Honda CRF1100L Africa Twin DCT
Műszaki adatok, árak és vélemények.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2024 Tapasztalatok és szakértői tesztek
Gregor
Számomra az Africa Twin egy olyan túraenduro, amilyennek egy túraendurónak lennie kell. A hengerurtartalomhoz képest kezelheto teljesítményszint ellenére a motor lenyugöz a karakterével és a hangjával. Ez az Africa Twin sztárja, sokoldalúságot kínál, és ugyanolyan jól muködik autópályán, mint terepen. A futómu nagyjából minden bukkanót elnyel, és az opcionális félaktív futómuvel új, rendkívül magas szintre emelheto. Az ergonómia és az üléskényelem példaértéku. Ehhez jön még a DCT váltó, amely egyedülálló a motorkerékpár-ágazatban, és mostanra rendkívül kifinomult - abszolút gyilkos kényelmi funkció. Összefoglalva: Egy motorkerékpár minden napra, kalandos túrákra és hosszú utazásra is - bárhová is vezessen az.
Olvassa el a teljes cikket az 1000PS.com oldalon

Kulcs Specifikáció Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2026
Motor és Meghajtás
| Motor típusa | Sor |
|---|---|
| Furat | 92 mm |
| Löket | 81.5 mm |
| Max. Teljesítmény | 102 HP |
| Fordulatszám max. Teljesítmény | 7500 ford./perc |
| Nyomaték | 112 Nm |
| Fordulatszám max. nyomatéknál | 5500 ford./perc |
| Kompresszióarány | 10.1 |
| Üzemanyagrendszer | Injekció |
| Indítás | Elektromos |
| Kuplung | Többlemezes olajfürdőben |
| Gyújtás | Tranzisztor |
| Véghajtás | Lánc |
| Sebességváltó | Kettős tengelykapcsolós |
| Fokozatok száma | 6 |
| Hengerek száma | 2 |
| Ütemek száma | 4 ütemű |
| Szelepek hengerenként | 4 |
| Szelepvezérlés | OHC |
| Hűtés | folyadék |
| Lökettérfogat | 1084 ccm |
Első Felfüggesztés
| Első felfüggesztés | Upside-Down teleszkópos villa |
|---|---|
| Technológia | Zárt patron |
| Márka | Showa |
| Átmérő | 45 mm |
| Rugóút | 230 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás |
Hátsó Felfüggesztés
| Hátsó felfüggesztés | Lengőkar |
|---|---|
| Lengéscsillapító | Monoshock |
| Felvétel | Pro-Link |
| Márka | Showa |
| Rugóút | 220 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás |
| Anyag | Alumínium |
Váz
| Váz | Acél |
|---|---|
| Váz típusa | Dupla bölcső |
| Kormányzási tengely szöge | 27.5 fok |
| Kormányutánfutás | 113 mm |
Fékek elöl
| Típus | Dupla lemez |
|---|---|
| Átmérő | 310 mm |
| Dugattyú | Négy dugattyú |
| Felvétel | Úszó féknyereg |
| Működtetés | Hidraulikus |
| Technológia | radiális, Hullám |
Fékek hátul
| Típus | Lemez |
|---|---|
| Átmérő | 256 mm |
| Dugattyú | Dupla dugattyú |
Segédrendszerek
| Vezetést segítő rendszerek | ABS, Utazási módok, Kanyar-ABS, Ride by Wire, Sebességtartó automatika, Kipörgésgátló, Anti-wheelie, Modern elektronika |
|---|
Adatok és Méretek
| Első gumiabroncs szélessége | 90 mm |
|---|---|
| Első gumiabroncs magassága | 90 % |
| Első gumiabroncs átmérője | 21 hüvelyk |
| Hátsó gumiabroncs szélessége | 150 mm |
| Hátsó gumiabroncs magassága | 70 % |
| Hátsó gumiabroncs átmérője | 18 hüvelyk |
| Hosszúság | 2330 mm |
| Szélesség | 960 mm |
| Magasság | 1485 mm |
| Tengelytáv | 1575 mm |
| Ülésmagasság -tól | 850 mm |
| Ülésmagasság max. | 870 mm |
| Menetkész tömeg (ABS-el) | 242 kg |
| Üzemanyagtartály kapacitása | 18.8 l |
| Jogosítvány típusok | A |
| Max. megtehető táv | 391 km |
| kombinált CO2-kibocsátás | 114 g/km |
| Kombinált üzemanyag-fogyasztás | 4.9 l/100km |
| Földtávolság | 250 mm |
Felszereltség
| Felszereltség | Android Auto, Apple CarPlay, Bluetooth, Csatlakoztathatóság, LED nappali menetfények, LED-fényszórók, TFT kijelző, Modern elektronika, Csatlakoztathatóság, Világítás |
|---|
Legfrissebb 1000PS cikkek: Honda CRF1100L Africa Twin DCT
Ár Honda CRF1100L Africa Twin DCT
Honda CRF1100L Africa Twin DCT Előzmények
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2025

102 HP
1084 ccm
242 kg
7 504 197,00 Ftátlagos piaci ár
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2024

102 HP
1084 ccm
242 kg
7 150 194,00 Ftátlagos piaci ár
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2023

102 HP
1084 ccm
236 kg
6 290 127,00 Ftátlagos piaci ár
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2022

102 HP
1084 ccm
236 kg
5 202 169,00 Ftátlagos piaci ár
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2021

102 HP
1084 ccm
236 kg
5 117 419,00 Ftátlagos piaci ár
Honda CRF1100L Africa Twin DCT 2020

102 HP
1084 ccm
236 kg
4 707 863,00 Ftátlagos piaci ár
GYIK gumiabroncsok Honda CRF1100L Africa Twin DCT
- Milyen gumiabroncsokat ajánl jelenleg az 1000PS szerkesztősége ehhez a modellhez?
Túra enduro út
Tiszta útra összpontosító utazó endurógumi, amely a rövid kitérőkkel is megbirkózik a kavicsos utakon.
Túraenduro 50 / 50
Vegyes közúti és terepjáró használatra tervezett gumiabroncsok.
Túraenduro 80 országúti / 20 terepjáró
Igazi túraenduro gumiabroncsok, amelyek a kavicsos hágókon való alkalmi kitérőkhöz is szórakoztatóak.
Alternatívák a Honda CRF1100L Africa Twin DCT
GYIK Honda CRF1100L Africa Twin DCT
- Mennyi a Honda CRF1100L Africa Twin DCT aktuális piaci ára?
- Egy 2025-ös Honda CRF1100L Africa Twin DCT, amely átlagosan 0 kilométert futott, jelenleg átlagosan 5 972 820 HUF-ért kapható.
- Melyik a jobb? Egy Honda CRF1100L Africa Twin DCT vagy egy Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT?
- A két motort itt tudod összehasonlítani. A motorok előnyeit és hátrányait itt találod.
- Hogy néz ki a Honda CRF1100L Africa Twin DCT modell hozzáférhetősége?
- Az Enduro motorcycle-típusú motorokhoz mérten a Honda CRF1100L Africa Twin DCT modell elérhetősége nagyon jó. Nagyon sok Honda CRF1100L Africa Twin DCT található a használtmotor piacon.
- Mennyire stabil egy használt Honda CRF1100L Africa Twin DCT ára? Hogy alakul a motor ára?
- Ha példaként vesszük a 2019-ös gyártási évét, akkor a Honda CRF1100L Africa Twin DCT árstabilitása az Enduro motorcycle-típusú más motorokhoz viszonyítva nagyon jó volt. Az árak alakulása az első évben -6%, a második évben -19% és a harmadik évben pedig +14% volt.
- Mennyire közkedvelt a Honda CRF1100L Africa Twin DCT?
- Nagyon erős a kereslet a piacon a Honda CRF1100L Africa Twin DCT iránt. Erről a modellről az 1000PS platformon megjelenő tesztbeszámolókat gyakran olvassák.
- Milyen forrásból származik az oldal tartalma?
- Az adatok az '1000PS' online motorkerékpár magazintól származnak. Az '1000PS'-t 2001-ben alapították. A cég Ausztriában található. A tartalom nagy részét német nyelven publikálják, azonban a csapat a YouTube-on angol nyelvű motorkerékpár tesztvideókat is bemutat. Itt találod meg az '1000PS'-t Instagram-on.
TOP összehasonlítások
Honda CRF1100L Africa Twin DCT Képek
Forrás: 1000PS







































