KTM 990 Duke R
Műszaki adatok, árak és vélemények.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
KTM 990 Duke R 2026 Tapasztalatok és szakértői tesztek
Martin_Bauer
A KTM 990 Duke R egy olyan motorkerékpár, amely mindenekelott a sokoldalúságával szerez pontot. Eros és könnyen kezelheto motort kombinál kiegyensúlyozott futómuvel és modern elektronikával. A szuk hegyi utakon több mint elegendo teljesítményt nyújt anélkül, hogy túlzásba vinné a motorozást. Ugyanakkor beállítási lehetoségeinek köszönhetoen a legkülönbözobb vezetési stílusokhoz és körülményekhez igazítható. Ausztriában 16 399 eurós, Németországban pedig 14 985 eurós árával a Duke R a felso szegmensben helyezkedik el. A teljesítményt és a kínált felszereltséget figyelembe véve azonban ez az ár ésszerunek tunik. Nem minimalistáknak való motorkerékpárról van szó, hanem olyan motorosoknak, akik magas szintu technológiát, teljesítményt és testreszabási lehetoségeket keresnek, és ennek megfeleloen hajlandóak befektetni.

Kulcs Specifikáció KTM 990 Duke R 2026
Motor és Meghajtás
| Motor típusa | Sor |
|---|---|
| Furat | 92.5 mm |
| Löket | 70.4 mm |
| Max. Teljesítmény | 130 HP |
| Nyomaték | 103 Nm |
| Kompresszióarány | 13.5 |
| Indítás | Elektromos |
| Kuplung | Antihopping, Tengelykapcsoló-rendszerek |
| Véghajtás | Lánc |
| Sebességváltó | Sebességváltó |
| Fokozatok száma | 6 |
| Hengerek száma | 2 |
| Ütemek száma | 4 ütemű |
| Szelepek hengerenként | 4 |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Hűtés | folyadék |
| Kenés | Nyomás-keringetés |
| Lökettérfogat | 947 ccm |
Első Felfüggesztés
| Első felfüggesztés | Upside-Down teleszkópos villa |
|---|---|
| Márka | WP |
| Rugóút | 143 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Visszapattanás |
Hátsó Felfüggesztés
| Hátsó felfüggesztés | Lengőkar |
|---|---|
| Lengéscsillapító | Monoshock |
| Márka | WP |
| Rugóút | 140 mm |
| Beállítási lehetőség | Tömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás |
Váz
| Váz | Króm-molibdén |
|---|---|
| Váz típusa | Rácsos cső |
| Kormányzási tengely szöge | 65.8 fok |
| Kormányutánfutás | 100 mm |
Fékek elöl
| Típus | Dupla lemez |
|---|---|
| Átmérő | 320 mm |
| Dugattyú | Négy dugattyú |
| Működtetés | Hidraulikus |
| Technológia | radiális |
| Márka | Brembo |
Fékek hátul
| Típus | Lemez |
|---|---|
| Átmérő | 240 mm |
| Dugattyú | Egy dugattyú |
| Márka | Brembo |
Segédrendszerek
| Vezetést segítő rendszerek | ABS, Utazási módok, Kanyar-ABS, Kipörgésgátló, Modern elektronika, Kanyar-kipörgésgátló |
|---|
Adatok és Méretek
| Első gumiabroncs szélessége | 120 mm |
|---|---|
| Első gumiabroncs magassága | 70 % |
| Első gumiabroncs átmérője | 17 hüvelyk |
| Hátsó gumiabroncs szélessége | 180 mm |
| Hátsó gumiabroncs magassága | 55 % |
| Hátsó gumiabroncs átmérője | 17 hüvelyk |
| Tengelytáv | 1481 mm |
| Ülésmagasság -tól | 840 mm |
| Száraz tömeg (ABS-el) | 179 kg |
| Menetkész tömeg (ABS-el) | 190 kg |
| Üzemanyagtartály kapacitása | 14.8 l |
| Max. megtehető táv | 314 km |
| kombinált CO2-kibocsátás | 110 g/km |
| Kombinált üzemanyag-fogyasztás | 4.7 l/100km |
| Euro norma | Euro 5+ |
| Földtávolság | 210 mm |
Felszereltség
| Felszereltség | LED-fényszórók, TFT kijelző, Modern elektronika, Világítás |
|---|
Legfrissebb 1000PS cikkek: KTM 990 Duke R
Ár KTM 990 Duke R
GYIK gumiabroncsok KTM 990 Duke R
- Milyen gumiabroncsokat ajánl jelenleg az 1000PS szerkesztősége ehhez a modellhez?
Olcsó sportos mindenes
A napi munkába járáshoz és rövid hétvégi túrákhoz. Sportos gumik a második sorból - jó ár/teljesítmény arány.
Hypersport gumiabroncsok pályanapokra való alkalmassággal
Sportos gumiabroncsok az útra, amelyek a pályanapokon is jól működnek. Néhány kompromisszum esőben az úton vagy hőségben a pályán.
Országúti sport abroncsok
Minden igényt kielégítő gumiabroncs sportos országúti motorosok számára. Szuper sportmotorok, naked bike-ok, sporttúrázók. Alkalmi kirándulások a versenypályán is. A futásteljesítmény azonban szerepet játszik, csakúgy, mint a rövid bemelegedési idő és a rossz időjárási viszonyok közötti teljesítmény.
Alternatívák a KTM 990 Duke R
GYIK KTM 990 Duke R
- Mennyi a KTM 990 Duke R aktuális piaci ára?
- Egy 2026-os KTM 990 Duke R, amely átlagosan 0 kilométert futott, jelenleg átlagosan 5 702 640 HUF-ért kapható.
- Melyik a jobb? Egy KTM 990 Duke R vagy egy KTM 990 Duke?
- A két motort itt tudod összehasonlítani. A motorok előnyeit és hátrányait itt találod.
- Hogy néz ki a KTM 990 Duke R modell hozzáférhetősége?
- A Naked bike-típusú motorokhoz mérten a KTM 990 Duke R modell elérhetősége jó. Sok KTM 990 Duke R található a használtmotor piacon.
- Mennyire közkedvelt a KTM 990 Duke R?
- Gyenge a kereslet a piacon a KTM 990 Duke R iránt. Erről a modellről az 1000PS platformon megjelenő tesztbeszámolókat ritkán olvassák.
- Milyen forrásból származik az oldal tartalma?
- Az adatok az '1000PS' online motorkerékpár magazintól származnak. Az '1000PS'-t 2001-ben alapították. A cég Ausztriában található. A tartalom nagy részét német nyelven publikálják, azonban a csapat a YouTube-on angol nyelvű motorkerékpár tesztvideókat is bemutat. Itt találod meg az '1000PS'-t Instagram-on.
TOP összehasonlítások
KTM 990 Duke R Képek
Forrás: 1000PS






































