Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Znajdź dane techniczne, ceny i recenzje.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Yamaha Tenere 700 World Raid 2026 Doświadczenia i opinie ekspertów
Clemo
Jesli chcesz, mozesz równiez pokonywac nim wymagajace tereny. Jesli jednak nie musisz pokonywac dlugich dystansów, nadal bedziesz wolal lekkosc standardowego T7. Szerokosc zbiornika World Raid jest zauwazalna w Ergonomii oraz prowadzeniu. Z kolei wysokiej jakosci zawieszenie dobrze radzi sobie z trudnymi terenowymi przeleczami, a dzieki amortyzatorowi skretu motocykl pozostaje bardzo stabilny nawet na szybko plynacych polnych sciezkach. 6-osiowy IMU i Ride by Wire pozwalaja równiez na integracje ABS na zakretach, driftu oraz czulej na kat pochylenia kontroli trakcji w okret flagowy Ténéré na dlugich dystansach. Za quickshifter trzeba jednak zaplacic osobno. Podsumowujac, World Raid, zgodnie ze swoja nazwa, jest skierowany w szczególnosci do podrózników po swiecie i jest bardzo dobrze przemyslany pod tym wzgledem, z duzym Zasiegiem oraz duzym komfortem w terenie, ale wciaz nie jest tak wygodny, jak inne turystyczne enduro z wiekszym naciskiem na asfalt.

Kluczowa specyfikacja Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Silnik i układ napędowy
| Typ silnika | Przesunięcie czopa korbowego w linii |
|---|---|
| średnica cylindra | 80 mm |
| skok tłoka | 68.6 mm |
| Moc maksymalna | 73 KM |
| obr./min przy mocy maksymalnej | 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 68 Nm |
| obr./min przy maskymalnym momencie obrotowym | 6500 obr./min |
| Stopień kompresji | 11.5 |
| Układ paliwowy | Wstrzyknięcie |
| Starter | Elektryczny |
| Typ sprzęgła | Płyta wielopłytkowa w kąpieli olejowej |
| przeniesienie napędu | Łańcuch |
| Typ skrzyni biegów | Zmiana biegów |
| Liczba biegów | 6 |
| Liczba cylindrów | 2 |
| Liczba taktów | 4-suwowy |
| liczba zaworów na cylinder | 4 |
| Zawory | DOHC |
| Chłodzenie | płyn |
| możliwe dostosowanie dla kategorii A2 | Tak |
| Pojemność skokowa | 689 cm³ |
Przednie zawieszenie
| Przednie zawieszenie | Widelec teleskopowy Upside-Down |
|---|---|
| Marka | Kayaba |
| Średnica | 46 mm |
| skok | 230 mm |
| Regulacja | Kompresja, Napięcie wstępne sprężyny, Odbicie |
Tylne zawieszenie
| Tylne zawieszenie | Wahacz dwuramienny |
|---|---|
| Amortyzator | Monoshock |
| skok | 220 mm |
| Regulacja | Kompresja, Obciążenie wstępne, Odbicie |
Podwozie
| Typ ramy | Podwójna kołyska, Rura centralna |
|---|---|
| kąt główki ramy | 27 stopień |
| wyprzedzenie przedniego koła | 105 mm |
Hamulce przednie
| typ budowy | Dwie tarcze |
|---|---|
| Średnica | 282 mm |
| Uruchomienie | Hydrauliczny |
Hamulec tylny
| typ | Tarcza |
|---|---|
| Średnica | 245 mm |
Systemy wspomagające
| Systemy wspomagające | ABS, Kontrola antypoślizgowa, Tryby jazdy, ABS na zakrętach, Ride by Wire, Tempomat, Kontrola trakcji, Nowoczesna elektronika, Slide Control, IMU (Inercyjna jednostka pomiarowa), Kontrola trakcji w zakrętach |
|---|
Wymiary i waga
| Szerokość przedniej opony | 90 mm |
|---|---|
| Wysokość przedniej opony | 90 % |
| średnica przedniej opony | 21 cal |
| Szerokość tylnej opony | 150 mm |
| Wysokość tylnej opony | 70 % |
| Średnica tylnej opony | 18 cal |
| Długość | 2370 mm |
| Szerokość | 935 mm |
| Wysokość | 1495 mm |
| Rozstaw osi | 1595 mm |
| Wysokość siedzenia od | 890 mm |
| Masa mokra (z ABS) | 220 kg |
| Pojemność zbiornika paliwa | 23 l |
| Zasięg | 534 km |
| łączna emisja CO2 | 100 g/km |
| Łączne zużycie paliwa | 4.3 l/100km |
| Prześwit | 240 mm |
Wyposażenie
| wyposażenie | Łączność, Światła do jazdy dziennej LED, Reflektory LED, Wyświetlacz TFT, Nowoczesna elektronika, Oświetlenie |
|---|
Najnowsze artykuły 1000PS o Yamaha Tenere 700 World Raid
Cena Yamaha Tenere 700 World Raid
Yamaha Tenere 700 World Raid Historia
Yamaha Tenere 700 World Raid 2025

73 KM
689 cm³
220 kg
Yamaha Tenere 700 World Raid 2024

73 KM
689 cm³
220 kg
57 551,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha Tenere 700 World Raid 2023

73 KM
689 cm³
220 kg
55 416,00 złśrednia cena rynkowa
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

73 KM
689 cm³
220 kg
51 112,00 złśrednia cena rynkowa
FAQ opony Yamaha Tenere 700 World Raid
- Jakie opony są obecnie rekomendowane przez redakcję 1000PS do tego modelu?
Touring enduro road
Podróżne opony enduro z wyraźnym naciskiem na szosę, które poradzą sobie również z krótkimi objazdami po drogach szutrowych.
Touring enduro 50 / 50
Opony przeznaczone do mieszanych zastosowań drogowych i terenowych.
Touring enduro 80 szosa / 20 teren
Prawdziwe turystyczne opony enduro, które sprawdzą się również podczas okazjonalnych objazdów po szutrowych przełęczach.
Alternatywy dla Yamaha Tenere 700 World Raid
FAQ Yamaha Tenere 700 World Raid
- Jaka jest aktualna cena rynkowa Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Aktualna średnia cena za Yamaha Tenere 700 World Raid, rocznik 2026, kształtuje się na poziomie 56 550 PLN przy przeciętnym przebiegu wynoszącym 0 km.
- Który motocykl jest lepszy? Yamaha Tenere 700 World Raid czy Ducati DesertX?
- Możesz porównać te dwa motocykle klikając tutaj. Wszystkie zalety i wady porównywanego modelu znajdziesz tutaj.
- Jak wygląda dostępność Yamaha Tenere 700 World Raid?
- W porównaniu do innych maszyn z kategorii Enduro motorcycle dostępność tego motocykla jest na bardzo dobrym poziomie. Na rynku jest bardzo dużo egzemplarzy Yamaha Tenere 700 World Raid.
- Jak stabilna jest cena używanego egzemplarza Yamaha Tenere 700 World Raid? Jaki jest trend cenowy?
- Patrząc na rok produkcji 2022, stabilność ceny Yamaha Tenere 700 World Raid wyglądała dobrze na tle innych motocykli kategorii Enduro motorcycle. Trend cenowy wynosił +4% w pierwszym roku, -12% w drugim roku i -5% w trzecim roku.
- Jak popularny jest motocykl Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Na rynku obserwuje się duże zapotrzebowanie na motocykl Yamaha Tenere 700 World Raid. Raporty z testów tego modelu są czytane na platformie 1000PS bardzo często.
- Skąd pochodzą dane prezentowane na tej stronie?
- Dane pochodzą z internetowego magazynu motocyklowego '1000PS'. 1000PS zostało założone w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Austrii. Większość treści jest publikowana w języku niemieckim, choć nasz zespół również prezentuje na YouTubefilmy z testów motocykli w języku polskim. 1000PS możecie znaleźć także w serwisie Instagram.
TOP Porównania
Yamaha Tenere 700 World Raid Zdjęcia
Źródło: 1000PS



































