BMW R 18 Transcontinental
Пронађите техничке податке, цене и рецензије.

Кључна спецификација BMW R 18 Transcontinental 2026
Motor i pogonski sustav
| Vrsta motora | Bokser |
|---|---|
| Provrt | 107.1 mm |
| Takt | 100 mm |
| Snaga motora | 91 KS |
| Broj okretaja pri maksimalnoj snazi | 4750 okr./min |
| Okretni moment | 163 Nm |
| Broj okretaja pri okretnom momentu | 3000 okr./min |
| Stupanj kompresije | 9.6 |
| Sustav za gorivo | Ubrizgavanje |
| Provrt za gas | 48 mm |
| Pokretač | Električni sustav |
| Vrsta spojke | jedna ploča, Suho |
| Prijenos | kardanski sklop |
| Vrsta prijenosa | Ručica mjenjača |
| Broj brzina | 6 |
| Cilindri | 2 |
| Takt | Četverotaktni |
| Ventila po cilindru | 4 |
| Ventili | OHV |
| Hlađenje | Ulje – zrak |
| Može se ograničiti za licencu A2 | да |
| Radni obujam | 1802 ccm |
Prednji ovjes
| Prednji ovjes | Teleskopska vilica |
|---|---|
| Promjer | 49 mm |
| Put | 120 mm |
Stražnji ovjes
| Ovjes | Stražnji ovjes |
|---|---|
| Amortizer | Jednostruki ovjes |
| Put | 120 mm |
| Materijal | Čelik |
Šasija
| Okvir | Čelik |
|---|---|
| Vrsta okvira | Dvostruka podloga |
| Kut nagiba prednjeg ovjesa | 62.7 stupanj |
| Trag | 183.5 mm |
Prednje kočnice
| Vrsta | Dva diska |
|---|---|
| Promjer | 300 mm |
| Klip | Četiri klipa |
| Nosač amortizera | Fiksna čeljust |
Stražnje kočnice
| Vrsta | Disk |
|---|---|
| Promjer | 300 mm |
| Klip | Četiri klipa |
| Nosač amortizera | Fiksna čeljust |
Sustavi za pomoć
| Napredni sustavi za pomoć vozaču | ABS, Sustav za sprečavanje proklizavanja, Načini vožnje, Kombinirani kočni sustav, Elektroničko upravljanje gasom, Tempomat, Moderna elektronika |
|---|
Dimenzije i težina
| Širina prednje gume | 120 mm |
|---|---|
| Visina prednje gume | 70 % |
| Promjer prednje gume | 19 inč |
| Širina stražnje gume | 180 mm |
| Visina stražnje gume | 55 % |
| Promjer stražnje gume | 18 inč |
| Dužina | 2640 mm |
| Širina | 970 mm |
| Visina | 1500 mm |
| Međuosovinski razmak | 1689 mm |
| Visina sjedala | 740 mm |
| Težina neopterećenog vozila (s ABS-om) | 433 kg |
| Kapacitet spremnika za gorivo | 24 l |
| Maksimalna brzina | 180 km/h |
| Sukladnost licence | A2, A |
| Raspon | 413 km |
| Kombinirane emisije CO2 | 134 g/km |
| Kombinirana potrošnja goriva | 5.8 l / 100 km |
| Buka u stanju mirovanja | 94 dB |
| Euro norma | Euro 5+ |
| Korisna nosivost | 197 kg |
| Najveća dopuštena ukupna masa | 630 kg |
Oprema
| Oprema | Povezivost, Grijane ručke, Sustav kućišta, Osvjetljivanje u smjeru zavoja, LED farovi, Grijano sjedalo, Audiosustav, TFT zaslon, Moderna elektronika, Komfor, Osvetljenje, Prostor za odlaganje |
|---|
Цена BMW R 18 Transcontinental
Модел година
Тренутне просечне тржишне цене
BMW R 18 Transcontinental Историја
BMW R 18 Transcontinental 2025

91 KS
1802 ccm
433 kg
BMW R 18 Transcontinental 2024

91 KS
1802 ccm
427 kg
BMW R 18 Transcontinental 2023

91 KS
1802 ccm
427 kg
3.542.875 RSDавг. тржишна цена
BMW R 18 Transcontinental 2022

91 KS
1802 ccm
427 kg
2.694.740 RSDавг. тржишна цена
ФАК гуме BMW R 18 Transcontinental
- Које гуме тренутно препоручује уреднички тим 1000PS за овај модел?
Road sport tires
All-round tire for sporty road riders. Super sports bikes, naked bikes, sports tourers. Also occasional trips to the race track. However, mileage plays a role, as does a short warm-up time and performance in bad weather.
Tourer and cruiser
High mileage and cool looks are very important, wet grip is just as welcome. The focus is on touring suitability and less on sportiness.
Алтернативе за BMW R 18 Transcontinental
ФАК BMW R 18 Transcontinental
- Koja je trenutačna tržišna cijena motocikla BMW R 18 Transcontinental?
- Trenutačna prosječna tržišna cijena motocikla BMW R 18 Transcontinental s godinom proizvodnje 2022 inosi prosječno 3.209.140 RSD uz prosječnu kilometražu od 8.787 km.
- Koji je bolji? Motocikl BMW R 18 Transcontinental ili motocikl Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT?
- Ta dva motocikla možete usporediti ovdje. Sve prednosti i nedostatke modela za usporedbu možete pronaći ovdje.
- Kakva je dostupnost motocikla BMW R 18 Transcontinental?
- U usporedbi s drugim Touring motociklima dostupnost je normalna. Na tržištu je dostupan prosječan broj motocikala BMW R 18 Transcontinental.
- Koliko je stabilna cijena rabljenog motocikla BMW R 18 Transcontinental? Kakav je trend cijena?
- Ako gledamo godinu proizvodnje 2022, stabilnost cijene motocikla BMW R 18 Transcontinental bila je vrlo loša u usporedbi s drugim Touring motociklima. Trend cijena bio je -34 % tijekom prve godine, TrendSecondYear} % tijekom druge godine i TrendThirdYear} % tijekom treće godine.
- Koliko je popularan motocikl BMW R 18 Transcontinental?
- Na tržištu je mala potražnja za motociklom BMW R 18 Transcontinental. Izvješća o testiranju ovog modela rjeđe se čitaju na platformi 1000PS.
- Koji je izvor podataka za sadržaj na ovoj stranici?
- Podaci poječu iz internetskog motociklističkog časopisa „1000PS”. 1000PS je osnovan 2001. Sjedište tvrtke je u Austriji. Većina sadržaja objavljuje se na njemačkom. No tim predstavlja i videozapise o testiranju motocikala na engleskom na YouTubeu. Ovdje možete pronaći 1000PS na Instagramu.
ТОП Цомпарисонс
BMW R 18 Transcontinental Слике
Извор: 1000PS








Прикажи још слика
























