Od roku 2010 sa Diavel hrá s ingredienciami, ktoré na jednej motorke nájdete len zriedka: vzhľad cruisera, technika naked bike a poriadna dávka športovosti Ducati. Cez prvú generáciu a Diavel 1260 viedla cesta až k V4. Pre modelový rok 2027 sa rodina rozrastá o Diavel V4 S. Známa V4 RS zostáva tiež v ponuke. Nová S sa zameriava predovšetkým na podvozok, pričom viaceré technické novinky využije aj bežná Diavel V4.

Ducati Diavel V4 S 2027: Teraz so semiaktívnym Öhlins
S prináša viac než zlaté nohy vidlice
Zlatá vidlica, široká zadná pneumatika a 168 k: Muscle roadster od Ducati dostáva pre rok 2027 verziu S. No veľa sa deje aj pri radení, ovládaní a individualizácii. Čo sa skrýva za touto aktualizáciou?
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
uverejnené na 2. 11. 2026
Diavel V4 S: 168 k a jemnejšia odozva plynu
Pri motore zostáva Ducati verná motoru V4 Granturismo s objemom 1 158 cm³. Štvorvalec spĺňajúci normu Euro 5+ podľa výrobcu ponúka 168 k pri 10 750 ot./min a na kľukový hriadeľ posiela 126 Nm pri 7 500 ot./min. Vŕtanie a zdvih merajú 83 × 53,5 mm, hmotnosť motora je 66,7 kg. Štyri eliptické škrtiace telesá, každé s jedným vstrekovačom, majú ekvivalentný priemer 46 mm. Motor slúži ako nosný prvok podvozka.
Protibežný kľukový hriadeľ pôsobí proti gyroskopickým silám kolies. Poradie zapaľovania Twin Pulse vzniká vďaka ojničným čapom presadeným o 70 stupňov. Ducati tým sľubuje silný priebeh výkonu a charakteristický zvuk. Pri malom otvorení plynu má nová elektronická riadiaca stratégia s predstihom zohľadňovať vôľu v reťazovom pohone a tlmiť zmeny zaťaženia. Najmä v nízkych a stredných otáčkach sa tak má V4 dávkovať plynulejšie.
Zadná rada valcov sa vypína pri státí a za určitých podmienok aj pri nízkych otáčkach počas jazdy. To má znížiť spotrebu a tepelnú záťaž pre jazdca aj spolujazdca. Keď stúpnu otáčky alebo požiadavka na krútiaci moment, opäť pracujú všetky štyri valce. Funkcia je aktívna vo všetkých jazdných režimoch a mení aj zvuk výfuku. Servisné intervaly: výmena oleja každých 15 000 kilometrov alebo dva roky, kontrola vôle ventilov po 60 000 kilometroch.
Quickshifter 2.0 bez mikrospínača
Aktualizáciu dostalo aj radenie. Ducati Quick Shift 2.0 umožňuje radenie nahor aj nadol bez spojky a doterajšie ovládanie s Hallovým mikrospínačom nahrádza priamym mechanickým prevodom. Snímač zaznamenáva zaradený prevodový stupeň a polohu radiaceho bubna, aby rozpoznal zámer preradiť. Radiaca páka je navyše uložená v ložiskách namiesto klzných puzdier. Menšie trenie a vôľa, ako aj kratšie dráhy páky majú podľa Ducati priniesť priamejší a presnejší pocit z radenia. Mimochodom, ľavá strana okolo stupačky tak pôsobí upratanejšie.
Diavel V4 S: Öhlins reaguje na jazdné manévre
Skutočný argument pre S sa nachádza vpredu aj vzadu: Diavel po prvý raz dostáva semiaktívny podvozok Öhlins Smart EC 3.0. Vpredu pracuje plne nastaviteľná vidlica NIX30 s priemerom nosných rúr 48 mm a povlakom TiN, vzadu tlmič ARX40. Systém využíva dáta zo šesťosovej IMU a prispôsobuje tlmenie brzdeniu, zrýchľovaniu a jazde v zákrute. Šupátkové ventily majú umožniť rýchlejšie reakcie a väčší rozsah nastavenia. Tri režimy podvozka sa volajú Dynamic, Comfort a Low Grip a sú prepojené s jazdnými režimami.

Diavel V4 S dostáva 48 mm vidlicu Öhlins NIX30 so semiaktívnou reguláciou Smart EC 3.0.
Cez rozšírené ovládacie rozhranie OBTi možno zásahy prispôsobiť rôznym jazdným situáciám, teraz aj samostatne pre počiatočnú fázu zrýchľovania. Nová stratégia v športových nastaveniach zvyšuje tlmenie prepruženia vidlice po uvoľnení brzdy. Predok tak má zostať pokojnejší a motorka má držať tesnejšiu stopu. Ak Cruise Detection rozpozná rovnomernú jazdu, napríklad na diaľnici, tlmenie zmäkne. Elektronika má teda myslieť dopredu na kľukatých cestách aj počas presunu.
Bežná Diavel V4 naďalej využíva plne nastaviteľnú 50 mm upside-down vidlicu a plne nastaviteľný tlmič s vyrovnávacou nádobkou. Na vidlici sa kompresia a predpätie nastavujú vľavo, prepruženie vpravo. Zdvihy pruženia sú vpredu 120 a vzadu 145 mm. Vzadu je to o 15 mm viac ako pri Diavel 1260.
Diavel V4 S: 222 kg, ale bez paliva
Základ tvorí hliníkový monocoque, hliníková jednoramenná kyvná vidlica a oceľový priehradový zadný rám. Rám je pripevnený k hlavám valcov. Ducati uvádza rázvor 1 593 mm, uhol hlavy riadenia 26 stupňov a záklon 112 mm. Oceľová nádrž pojme 20 litrov. Verzia S podľa výrobcu váži 222 kg s náplňami bez paliva, štandardná verzia 225 kg v rovnakom stave. Ľahšie kolesá a lítiová batéria majú pri S vyrovnať dodatočnú hmotnosť semiaktívneho podvozka a výfuku Euro 5+.

Pravú stranu definuje jednoramenná kyvná vidlica a nová sada päťramenných kolies. Ducati uvádza 222 kg bez paliva.
Nové päťramenné kolesá merajú vpredu 3,5 × 17 a vzadu 8,0 × 17 palcov. Pri S sú ramená navyše obrábané. Obuté sú pneumatiky Pirelli Diablo Rosso IV v rozmeroch 120/70 ZR17 a 240/45 ZR17. Spolu s kolesami majú podľa Ducati umožniť neutrálnejšie správanie v zákrutách a lepšie držanie stopy. Vpredu brzdia dva plávajúce kotúče 330 mm, radiálne monoblokové strmene Brembo Stylema a radiálna brzdová pumpa PR16/19 s integrovanou hliníkovou nádobkou. Vzadu pracuje kotúč 265 mm a dvojpiestový strmeň Brembo.
Diavel V4 S: Nové línie a výška sedadla 790 mm
Zadná pneumatika šírky 240 zostáva vizuálnym vyhlásením. Pre rok 2027 pribúdajú nasávania vzduchu inšpirované Diavel V4 RS, nové bočné diely, štíhlejší kryt prístrojov a nanovo navrhnutá jednomiestna zadná časť. Bočný výfuk si zachováva štyri koncovky a dostáva nový kryt. Vpredu svieti LED denné svetlo v tvare dvojitého C, vzadu tento motív preberá LED matica pod zadnou časťou. Dynamické smerovky sú v riadidlách pred brzdovou a spojkovou armatúrou, v závislosti od príslušnej homologizácie.

Nanovo navrhnuté sedadlo je vo výške 790 mm. Pre sólo konfiguráciu sa zadná časť zakryje.
Výška sedadla je 790 mm. Nanovo navrhnuté sedadlo má ponúknuť viac miesta v pozdĺžnom smere, oporu pri zrýchľovaní a voľnosť pohybu v náklone. K tomu pribúdajú stredovo umiestnené stupačky a široké, vysoké riadidlá, ktoré sú rovnako ako pri doterajšom modeli V4 o 20 mm bližšie k jazdcovi než pri 1260. Pre spolujazdca je pripravené široké, čalúnené sedadlo, zasúvacie stupačky a výsuvné madlo. Sedadlo spolujazdca je súčasťou dodávky a v prípade potreby nahrádza kryt zadnej časti.
Diavel V4: Štyri jazdné režimy a tri úrovne výkonu
Šesťosová IMU od Boschu je základom pre Cornering ABS EVO, Ducati Traction Control EVO 2, Ducati Wheelie Control EVO a Ducati Power Launch EVO. Pridáva sa quickshifter a tempomat. Štyri jazdné režimy Sport, Touring, Urban a Wet možno upraviť a obnoviť na výrobné nastavenia. Sport kombinuje plný výkon s priamou odozvou plynu, zdržanlivou reguláciou trakcie a wheelie a ABS na úrovni 2. Touring si ponecháva plný výkon, reaguje jemnejšie a využíva silnejšie regulačné zásahy a ABS na úrovni 3.
Urban a Wet využívajú Low Power Mode so 115 k pri 8 750 ot./min a 114 Nm pri 5 750 ot./min. Urban to kombinuje s vysokými úrovňami zásahu kontroly trakcie a wheelie a ABS na úrovni 3. Wet je naladený na nízku priľnavosť a mimoriadne jemnú odozvu plynu. Tri Power Modes High, Medium a Low sa teda nelíšia len výkonom. High aj Medium ponúkajú 168 k a 126 Nm, no na rukoväť plynu reagujú odlišne.
ABS ponúka tri úrovne. Úroveň 1 reguluje výhradne vpredu a vynecháva funkciu do zákrut aj detekciu nadvihnutia zadného kolesa, takže vzadu zostáva možné zasmýknutie pri brzdení. Úroveň 2 si ponecháva funkciu do zákrut, no vynecháva detekciu nadvihnutia. Úroveň 3 aktivuje oboje a optimalizuje súhru prednej a zadnej brzdy. Kontrola trakcie zohľadňuje okrem náklonu a aktuálneho prekĺzavania aj rýchlosť jeho zmeny. Dokáže ovplyvňovať zapaľovanie, vstrekovanie a škrtiace klapky a ponúka štyri úrovne, z toho jednu pre mokro. Aj kontrola wheelie je nastaviteľná v štyroch úrovniach.
Power Launch ponúka tri úrovne a pri štarte najprv reguluje otáčky, následne odovzdávanie krútiaceho momentu. Jazdec zaradí prvý stupeň, naplno otvorí plyn a dávkuje spojku. Kontrola trakcie a wheelie mu pritom pomáhajú. Funkcia sa ukončí od určitej rýchlosti alebo po zaradení tretieho stupňa. Algoritmus na ochranu spojky obmedzuje počet po sebe idúcich štartov. Nový displej následne zobrazí časy zrýchlenia z 0 na 100 a z 0 na 200 km/h a uloží najlepšie hodnoty.
Diavel V4 S: Veľký TFT displej a navigácia zo série
Nový 6,9-palcový TFT displej vo formáte 8:3 využíva optical bonding a ovláda sa kolískovými prepínačmi na ľavej strane riadidiel. Zobrazenie Road delí obrazovku na tri časti: v strede otáčkomer a ukazovateľ radenia, vľavo okrem iného nastavenia, navigácia, hudba a funkcie smartfónu, vpravo rýchlosť, čas, teplota chladiacej kvapaliny a stav tempomatu. Pre navigáciu alebo iné zobrazenia môžu stĺpce meniť svoju veľkosť a polohu. V príslušnom rozložení možno zobraziť aj tlak v pneumatikách.
Novinkou je grafické zobrazenie zásahov kontroly trakcie a wheelie v reálnom čase, ako aj sériová navigácia turn-by-turn. Hore sa nachádza žltá kontrolná LED pre asistenčné systémy a červená pre pokyny na preradenie, resp. otáčky. Pri rezerve zostáva viditeľný ukazovateľ paliva a zostávajúci dojazd. Integrované sú Ducati Multimedia System, Bluetooth a aplikácia Ducati Link, nová zásuvka USB-C v kokpite dodáva 20 W. Verzia S má sériovo vyhrievané rukoväte v rovnakom dizajne ako bežné rukoväte a lítiovú batériu. Základná verzia má nevyhrievané rukoväte a olovenú batériu.
Systém Hands-Free rozpozná elektronický kľúč na vzdialenosť približne 1,5 metra a umožňuje zapnutie tlačidlom. Aj zámok riadenia sa ovláda elektricky. Funkcia Coming Home po vypnutí nechá v tme ešte chvíľu svietiť stretávacie svetlo, za svetla denné svietenie.
Diavel V4 S: Farby a výbava priamo z výroby
Vďaka Ducati Factory Made možno Diavel nakonfigurovať už pri kúpe a zvolené diely sa namontujú priamo vo fabrike. Farebné rodiny sa volajú Icon s Ducati Red a Ducati Yellow, Style s Thrilling Black a Sandstone a Sophistication s Dark Stealth a Silver Ice. Pri S pribúdajú Ducati Corse, Performance a päť farieb z programu Lamborghini Ad Personam. Kto chce pred zmrzlinárňou radšej ukázať vlastný vkus, má teda z čoho vyberať.

Lak Performance patrí k rozšíreným možnostiam Factory Made pre Diavel V4 S.
Program okrem toho zahŕňa kolesá, brzdové strmene, špeciálne sedadlá, polotuhé bočné kufre s opierkou pre spolujazdca a balíky príslušenstva až po suchú spojku. V katalógu Ducati Performance nájdete kompletné pretekárske výfukové systémy, otvorené sady suchej spojky, frézované hliníkové diely a karbónové komponenty. Pri ponukách výfukov a spojok označených hviezdičkou Ducati odkazuje na príslušnú homologizáciu. Nová Diavel V4 a V4 S sa majú od januára najprv dostať k talianskym predajcom, ďalšie trhy budú postupne nasledovať.
Ďalšie novinky Ducati
FAQ k Ducati Diavel V4 a V4 S 2027
Čím sa Diavel V4 S líši od bežnej V4? S dostáva semiaktívny podvozok Öhlins Smart EC 3.0, dodatočne obrábané kolesá, lítiovú batériu a sériovo vyhrievané rukoväte. Okrem toho má k dispozícii všetky farebné možnosti Factory Made. Bez paliva váži podľa Ducati o tri kilogramy menej.
Aký výkon má Ducati Diavel V4 S 2027? V4 s objemom 1 158 cm³ ponúka 168 k pri 10 750 ot./min a 126 Nm pri 7 500 ot./min. Tieto hodnoty platia aj pre bežnú Diavel V4.
Aké novinky dostanú obe verzie Diavel? Patrí k nim prepracovaná odozva plynu, quickshifter 2.0, nové dizajnové diely a kolesá, pneumatiky Diablo Rosso IV, 6,9-palcový TFT displej, sériová navigácia, USB-C a Ducati Factory Made.
Nakoľko je výbava prispôsobená každodennému použitiu? Ducati kombinuje výšku sedadla 790 mm a 20-litrovú nádrž s tempomatom, systémom Hands-Free a prepojením so smartfónom. Sedadlo spolujazdca je súčasťou dodávky, madlo a stupačky sa dajú pre sólo konfiguráciu schovať.
Aké servisné intervaly uvádza Ducati? Výmena oleja je na programe každých 15 000 kilometrov alebo dva roky, kontrola vôle ventilov po 60 000 kilometroch.
Ducati Diavel V4 S 2027: Teraz so semiaktívnym Öhlins Obrázky
Zdroj: 1000PS
Nový motor V4 Granturismo v modeli Diavel V4 S dosahuje podla Ducati výkon 168 k.
Aj v performance lakovaní zostáva technickým srdcom motocykla 1 158 cm³ V4.
Celkový pohlad sprava odhaluje štvorvalec a výfuk so štyrmi koncovkami.
Široké ramená a odhalená technika sú nadalej súcastou imidžu modelu Diavel.
Zlaté komponenty Öhlins sú charakteristickým znakom semiaktívneho podvozka verzie S.
Vidlica NIX30 má priemer vnútorných rúrok 48 mm a povrchovú úpravu TiN.
Pohlad zlava ukazuje kompaktnú konštrukciu s hliníkovým monokokom a motorom, ktorý je súcastou nosnej štruktúry.
Verzia S kombinuje hliníkovú jednostrannú kyvnú vidlicu s dodatocne opracovanými pätlúcovými kolesami.
Zadná pneumatika s rozmerom 240/45 ZR17 patrí do rodiny Pirelli Diablo Rosso IV.
Široká zadná pneumatika udáva proporcie motocykla aj pri pohlade zozadu.
Nové nasávacie otvory sa dizajnom inšpirujú modelom Diavel V4 RS.
Sedadlo bolo prepracované, aby poskytovalo viac priestoru na pohyb a lepšiu oporu pri akcelerácii.
Pri jazde sólo uzatvára nový zadok kryt sedadla spolujazdca.
Predná LED svetelná signatúra má charakteristický dvojitý tvar písmena C.
Predná cast spája LED svetlomet so štíhlejším krytom prístrojového panela.
Pod zadnou castou nadväzuje LED matica na dvojité C predného osvetlenia.
Pohlad zhora ukazuje široko tvarovanú nádrž a užšiu sedaciu cast.
Sedlo, nádrž a široké riadidlá urcujú ergonómiu modelu Diavel V4 S.
Performance doplna dalšie farebné varianty verzie S.
Ducati Factory Made spája volitelné lakovania s komponentmi a balíkmi príslušenstva.
Zadný šikmý pohlad odhaluje verziu Performance s viditelnou jednostrannou kyvnou vidlicou.













