Honda CUV e: 2026
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Honda CUV e: 2026
Motor och drivlina
| Motortyp | Elektrisk |
|---|---|
| Motoreffekt | 8.1 hk |
| Startmotor | Elektrisk |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Teleskopgaffel |
|---|---|
| Diameter | 31 mm |
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängenhet |
|---|---|
| Stötdämpare | Enkel stötdämpare |
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|
Bakbromsar
| Typ | Trumma |
|---|
Assistanssystem
| Avancerade förarassistanssystem | ABS, Körlägen, Kombinerat bromssystem, Modern elektronik |
|---|
Mått och vikter
| Diameter på framhjul | 12 tum |
|---|---|
| Diameter på bakhjul | 12 tum |
| Säteshöjd | 766 mm |
| Högsta hastighet | 83 km/h |
| Licensefterlevnad | A1 |
| Räckvidd | 70 km |
| Batterispänning (V) | 48 V |
| Är batteriet avtagbart? | Ja |
| Laddningsplugg | Schuko |
| Batteriprestanda (kWh) | 2.6 kWh |
| Markfrigång | 210 mm |
Utrustning
| Utrustning | Anslutningsbarhet, Tangentlöst system, LED-strålkastare, TFT-display, USB-C-uttag, Modern elektronik, Laddning & ström, Komfort, Belysning |
|---|
Senaste 1000PS motorcykelartiklar om Honda CUV e:
Pris Honda CUV e:
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Honda CUV e: Historik
Honda CUV e: 2025

8.1 hk
Frågor och svar Honda CUV e:
- Vilket är aktuellt marknadspris för Honda CUV e:?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Honda CUV e:, tillverkningsår 2026, är 42 990 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 6 km.
- Vilken av dem är bäst? Honda CUV e: eller NIU NQiX 500?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Honda CUV e:?
- Jämfört med andra Scooter motorcyklar är tillgängligheten mycket god. Det finns väldigt många Honda CUV e: motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Honda CUV e:?
- Det finns en svag efterfrågan på en Honda CUV e: efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses sällan på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Honda CUV e: Bilder
Källa: 1000PS












Visa fler bilder







