Skuter ma ułatwiać codzienność. Jak różnie producenci podchodzą do tego zadania, pokazuje spojrzenie na rok 2027: podczas gdy niektóre modele trzymają się sprawdzonej recepty na dojazdy z dużymi kołami i płaską podłogą, inne łączą schowek na kask i owiewki z techniką motocyklową. Do tego dochodzą nowe napędy elektryczne i liczne aktualizacje kokpitów. Poniżej znajdziecie nowości i odświeżone modele skuterów uporządkowane według marek. Dane techniczne, zasięgi i zapowiadane ulepszenia to deklaracje poszczególnych producentów.

Nowości skuterowe 2027: nowe napędy, więcej codzienności
Od elektrycznego skutera miejskiego po adventure z twinem
Duże koła, ciepłe dłonie czy dwucylindrowiec z automatem: nowości skuterowe 2027 spełniają bardzo różne życzenia. Pokazujemy nowe modele i aktualizacje od Aprilii po Zero i podlinkowujemy szczegółowe artykuły.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
Opublikowano na 7.11.2026
Aprilia SXR 125: mały GT z kolorowym TFT
Nowa Aprilia SXR 125 łączy chłodzony powietrzem jednocylindrowiec 125 cm³ o mocy 7,8 kW, czyli ok. 10,6 KM, z komfortowymi ambicjami małego GT. Na obu 14-calowych kołach pracują opony 120/70, z przodu hamuje tarcza 220 mm, z tyłu bęben 140 mm. CBS łączy działanie hamulców. Płaska podłoga, 804 mm wysokości siedzenia i 850-milimetrowa kanapa określają ilość miejsca. Pod siedzeniem czeka podświetlony schowek 20 litrów na kask otwarty. 5-calowy TFT jest w standardzie, telefon, muzyka i nawigacja piktogramowa wymagają opcjonalnego modułu Aprilia MIA. Wyposażenie uzupełniają USB, przednie światło LED i bagażnik. Do wyboru są biel, srebro i czerń, sportowa wersja S występuje w czerwieni. Więcej: Aprilia SXR 125 zaprezentowana.

Widok z boku SXR 125 z płaską podłogą i długą kanapą.
- Ile kosztuje Piaggio Beverly 400?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Aprilia SR GT 125: nowe przełożenie na 2027
W Aprilii SR GT 125 fundamentem koncepcji urban adventure pozostają dłuższe skoki zawieszenia, większy prześwit i opony all-terrain. Silnik i-get z systemem start-stop daje 11 kW, czyli 15 KM, i 12 Nm. Nowe jest zestrojenie przełożenia końcowego, które według Aprilii ma umożliwić wyższą prędkość maksymalną. Ważniejsze na co dzień: przeprojektowany schowek mieści teraz kask integralny. Do tego 5-calowy kolorowy TFT zamiast LCD, nowe przełączniki przy kierownicy, USB-C i odświeżone felgi. Nawigacja działa przez opcjonalny moduł MIA. Nowością w palecie barw jest Boulder Grey, a w wersji Sport dodatkowo Tornado Green. Wszystkie szczegóły: Aprilia SR GT 125 i 200 na 2027.

SR GT 125 na 2027 występuje m.in. w kolorze Boulder Grey.
Aprilia SR GT 200: więcej mocy, ta sama aktualizacja
- Ile kosztuje Honda SH Mode 125?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Aprilia SR GT 200 przejmuje te same ulepszenia schowka na kask, TFT, obsługi, USB-C i wzoru felg. Jej silnik i-get ze start-stop daje 13 kW, czyli ok. 17,7 KM, i 16,5 Nm. Kto chce większych rezerw napędu, dostaje w tej samej rodzinie skuterów mocniejszą alternatywę. Wersje standardowe występują w kolorach Opalescent Light, Aprilia Black lub Boulder Grey. Malowanie Sport łączy Red Raceway, Boulder Grey lub Tornado Green z czarnymi elementami i czarno-czerwoną kanapą. Nawigacja ze smartfona również tutaj wymaga opcjonalnego modułu Aprilia MIA. Wspólny przegląd znajdziecie w osobnym artykule o odświeżeniu SR GT.
CFMOTO 125SC-S: sportowo i 30 litrów schowka
CFMOTO wchodzi modelem 125SC-S do europejskiego segmentu skuterów. Za kanciastymi owiewkami pracuje własnej konstrukcji chłodzony cieczą, czterozaworowy jednocylindrowiec 125 cm³. Pakiet bezpieczeństwa tworzą dwukanałowy ABS, kontrola trakcji, oświetlenie LED i sygnalizacja awaryjnego hamowania. Wysokość siedzenia wynosi 780 mm. Pod siedzeniem mają się zmieścić kask integralny i kask typu półskorupa, łącznie CFMOTO podaje 30 litrów. Ofertę uzupełniają dwa zamykane schowki z przodu i USB. W kokpicie marka stawia na 6,2-calowy TFT, dostęp Bluetooth/NFC i aktualizacje over-the-air. Bogatsza wersja otrzymuje podgrzewane manetki i tylne amortyzatory z gazowymi zbiorniczkami wyrównawczymi. Więcej o nowym sportowym skuterze: CFMOTO 125SC-S w szczegółach.

125SC-S uzupełnia europejską ofertę CFMOTO o sportowy skuter.
- Ile kosztuje Honda X-ADV?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Honda ADV125: adventure w formacie 125
Honda wprowadza skuter adventure do klasy A1. ADV125 łączy chłodzoną cieczą 125-kę o mocy 12,5 KM i 11,7 Nm z systemem start-stop, wyłączaną kontrolą trakcji HSTC i automatem V-Matic. Masę z paliwem pod korek Honda podaje na 133 kg, wysokość siedzenia to 780 mm. Elementy zawieszenia Showa oferują 116 mm skoku z przodu i 103 mm z tyłu, prześwit wynosi 165 mm. Wygląd uzupełniają opony z klockowym bieżnikiem na kołach 14 cali z przodu i 13 cali z tyłu. Do tego hamulce tarczowe z jednokanałowym ABS, szyba regulowana w zakresie 75 mm i 29-litrowy schowek na kask. Dodatkowy 2-litrowy schowek mieści gniazdo USB-C. W pakiecie są TFT z RoadSync, smartkey, światła LED i podstawka centralna. Przy zbiorniku 8,1 litra i zużyciu 2,1 l/100 km wg WMTC Honda podaje ok. 385 km zasięgu. Szczegółowo: Honda ADV125 na 2027.

ADV125 łączy stylistykę adventure z ruchem miejskim.
Honda SH Mode 125: TFT zamiast analogowych zegarów
- Ile kosztuje Honda Forza 750?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
W Hondzie SH Mode 125 odświeżenie skupia się na rzeczach, których codziennie dotykacie i na które patrzycie. Nowe są przód, osłona tłumika i 4,2-calowy kolorowy wyświetlacz TFT. USB-C zastępuje dotychczasowe złącze USB-A. Mechanicznie pozostaje rama eSAF i silnik eSP+ 125 cm³ o mocy 11,8 KM i 12 Nm. Funkcja wyłączania na biegu jałowym nadal jest na pokładzie, zużycie Honda podaje w przeliczeniu na 2,0 l/100 km. Pearl Nostalgic Green i Vanilla White uzupełniają Candy Luster Red i Matt Galaxy Black Metallic. To celowe odświeżenie koncepcji skutera miejskiego. Więcej: Honda SH Mode 125 rocznik 2027.

Paleta barw SH Mode 125 na 2027 obejmuje również zieleń i biel.
Honda SH350i: nawigacja na nowym TFT
Również duży SH przechodzi na 4,2-calowy TFT. W Hondzie SH350i dochodzi RoadSync z nawigacją turn-by-turn, rozmowy i muzyka są możliwe z odpowiednim zestawem Bluetooth. Jednocylindrowiec 330 cm³ daje 21,5 kW, czyli ok. 29 KM, i 31,5 Nm. Honda podaje 172 kg z paliwem pod korek, 805 mm wysokości siedzenia i 3,3 l/100 km wg WMTC. Zbiornik 9,1 litra ma pozwolić na ponad 270 km. Znana recepta obejmuje 16-calowe koła, płaską podłogę, dwukanałowy ABS i wyłączany HSTC. Pod siedzeniem czeka 22 litry na kask integralny, do tego seryjny 35-litrowy kufer Smart Top Box. Ofertę dopełniają USB-C, smartkey i sześć kolorów. Do Hondy SH350i 2027 w szczegółach.
- Ile kosztuje Honda SH350i?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!

SH350i łączy płaską podłogę z dużymi kołami.
Honda X-ADV: cztery nowe kolory na 2027
W Hondzie X-ADV nowością jest paleta kolorów. Mat Warm Ash Metallic, Pearl Deep Mud Gray, Grand Prix Red i Mat Ballistic Black Metallic są nowe na 2027. Baza techniczna crossoverowego skutera pozostaje bez zmian: dwucylindrowiec 745 cm³ i seryjna dwusprzęgłowa skrzynia DCT. Częścią koncepcji pozostaje też wykorzystanie tworzyw z recyklingu i pochodzenia biologicznego, w tym komponentów Durabio. Kto lubi miks skutera i motocykla adventure, dostaje więc przede wszystkim inny wygląd. Przegląd znajdziecie w artykule o odświeżeniu 750-ek Hondy.

Paleta barw X-ADV otrzymuje na 2027 cztery nowe malowania.
- Ile kosztuje Piaggio Medley 125?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Honda Forza 750: nowe odcienie szarości dla maxi-skutera
Honda Forza 750 pozostaje przy klasycznym podejściu maxi-skutera z twinem 745 cm³ i seryjnym DCT. Na 2027 dochodzą Gunmetal Black Metallic i Mat Iridium Gray Metallic, Mat Warm Ash Metallic pozostaje dostępny. Podobnie jak w dużym crossoverze marki, nie zmienia się ani podstawowy napęd, ani charakter. Komponenty Durabio i inne bardziej zrównoważone tworzywa również należą do miksu materiałów. Odświeżenie jest więc skierowane do wszystkich, którzy chcą połączyć znaną technikę z nowym lakierem. Kolory i kulisy znajdziecie w osobnym artykule o Hondzie Forza 750 i pozostałych 750-kach.

Forza 750 zachowuje bazę techniczną i dostaje nowe kolory.
Piaggio Beverly 310: wielkokołowiec z nowym kokpitem
- Ile kosztuje Aprilia SR GT 125?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Piaggio modernizuje rodzinę Beverly pod względem designu, zegarów i rozwiązań transportowych. Beverly 310 hpe daje 27,7 KM. Nowe są czarne obramowania przednich lamp LED, zmieniony „krawat” na osłonie nóg i, według Piaggio, lżejsze koła. W kokpicie znajduje się 6,88-calowy kolorowy TFT z czujnikiem światła. Nowy tylny uchwyt przyjmuje kufer bez dodatkowej płyty montażowej. Keyless, USB-C i elektrycznie odblokowywany schowek na kask pozostają praktycznymi towarzyszami. W 310-ce w standardzie jest ponadto przezroczysta owiewka przednia. Wersja standardowa i S różnią się kolorami i wykończeniem. Do wspólnego odświeżenia Beverly 2027.
Piaggio Beverly 400: MIA w standardzie
Beverly 400 hpe przejmuje zmiany wizualne i praktyczne, łącząc je z mocą 36 KM. W tej wersji silnikowej Piaggio MIA jest w standardzie zarówno w wersji podstawowej, jak i S. Dzięki temu piktogramy nawigacji pojawiają się bezpośrednio na nowym 6,88-calowym TFT. Według Piaggio pod siedzeniem mieści się kask integralny, a odblokowanie działa również pilotem. Wersja podstawowa łączy Bianco Luna lub Grigio Grafite z brązem i satynowo szarymi powierzchniami. Wersja S stawia na czarne komponenty, niebieskie detale oraz Nero Meteora, Grigio Mercurio, Blu Lapis lub Verde Minerale. Więcej: Piaggio Beverly 400 2027.

Beverly 400 łączy duże koła z jednolitą kanapą.
- Ile kosztuje Aprilia SR GT 200?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Piaggio Medley 125: dwa kaski otwarte pod siedzeniem
Piaggio Medley 125 pozostaje kompaktowym skuterem na dużych kołach z dużą ilością miejsca pod siedzeniem. Elektrycznie odblokowywany schowek mieści 36,2 litra i według producenta dwa kaski otwarte. Na 2027 dochodzą 5-calowy kolorowy TFT, nowe pięcioramienne felgi, czarne obramowanie reflektora i przeprojektowany metalowy „krawat”. Uchwyt kufra jest teraz w standardzie, sam kufer to akcesorium. Silnik i-get 125 cm³ połączono z wyłączaną funkcją start-stop. Piaggio podaje mniej niż 2,5 l/100 km, w standardzie są też dwukanałowy ABS i czujnik przechyłu. USB znajduje się w schowku na rękawiczki. Wersje podstawowa i S otrzymują różne kolory i wykończenia. Do Piaggio Medley 125 na 2027.
Piaggio Typhoon 125: powrót ze znanym dziobem
Typhoon wraca jako nowy skuter miejski. Pod charakterystycznym przodem w kształcie kaczego dzioba pracuje chłodzony wymuszonym obiegiem powietrza trzyzaworowy jednocylindrowiec o pojemności dokładnie 124 cm³, mocy 7,8 kW, czyli ok. 10,6 KM, i 10,4 Nm. Przeniesienie napędu zapewniają CVT i automatyczne sprzęgło. Oba koła mają 14 cali, z przodu pracuje tarcza 220 mm, z tyłu bęben 140 mm z hydraulicznym CBS. Codzienną użyteczność wspierają płaska podłoga, haczyk na torby i 797 mm wysokości siedzenia. TFT jest częścią wyposażenia, Piaggio MIA do łączności ze smartfonem oferowane jest jako akcesorium. Do wyboru są Nero Monsone, Bianco Boreale, Grigio Scirocco i Blu Oceano. Więcej o nowym Piaggio Typhoon 125.
- Ile kosztuje Vespa Sprint S Elettrica ?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!

Biały Typhoon pokazuje swoją całkowicie płaską podłogę.
Vespa Primavera Elettrica: nowy silnik do miasta
Elektryczna Vespa Primavera otrzymuje nowy napęd opracowany i produkowany przez Piaggio Group we Włoszech. Według producenta obywa się on bez komponentów z metali ziem rzadkich. W wersji motorowerowej homologowanej na 45 km/h ma rzucać się w oczy przede wszystkim wyższy moment obrotowy przy ruszaniu. Vespa podaje do 85 km zasięgu w trybie ECO. Akumulator można wyjąć do ładowania – zaleta dla wszystkich, których gniazdko nie znajduje się przy miejscu parkingowym. Znane stalowe nadwozie pozostaje. MIA jest w tej wersji dostępne jako akcesorium, podobnie jak kufer i różne osłony przed wiatrem. Do aktualizacji elektrycznej rodziny Vespa.
Vespa Sprint S Elettrica: 45 km/h z większym momentem
- Ile kosztuje Vespa Primavera Elettrica?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Również elektryczna Vespa Sprint S otrzymuje nowy silnik bez komponentów z metali ziem rzadkich. Pozostaje motorowerem 45 km/h i dzieli z elektryczną Primaverą deklarowany zasięg do 85 km w trybie ECO oraz wyjmowany akumulator. Nacisk również tu położono na bardziej spontaniczną reakcję przy ruszaniu. W tych kluczowych danych oba motorowery się więc nie różnią. Oświetlenie LED, felgi ze stopów lekkich i program akcesoriów uzupełniają znaną koncepcję Vespy. Kto chce funkcji smartfona, może doposażyć się w MIA. Zmiany wyjaśnia osobny artykuł o Primaverze i Sprint S.

Elektryczna Sprint S w zieleni ze znanym wyglądem Vespy.
Vespa Primavera Tech: większy zasięg i TFT
Elektryczna Vespa Primavera Tech to wersja A1 z prędkością maksymalną 67 km/h. Nowy silnik i Vehicle Management System mają zwiększyć zasięg o 12,5 procent i obniżyć zużycie energii o 17 procent. Vespa podaje 100 km w trybie ECO lub 90 km wg WMTC. Wartości te opierają się na różnych warunkach. Nowe są 5-calowy TFT i funkcja Maintenance na dłuższe postoje. MIA z nawigacją oraz keyless są w standardzie. Dwie lampki w osłonie nóg świecą jeszcze 30 sekund po wyłączeniu. Pozostały zasięg, stan akumulatora i rekuperacja są wyświetlane w kokpicie, USB zasila telefon. Wszystkie dane o Vespie Primavera Tech i wersjach motorowerowych.
- Ile kosztuje Piaggio Beverly 310?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!

Elektryczna Primavera Tech na zdjęciu z kufrem i osłoną przed wiatrem.
Voge SR16 380: duże koła, płaska podłoga
Voge poszerza ofertę o SR16 380 dla dojeżdżających w mieście i okolicach. Jego silnik ma 377,7 cm³ pojemności, oba koła mają 16 cali. Do tego dochodzi całkowicie płaska podłoga. To wyraźny nacisk na dostępność i możliwości transportowe. Pokazana wersja ma ponadto wysoką szybę i kufer za stopniowaną kanapą. Te widoczne cechy należy odróżnić od ogólnego wyposażenia seryjnego. Voge projektuje ten skuter na dużych kołach z myślą o codziennych dojazdach do pracy. Skuter omawia artykuł o nowościach Voge.

Pokazana wersja SR16 380 ma wysoką szybę i kufer.
- Ile kosztuje Honda ADV125?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Yamaha RW350: sztywno zamocowany silnik, ruchoma przekładnia CVT
Yamaha podejmuje temat adventure nową rodziną skuterów. W RW350 pracuje jednocylindrowiec 327 cm³ o mocy 29,2 KM i 31,5 Nm. Szczególna cecha nazywa się Yamaha Dynamic Ride: silnik jest sztywno zamocowany w ramie, a jednostka CVT porusza się wokół wału korbowego. Ma to zmniejszyć masy nieresorowane. Koncepcję uzupełniają odwrócony widelec 37 mm o skoku 140 mm, dwa tylne amortyzatory o skoku 105 mm i 185 mm prześwitu. Koła mają 16 i 14 cali, masę z paliwem pod korek Yamaha podaje na 192 kg. Wysokość siedzenia i pojemność zbiornika wynoszą 810 mm i 13 litrów. Na pokładzie są trzy tryby jazdy, kontrola trakcji, tempomat, zmienne pozycje stóp, smartkey i 5-calowy TFT z nawigacją Garmin StreetCross. Kask integralny mieści się pod siedzeniem w zależności od rozmiaru i kształtu. Do Yamahy RW350 2027.

Na podnóżkach RW350 pozwala na aktywną pozycję na stojąco.
Yamaha RW700: CP2 i sześć automatycznych biegów
- Ile kosztuje Yamaha RW700?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Yamaha RW700 idzie pod względem napędu jeszcze krok dalej w stronę motocykla. CP2 o pojemności 689 cm³ daje 69,3 KM i 65 Nm, dodatkowo wymieniona jest wersja 35 kW. Y-AMT zmienia sześć biegów automatycznie lub łopatką przy kierownicy, napęd końcowy realizuje łańcuch. Pięć trybów jazdy, sześcioosiowa IMU i systemy wspomagania zależne od przechyłu pasują do ambicji łączenia asfaltu i szutru. ABS tylnego koła można dezaktywować w trybach GRAVEL. Koła szprychowe 17 cali z przodu i 15 cali z tyłu noszą opony Pirelli Scorpion Rally STR. Yamaha podaje 160/155 mm skoku zawieszenia, 221 kg z paliwem pod korek, 810 mm wysokości siedzenia i 14 litrów pojemności zbiornika. Regulowane podnóżki, dodatkowe podesty na stopy i schowek na kask łączą aktywną pozycję ze skuterową codziennością. Więcej o Yamasze RW700 z Y-AMT.

Yamaha pozycjonuje RW700 również z myślą o wypadach na szuter.
Yamaha RW700 Explore: więcej ciepła i regulacji
Yamaha RW700 Explore dzieli z wersją bazową silnik, koła, tryby jazdy i skoki zawieszenia. Dodatkowo w jej widelcu można regulować napięcie wstępne i tłumnienie. Podgrzewane manetki i podgrzewane siedzenie kierowcy oferują po dziesięć stopni, a do rozszerzonego wyposażenia należą też podstawka centralna i podświetlane przełączniki. Masa z paliwem pod korek rośnie do 224 kg. Tempomat, ogranicznik prędkości, 5-calowy TFT, nawigacja Garmin StreetCross, USB-C i smartkey należą już do wspólnej bazy wyposażenia. Explore występuje w kolorach Forest Green lub Midnight Black, wersja bazowa w Sage Blue lub Power Grey. Kto szuka więcej komfortu i większych możliwości strojenia zawieszenia, tu znajdzie różnicę. Do porównania RW700 i RW700 Explore.
- Ile kosztuje Yamaha RW700 Explore?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!

RW700 Explore podczas jazdy po krętej drodze.
Yamaha NMAX E: elektryczny MAX dla dojeżdżających
Nowa Yamaha NMAX E jeździ na własnej platformie A1. Jej napęd elektryczny, zamocowany sztywno w ramie, daje 7,5 kW i 33,3 Nm, tylne koło napędza pasek. Z akumulatora 3,5 kWh ma być możliwe 104 km wg WMTC1 przy temperaturze akumulatora 25 stopni. Pokładowa ładowarka 800 W korzysta z AC Typ 2 lub, ze specjalnym kablem, z domowego gniazdka. Yamaha podaje 5,5 godziny od zera do 100 procent przy 25 stopniach i 200 woltach. NMAX E łączy 13-calowe koła, ABS, kontrolę trakcji i trzy tryby jazdy z asystentem cofania. Wysokość siedzenia wynosi 770 mm. Pakiet uzupełniają schowek na kask integralny o odpowiednim kształcie, smartkey i 5-calowy TFT z aplikacją Motor-On. Start rynkowy wiosną 2027. Do Yamahy NMAX E w szczegółach.

NMAX E pomyślano jako elektrycznego towarzysza codziennych dojazdów.
- Ile kosztuje Yamaha RW350?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Yamaha XENTER E: napęd elektryczny na dużych kołach
Yamaha XENTER E zestawia te same kluczowe dane mocy – 7,5 kW i 33,3 Nm – z inną koncepcją pojazdu. Oba koła mają 16 cali, podłoga jest płaska, wysokość siedzenia wynosi 790 mm. Dla akumulatora 3,5 kWh Yamaha podaje do 108 km wg WMTC1 przy temperaturze akumulatora 25 stopni. Ładowanie i czas ładowania opisują te same kluczowe dane co w elektrycznym MAX-ie: 800 W, AC Typ 2 lub odpowiedni kabel do domowego ładowania oraz 5,5 godziny w podanych warunkach testowych. W wyposażeniu są hamulce tarczowe z ABS, kontrola trakcji, trzy tryby jazdy i funkcja cofania. Zmieszczenie kasku integralnego w schowku zależy od jego rozmiaru i kształtu. TFT, aplikacja Motor-On, USB-C i smartkey uzupełniają miejską codzienność. Start zapowiedziano na wiosnę 2027. Więcej o Yamasze XENTER E.

Ujęcie z jazdy pokazuje wyprostowaną pozycję na XENTER E.
Zero LS3: elektryczny skuter z pakietem komfort
- Ile kosztuje Yamaha NMAX E?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Zero prezentuje LS3, nowy elektryczny skuter A1. Producent podaje 12,7 kW mocy szczytowej, 120 km/h prędkości maksymalnej i 102 km/h prędkości osiągalnej w sposób ciągły. Trzy akumulatory oferują łącznie 5,6 kWh, zasięg ma wynosić do 150 km. Jeden akumulator pod siedzeniem można wyjąć, co zwiększa przestrzeń bagażową. Ładowanie odbywa się przez Typ 2. Podgrzewane manetki, podgrzewana kanapa, kufer, średnio wysoka szyba, dwa złącza USB-C, asystent ruszania pod górę oraz kamera przednia i tylna tworzą obszerny pakiet komfortu. Start zapowiedziano na wiosnę 2027. Zero podaje 6.810 euro w Niemczech, 6.870 euro w Austrii i 6.040 CHF w Szwajcarii, wliczając transport do dealera i opłatę za utylizację akumulatora. Dodatkowe usługi dealera mogą generować koszty. Wszystkie szczegóły w artykule o nowościach Zero 2027.

Dwa LS3 pokazują różne warianty kolorystyczne w ruchu miejskim.
FAQ: co przynoszą nowości skuterowe 2027?
Jakie trendy widać w nowych skuterach? Koncepcje adventure wędrują od 125-ek aż po dwucylindrowce, a modele elektryczne otrzymują własne platformy i nowe napędy. W odświeżonych modelach na pierwszy plan wysuwają się kokpity TFT, łączność ze smartfonem i praktyczne rozwiązania transportowe.
- Ile kosztuje Yamaha XENTER E?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Które skutery oferują szczególnie dużo miejsca? Piaggio podaje dla Medley 125 36,2 litra na dwa kaski otwarte. CFMOTO deklaruje dla 125SC-S 30 litrów na kask integralny i półskorupę. Honda podaje dla ADV125 29 litrów. O rzeczywistej użyteczności decydują kształt i rozmiar kasku.
Czy zasięgi elektryków można bezpośrednio porównać? Wartości Yamahy to dane WMTC1 przy temperaturze akumulatora 25 stopni. Vespa rozróżnia tryb ECO i WMTC. Zero podaje do 150 km. Różne warunki odniesienia nie pozwalają na bezpośrednie porównanie zasięgów.
Które modele dostają głównie nowe kolory? X-ADV i Forza 750 Hondy zachowują na 2027 swoją bazę techniczną i otrzymują nowe malowania. W wielu innych odświeżonych modelach dochodzą jednocześnie nowe kokpity lub detale wyposażenia.
- Ile kosztuje Zero LS3?
- Tutaj znajdziesz informację o cenach nowych i używanych motocykli!
Pozostałe skutery w skrócie
Nowości skuterowe 2027: nowe napędy, więcej codzienności Zdjęcia
Źródło: 1000PS
Widok z boku modelu SXR 125 z plaska podloga i dluga kanapa.
Przód SXR 125 nawiazuje do sportowej stylistyki Aprilii.
Wsród kolorów SR GT 125 na 2027 rok znalazl sie m.in. Boulder Grey.
Widok z boku ukazuje koncepcje miejskiego adventure w modelu SR GT 125.
125SC-S uzupelnia europejska oferte CFMOTO o skuter sportowy.
Podwójny reflektor LED definiuje przód modelu 125SC-S.
ADV125 w ujeciu studyjnym z wysoka szyba i oponami z kostkowym bieznikiem.
ADV125 laczy adventure’owy charakter z miejska jazda.
Widok calego motocykla na postoju ukazuje proporcje malej Hondy.
Paleta kolorystyczna modelu SH Mode 125 na 2027 rok obejmuje równiez zielen i biel.
Kilka wersji kolorystycznych SH350i we wspólnym ujeciu.
SH350i laczy plaska podloge z duzymi kolami.
Pearl Hawkseye Blue to jeden z dostepnych kolorów SH350i.
Paleta kolorów X-ADV na 2027 rok wzbogaca sie o cztery nowe wersje malowania.
Forza 750 zachowuje te sama baze techniczna i zyskuje nowe kolory.
Beverly 400 laczy duze kola z jednoczesciowa kanapa.
Widok z boku Beverly 400 ukazuje brazowa kanape w podstawowej wersji wyposazenia.
Ilustracja przedstawia model Medley S 200 jako przyklad wspólnego odswiezenia gamy Medley.
Na zdjeciu wersja S-200 modelu Medley z czarnymi kolami.
Bialy Typhoon prezentuje calkowicie plaska podloge.
Niebieska wersja nowego Typhoona z charakterystycznym dziobem z przodu.
Elektryczna Sprint S w zielonym kolorze i z charakterystycznym designem Vespy.
Elektryczna Primavera Tech na zdjeciu z kufrem centralnym i oslona przeciwwiatrowa.
Przedstawiona wersja SR16 380 ma wysoka szybe i kufer centralny.
Widok z boku SR16 380 ukazuje plaska podloge i duze kola.
Na podnózkach RW350 pozwala przyjac aktywna pozycje podczas jazdy na stojaco.
RW350 w ujeciu calosciowym, na postoju, z dodatkowymi podnózkami.
Widok studyjny ukazuje smukla owiewke modelu RW350.
RW700 laczy silnik CP2 z nadwoziem skutera i schowkiem na kask.
RW700 stoi na szprychowych kolach z oponami o grubym biezniku drogowym.
Yamaha pozycjonuje RW700 równiez z mysla o wypadach na szuter.
RW700 Explore w statycznym ujeciu calosciowym na tle miejskiej scenerii.
Explore wzbogaca bazowa wersje RW700 o dodatkowe wyposazenie poprawiajace komfort.
RW700 Explore podczas jazdy po kretej drodze.
Elektryczna Yamaha NMAX E na postoju, z szyba przednia.
Widok studyjny przedstawia nowa elektryczna platforme MAX.
NMAX E ma byc elektrycznym kompanem na codzienne dojazdy.
XENTER E laczy 16-calowe kola z plaska podloga.
Widok z perspektywy kierowcy pokazuje wyprostowana pozycje za kierownica XENTERA E.
Widok statyczny przedstawia elektryczny skuter Yamahy na duzych kolach.
Niebieski LS3 czeka w gotowosci z kufrem centralnym i sredniej wysokosci szyba.
Jasna wersja LS3 na postoju wsród drzew.
Dwa egzemplarze LS3 prezentuja rózne warianty kolorystyczne w miejskim ruchu.
























































































