Egy robogónak a hétköznapokat kell megkönnyítenie. Hogy a gyártók mennyire eltérően oldják meg ezt a feladatot, azt a 2027-es kínálat jól mutatja: míg egyes modellek nagy kerekekkel és sík lábtérrel maradnak a bevált ingázó-receptnél, mások a bukósisaktartót és a borítást motorkerékpáros technikával ötvözik. Ehhez jönnek az új elektromos hajtások és számos műszerfal-frissítés. Itt márkák szerint rendezve találjátok a robogóújdonságokat és modellfrissítéseket. A műszaki adatok, hatótávok és bejelentett fejlesztések az adott gyártók adatai.

Robogóújdonságok 2027: új hajtások, több hétköznapi praktikum
Az elektromos városi robogótól az adventure kéthengeresig
Nagy kerekek, meleg kezek vagy egy kéthengeres automatával: a 2027-es robogóújdonságok nagyon különböző igényeket szolgálnak ki. Bemutatjuk az új modelleket és frissítéseket az Apriliától a Zeróig, és linkeljük a részletes cikkeket.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
Megjelent 2026. 11. 07.
Aprilia SXR 125: kis GT színes TFT-vel
Az új Aprilia SXR 125 egy léghűtéses, 125 cm³-es, 7,8 kW-os, azaz kb. 10,6 LE-s egyhengerest ötvöz egy kis GT komfortigényével. Mindkét 14 colos keréken 120/70-es gumik vannak, elöl egy 220 mm-es tárcsa, hátul egy 140 mm-es dob fékez. A CBS kombinálja a fékhatást. A sík lábtér, a 804 mm-es ülésmagasság és a 850 mm hosszú ülés határozza meg a helykínálatot. Az ülés alatt egy megvilágított, 20 literes tér vár egy nyitott bukósisakra. Az 5 colos TFT alapfelszereltség, a telefonáláshoz, zenéhez és piktogramos navigációhoz az opcionális Aprilia MIA modul szükséges. USB, LED-es első fényszóró és csomagtartó egészíti ki a felszereltséget. Fehér, ezüst és fekete közül lehet választani, a sportos S-változat piros. Bővebben: Bemutatkozott az Aprilia SXR 125.

Az SXR 125 oldalnézetből, sík lábtérrel és hosszú üléssel.
- Mennyibe kerül egy Piaggio Beverly 400?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Aprilia SR GT 125: új áttétel 2027-re
Az Aprilia SR GT 125 esetében a hosszabb rugóutak, a nagyobb hasmagasság és az All-Terrain gumik maradnak az urban adventure koncepció alapjai. A Start-Stoppal felszerelt i-get motor 11 kW-ot, azaz 15 LE-t és 12 Nm-t ad le. Újrahangolták a végáttételt, amivel az Aprilia szerint nagyobb végsebesség érhető el. A hétköznapokban fontosabb: az átdolgozott bukósisaktartóba már zárt bukósisak is befér. Ehhez jön egy 5 colos színes TFT az LCD helyett, új kormánykapcsolók, USB-C és átdolgozott kerekek. A navigáció az opcionális MIA modulon keresztül működik. Új a színpalettán a Boulder Grey, a Sport-változatnál pedig emellett a Tornado Green. Minden részlet: Aprilia SR GT 125 és 200 2027-re.

Az SR GT 125 2027-ben többek között Boulder Grey színben is kapható.
Aprilia SR GT 200: több erő, ugyanaz a frissítés
- Mennyibe kerül egy Honda SH Mode 125?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Az Aprilia SR GT 200 ugyanazokat a fejlesztéseket kapja a bukósisaktartó, a TFT, a kezelés, az USB-C és a kerékdizájn terén. A Start-Stoppal felszerelt i-get motorja 13 kW-ot, azaz kb. 17,7 LE-t és 16,5 Nm-t ad le. Aki több tartalékot szeretne a hajtásban, ugyanazon a robogócsaládon belül kapja meg így az erősebb alternatívát. Az alapváltozatok Opalescent Light, Aprilia Black vagy Boulder Grey színben készülnek. A Sport-kivitel a Red Raceway, Boulder Grey vagy Tornado Green színt fekete idomokkal és fekete-piros üléssel kombinálja. Az okostelefonos navigáció itt is az opcionális Aprilia MIA modulhoz kötött. A közös áttekintést az SR GT modellfrissítésről szóló cikkben találjátok.
CFMOTO 125SC-S: sportos, 30 liter csomagtérrel
A CFMOTO a 125SC-S-szel lép be az európai robogószegmensbe. A szögletes borítás mögött saját fejlesztésű, folyadékhűtéses, 125 cm³-es, négyszelepes egyhengeres dolgozik. Kétcsatornás ABS, kipörgésgátló, LED-es világítás és vészfékjelző alkotja a biztonsági csomagot. Az ülésmagasság 780 mm. Az ülés alatt egy zárt és egy félhéj bukósisaknak kell elférnie, a CFMOTO összesen 30 litert ad meg. Két zárt első rekesz és USB egészíti ki a kínálatot. A műszerfalnál a márka 6,2 colos TFT-re, Bluetooth/NFC hozzáférésre és Over-the-Air frissítésekre épít. A magasabb felszereltségű változat markolatfűtést és gáztartályos hátsó rugóstagokat kap. Bővebben az új sportrobogóról: A CFMOTO 125SC-S részletesen.

A 125SC-S egy sportrobogóval bővíti a CFMOTO európai kínálatát.
- Mennyibe kerül egy Honda X-ADV?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Honda ADV125: kaland nyolcadliteres kiszerelésben
A Honda az A1-es kategóriába hozza el adventure robogóját. Az ADV125 egy folyadékhűtéses, 12,5 LE-s és 11,7 Nm-es 125-öst kombinál Start-Stoppal, kikapcsolható HSTC kipörgésgátlóval és V-Matic automatával. Megtankolva a Honda 133 kg-ot ad meg, az ülésmagasság 780 mm. A Showa rugóelemek elöl 116, hátul 103 mm rugóutat kínálnak, a hasmagasság 165 mm. Elöl 14, hátul 13 colos, durva mintázatú gumik egészítik ki a megjelenést. Ehhez jönnek tárcsafékek egycsatornás ABS-szel, egy 75 mm-rel állítható szélvédő és 29 literes bukósisaktartó. Egy további 2 literes rekeszben kapott helyet az USB-C. RoadSync-es TFT, Smartkey, LED-es világítás és középsztender is a csomag része. A 8,1 literes tankkal és WMTC szerint 2,1 l/100 km fogyasztással a Honda kb. 385 km hatótávot ad meg. Részletesen: Honda ADV125 2027-re.

Az ADV125 az adventure megjelenést a városi forgalommal ötvözi.
Honda SH Mode 125: TFT az analóg műszerek helyett
- Mennyibe kerül egy Honda Forza 750?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
A Honda SH Mode 125 modellfrissítése azokra a dolgokra koncentrál, amelyeket naponta megfogtok és néztek. Új az orr kialakítása, a kipufogóburkolat és egy 4,2 colos színes TFT kijelző. Az USB-C váltja a korábbi USB-A csatlakozót. Mechanikailag marad az eSAF váz és a 125 cm³-es, 11,8 LE-s és 12 Nm-es eSP+ motor. Az alapjárati leállítás továbbra is a része, a fogyasztást a Honda átszámítva 2,0 l/100 km-ben adja meg. A Pearl Nostalgic Green és a Vanilla White egészíti ki a Candy Luster Red és a Matt Galaxy Black Metallic színeket. Ez a városi robogókoncepció célzott felfrissítése. Bővebben: Honda SH Mode 125, 2027-es modellév.

Az SH Mode 125 színpalettáján 2027-ben zöld és fehér is szerepel.
Honda SH350i: navigáció az új TFT-n
A nagy SH is 4,2 colos TFT-re vált. A Honda SH350i-nél RoadSync érkezik turn-by-turn navigációval, a telefonálás és a zenehallgatás megfelelő Bluetooth headsettel lehetséges. A 330 cm³-es egyhengeres 21,5 kW-ot, azaz kb. 29 LE-t és 31,5 Nm-t ad le. A Honda 172 kg-ot ad meg megtankolva, 805 mm ülésmagasságot és WMTC szerint 3,3 l/100 km-t. A 9,1 literes tankkal több mint 270 km érhető el. Az ismert recept része a 16 colos kerék, a sík lábtér, a kétcsatornás ABS és a kikapcsolható HSTC. Az ülés alatt 22 liter vár egy zárt bukósisakra, ehhez jön az alapfelszereltségű 35 literes Smart Top Box. USB-C, Smartkey és hat szín teszi teljessé a kínálatot. A Honda SH350i 2027 részletesen.
- Mennyibe kerül egy Honda SH350i?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!

Az SH350i a sík lábteret nagy kerekekkel kombinálja.
Honda X-ADV: négy új szín 2027-re
A Honda X-ADV esetében az újdonság a színpaletta. A Mat Warm Ash Metallic, a Pearl Deep Mud Gray, a Grand Prix Red és a Mat Ballistic Black Metallic új 2027-re. A crossover robogó műszaki alapja megmarad: 745 cm³-es kéthengeres és alapfelszereltségű DCT duplakuplungos váltó. Az újrahasznosított és bioalapú műanyagok használata is a koncepció része marad, köztük Durabio alkatrészek. Aki szereti a robogó és az adventure motor keverékét, főként más vizuális megjelenést kap. Az áttekintést a Honda 750-eseinek modellfrissítéséről szóló cikkben találjátok.

Az X-ADV színpalettája 2027-re négy új fényezést kap.
- Mennyibe kerül egy Piaggio Medley 125?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Honda Forza 750: új szürke árnyalatok a maxirobogóhoz
A Honda Forza 750 marad a klasszikus maxirobogó-koncepciónál 745 cm³-es kéthengeressel és alapfelszereltségű DCT-vel. 2027-re a Gunmetal Black Metallic és a Mat Iridium Gray Metallic érkezik, a Mat Warm Ash Metallic továbbra is elérhető. Ahogy a márka nagy crossoverénél, itt sem változik sem az alapvető hajtás, sem a koncepció. A Durabio alkatrészek és további fenntarthatóbb műanyagok szintén az anyagmix részei. A modellfrissítés így mindazoknak szól, akik az ismert technikát új fényezéssel szeretnék párosítani. A színek és a háttér a Honda Forza 750-ről és a többi 750-esről szóló cikkben olvashatók.

A Forza 750 megtartja műszaki alapját, és új színeket kap.
Piaggio Beverly 310: nagykerekű robogó új műszerfallal
- Mennyibe kerül egy Aprilia SR GT 125?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
A Piaggio a dizájn, a műszerek és a szállítási megoldások terén modernizálja a Beverly családot. A Beverly 310 hpe 27,7 LE-t ad le. Új a LED-es első lámpák fekete kerete, a lábvédőn módosított „nyakkendő” és a Piaggio szerint könnyebb kerekek. A műszerfalon fényérzékelős, 6,88 colos színes TFT kapott helyet. Az új hátsó kapaszkodó kiegészítő szerelőlap nélkül fogadja a top case-t. A keyless, az USB-C és az elektromosan nyitható bukósisaktartó továbbra is praktikus társ. A 310-esnél ráadásul egy átlátszó szélterelő is alapfelszereltség. Az alap- és az S-kivitel színekben és felületekben tér el. Tovább a közös Beverly modellfrissítés 2027 cikkhez.
Piaggio Beverly 400: MIA alapfelszereltségként
A Beverly 400 hpe átveszi a vizuális és praktikus változtatásokat, és 36 LE-vel párosítja őket. Ennél a motorizációnál a Piaggio MIA az alap- és az S-változatban is alapfelszereltség. Így a navigációs piktogramok közvetlenül az új, 6,88 colos TFT-n jelennek meg. A Piaggio szerint az ülés alá befér egy zárt bukósisak, a nyitás távirányítóval is működik. Az alapkivitel a Bianco Luna vagy Grigio Grafite színt barnával és szatén szürke felületekkel kombinálja. Az S-kivitel fekete komponensekre, kék részletekre és Nero Meteora, Grigio Mercurio, Blu Lapis vagy Verde Minerale színekre épít. Bővebben: Piaggio Beverly 400 2027.

A Beverly 400 nagy kerekeket egybefüggő üléssel párosít.
- Mennyibe kerül egy Aprilia SR GT 200?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Piaggio Medley 125: két nyitott bukósisak az ülés alatt
A Piaggio Medley 125 marad a kompakt nagykerekű robogó, sok hellyel az ülés alatt. Az elektromosan nyitható rekesz 36,2 literes, és a gyártó szerint két nyitott bukósisakot fogad be. 2027-re 5 colos színes TFT, új ötküllős kerekek, fekete fényszórókeret és újratervezett fém „nyakkendő” érkezik. A top case tartó már alapfelszereltség, maga a top case tartozék. A 125 cm³-es i-get motorhoz kikapcsolható Start-Stop funkció társul. A Piaggio 2,5 l/100 km alatti fogyasztást ad meg, emellett alapfelszereltség a kétcsatornás ABS és egy dőlésérzékelő. Az USB a kesztyűtartóban található. Az alap- és az S-kivitel eltérő színeket és felületeket kap. Tovább: A Piaggio Medley 125 2027-re.
Piaggio Typhoon 125: visszatérés az ismert csőrrel
A Typhoon új városi robogóként tér vissza. A markáns kacsacsőr-orr alatt egy kényszerléghűtéses, háromszelepes egyhengeres dolgozik pontosan 124 cm³-rel, 7,8 kW-tal, azaz kb. 10,6 LE-vel és 10,4 Nm-rel. A CVT és az automata kuplung végzi az erőátvitelt. Mindkét kerék 14 colos, elöl egy 220 mm-es tárcsa, hátul egy 140 mm-es dob dolgozik hidraulikus CBS-sel. A sík lábtér, a táskaakasztó és a 797 mm-es ülésmagasság a hétköznapi használatot szolgálja. A TFT a felszereltség része, az okostelefonos kapcsolathoz szükséges Piaggio MIA tartozékként kapható. Nero Monsone, Bianco Boreale, Grigio Scirocco és Blu Oceano közül lehet választani. Bővebben az új Piaggio Typhoon 125-ről.
- Mennyibe kerül egy Vespa Sprint S Elettrica ?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!

A fehér Typhoon teljesen sík lábterét mutatja.
Elektromos Vespa Primavera: új motor a városba
Az elektromos Vespa Primavera új, a Piaggio Group által Olaszországban fejlesztett és gyártott hajtást kap. A gyártó szerint ez nem tartalmaz ritkaföldfém-alkatrészeket. A 45 km/h-ra homologizált segédmotoros változatnál elsősorban az induláskori nagyobb nyomaték lesz feltűnő. A Vespa ECO módban akár 85 km hatótávot ad meg. Az akkumulátor töltéshez kivehető, ami előny mindazoknak, akiknek a konnektora nem a parkolóhelynél van. Az ismert acél karosszéria megmarad. A MIA ennél a változatnál tartozékként kapható, csakúgy, mint a top case és különféle szélvédő megoldások. Tovább az elektromos Vespa család frissítéséhez.
Elektromos Vespa Sprint S: 45 km/h, több nyomatékkal
- Mennyibe kerül egy Vespa Primavera Elettrica?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Az elektromos Vespa Sprint S is megkapja az új, ritkaföldfém-alkatrészek nélküli motort. Továbbra is 45 km/h-s moped marad, és az elektromos Primaverával közös a gyártó által megadott, ECO módban akár 85 km-es hatótáv, valamint a kivehető akkumulátor. A hangsúly itt is az induláskori spontánabb reakción van. Ezekben a kulcsfontosságú adatokban tehát nem különbözik a két moped. LED-es világítás, könnyűfém kerekek és a tartozékprogram egészítik ki az ismert Vespa-koncepciót. Aki okostelefonos funkciókat szeretne, utólag felszerelheti a MIA-t. A változásokat a Primaveráról és a Sprint S-ről szóló cikk magyarázza el.

Az elektromos Sprint S zöldben, az ismert Vespa-megjelenéssel.
Vespa Primavera Tech: nagyobb hatótáv és TFT
Az elektromos Vespa Primavera Tech az A1-es változat 67 km/h végsebességgel. Az új motor és a Vehicle Management System a tervek szerint 12,5 százalékkal növeli a hatótávot és 17 százalékkal csökkenti az energiafogyasztást. A Vespa ECO módban 100 km-t, WMTC szerint 90 km-t ad meg. Ezek az értékek eltérő feltételeken alapulnak. Új az 5 colos TFT és egy Maintenance funkció a hosszabb állásidőkre. A navigációs MIA és a keyless alapfelszereltség. A lábvédőben lévő két belső lámpa kikapcsolás után még 30 másodpercig világít. A maradék hatótáv, az akkumulátor állapota és a rekuperáció a műszerfalon jelenik meg, az USB a telefont tölti. Minden adat a Vespa Primavera Techről és a moped-változatokról.
- Mennyibe kerül egy Piaggio Beverly 310?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!

Az elektromos Primavera Tech itt top case-zel és szélvédővel látható.
Voge SR16 380: nagy kerekek, sík lábtér
A Voge az SR16 380-nal bővíti kínálatát a városban és agglomerációban ingázók számára. Motorja 377,7 cm³ lökettérfogatú, mindkét kerék 16 colos. Ehhez egy teljesen sík lábtér társul. Ez egyértelmű hangsúly a hozzáférhetőségen és a szállítási lehetőségeken. A bemutatott változaton ráadásul magas szélvédő és a lépcsős ülés mögött top case látható. Ezeket a látható jellemzőket meg kell különböztetni az általános alapfelszereltségtől. A Voge a nagykerekű robogót a napi munkába járásra szabja. A robogót a Voge újdonságairól szóló cikk tárgyalja.

Az SR16 380 képen látható változata magas szélvédővel és top case-zel készült.
- Mennyibe kerül egy Honda ADV125?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Yamaha RW350: rögzített motor, mozgó CVT
A Yamaha egy új robogócsaláddal karolja fel az adventure témát. Az RW350-ben egy 327 cm³-es, 29,2 LE-s és 31,5 Nm-es egyhengeres dolgozik. A különlegesség neve Yamaha Dynamic Ride: a motor fixen ül a vázban, míg a CVT egység a főtengely körül mozog. Ez a cél szerint csökkenti a rugózatlan tömeget. Egy 37 mm-es USD villa 140 mm rugóúttal, két hátsó rugóstag 105 mm-rel és 185 mm hasmagasság egészíti ki a koncepciót. A kerekek 16 és 14 colosak, megtankolva a Yamaha 192 kg-ot ad meg. Az ülésmagasság 810 mm, a tank 13 literes. Három vezetési üzemmód, kipörgésgátló, tempomat, változtatható lábpozíciók, Smartkey és 5 colos TFT Garmin StreetCross navigációval tartozik hozzá. Egy zárt bukósisak mérettől és formától függően fér be az ülés alá. Tovább: A Yamaha RW350 2027.

A lábtartókon az RW350 aktív, állva vezetést tesz lehetővé.
Yamaha RW700: CP2 és hat automatikus fokozat
- Mennyibe kerül egy Yamaha RW700?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
A Yamaha RW700 a hajtás terén még egy lépéssel közelebb megy a motorkerékpárhoz. A 689 cm³-es CP2 69,3 LE-t és 65 Nm-t ad le, emellett egy 35 kW-os változat is szerepel a listán. Az Y-AMT automatikusan vagy kormányon lévő váltófüllel kapcsolja a hat fokozatot, a szekunder hajtás lánccal történik. Öt vezetési üzemmód, hattengelyes IMU és dőlésszögfüggő asszisztensrendszerek illenek ahhoz az igényhez, hogy az aszfaltot és a murvát összekösse. A hátsó ABS a GRAVEL módokban kikapcsolható. Az elöl 17, hátul 15 colos küllős kerekeken Pirelli Scorpion Rally STR gumik vannak. A Yamaha 160/155 mm rugóutat, 221 kg-ot megtankolva, 810 mm ülésmagasságot és 14 literes tankot ad meg. Állítható lábtartók, kiegészítő lábtámaszok és bukósisaktartó köti össze az aktív testtartást a robogós hétköznapokkal. Bővebben az Y-AMT-s Yamaha RW700-ról.

A Yamaha az RW700-at murvás kitérőkre is szánja.
Yamaha RW700 Explore: több meleg és több állíthatóság
A Yamaha RW700 Explore motorja, kerekei, vezetési üzemmódjai és rugóútjai megegyeznek az alapmodellével. Emellett villáján állítható az előfeszítés és a visszahúzó erő (Zugstufe) csillapítása. A markolatfűtés és a vezetőülés-fűtés egyaránt tízfokozatú, ezenkívül a bővített csomag része a középsztender és a háttérvilágítású kapcsolók. A megtankolt tömeg 224 kg-ra nő. Tempomat, sebességkorlátozó, 5 colos TFT, Garmin StreetCross navigáció, USB-C és Smartkey már a közös felszereltségi alap része. Az Explore Forest Green vagy Midnight Black, az alapmodell Sage Blue vagy Power Grey színben érkezik. Aki több komfortot és több futómű-beállítási lehetőséget keres, itt találja a különbséget. Tovább: Az RW700 és az RW700 Explore összehasonlítása.
- Mennyibe kerül egy Yamaha RW700 Explore?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!

Az RW700 Explore menet közben, kanyargós úton.
Yamaha NMAX E: elektromos MAX ingázóknak
Az új Yamaha NMAX E önálló A1-es platformra épül. A vázban fixen rögzített elektromos hajtása 7,5 kW-ot és 33,3 Nm-t ad le, a hátsó kereket szíj hajtja. A 3,5 kWh-s akkumulátorral WMTC1 szerint, 25 fokos akkumulátor-hőmérsékleten 104 km érhető el. A 800 wattos fedélzeti töltő Type 2 AC-t vagy speciális kábellel háztartási konnektort használ. A Yamaha 25 fokon és 200 volton 5,5 órát ad meg nulláról 100 százalékra. Az NMAX E 13 colos kerekeket, ABS-t, kipörgésgátlót és három vezetési üzemmódot kombinál tolatássegéddel. Az ülésmagasság 770 mm. Formától függően egy zárt bukósisakot befogadó bukósisaktartó, Smartkey és Motor-On apppal működő 5 colos TFT egészíti ki a csomagot. A piaci bevezetés 2027 tavaszán lesz. A Yamaha NMAX E részletesen.

Az NMAX E elektromos társként szolgál a napi ingázáshoz.
- Mennyibe kerül egy Yamaha RW350?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Yamaha XENTER E: elektromos hajtás nagy kerekeken
A Yamaha XENTER E ugyanazokhoz a 7,5 kW-os és 33,3 Nm-es teljesítményadatokhoz egy másik járműkoncepciót társít. Mindkét kerék 16 colos, a lábtér sík, az ülésmagasság 790 mm. A Yamaha a 3,5 kWh-s akkumulátorral WMTC1 szerint, 25 fokos akkumulátor-hőmérsékleten akár 108 km-t ad meg. A töltésre és a töltési időre ugyanazok az adatok érvényesek, mint az elektromos MAX-nál: 800 watt, Type 2 AC vagy megfelelő otthoni töltőkábel, valamint 5,5 óra a megadott tesztfeltételek mellett. ABS-es tárcsafékek, kipörgésgátló, három vezetési üzemmód és tolatófunkció tartozik a felszereltséghez. Hogy egy zárt bukósisak befér-e, az annak méretétől és formájától függ. TFT, Motor-On app, USB-C és Smartkey egészíti ki a városi hétköznapokat. A piaci bevezetést 2027 tavaszára jelentették be. Bővebben a Yamaha XENTER E-ről.

A menetfotó a XENTER E egyenes üléspozícióját mutatja.
Zero LS3: elektromos robogó komfortcsomaggal
- Mennyibe kerül egy Yamaha NMAX E?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
A Zero az LS3-mal egy új A1-es elektromos robogót mutat be. A gyártó 12,7 kW csúcsteljesítményt, 120 km/h végsebességet és tartósan elérhető 102 km/h-t ad meg. Három akkumulátor összesen 5,6 kWh-t kínál, a hatótáv akár 150 km lehet. Az ülés alatti egyik akkumulátor kivehető, így több csomagtér keletkezik. A töltés Type 2-n keresztül történik. Markolatfűtés, fűthető ülés, top case, közepes magasságú szélvédő, két USB-C csatlakozó, emelkedőn elindulást segítő rendszer, valamint első és hátsó kamera alkot kiterjedt komfortcsomagot. A piaci bevezetést 2027 tavaszára jelentették be. A Zero Németországban 6.810 eurót, Ausztriában 6.870 eurót, Svájcban 6.040 CHF-et ad meg, a kereskedői szállítással és az akkumulátor-ártalmatlanítási díjjal együtt. A további kereskedői szolgáltatások költségekkel járhatnak. Minden részlet a Zero 2027-es újdonságairól szóló cikkben.

Két LS3 mutatja a különböző színváltozatokat a városi forgalomban.
GYIK: mit hoznak a 2027-es robogóújdonságok?
Milyen trendek tűnnek fel az új robogóknál? Az adventure koncepciók a nyolcadliterestől a kéthengeresig terjednek, míg az elektromos modellek saját platformokat és új hajtásokat kapnak. A modellfrissítéseknél a TFT műszerfalak, az okostelefonos kapcsolat és a praktikus szállítási megoldások állnak a középpontban.
- Mennyibe kerül egy Yamaha XENTER E?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
Mely robogók kínálnak különösen sok csomagteret? A Piaggio a Medley 125-nél 36,2 litert ad meg két nyitott bukósisakra. A CFMOTO a 125SC-S-nél 30 litert ad meg egy zárt és egy félhéj bukósisakra. A Honda az ADV125-nél 29 litert ad meg. A tényleges használhatóságnál a bukósisak formája és mérete továbbra is döntő.
Közvetlenül összehasonlíthatók az elektromos hatótávok? A Yamaha értékei WMTC1 adatok 25 fokos akkumulátor-hőmérsékleten. A Vespa ECO mód és WMTC között tesz különbséget. A Zero adata akár 150 km. Az eltérő vonatkoztatási feltételek miatt közvetlen hatótáv-összehasonlítás nem lehetséges.
Mely modellek kapnak főként új színeket? A Honda X-ADV és Forza 750 2027-re megtartja műszaki alapját, és új fényezéseket kap. Sok más modellfrissítésnél egyidejűleg új műszerfalak vagy felszereltségi részletek is érkeznek.
- Mennyibe kerül egy Zero LS3?
- Az új és használt motorkerékpárok árszintjéről itt találsz áttekintést!
További robogók áttekintése
Robogóújdonságok 2027: új hajtások, több hétköznapi praktikum Képek
Forrás: 1000PS
Az SXR 125 oldalnézetbol, lapos lábtérrel és hosszú üléssel.
Az SXR 125 frontrésze az Aprilia sportos vonalvezetését idézi.
Az SR GT 125 2027-es színváltozatai között a Boulder Grey is megtalálható.
Az oldalnézet az SR GT 125 Urban Adventure koncepcióját mutatja.
A 125SC-S egy sportrobogóval bovíti a CFMOTO európai kínálatát.
A LED-es dupla fényszóró határozza meg a 125SC-S frontrészét.
Az ADV125 stúdiófelvételen, magas szélvédovel és bütykös gumikkal.
Az ADV125 az adventure stílust a városi közlekedéssel ötvözi.
Az álló összkép jól mutatja a kis Honda arányait.
A SH Mode 125 2027-es színpalettáján a zöld és a fehér is szerepel.
Az SH350i több színváltozata közös megjelenésben.
Az SH350i a sík fellépot nagy kerekekkel kombinálja.
A Pearl Hawkseye Blue a SH350i egyik fényezése.
A Honda X-ADV színpalettája 2027-re négy új fényezéssel bovül.
A Forza 750 megorzi muszaki alapjait, és új színeket kap.
A Beverly 400 a nagy kerekeket egybefüggo üléssel kombinálja.
A Beverly 400 oldalnézetbol: az alapváltozat barna ülése.
Az ábra a Medley S 200-at mutatja be a Medley modellfrissítésének illusztrációjaként.
A Medley S-200-as kivitele látható fekete kerekekkel.
A fehér Typhoon teljesen sík lábtartója.
Az új Typhoon kék változata jellegzetes csorös orral.
A zöld elektromos Sprint S a jól ismert Vespa-megjelenéssel.
Az elektromos Primavera Tech itt topcase-szel és szélvédovel látható.
A képen látható SR16 380 magas szélvédovel és topcase-szel szerelt kivitel.
Az SR16 380 oldalnézetbol jól látszik a sík lábtér és a nagy kerekek.
A lábtartókon állva aktív testhelyzetet tesz lehetové az RW350.
A RW350 teljes, álló helyzetu nézete kiegészíto lábtartókkal.
A stúdiófelvételen jól látszik az RW350 keskeny idomzata.
Az RW700 a CP2-es eroforrást robogós idomzattal és sisaktartó rekesszel kombinálja.
Az RW700 küllos kerekeken áll, durvább mintázatú utcai abroncsokkal.
A Yamaha a RW700-ast murvás utakra tett kitérokre is ajánlja.
Az RW700 Explore teljes, álló helyzetu nézete városi háttér elott.
Az Explore a RW700 alapfelszereltségét további kényelmi extrákkal egészíti ki.
Az RW700 Explore kanyargós úton halad.
A Yamaha NMAX E elektromos robogó álló helyzetben, szélvédovel.
A stúdiófelvételen az új elektromos MAX-platform látható.
A NMAX E-t mindennapi ingázásra szánt elektromos robogónak tervezték.
A XENTER E a 16 colos kerekeket sík lábtérrel kombinálja.
A vezetési pozíciót bemutató képen jól látszik az XENTER E egyenes üléspozíciója.
A statikus nézet a Yamaha elektromos, nagy kereku robogóját mutatja.
A kék LS3 topcase-szel és közepes magasságú szélvédovel áll indulásra készen.
A világos LS3-as változat álló helyzetben, fák között.
Két LS3 mutatja be a különbözo színváltozatokat a városi forgalomban.
























































































