KTM 390 Adventure X 2026
Poiščite tehnične podatke, cene in preglede.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
KTM 390 Adventure X 2026 Izkušnje in strokovne ocene
Gregor
KTM 390 Adventure X navdušuje kot vsestranski vsestranski terenec z jasno orientacijo na cesti. Točke dobi za vsakodnevno uporabo, turno vožnjo in lahke terenske izlete, vendar zahteva aktivno vožnjo. Je manj spektakularen kot model R, vendar je za mnoge voznike bolj smiselna izbira.
Preberite celoten članek na 1000PS.com

Ključni tehnični podatki KTM 390 Adventure X 2026
Motor in pogonski sklop
| Izvrtina | 89 mm |
|---|---|
| Gib | 64 mm |
| Moč motorja | 44 KM |
| Navor | 39 Nm |
| Kompresijsko razmerje | 12.6 |
| Sistem za gorivo | Vbrizgavanje |
| Izvrtina dušilne lopute | 46 mm |
| Zaganjalnik | Električni |
| Tip sklopke | Večdelna sklopka v oljni kopeli |
| Prenos moči | Veriga |
| Vrsta menjalnika | Prestavna ročica |
| Število prestav | 6 |
| Cilindri | 1 |
| Gibi | Štiritaktni |
| Ventili na valj | 4 |
| Ventili | DOHC |
| Hlajenje | tekočina |
| Mazanje | tlačno kroženje |
| Gibna prostornina | 398.7 cm3 |
Sprednje vzmetenje
| Sprednje vzmetenje | Obrnjene teleskopske vilice |
|---|---|
| Znamka | WP |
| Premer | 43 mm |
| Hod | 200 mm |
Zadnje vzmetenje
| Vzmetenje | Vrtljivi drog |
|---|---|
| Amortizer | En blažilnik |
| Pritrditev amortizerja | neposredni |
| Znamka | WP |
| Hod | 200 mm |
| Nastavitev | Predobremenitev |
Podvozje
| Okvir | Krom-molibden |
|---|---|
| Tip okvirja | Cevast |
| Naklon vilic | 62.5 stopinja |
Sprednje zavore
| Vrsta | Enojni kolut |
|---|---|
| Premer | 320 mm |
| Bat | Dva bata |
| Pritrditev amortizerja | Gibljiva čeljust |
| Tehnologija | Radialna |
| Znamka | Bybre |
Zadnje zavore
| Vrsta | Kolut |
|---|---|
| Premer | 240 mm |
| Bat | En bat |
| Pritrditev amortizerja | Gibljiva čeljust |
| Znamka | Bybre |
Sistemi za pomoč vozniku
| Napredni sistemi za pomoč voznikom | ABS, Vozni načini, Nadzor zdrsavanja koles, Sodobna elektronika |
|---|
Mere in mase
| Širina sprednje pnevmatike | 100 mm |
|---|---|
| Višina sprednje pnevmatike | 90 % |
| Premer sprednje pnevmatike | 19 palcev |
| Širina zadnje pnevmatike | 130 mm |
| Višina zadnje pnevmatike | 80 % |
| Premer zadnje pnevmatike | 17 palcev |
| Medosna razdalja | 1464 mm |
| Višina sedeža | 825 mm |
| Suha masa (z ABS) | 165 kg |
| Prostornina posode za gorivo | 14 l |
| Skladnost z dovoljenjem | A2 |
| Razpon | 430 km |
| Kombinirani izpust CO2 | 79 g/km |
| Kombinirana poraba goriva | 3.4 l/100 km |
| Hrup na mestu | 84 dB |
| Norma Euro | Euro 5+ |
| Interval vzdrževanja | 10000 km |
| Svetla višina | 272 mm |
Oprema
| Oprema | Povezljivost, LED-žarometi, Razsvetljava |
|---|
Najnovejši članki 1000PS o KTM 390 Adventure X
Cena KTM 390 Adventure X
Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene
KTM 390 Adventure X Zgodovina
KTM 390 Adventure X 2025

44 KM
398.7 cm3
165 kg
6.598,00 €povprečna tržna cena
Pogosta vprašanja o pnevmatikah KTM 390 Adventure X
Pogosta vprašanja KTM 390 Adventure X
- Kakšna je trenutna tržna cena modela KTM 390 Adventure X?
- Trenutna povprečna tržna cena modela KTM 390 Adventure X, leto izdelave 2025, s povprečno 15 prevoženimi kilometri, je 6.070 EUR.
- Kateri je boljši? KTM 390 Adventure X ali KTM 690 SMC R?
- Ta dva motocikla lahko primerjate tukaj. Tukaj boste našli vse prednosti in slabosti primerljivega modela.
- Kako je z razpoložljivostjo modela KTM 390 Adventure X?
- V primerjavi z drugimi motornimi kolesi tipa Enduro motorcycle je razpoložljivost dobra. Na trgu je na voljo veliko motornih koles KTM 390 Adventure X.
- Kako priljubljen je KTM 390 Adventure X?
- Na trgu je slabo povpraševanje po modelu KTM 390 Adventure X. Poročila o testiranjih tega modela so redko brana na platformi 1000PS.
- Iz katerega vira ta stran črpa podatke?
- Podatki so iz spletne revije za motorna kolesa »1000PS«. Revija 1000PS je bila ustanovljena 2001. Podjetje ima sedež v Avstriji. Večina vsebine je objavljena v nemščini. Vendar pa ekipa objavlja tudi videoposnetke testov motornih koles v angleščini v storitvi YouTube. Revijo 1000PS najdete tudi v omrežju Instagram.
NAJBOLJ PRILJUBLJENE PRIMERJAVE
KTM 390 Adventure X Slike
Vir: 1000PS





Pokaži več slik



















