | Sebességváltó |
| Fokozatok száma | 6 |
| Hengerek száma | 2 |
| Ütemek száma | 4 ütemű |
| Szelepek hengerenként | 4 |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Hűtés | folyadék |
| Elérhető A2-es jogosítvánnyal | Igen |
| Lökettérfogat | 689 ccm |
Első Felfüggesztés
| Első felfüggesztés | Upside-Down teleszkópos villa |
|---|---|
| Márka | Kayaba |
| Átmérő | 43 mm |
| Rugóút | 230 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás |
Hátsó Felfüggesztés
| Hátsó felfüggesztés | Lengőkar |
|---|---|
| Lengéscsillapító | Monoshock |
| Rugóút | 220 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás |
Váz
| Váz típusa | Dupla bölcső, Központi cső |
|---|---|
| Kormányzási tengely szöge | 27 fok |
| Kormányutánfutás | 105 mm |
Fékek elöl
| Típus | Dupla lemez |
|---|---|
| Átmérő | 282 mm |
| Működtetés | Hidraulikus |
Fékek hátul
| Típus | Lemez |
|---|---|
| Átmérő | 245 mm |
Segédrendszerek
| Vezetést segítő rendszerek | ABS |
|---|
Adatok és Méretek
| Első gumiabroncs szélessége | 90 mm |
|---|---|
| Első gumiabroncs magassága | 90 % |
| Első gumiabroncs átmérője | 21 hüvelyk |
| Hátsó gumiabroncs szélessége | 150 mm |
| Hátsó gumiabroncs magassága | 70 % |
| Hátsó gumiabroncs átmérője | 18 hüvelyk |
| Hosszúság | 2370 mm |
| Szélesség | 905 mm |
| Magasság | 1490 mm |
| Tengelytáv | 1595 mm |
| Ülésmagasság -tól | 890 mm |
| Menetkész tömeg (ABS-el) | 220 kg |
| Üzemanyagtartály kapacitása | 23 l |
| Max. megtehető táv | 534 km |
| kombinált CO2-kibocsátás | 100 g/km |
| Kombinált üzemanyag-fogyasztás | 4.3 l/100km |
Felszereltség
| Felszereltség | Csatlakoztathatóság, LED nappali menetfények, LED-fényszórók, TFT kijelző |
|---|
Legfrissebb 1000PS cikkek: Yamaha Tenere 700 World Raid
Ár Yamaha Tenere 700 World Raid
Yamaha Tenere 700 World Raid Előzmények
Yamaha Tenere 700 World Raid 2026

73 HP
689 ccm
220 kg
5 879 355,00 Ftátlagos piaci ár
Yamaha Tenere 700 World Raid 2025

73 HP
689 ccm
220 kg
Yamaha Tenere 700 World Raid 2024

73 HP
689 ccm
220 kg
5 117 419,00 Ftátlagos piaci ár
Yamaha Tenere 700 World Raid 2023

73 HP
689 ccm
220 kg
4 927 645,00 Ftátlagos piaci ár
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

73 HP
689 ccm
220 kg
4 544 852,00 Ftátlagos piaci ár
GYIK gumiabroncsok Yamaha Tenere 700 World Raid
- Milyen gumiabroncsokat ajánl jelenleg az 1000PS szerkesztősége ehhez a modellhez?
Túra enduro út
Tiszta útra összpontosító utazó endurógumi, amely a rövid kitérőkkel is megbirkózik a kavicsos utakon.
Túraenduro 50 / 50
Vegyes közúti és terepjáró használatra tervezett gumiabroncsok.
Túraenduro 80 országúti / 20 terepjáró
Igazi túraenduro gumiabroncsok, amelyek a kavicsos hágókon való alkalmi kitérőkhöz is szórakoztatóak.
Alternatívák a Yamaha Tenere 700 World Raid
GYIK Yamaha Tenere 700 World Raid
- Mennyi a Yamaha Tenere 700 World Raid aktuális piaci ára?
- Egy 2026-os Yamaha Tenere 700 World Raid, amely átlagosan 0 kilométert futott, jelenleg átlagosan 5 028 190 HUF-ért kapható.
- Melyik a jobb? Egy Yamaha Tenere 700 World Raid vagy egy {AlternativeBrandModel}?
- A két motort itt tudod összehasonlítani. A motorok előnyeit és hátrányait itt találod.
- Hogy néz ki a Yamaha Tenere 700 World Raid modell hozzáférhetősége?
- Az Enduro motorcycle-típusú motorokhoz mérten a Yamaha Tenere 700 World Raid modell elérhetősége nagyon jó. Nagyon sok Yamaha Tenere 700 World Raid található a használtmotor piacon.
- Mennyire stabil egy használt Yamaha Tenere 700 World Raid ára? Hogy alakul a motor ára?
- Ha példaként vesszük a 2022-os gyártási évét, akkor a Yamaha Tenere 700 World Raid árstabilitása az Enduro motorcycle-típusú más motorokhoz viszonyítva jó volt. Az árak alakulása az első évben +4%, a második évben -12% és a harmadik évben pedig -5% volt.
- Mennyire közkedvelt a Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Erős a kereslet a piacon a Yamaha Tenere 700 World Raid iránt. Erről a modellről az 1000PS platformon megjelenő tesztbeszámolókat nagyon gyakran olvassák.
- Milyen forrásból származik az oldal tartalma?
- Az adatok az '1000PS' online motorkerékpár magazintól származnak. Az '1000PS'-t 2001-ben alapították. A cég Ausztriában található. A tartalom nagy részét német nyelven publikálják, azonban a csapat a YouTube-on angol nyelvű motorkerékpár tesztvideókat is bemutat. Itt találod meg az '1000PS'-t Instagram-on.
Yamaha Tenere 700 World Raid Képek
Forrás: 1000PS































