Skúter má uľahčiť každodenný život. Aký odlišný prístup k tejto úlohe majú výrobcovia, ukazuje pohľad na rok 2027: zatiaľ čo niektoré modely zostávajú pri osvedčenom recepte pre dochádzajúcich s veľkými kolesami a nízkym nástupom, iné spájajú odkladací priestor na prilbu a kapotáž s motorkárskou technikou. K tomu pribúdajú nové elektrické pohony a množstvo aktualizácií kokpitu. Tu nájdete skúter novinky a modelové vylepšenia zoradené podľa značiek. Technické hodnoty, dojazdy a ohlásené vylepšenia sú údajmi jednotlivých výrobcov.

Skúter novinky 2027: Nové pohony, viac každodennosti
Od elektrického mestského skútra až po adventure dvojvalec
Veľké kolesá, teplé ruky alebo dvojvalec s automatikou: skúter novinky 2027 uspokoja veľmi rôznorodé priania. Ukazujeme nové modely a aktualizácie od Aprilie až po Zero a odkazujeme na podrobné samostatné správy.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
uverejnené na 7. 11. 2026
Aprilia SXR 125: Malý GT s farebným TFT
Nová Aprilia SXR 125 spája vzduchom chladený 125-cm³ jednovalec s výkonom 7,8 kW, teda približne 10,6 k, s komfortnými nárokmi malého GT. Na oboch 14-palcových kolesách sedia 120/70 pneumatiky, vpredu brzdí 220-mm kotúč, vzadu 140-mm bubon. CBS kombinuje brzdný účinok. Rovná podlaha, výška sedadla 804 mm a 850 mm dlhé sedadlo určujú priestor. Pod sedadlom je k dispozícii osvetlených 20 litrov pre jet prilbu. 5-palcové TFT je sériové, telefonovanie, hudba a piktogramová navigácia vyžadujú voliteľný modul Aprilia MIA. USB, LED predné svetlo a nosič batožiny dopĺňajú výbavu. Na výber sú biela, strieborná a čierna, športová verzia S má červenú farbu. Viac k tomu: Predstavená Aprilia SXR 125.

Bočný pohľad na SXR 125 s rovnou podlahou a dlhým sedadlom.
- Koľko stojí Piaggio Beverly 400?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Aprilia SR GT 125: Nový prevod pre rok 2027
Pri Aprilii SR GT 125 zostávajú základom koncepcie urban-adventure dlhšie zdvihy pruženia, väčšia svetlá výška a terénne pneumatiky. Motor i-get so štart-stop systémom dodáva 11 kW, teda 15 k, a 12 Nm krútiaceho momentu. Nanovo je naladený prevod koncovky, vďaka čomu by podľa Aprilie mala byť možná vyššia maximálna rýchlosť. Pre každodenné použitie dôležitejšie je, že prepracovaný odkladací priestor na prilbu teraz pojme integrálnu prilbu. K tomu pribúda 5-palcový farebný TFT namiesto LCD, nové ovládacie prvky na riadidlách, USB-C a prepracované kolesá. Navigácia beží cez voliteľný modul MIA. Novinkou vo farebnej ponuke je Boulder Grey, u športovej verzie navyše Tornado Green. Všetky detaily: Aprilia SR GT 125 a 200 pre rok 2027.

SR GT 125 nesie pre rok 2027 okrem iného farbu Boulder Grey.
Aprilia SR GT 200: Viac výkonu, rovnaký update
- Koľko stojí Honda SH Mode 125?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Aprilia SR GT 200 preberá rovnaké vylepšenia odkladacieho priestoru na prilbu, TFT, ovládania, USB-C a dizajnu kolies. Jej motor i-get so štart-stop systémom dodáva 13 kW, teda približne 17,7 k, a 16,5 Nm. Kto chce pri pohone viac rezerv, dostáva tak v rámci tej istej rodiny skútrov silnejšiu alternatívu. Bežné prevedenia nesú farby Opalescent Light, Aprilia Black alebo Boulder Grey. Športové prevedenie kombinuje Red Raceway, Boulder Grey alebo Tornado Green s čiernymi doplnkami a čierno-červeným sedadlom. Navigácia cez smartfón zostáva aj tu viazaná na voliteľný modul Aprilia MIA. Spoločný prehľad nájdete v samostatnej správe o modelovej úprave SR-GT.
CFMOTO 125SC-S: Športový s 30 litrami úložného priestoru
CFMOTO vstupuje s modelom 125SC-S do európskeho segmentu skútrov. Za hranatou kapotážou pracuje vlastný vyvinutý, kvapalinou chladený 125-cm³ štvorventilový jednovalec. Dvojkanálový ABS, kontrola trakcie, LED osvetlenie a signál núdzového brzdenia tvoria bezpečnostný balík. Výška sedadla je 780 mm. Pod sedadlom by mali nájsť miesto integrálna prilba aj polootvorená prilba, celkovo CFMOTO udáva 30 litrov. Dve uzatvorené priehradky vpredu a USB dopĺňajú ponuku. V kokpite značka stavia na 6,2-palcové TFT, prístup cez Bluetooth/NFC a aktualizácie cez vzduch (OTA). Lepšie vybavená verzia dostáva vyhrievané rukoväte a zadné tlmiče s plynovými vyrovnávacími nádobkami. Viac o novom športovom skútri: CFMOTO 125SC-S v detaile.

125SC-S dopĺňa európsku ponuku CFMOTO o športový skúter.
- Koľko stojí Honda X-ADV?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Honda ADV125: Adventure v osminovom formáte
Honda prináša adventure skúter do triedy A1. ADV125 kombinuje kvapalinou chladený 125-kubíkový motor s výkonom 12,5 k a 11,7 Nm so štart-stop systémom, vypínateľnou kontrolou trakcie HSTC a automatikou V-Matic. S plnou nádržou udáva Honda 133 kg, výška sedadla je 780 mm. Pružiace prvky Showa ponúkajú vpredu 116 mm a vzadu 103 mm zdvihu, svetlá výška je 165 mm. Blokové pneumatiky na 14-palcových kolesách vpredu a 13-palcových vzadu dopĺňajú vzhľad. K tomu pribúdajú kotúčové brzdy s jednokanálovým ABS, čelné sklo nastaviteľné o 75 mm a 29 litrov odkladacieho priestoru na prilbu. Ďalšia 2-litrová priehradka ukrýva USB-C. TFT s RoadSync, smart kľúč, LED svetlo a hlavný stojan patria k balíku. S 8,1-litrovou nádržou a spotrebou 2,1 l/100 km podľa WMTC udáva Honda približne 385 km dojazdu. Podrobne: Honda ADV125 pre rok 2027.

ADV125 spája adventure vzhľad s mestskou premávkou.
Honda SH Mode 125: TFT namiesto analógových prístrojov
- Koľko stojí Honda Forza 750?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Pri Honde SH Mode 125 sa modelová úprava sústreďuje na veci, ktorých sa denne dotýkate a na ktoré sa pozeráte. Nové sú tvarovanie predku, kryt tlmiča výfuku a 4,2-palcový farebný TFT displej. USB-C nahrádza doterajšiu zásuvku USB-A. Mechanicky zostáva rám eSAF a 125-cm³ motor eSP+ s výkonom 11,8 k a 12 Nm. Vypínanie motora pri voľnobehu zostáva súčasťou, spotrebu udáva Honda na prepočítaných 2,0 l/100 km. Pearl Nostalgic Green a Vanilla White dopĺňajú Candy Luster Red a Matt Galaxy Black Metallic. Ide o cielené osvieženie konceptu mestského skútra. Viac k tomu: Honda SH Mode 125 modelový rok 2027.

Farebná paleta SH Mode 125 zahŕňa pre rok 2027 aj zelenú a bielu.
Honda SH350i: Navigácia na novom TFT
Aj veľký SH prechádza na 4,2-palcové TFT. Pri Honde SH350i pribúda RoadSync s navigáciou od bodu k bodu, telefonovanie a hudba sú možné s vhodnou Bluetooth náhlavnou súpravou. 330-cm³ jednovalec dodáva 21,5 kW, teda približne 29 k, a 31,5 Nm. Honda udáva 172 kg s plnou nádržou, výšku sedadla 805 mm a spotrebu 3,3 l/100 km podľa WMTC. 9,1-litrová nádrž by mala umožniť viac ako 270 km. Známy recept zahŕňa 16-palcové kolesá, nízky nástup, dvojkanálový ABS a vypínateľné HSTC. Pod sedadlom čaká 22 litrov pre integrálnu prilbu, k tomu pribúda sériový 35-litrový Smart Top Box. USB-C, smart kľúč a šesť farieb dopĺňajú ponuku. K detailom Honda SH350i 2027.
- Koľko stojí Honda SH350i?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.

SH350i kombinuje nízky nástup s veľkými kolesami.
Honda X-ADV: Štyri nové farby pre rok 2027
Pri Honde X-ADV spočíva novinka vo farebnej palete. Mat Warm Ash Metallic, Pearl Deep Mud Gray, Grand Prix Red a Mat Ballistic Black Metallic sú pre rok 2027 nové. Technický základ crossoverového skútra zostáva zachovaný: 745-cm³ dvojvalec a sériová dvojspojková prevodovka DCT. Aj použitie recyklovaných a biologicky založených plastov zostáva súčasťou konceptu, vrátane komponentov Durabio. Kto má rád mix skútra a adventure motorky, dostáva tak predovšetkým iný vizuálny výraz. Prehľad nájdete v správe o modelovej úprave Hondy 750.

Farebná paleta X-ADV dostáva pre rok 2027 štyri nové lakovania.
- Koľko stojí Piaggio Medley 125?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Honda Forza 750: Nové odtiene sivej pre maxi skúter
Honda Forza 750 zostáva pri klasickom prístupe maxi skútra s 745-cm³ dvojvalcom a sériovou DCT. Pre rok 2027 pribúdajú Gunmetal Black Metallic a Mat Iridium Gray Metallic, Mat Warm Ash Metallic zostáva dostupná. Rovnako ako pri veľkom crossoveri značky sa nemení ani základný pohon, ani zameranie. Komponenty Durabio a ďalšie udržateľnejšie plasty sú tiež súčasťou materiálového mixu. Modelová úprava sa tak zameriava na všetkých, ktorí chcú spojiť známu techniku s novým lakovaním. Farby a pozadia nájdete v samostatnej správe o Honde Forza 750 a ďalších 750-kach.

Forza 750 si zachováva svoj technický základ a dostáva nové farby.
Piaggio Beverly 310: Veľkokolesový skúter s novým kokpitom
- Koľko stojí Aprilia SR GT 125?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Piaggio modernizuje rodinu Beverly v dizajne, prístrojoch a riešeniach prepravy. Beverly 310 hpe dodáva 27,7 k. Nové sú čierne rámovanie LED predných svetiel, zmenená väzba na krytoch nôh a podľa Piaggia ľahšie kolesá. V kokpite sedí 6,88-palcový farebný TFT so senzorom svetla. Nová zadná rukoväť pojme kufor bez potreby ďalšej montážnej dosky. Keyless, USB-C a elektricky odomykaný odkladací priestor na prilbu zostávajú praktickými spoločníkmi. Pri 310-ke patrí k sérii aj priehľadný štít proti vetru. Bežné a S prevedenie sa líšia farbami a povrchmi. K spoločnej modelovej úprave Beverly 2027.
Piaggio Beverly 400: MIA sériovo na palube
Beverly 400 hpe preberá vizuálne a praktické zmeny a spája ich so 36 k. Pri tejto motorizácii patrí Piaggio MIA sériovo tak do bežného, ako aj S prevedenia. Vďaka tomu sa piktogramy pre navigáciu zobrazujú priamo na novom 6,88-palcovom TFT. Pod sedadlo sa podľa Piaggia zmestí integrálna prilba, odomykanie funguje aj diaľkovým ovládaním. Základné prevedenie kombinuje Bianco Luna alebo Grigio Grafite s hnedou a saténovo sivými plochami. S prevedenie stavia na čierne komponenty, modré detaily a farby Nero Meteora, Grigio Mercurio, Blu Lapis alebo Verde Minerale. Viac k tomu: Piaggio Beverly 400 2027.

Beverly 400 spája veľké kolesá s priebežným sedadlom.
- Koľko stojí Aprilia SR GT 200?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Piaggio Medley 125: Dve jet prilby pod sedadlom
Piaggio Medley 125 zostáva kompaktným veľkokolesovým skútrom s množstvom priestoru pod sedadlom. Elektricky odomykaný priestor pojme 36,2 litra a podľa výrobcu dve jet prilby. Pre rok 2027 pribúdajú 5-palcový farebný TFT, nové päťramenné kolesá, čierne rámovanie svetlometu a nanovo stvárnená kovová väzba. Držiak kufra teraz patrí do série, samotný kufor k príslušenstvu. 125-cm³ motor i-get sa kombinuje s vypínateľnou štart-stop funkciou. Piaggio udáva menej ako 2,5 l/100 km, sériovo sú tiež dvojkanálový ABS a snímač náklonu. USB sedí v odkladacej schránke. Základné a S prevedenie dostávajú odlišné farby a povrchy. K Piaggio Medley 125 pre rok 2027.
Piaggio Typhoon 125: Návrat so známym zobákom
Typhoon sa vracia ako nový mestský skúter. Pod výraznou predkom v tvare kačacieho zobáka sa skrýva vzduchom chladený trojventilový jednovalec s presne 124 cm³, 7,8 kW, teda približne 10,6 k, a 10,4 Nm. CVT a automatická spojka preberajú prenos sily. Obe kolesá merajú 14 palcov, vpredu pracuje 220-mm kotúč, vzadu 140-mm bubon s hydraulickým CBS. Rovná podlaha, háčik na tašky a výška sedadla 797 mm podporujú každodenný prístup. TFT je súčasťou výbavy, Piaggio MIA pre pripojenie smartfónu sa ponúka ako príslušenstvo. Na výber sú Nero Monsone, Bianco Boreale, Grigio Scirocco a Blu Oceano. Viac o novom Piaggio Typhoon 125.
- Koľko stojí Vespa Sprint S Elettrica ?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.

Biely Typhoon ukazuje svoju úplne rovnú podlahu.
Vespa Primavera Elettrica: Nový motor pre mesto
Elektrická Vespa Primavera dostáva nový pohon, vyvinutý a vyrábaný skupinou Piaggio v Taliansku. Ten podľa výrobcu neobsahuje žiadne komponenty zo vzácnych zemín. Pri verzii moped homologovanej na 45 km/h by malo byť nápadné predovšetkým vyšší krútiaci moment pri rozjazde. Vespa udáva až 85 km dojazdu v režime ECO. Batériu je možné vybrať na nabíjanie, čo je výhoda pre všetkých, ktorých zásuvka nie je na parkovacom mieste. Známa oceľová karoséria zostáva zachovaná. MIA je pri tomto prevedení dostupná ako príslušenstvo, rovnako ako kufor a rôzne riešenia ochrany pred vetrom. K aktualizácii elektrickej rodiny Vespa.
Vespa Sprint S Elettrica: 45 km/h s navýšeným krútiacim momentom
- Koľko stojí Vespa Primavera Elettrica?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Aj elektrická Vespa Sprint S dostáva nový motor bez komponentov zo vzácnych zemín. Zostáva 45 km/h mopedom a zdieľa s elektrickou Primavera údaj výrobcu o až 85 km v režime ECO, ako aj vyberateľnú batériu. Dôraz je tiež kladený na spontánnejšiu odozvu pri rozjazde. Pri týchto základných údajoch sa teda oba mopedy nelíšia. LED osvetlenie, kolesá z ľahkej zliatiny a program príslušenstva dopĺňajú známy koncept Vespa. Kto chce funkcie smartfónu, môže dovybaviť MIA. Zmeny vysvetľuje samostatná správa o Primavera a Sprint S.

Elektrická Sprint S v zelenej farbe so známym vzhľadom Vespa.
Vespa Primavera Tech: Viac dojazdu a TFT
Elektrická Vespa Primavera Tech je A1 prevedenie s maximálnou rýchlosťou 67 km/h. Nový motor a systém riadenia vozidla by mali zvýšiť dojazd o 12,5 percenta a znížiť spotrebu energie o 17 percent. Vespa udáva 100 km v režime ECO, respektíve 90 km podľa WMTC. Tieto hodnoty vychádzajú z rôznych podmienok. Nové sú 5-palcové TFT a funkcia údržby pre dlhšie odstavenie. MIA s navigáciou, ako aj keyless patria do série. Dve vnútorné svetlá v kryte nôh zostávajú po vypnutí ešte 30 sekúnd zapnuté. Zostatkový dojazd, stav batérie a rekuperácia sa zobrazujú v kokpite, USB napája telefón. Všetky údaje k Vespa Primavera Tech a moped verziám.
- Koľko stojí Piaggio Beverly 310?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.

Elektrická Primavera Tech je tu zobrazená s kufrom a štítom proti vetru.
Voge SR16 380: Veľké kolesá, nízky nástup
Voge rozširuje svoju ponuku modelom SR16 380 pre dochádzajúcich v meste a jeho okolí. Jeho motor má objem 377,7 cm³, obe kolesá merajú 16 palcov. K tomu pribúda úplne rovná podlaha. Ide o jasné zameranie na dostupnosť a prepravné možnosti. Zobrazené prevedenie nesie navyše vysoké čelné sklo a kufor za odstupňovaným sedadlom. Tieto viditeľné znaky je potrebné odlišovať od všeobecného sériového rozsahu. Voge orientuje veľkokolesový skúter na každodennú cestu do práce. Skúter rozoberá správa o novinkách Voge.

Zobrazené prevedenie SR16 380 nesie vysoké čelné sklo a kufor.
- Koľko stojí Honda ADV125?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Yamaha RW350: Pevný motor, pohyblivá CVT
Yamaha prichádza s témou adventure v novej rodine skútrov. Pri RW350 pracuje 327-cm³ jednovalec s výkonom 29,2 k a 31,5 Nm. Osobitosťou je Yamaha Dynamic Ride: motor je pevne uchytený v ráme, zatiaľ čo jednotka CVT sa pohybuje okolo kľukového hriadeľa. To má znížiť neodpružené hmoty. 37-mm USD vidlica so 140 mm zdvihu, dva zadné tlmiče so 105 mm a svetlá výška 185 mm dopĺňajú koncepciu. Kolesá merajú 16 a 14 palcov, s plnou nádržou udáva Yamaha 192 kg. Výška sedadla a objem nádrže sú 810 mm a 13 litrov. K tomu patria tri jazdné režimy, kontrola trakcie, tempomat, variabilné polohy nôh, smart kľúč a 5-palcové TFT s navigáciou Garmin StreetCross. Integrálna prilba sa zmestí pod sedadlo v závislosti od veľkosti a tvaru. K Yamaha RW350 2027.

Na stupačkách umožňuje RW350 aktívny postoj v stoji.
Yamaha RW700: CP2 a šesť automatických prevodov
- Koľko stojí Yamaha RW700?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Yamaha RW700 ide pri pohone ešte o krok ďalej smerom k motorke. 689-cm³ CP2 dodáva 69,3 k a 65 Nm, navyše je uvedená aj 35-kW verzia. Y-AMT radí šesť rýchlostných stupňov automaticky alebo prostredníctvom páčok na riadidlách, koncový prevod je reťazový. Päť jazdných režimov, šesťosá IMU a asistenčné systémy závislé od náklonu zodpovedajú nároku spájať cestu a šotolinu. Zadný ABS je možné v režimoch GRAVEL vypnúť. Kolesá s lúčmi, 17 palcov vpredu a 15 palcov vzadu, nesú pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR. Yamaha udáva 160/155 mm zdvihu, 221 kg s plnou nádržou, výšku sedadla 810 mm a objem nádrže 14 litrov. Nastaviteľné stupačky, dodatočné opierky nôh a odkladací priestor na prilbu spájajú aktívny postoj so skútrovým každodenným životom. Viac k Yamaha RW700 s Y-AMT.

Yamaha polohuje RW700 aj pre výlety na šotolinu.
Yamaha RW700 Explore: Viac tepla a nastaviteľnosti
Yamaha RW700 Explore zdieľa motor, kolesá, jazdné režimy a zdvihy pruženia so základnou verziou. Navyše je možné na jej vidlici nastaviť predpätie a tlmenie pri zdvihu. Vyhrievanie rukovätí a sedadla jazdca ponúkajú po desať stupňov, k rozšírenému vybaveniu patria aj hlavný stojan a podsvietené spínače. Hmotnosť s plnou nádržou stúpa na 224 kg. Tempomat, obmedzovač rýchlosti, 5-palcové TFT, navigácia Garmin StreetCross, USB-C a smart kľúč patria už do spoločného výbavového základu. Explore prichádza vo farbách Forest Green alebo Midnight Black, základná verzia v Sage Blue alebo Power Grey. Kto hľadá viac komfortu a viac možností nastavenia podvozku, nájde tu rozdiel. K porovnaniu RW700 a RW700 Explore.
- Koľko stojí Yamaha RW700 Explore?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.

RW700 Explore počas jazdy na kľukatej ceste.
Yamaha NMAX E: Elektrický MAX pre dochádzajúcich
Nová Yamaha NMAX E jazdí na samostatnej platforme A1. Jej elektrický pohon pevne uchytený v ráme dodáva 7,5 kW a 33,3 Nm, zadné koleso poháňa remeň. Z 3,5-kWh batérie by malo byť možných 104 km podľa WMTC1 pri teplote batérie 25 stupňov. 800-wattová palubná nabíjačka využíva Typ 2 AC alebo so špeciálnym káblom domácu zásuvku. Yamaha udáva 5,5 hodiny pre nabitie z nuly na 100 percent pri 25 stupňoch a 200 voltoch. NMAX E kombinuje 13-palcové kolesá, ABS, kontrolu trakcie a tri jazdné režimy s pomocou pri cúvaní. Výška sedadla je 770 mm. Odkladací priestor na prilbu pre integrálnu prilbu podľa tvaru, smart kľúč a 5-palcové TFT s aplikáciou Motor-On dopĺňajú balík. Uvedenie na trh je naplánované na jar 2027. K Yamaha NMAX E v detaile.

NMAX E je myslený ako elektrický spoločník pre každodennú dochádzku.
- Koľko stojí Yamaha RW350?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Yamaha XENTER E: Elektrický pohon na veľkých kolesách
Yamaha XENTER E dáva k rovnakým výkonovým údajom 7,5 kW a 33,3 Nm iný koncept vozidla. Obe kolesá merajú 16 palcov, nástup je nízky, výška sedadla je 790 mm. Yamaha udáva pre 3,5-kWh batériu až 108 km podľa WMTC1 pri teplote batérie 25 stupňov. Pre nabíjanie a čas nabíjania platia rovnaké základné údaje ako pri elektrickom MAX: 800 wattov, Typ 2 AC alebo vhodný domáci nabíjací kábel, ako aj 5,5 hodiny pri uvedených skúšobných podmienkach. Kotúčové brzdy s ABS, kontrola trakcie, tri jazdné režimy a funkcia cúvania patria k výbave. Odkladací priestor na prilbu závisí pri integrálnej prilbe od jej veľkosti a tvaru. TFT, aplikácia Motor-On, USB-C a smart kľúč dopĺňajú mestský každodenný život. Štart je ohlásený na jar 2027. Viac k Yamaha XENTER E.

Záber počas jazdy ukazuje vzpriamenú jazdnú polohu na XENTER E.
Zero LS3: Elektrický skúter s komfortným balíkom
- Koľko stojí Yamaha NMAX E?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Zero predstavuje s LS3 nový elektrický skúter triedy A1. Výrobca udáva 12,7 kW špičkového výkonu, maximálnu rýchlosť 120 km/h a 102 km/h dlhodobo dosiahnuteľnú rýchlosť. Tri batérie poskytujú spolu 5,6 kWh, dojazd by mal byť až 150 km. Jedna batéria pod sedadlom sa dá vybrať, čím vzniká viac úložného priestoru. Nabíjanie prebieha cez Typ 2. Vyhrievané rukoväte, vyhrievané sedadlo, kufor, stredne vysoké čelné sklo, dve USB-C zásuvky, pomoc pri rozjazde do kopca a predná aj zadná kamera tvoria obsiahly komfortný balík. Štart je ohlásený na jar 2027. Zero udáva 6.810 eur v Nemecku, 6.870 eur v Rakúsku a 6.040 CHF vo Švajčiarsku vrátane dopravy k predajcovi a poplatku za likvidáciu batérie. Dodatočné služby predajcov môžu spôsobiť ďalšie náklady. Všetky detaily v správe o novinkách Zero 2027.

Dva LS3 ukazujú rôzne farebné varianty v mestskej premávke.
FAQ: Čo prinášajú skúter novinky 2027?
Aké trendy sú nápadné pri nových skútroch? Adventure koncepcie sa rozširujú od osminového objemu až po dvojvalce, zatiaľ čo elektrické modely dostávajú vlastné platformy a nové pohony. Pri modelových úpravách stoja v centre pozornosti TFT kokpity, pripojenie smartfónu a praktické prepravné riešenia.
- Koľko stojí Yamaha XENTER E?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Ktoré skútre ponúkajú obzvlášť veľa úložného priestoru? Piaggio udáva pri Medley 125 36,2 litra pre dve jet prilby. CFMOTO uvádza pre 125SC-S 30 litrov pre integrálnu a polootvorenú prilbu. Honda udáva pri ADV125 29 litrov. Tvar prilby a jej veľkosť zostávajú rozhodujúce pre skutočnú využiteľnosť.
Sú elektrické dojazdy priamo porovnateľné? Hodnoty Yamahy sú údaje WMTC1 pri teplote batérie 25 stupňov. Vespa rozlišuje medzi režimom ECO a WMTC. Údaj Zero znie až 150 km. Rôzne referenčné podmienky neumožňujú priame porovnanie dojazdov.
Ktoré modely dostávajú predovšetkým nové farby? Hondine X-ADV a Forza 750 si pre rok 2027 zachovávajú svoj technický základ a dostávajú nové lakovanie. Pri mnohých iných modelových úpravách pribúdajú zároveň nové kokpity alebo výbavové detaily.
- Koľko stojí Zero LS3?
- Tu nájdete prehľad cenovej úrovne nových a ojazdených motocyklov.
Ďalšie skútre v prehľade
Skúter novinky 2027: Nové pohony, viac každodennosti Obrázky
Zdroj: 1000PS
Bocný pohlad na SXR 125 s rovnou podlahou a dlhým sedadlom.
Predná cast modelu SXR 125 nadväzuje na športový dizajnový jazyk Aprilie.
SR GT 125 prichádza na rok 2027 okrem iného vo farbe Boulder Grey.
Pohlad zboku ukazuje koncept Urban Adventure modelu SR GT 125.
Model 125SC-S rozširuje európsku ponuku CFMOTO o športový skúter.
Prednú cast modelu 125SC-S charakterizujú dvojité LED svetlomety.
ADV125 v štúdiovom zábere s vysokým plexi a pneumatikami s hrubým dezénom.
ADV125 spája dobrodružný štýl s mestskou premávkou.
Celkový pohlad na stojaci motocykel ukazuje proporcie malej Hondy.
Farebná paleta modelu SH Mode 125 zahrna v roku 2027 aj zelenú a bielu.
Viaceré farebné verzie modelu SH350i na spolocnej prezentácii.
SH350i kombinuje rovinný nástupný priestor s velkými kolesami.
Pearl Hawkseye Blue je jedným z farebných vyhotovení modelu SH350i.
Paleta farieb modelu X-ADV sa pre rok 2027 rozšíri o štyri nové lakovania.
Forza 750 si zachováva svoju technickú základnu a prichádza v nových farbách.
Beverly 400 spája velké kolesá s jednodielnym sedadlom.
Pohlad zboku na Beverly 400 ukazuje hnedé sedadlo v základnom vyhotovení.
Obrázok zobrazuje model Medley S 200 ako ilustráciu spolocnej modernizácie modelového radu Medley.
Na obrázku je verzia S-200 modelu Medley s ciernymi kolesami.
Biely Typhoon ukazuje svoju úplne rovnú podlahu.
Modré vyhotovenie nového modelu Typhoon s výraznou prednou castou v štýle zobáka.
Elektrická Sprint S v zelenej farbe s typickým vzhladom Vespy.
Elektrická Primavera Tech je tu zobrazená s horným kufrom a veterným štítom.
Zobrazená verzia modelu SR16 380 má vysoký štít a horný kufor.
Pohlad zboku na SR16 380 ukazuje rovinný priestor na nohy a velké kolesá.
Na stúpackách umožnuje RW350 aktívny postoj aj v stoji.
RW350 v statickom celkovom pohlade s prídavnými stúpackami.
Štúdiový záber ukazuje úzku kapotáž modelu RW350.
RW700 kombinuje motor CP2 s kapotážou skútra a úložným priestorom na prilbu.
RW700 stojí na kolesách s drôteným výpletom a pneumatikách s hrubším cestným dezénom.
Yamaha urcila model RW700 aj na výjazdy na šotolinu.
RW700 Explore v statickom celkovom pohlade v mestskom prostredí.
Explore doplna základ modelu RW700 o dalšiu komfortnú výbavu.
RW700 Explore pocas jazdy na klukatej ceste.
Elektrický NMAX E na mieste s celným štítom.
Štúdiový záber predstavuje novú elektrickú platformu MAX.
NMAX E je urcený ako elektrický spolocník na každodenné dochádzanie.
XENTER E spája 16-palcové kolesá s rovnou podlahou na nohy.
Pohlad z jazdeckej pozície ukazuje vzpriamený posed na modeli XENTER E.
Statický pohlad na velký elektrický skúter Yamaha.
Modrý LS3 je pripravený s horným kufrom a stredne vysokým plexi.
Svetlé vyhotovenie LS3 stojace medzi stromami.
Dve LS3 ukazujú rôzne farebné varianty v mestskej premávke.
























































































