KTM 790 Adventure
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

Kľúčové špecifikácie KTM 790 Adventure 2026
Motor a pohonný reťazec
| Typ motora | Radový |
|---|---|
| Vŕtanie | 88 mm |
| Zdvih piestu | 65.7 mm |
| Výkon motora | 95 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 8500 ot./min. |
| Krútiaci moment | 87 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 6750 ot./min. |
| Kompresný pomer | 12.5 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Priemer škrtiacej klapky | 46 mm |
| Štartér | Elektrický |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli, Zabanenie odskakovaniu kolies, Spojkové systémy |
| Prevodovka | Reťaz |
| Typ prevodovky | Radenie prevodových stupňov |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Valce | 2 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Mazanie | tlakový obeh |
| Zdvihový objem | 799 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Obrátená teleskopická vidlica |
|---|---|
| Značka | WP |
| Priemer | 43 mm |
| Zdvih | 200 mm |
| Nastavenie | Kompresia, Prepruženie |
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|---|
| Tlmič | Monoshock |
| Uchytenie tlmičov | Ťahadlo |
| Značka | WP |
| Zdvih | 200 mm |
| Nastavenie | Predpätie, Prepruženie |
| Materiál | Hliník |
Podvozok
| Rám | Chróm-molybdén |
|---|---|
| Typ rámu | Rúrkový, Nosný motor |
| Uhol sklonu | 64.1 stupne |
| Závlek kolesa | 107.8 mm |
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Priemer | 320 mm |
| Piest | Štyri piesty |
| Uvedenie do chodu | Hydraulický |
| Technológia | radiálny |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|---|
| Priemer | 260 mm |
| Piest | Dva piesty |
| Uchytenie tlmičov | Plávajúci strmeň |
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | ABS, Jazdné režimy, ABS v zákrutách, Ride-by-Wire, Kontrola trakcie, Moderná elektronika |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 90 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 90 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 21 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 150 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 70 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 18 palce |
| Rázvor | 1509 mm |
| Výška sedadla | 840 mm |
| Výška sedadla až | 860 mm |
| Suchá hmotnosť (s ABS) | 203 kg |
| Objem palivovej nádrže | 20 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
| Dojazd | 476 km |
| Kombinovaná spotreba paliva | 4.2 l/100 km |
| Svetlá výška | 233 mm |
Vybavenie
| Vybavenie | Konektivita, LED svetlomety, TFT displej, Moderná elektronika, Osvetlenie |
|---|
Najnovšie články 1000PS o KTM 790 Adventure
Cena KTM 790 Adventure
Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny
KTM 790 Adventure História
KTM 790 Adventure 2025

95 k
799 cm3
203 kg
12 855,00 €priemerná trhová cena
KTM 790 Adventure 2024

95 k
799 cm3
199 kg
12 168,00 €priemerná trhová cena
KTM 790 Adventure 2023

95 k
799 cm3
199 kg
11 587,00 €priemerná trhová cena
KTM 790 Adventure 2020

95 k
799 cm3
189 kg
8 962,00 €priemerná trhová cena
KTM 790 Adventure 2019

95 k
799 cm3
189 kg
8 730,00 €priemerná trhová cena
FAQ pneumatiky KTM 790 Adventure
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Cestné enduro
Cestovné enduro pneumatiky s jasným zameraním na cestu, ktoré zvládnu aj krátke obchádzky po štrkových cestách.
Touring enduro 50 / 50
Pneumatiky, ktoré sú určené na zmiešané používanie na ceste a v teréne.
Touring enduro 80 road / 20 off-road
Skutočné cestovné enduro pneumatiky, ktoré sú zábavné aj na príležitostné výjazdy na šotolinové priechody.
Alternatívy k KTM 790 Adventure
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) KTM 790 Adventure
- Aká je aktuálna trhová cena modelu KTM 790 Adventure?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu KTM 790 Adventure, rok výroby 2026, je 11 610 EUR s priemerným nájazdom 0 km.
- Ktorý z nich je lepší? KTM 790 Adventure alebo Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu KTM 790 Adventure?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle je dostupnosť veľmi dobrá. Na trhu je k dispozícii veľmi veľa motocyklov KTM 790 Adventure.
- Ako populárny je model KTM 790 Adventure?
- Na trhu je veľmi veľký dopyt po modeli KTM 790 Adventure. Výsledky testov tohto modelu sa veľmi často čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
KTM 790 Adventure Obrázky
Zdroj: 1000PS
























Zobraziť viac obrázkov






























