BMW R 1300 R 2026
Znajdź dane techniczne, ceny i recenzje.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
BMW R 1300 R 2026 Doświadczenia i opinie ekspertów
Der Horvath
BMW R 1300 R to motocykl, który jest definiowany mniej przez gole liczby, niz przez uczucie, które przekazuje. 145 KM, 149 Nm i 239 kg wagi to mocne dane, ale jego prawdziwa sila tkwi w calosciowym pakiecie: doskonalym silniku, stabilnym prowadzeniu oraz dojrzalym, zrelaksowanym charakterze. Nie jest to agresywna maszyna sportowa, ale roadster dla jezdziec ceniacych maksymalny moment obrotowy, komfort oraz prezencje - i wlasnie w tym tkwi jego urok.
Przeczytaj cały artykuł na 1000PS.com

Kluczowa specyfikacja BMW R 1300 R 2026
Silnik i układ napędowy
| Typ silnika | Bokser |
|---|---|
| średnica cylindra | 106.5 mm |
| skok tłoka | 73 mm |
| Moc maksymalna | 145 KM |
| obr./min przy mocy maksymalnej | 7750 obr./min |
| Moment obrotowy | 149 Nm |
| obr./min przy maskymalnym momencie obrotowym | 6500 obr./min |
| Stopień kompresji | 13.3 |
| Układ paliwowy | Wstrzyknięcie |
| Otwór przepustnicy | 52 mm |
| Starter | Elektryczny |
| Typ sprzęgła | Antihopping, Systemy sprzęgła |
| przeniesienie napędu | Wał napędowy |
| Typ skrzyni biegów | Zmiana biegów |
| Liczba biegów | 6 |
| Liczba cylindrów | 2 |
| Liczba taktów | 4-suwowy |
| liczba zaworów na cylinder | 4 |
| Zawory | DOHC |
| Chłodzenie | ciecz-powietrze |
| możliwe dostosowanie dla kategorii A2 | Tak |
| Pojemność skokowa | 1300 cm³ |
Przednie zawieszenie
| Przednie zawieszenie | Widelec teleskopowy Upside-Down |
|---|---|
| Średnica | 47 mm |
| skok | 140 mm |
Tylne zawieszenie
| Tylne zawieszenie | Paralever |
|---|---|
| Amortyzator | Monoshock |
| skok | 130 mm |
| Materiał | Aluminium |
Podwozie
| Rama | Stal |
|---|---|
| Typ ramy | Silnik nośny |
| kąt główki ramy | 62.5 stopień |
| wyprzedzenie przedniego koła | 127 mm |
Hamulce przednie
| typ budowy | Dwie tarcze |
|---|---|
| Średnica | 310 mm |
| Tłok | Cztery tłoki |
| Uruchomienie | Hydrauliczny |
| Technologia | promieniowy |
Hamulec tylny
| typ | Tarcza |
|---|---|
| Średnica | 285 mm |
| Tłok | Dwa tłoki |
| mocowanie amortyzatora | Zacisk pływający |
Systemy wspomagające
| Systemy wspomagające | ABS, Kontrola antypoślizgowa, Tryby jazdy, Połączony układ hamulcowy, ABS na zakrętach, Ride by Wire, Kontrola trakcji, Nowoczesna elektronika |
|---|
Wymiary i waga
| Szerokość przedniej opony | 120 mm |
|---|---|
| Wysokość przedniej opony | 70 % |
| średnica przedniej opony | 17 cal |
| Szerokość tylnej opony | 190 mm |
| Wysokość tylnej opony | 55 % |
| Średnica tylnej opony | 17 cal |
| Długość | 2126 mm |
| Szerokość | 1000 mm |
| Wysokość siedzenia od | 785 mm |
| wysokość siedzenia do | 810 mm |
| Masa mokra (z ABS) | 239 kg |
| Pojemność zbiornika paliwa | 17 l |
| Kategorie prawa jazdy | A |
| Zasięg | 354 km |
| łączna emisja CO2 | 110 g/km |
| Łączne zużycie paliwa | 4.8 l/100km |
| Obciążenie | 221 kg |
| Maksymalna dopuszczalna waga | 460 kg |
Wyposażenie
| wyposażenie | Reflektory LED, Wyświetlacz TFT, Nowoczesna elektronika, Oświetlenie |
|---|
Najnowsze artykuły 1000PS o BMW R 1300 R
Cena BMW R 1300 R
BMW R 1300 R Historia
BMW R 1300 R 2025

145 KM
1300 cm³
239 kg
96 290,00 złśrednia cena rynkowa
FAQ opony BMW R 1300 R
- Jakie opony są obecnie rekomendowane przez redakcję 1000PS do tego modelu?
Niedrogi, sportowy, wszechstronny model
Do codziennych dojazdów do pracy i krótkich weekendowych przejażdżek. Sportowe opony z drugiego rzędu - dobry stosunek ceny do jakości.
Opony Hypersport nadające się do jazdy na torze
Sportowe opony szosowe, które sprawdzają się również na torze. Pewne kompromisy w deszczu na drodze lub w upale na torze.
Opony szosowe
Wszechstronna opona dla sportowych kierowców szosowych. Motocykle supersportowe, motocykle typu naked, sportowe motocykle turystyczne. Również okazjonalne wycieczki na tor wyścigowy. Jednak przebieg odgrywa rolę, podobnie jak krótki czas rozgrzewania i osiągi przy złej pogodzie.
FAQ BMW R 1300 R
- Jaka jest aktualna cena rynkowa BMW R 1300 R?
- Aktualna średnia cena za BMW R 1300 R, rocznik 2025, kształtuje się na poziomie 81 240 PLN przy przeciętnym przebiegu wynoszącym 1 922 km.
- Który motocykl jest lepszy? BMW R 1300 R czy BMW R 1300 GS?
- Możesz porównać te dwa motocykle klikając tutaj. Wszystkie zalety i wady porównywanego modelu znajdziesz tutaj.
- Jak wygląda dostępność BMW R 1300 R?
- W porównaniu do innych maszyn z kategorii Naked bike dostępność tego motocykla jest na dobrym poziomie. Na rynku jest dużo egzemplarzy BMW R 1300 R.
- Jak popularny jest motocykl BMW R 1300 R?
- Na rynku obserwuje się bardzo małe zapotrzebowanie na motocykl BMW R 1300 R. Reporty z testów tego modelu są rzadko czytane na platformie 1000PS.
- Skąd pochodzą dane prezentowane na tej stronie?
- Dane pochodzą z internetowego magazynu motocyklowego '1000PS'. 1000PS zostało założone w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Austrii. Większość treści jest publikowana w języku niemieckim, choć nasz zespół również prezentuje na YouTubefilmy z testów motocykli w języku polskim. 1000PS możecie znaleźć także w serwisie Instagram.
TOP Porównania
BMW R 1300 R Zdjęcia
Źródło: 1000PS









































