BMW F 450 GS
Poiščite tehnične podatke, cene in preglede.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
BMW F 450 GS 2026 Izkušnje in strokovne ocene
Bernd
Z modelom F 450 GS je BMW prepričljivo vstopil v zelo konkurenčen segment enduro motociklov A2. Dvocilindrski motor s prostornino 420 kubičnih centimetrov navdušuje z gladkim tekom in linearnim podajanjem moči, medtem ko enovaljni konkurenti motijo s surovimi vibracijami. Vzmetenje blesti s športno okretnostjo in enduro kolesarskim udobjem v enaki meri, medtem ko elektronika deluje diskretno v ozadju. Bavčar pokaže slabosti, ko gre za dostopnost za kratke prste na zavorah in ročici sklopke ter pomanjkanje tempomata. Kdor išče vsestransko in kakovostno enduro kolo za vozniško dovoljenje A2 in več, bo v modelu F 450 GS našel skladen celovit paket. Sklopka Easy Ride se neverjetno dobro pelje ter v enaki meri zagotavlja udobje in varnost. Predvsem manj izkušeni vozniki imajo pri tem veliko koristi, kar je edinstvena prodajna točka v tem segmentu!

Ključni tehnični podatki BMW F 450 GS 2026
Motor in pogonski sklop
| Vrsta motorja | Vrstni |
|---|---|
| Izvrtina | 72 mm |
| Gib | 51.6 mm |
| Moč motorja | 48 KM |
| Število vrtljajev na minuto pri največji moči | 8750 min-1 |
| Navor | 43 Nm |
| Število vrtljajev na minuto pri navoru | 6750 min-1 |
| Kompresijsko razmerje | 13 |
| Sistem za gorivo | Vbrizgavanje |
| Izvrtina dušilne lopute | 38 mm |
| Stopinje | 135 |
| Zaganjalnik | Električni |
| Tip sklopke | Večdelna sklopka v oljni kopeli |
| Prenos moči | Veriga |
| Vrsta menjalnika | Prestavna ročica |
| Število prestav | 6 |
| Cilindri | 2 |
| Gibi | Štiritaktni |
| Ventili na valj | 4 |
| Ventili | Dvojna odmična gred v glavi motorja, Vlečni vzvod |
| Hlajenje | tekočina |
| Gibna prostornina | 420 cm3 |
Sprednje vzmetenje
| Sprednje vzmetenje | Obrnjene teleskopske vilice |
|---|---|
| Znamka | Kayaba |
| Premer | 43 mm |
| Hod | 180 mm |
| Nastavitev | Kompresija, Povratni vzgon |
Zadnje vzmetenje
| Amortizer | En blažilnik |
|---|---|
| Pritrditev amortizerja | neposredni |
| Znamka | Kayaba |
| Hod | 180 mm |
| Nastavitev | Kompresija, Predobremenitev, Povratni vzgon |
| Material | Aluminij |
Podvozje
| Okvir | Jeklo |
|---|---|
| Tip okvirja | Cevast, motor z obremenjenim elementom |
| Naklon vilic | 28.1 stopinja |
| Predtek | 115 mm |
Sprednje zavore
| Vrsta | Enojni kolut |
|---|---|
| Premer | 310 mm |
| Bat | Štirje bati |
| Pritrditev amortizerja | Fiksna čeljust |
| Sproženje | Hidravlično |
| Tehnologija | Monoblok |
Zadnje zavore
| Vrsta | Kolut |
|---|---|
| Premer | 240 mm |
| Bat | Dva bata |
| Pritrditev amortizerja | Gibljiva čeljust |
Sistemi za pomoč vozniku
| Napredni sistemi za pomoč voznikom | ABS, ABS za zavoje, Nadzor zdrsavanja koles, , |
|---|
Mere in mase
| Širina sprednje pnevmatike | 100 mm |
|---|---|
| Višina sprednje pnevmatike | 90 % |
| Premer sprednje pnevmatike | 19 palcev |
| Širina zadnje pnevmatike | 130 mm |
| Višina zadnje pnevmatike | 80 % |
| Premer zadnje pnevmatike | 17 palcev |
| Dolžina | 2161 mm |
| Širina | 869 mm |
| Medosna razdalja | 1465 mm |
| Višina sedeža | 845 mm |
| Lastna masa | 178 kg |
| Prostornina posode za gorivo | 14 l |
| Največja hitrost | 165 km/h |
| Razpon | 368 km |
| Napetost akumulatorja (volti, V) | 12 V |
| Kapaciteta akumulatorja (amper-ure, Ah) | 8 Ah |
| Kombinirani izpust CO2 | 88 g/km |
| Kombinirana poraba goriva | 3.8 l/100 km |
| Norma Euro | Euro 5+ |
| Največja dovoljena teža | 355 kg |
Oprema
| Oprema | Dnevne luči LED, LED-žarometi, |
|---|
Najnovejši članki o motornih kolesih 1000PS BMW F 450 GS
Pogosta vprašanja o pnevmatikah BMW F 450 GS
- Katere pnevmatike trenutno priporoča uredniška ekipa 1000 KM za ta model?
Touring enduro road
Pnevmatike za potovalni enduro z jasnim poudarkom na cesti, ki so kos tudi kratkim obvozom po gramoznih cestah.
Touring enduro 50 / 50
Pnevmatike, ki so zasnovane za mešano cestno in terensko uporabo.
Touring enduro 80 cestnih / 20 terenskih
Prave touring enduro pnevmatike, ki so zabavne tudi za občasne obvoze po gramoznih prelazih.
Pogosta vprašanja BMW F 450 GS
- Kakšna je trenutna tržna cena modela BMW F 450 GS?
- Trenutna povprečna tržna cena modela BMW F 450 GS, leto izdelave 2026, s povprečno 83 prevoženimi kilometri, je 7.190 EUR.
- Kateri je boljši? BMW F 450 GS ali {AlternativeBrandModel}?
- Ta dva motocikla lahko primerjate tukaj. Tukaj boste našli vse prednosti in slabosti primerljivega modela.
- Kako je z razpoložljivostjo modela BMW F 450 GS?
- V primerjavi z drugimi motornimi kolesi tipa Enduro motorcycle je razpoložljivost slaba. Na trgu je na voljo malo motornih koles BMW F 450 GS.
- Kako priljubljen je BMW F 450 GS?
- Na trgu je zelo slabo povpraševanje po modelu BMW F 450 GS. Poročila o testiranjih tega modela so redko brana na platformi 1000PS.
- Iz katerega vira ta stran črpa podatke?
- Podatki so iz spletne revije za motorna kolesa »1000PS«. Revija 1000PS je bila ustanovljena 2001. Podjetje ima sedež v Avstriji. Večina vsebine je objavljena v nemščini. Vendar pa ekipa objavlja tudi videoposnetke testov motornih koles v angleščini v storitvi YouTube. Revijo 1000PS najdete tudi v omrežju Instagram.
NAJBOLJ PRILJUBLJENE PRIMERJAVE
BMW F 450 GS Slike
Vir: 1000PS






























