Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Yamaha Tenere 700 World Raid 2026 Skúsenosti a hodnotenia odborníkov
Clemo
Ak chcete, môžete s ním zdolat aj nárocný terén. Ak však nemusíte prekonávat dlhé vzdialenosti, stále budete preferovat lahkost štandardného modelu T7. Široká nádrž World Raid je citelná v ergonómii a ovládaní. Na druhej strane kvalitné odpruženie dobre zvláda nárocné terénne pasáže a vdaka tlmicu riadenia zostáva motocykel velmi stabilný aj na rýchlo tecúcich polných cestách. Šestnápravová IMU jednotka a systém ride-by-wire umožnujú integrovat do vlajkovej lode Ténéré na dlhé trate aj systém ABS na prejazd zákrutami, kontrolu trakcie citlivú na drift a uhol náklonu. Za quickshifter sa však musí platit osobitne. V konecnom dôsledku je World Raid v súlade so svojím názvom zameraný najmä na svetobežníkov a v tomto smere je velmi dobre premyslený s dlhým dojazdom a dostatocným komfortom v teréne, ale predsa len nie tak komfortný ako iné cestovatelské endurá s väcším zameraním na asfalt.

Kľúčové špecifikácie Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Motor a pohonný reťazec
| Typ motora | Radový s 270° kľukovým hriadeľom |
|---|---|
| Vŕtanie | 80 mm |
| Zdvih piestu | 68.6 mm |
| Výkon motora | 73 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 9000 ot./min. |
| Krútiaci moment | 68 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 6500 ot./min. |
| Kompresný pomer | 11.5 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Štartér | Elektrický |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli |
| Prevodovka | Reťaz |
| Typ prevodovky | Radenie prevodových stupňov |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Valce | 2 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Môže byť obmedzená pre skupinu A2 | Áno |
| Zdvihový objem | 689 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Obrátená teleskopická vidlica |
|---|---|
| Značka | Kayaba |
| Priemer | 46 mm |
| Zdvih | 230 mm |
| Nastavenie | Kompresia, Predpätie, Prepruženie |
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|---|
| Tlmič | Monoshock |
| Zdvih | 220 mm |
| Nastavenie | Kompresia, Predpätie, Prepruženie |
Podvozok
| Typ rámu | Dvojitá kolíska, Centrálna rúra |
|---|---|
| Uhol sklonu | 27 stupne |
| Závlek kolesa | 105 mm |
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Priemer | 282 mm |
| Uvedenie do chodu | Hydraulický |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|---|
| Priemer | 245 mm |
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | ABS, Protišmyková regulácia, Jazdné režimy, ABS v zákrutách, Ride-by-Wire, Tempomat, Kontrola trakcie, Moderná elektronika, Slide Control, IMU (Inerciálna meracia jednotka), Kontrola trakcie v zákrutách |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 90 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 90 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 21 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 150 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 70 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 18 palce |
| Dĺžka | 2370 mm |
| Šírka | 935 mm |
| Výška | 1495 mm |
| Rázvor | 1595 mm |
| Výška sedadla | 890 mm |
| Pohotovostná hmotnosť (s ABS) | 220 kg |
| Objem palivovej nádrže | 23 l |
| Dojazd | 534 km |
| Kombinované emisie CO2 | 100 g/km |
| Kombinovaná spotreba paliva | 4.3 l/100 km |
| Svetlá výška | 240 mm |
Vybavenie
| Vybavenie | Konektivita, Denné svetlá LED, LED svetlomety, TFT displej, Moderná elektronika, Osvetlenie |
|---|
Najnovšie články 1000PS o Yamaha Tenere 700 World Raid
Cena Yamaha Tenere 700 World Raid
Yamaha Tenere 700 World Raid História
Yamaha Tenere 700 World Raid 2025

73 k
689 cm3
220 kg
Yamaha Tenere 700 World Raid 2024

73 k
689 cm3
220 kg
13 731,00 €priemerná trhová cena
Yamaha Tenere 700 World Raid 2023

73 k
689 cm3
220 kg
13 221,00 €priemerná trhová cena
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

73 k
689 cm3
220 kg
12 194,00 €priemerná trhová cena
FAQ pneumatiky Yamaha Tenere 700 World Raid
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Cestné enduro
Cestovné enduro pneumatiky s jasným zameraním na cestu, ktoré zvládnu aj krátke obchádzky po štrkových cestách.
Touring enduro 50 / 50
Pneumatiky, ktoré sú určené na zmiešané používanie na ceste a v teréne.
Touring enduro 80 road / 20 off-road
Skutočné cestovné enduro pneumatiky, ktoré sú zábavné aj na príležitostné výjazdy na šotolinové priechody.
Alternatívy k Yamaha Tenere 700 World Raid
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Yamaha Tenere 700 World Raid
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Yamaha Tenere 700 World Raid, rok výroby 2026, je 13 490 EUR s priemerným nájazdom 0 km.
- Ktorý z nich je lepší? Yamaha Tenere 700 World Raid alebo Ducati DesertX?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Yamaha Tenere 700 World Raid?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle je dostupnosť veľmi dobrá. Na trhu je k dispozícii veľmi veľa motocyklov Yamaha Tenere 700 World Raid.
- Ako stabilná je cena ojazdeného motocykla Yamaha Tenere 700 World Raid? A čo vývoj cien?
- Ak sa pozrieme na rok výroby 2022, cenová stabilita modelu Yamaha Tenere 700 World Raid bola v porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle dobrá. Cenový trend v prvom roku bol +4 %, -12 % v druhom roku a -5 % v treťom roku.
- Ako populárny je model Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Na trhu je veľký dopyt po modeli Yamaha Tenere 700 World Raid. Výsledky testov tohto modelu sa veľmi často čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Yamaha Tenere 700 World Raid Obrázky
Zdroj: 1000PS



































