Husqvarna Norden 901 Expedition
Znajdź dane techniczne, ceny i recenzje.

Kluczowa specyfikacja Husqvarna Norden 901 Expedition 2026
Silnik i układ napędowy
| Typ silnika | W kolejce |
|---|---|
| średnica cylindra | 90.7 mm |
| skok tłoka | 68.8 mm |
| Moc maksymalna | 105 KM |
| obr./min przy mocy maksymalnej | 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm |
| obr./min przy maskymalnym momencie obrotowym | 6500 obr./min |
| Stopień kompresji | 13.5 |
| Układ paliwowy | Wstrzyknięcie |
| Otwór przepustnicy | 46 mm |
| Starter | Elektryczny |
| Typ sprzęgła | Antihopping, Systemy sprzęgła |
| przeniesienie napędu | Łańcuch |
| Typ skrzyni biegów | Zmiana biegów |
| Liczba biegów | 6 |
| Liczba cylindrów | 2 |
| Liczba taktów | 4-suwowy |
| Zawory | DOHC |
| Chłodzenie | płyn |
| Smarowanie | Wymuszony |
| Pojemność skokowa | 889 cm³ |
Przednie zawieszenie
| Przednie zawieszenie | Widelec teleskopowy Upside-Down |
|---|---|
| Marka | WP |
| Średnica | 48 mm |
| skok | 240 mm |
| Regulacja | Kompresja, Napięcie wstępne sprężyny, Odbicie |
Tylne zawieszenie
| Tylne zawieszenie | Wahacz dwuramienny |
|---|---|
| Amortyzator | Monoshock |
| mocowanie amortyzatora | bezpośredni |
| Marka | WP |
| skok | 240 mm |
| Regulacja | Kompresja, Obciążenie wstępne, Odbicie |
| Materiał | Aluminium |
Podwozie
| Rama | Chrom-molibden |
|---|---|
| Typ ramy | Rurowy, Silnik nośny |
| kąt główki ramy | 64.2 stopień |
| wyprzedzenie przedniego koła | 106.9 mm |
Hamulce przednie
| typ budowy | Dwie tarcze |
|---|---|
| Średnica | 320 mm |
| Tłok | Cztery tłoki |
| mocowanie amortyzatora | Zacisk pływający |
| Uruchomienie | Hydrauliczny |
| Technologia | promieniowy |
Hamulec tylny
| typ | Tarcza |
|---|---|
| Średnica | 260 mm |
| Tłok | Dwa tłoki |
| mocowanie amortyzatora | Zacisk pływający |
Systemy wspomagające
| Systemy wspomagające | ABS, Tryby jazdy, ABS na zakrętach, Ride by Wire, Quickshifter, Kontrola trakcji, Nowoczesna elektronika |
|---|
Wymiary i waga
| Szerokość przedniej opony | 90 mm |
|---|---|
| Wysokość przedniej opony | 90 % |
| średnica przedniej opony | 21 cal |
| Szerokość tylnej opony | 150 mm |
| Wysokość tylnej opony | 70 % |
| Średnica tylnej opony | 18 cal |
| Rozstaw osi | 1529 mm |
| Wysokość siedzenia od | 887 mm |
| wysokość siedzenia do | 907 mm |
| Masa sucha (z ABS) | 214.5 kg |
| Pojemność zbiornika paliwa | 19 l |
| Kategorie prawa jazdy | A |
| Zasięg | 422 km |
| Pojemność akumulatora (amperogodziny Ah) | 10 Ah |
| łączna emisja CO2 | 103 g/km |
| Łączne zużycie paliwa | 4.5 l/100km |
| Hałas stacjonarny | 90 dB |
| Norma Euro | Euro 5+ |
| Prześwit | 270 mm |
Wyposażenie
| wyposażenie | Łączność, Podgrzewane uchwyty, Światła do jazdy dziennej LED, Reflektory LED, Podgrzewane siedzenie, Wyświetlacz TFT, Gniazdo USB-C, Nowoczesna elektronika, Ładowanie i zasilanie, Komfort, Oświetlenie |
|---|
Najnowsze artykuły 1000PS o Husqvarna Norden 901 Expedition
Cena Husqvarna Norden 901 Expedition
Rok modelowy
Aktualne średnie ceny rynkowe
Husqvarna Norden 901 Expedition Historia
Husqvarna Norden 901 Expedition 2025

105 KM
889 cm³
214 kg
74 579,00 złśrednia cena rynkowa
Husqvarna Norden 901 Expedition 2024

105 KM
889 cm³
214 kg
73 571,00 złśrednia cena rynkowa
Husqvarna Norden 901 Expedition 2023

105 KM
889 cm³
214 kg
63 880,00 złśrednia cena rynkowa
FAQ opony Husqvarna Norden 901 Expedition
- Jakie opony są obecnie rekomendowane przez redakcję 1000PS do tego modelu?
Touring enduro road
Podróżne opony enduro z wyraźnym naciskiem na szosę, które poradzą sobie również z krótkimi objazdami po drogach szutrowych.
Touring enduro 50 / 50
Opony przeznaczone do mieszanych zastosowań drogowych i terenowych.
Touring enduro 80 szosa / 20 teren
Prawdziwe turystyczne opony enduro, które sprawdzą się również podczas okazjonalnych objazdów po szutrowych przełęczach.
Alternatywy dla Husqvarna Norden 901 Expedition
FAQ Husqvarna Norden 901 Expedition
- Jaka jest aktualna cena rynkowa Husqvarna Norden 901 Expedition?
- Aktualna średnia cena za Husqvarna Norden 901 Expedition, rocznik 2026, kształtuje się na poziomie 71 000 PLN przy przeciętnym przebiegu wynoszącym 0 km.
- Który motocykl jest lepszy? Husqvarna Norden 901 Expedition czy Yamaha Tenere 700?
- Możesz porównać te dwa motocykle klikając tutaj. Wszystkie zalety i wady porównywanego modelu znajdziesz tutaj.
- Jak wygląda dostępność Husqvarna Norden 901 Expedition?
- W porównaniu do innych maszyn z kategorii Enduro motorcycle dostępność tego motocykla jest na dobrym poziomie. Na rynku jest dużo egzemplarzy Husqvarna Norden 901 Expedition.
- Jak stabilna jest cena używanego egzemplarza Husqvarna Norden 901 Expedition? Jaki jest trend cenowy?
- Patrząc na rok produkcji 2023, stabilność ceny Husqvarna Norden 901 Expedition wyglądała dobrze na tle innych motocykli kategorii Enduro motorcycle. Trend cenowy wynosił -10% w pierwszym roku i -11% w drugim roku.
- Jak popularny jest motocykl Husqvarna Norden 901 Expedition?
- Na rynku obserwuje się średnie zapotrzebowanie na motocykl Husqvarna Norden 901 Expedition. Reporty z testów tego modelu nie są zbyt często czytane na platformie 1000PS.
- Skąd pochodzą dane prezentowane na tej stronie?
- Dane pochodzą z internetowego magazynu motocyklowego '1000PS'. 1000PS zostało założone w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Austrii. Większość treści jest publikowana w języku niemieckim, choć nasz zespół również prezentuje na YouTubefilmy z testów motocykli w języku polskim. 1000PS możecie znaleźć także w serwisie Instagram.
TOP Porównania
Husqvarna Norden 901 Expedition Zdjęcia
Źródło: 1000PS












Pokaż więcej zdjęć




























