Bir scooter günlük hayatı kolaylaştırmalı. Üreticilerin bu görevi ne kadar farklı çözdüğünü 2027'ye bakış gösteriyor: Bazı modeller büyük tekerlekler ve düz ayak tabanıyla kanıtlanmış işe gidip gelme reçetesine sadık kalırken, diğerleri kask bölmesini ve kaportayı motosiklet teknolojisiyle birleştiriyor. Buna yeni elektrikli tahrik sistemleri ve çok sayıda kokpit güncellemesi ekleniyor. Burada scooter yeniliklerini ve model güncellemelerini markalara göre sıralanmış olarak bulabilirsiniz. Teknik değerler, menziller ve duyurulan iyileştirmeler ilgili üreticilerin beyanlarıdır.

2027 Scooter Yenilikleri: Yeni Tahrik Sistemleri, Daha Fazla Günlük Kullanım
Elektrikli şehir scooter'ından macera iki silindirliye
Büyük tekerlekler, sıcak eller ya da otomatik şanzımanlı iki silindirli bir motor: 2027 scooter yenilikleri çok farklı isteklere hitap ediyor. Aprilia'dan Zero'ya yeni modelleri ve güncellemeleri gösteriyor, ayrıntılı haberlere bağlantı veriyoruz.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
tarihinde yayınlandı 07.11.2026
Aprilia SXR 125: Renkli TFT ekranlı küçük GT
Yeni Aprilia SXR 125, 7,8 kW yani yaklaşık 10,6 PS gücündeki hava soğutmalı 125 cm³ tek silindirli motoru küçük bir GT'nin konfor iddiasıyla birleştiriyor. Her iki 14 inç jantta 120/70 lastikler bulunuyor; önde 220 mm disk, arkada 140 mm kampana fren görev yapıyor. CBS fren etkisini kombine ediyor. Düz ayak tabanı, 804 mm koltuk yüksekliği ve 850 mm uzunluğundaki sele, sunulan alanı belirliyor. Sele altında bir açık kask için aydınlatmalı 20 litrelik alan hazır bekliyor. 5 inç TFT standart; telefon, müzik ve piktogram navigasyonu için opsiyonel Aprilia MIA modülü gerekiyor. USB, LED ön far ve bagaj taşıyıcısı donanımı tamamlıyor. Beyaz, Gümüş ve Siyah seçenekleri sunuluyor; sportif S versiyonu Kırmızı renkte. Daha fazlası: Aprilia SXR 125 tanıtıldı.

Düz ayak tabanı ve uzun selesiyle SXR 125'in yandan görünümü.
- Bir Piaggio Beverly 400'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Aprilia SR GT 125: 2027 için yeni son aktarma oranı
Aprilia SR GT 125'te daha uzun süspansiyon hareket mesafeleri, daha yüksek yerden yükseklik ve All-Terrain lastikler Urban-Adventure konseptinin temeli olmaya devam ediyor. Start-stop özellikli i-get motor 11 kW yani 15 PS ve 12 Nm üretiyor. Son aktarma oranı yeniden ayarlanıyor; Aprilia'ya göre bu sayede daha yüksek bir azami hız mümkün olacak. Günlük kullanım için daha önemlisi: Yenilenen kask bölmesi artık bir kapalı kask alıyor. Buna LCD yerine 5 inç renkli TFT, yeni gidon kumandaları, USB-C ve yenilenen jantlar ekleniyor. Navigasyon opsiyonel MIA modülü üzerinden çalışıyor. Renk programında yeni olarak Boulder Grey ve Sport versiyonunda ek olarak Tornado Green var. Tüm detaylar: 2027 için Aprilia SR GT 125 ve 200.

SR GT 125, 2027 için diğer renklerin yanı sıra Boulder Grey renginde.
Aprilia SR GT 200: Daha fazla güç, aynı güncelleme
- Bir Honda SH Mode 125'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Aprilia SR GT 200, kask bölmesi, TFT, kumandalar, USB-C ve jant tasarımındaki aynı iyileştirmeleri devralıyor. Start-stop özellikli i-get motoru 13 kW yani yaklaşık 17,7 PS ve 16,5 Nm üretiyor. Tahrikte daha fazla rezerv isteyenler böylece aynı scooter ailesi içinde daha güçlü alternatife sahip oluyor. Standart versiyonlar Opalescent Light, Aprilia Black veya Boulder Grey renklerinde. Sport tasarımı Red Raceway, Boulder Grey veya Tornado Green renklerini siyah aksamlar ve siyah-kırmızı bir seleyle birleştiriyor. Akıllı telefon navigasyonu burada da opsiyonel Aprilia MIA modülüne bağlı kalıyor. Ortak genel bakışı SR GT model güncellemesine dair ayrıntılı haberde bulabilirsiniz.
CFMOTO 125SC-S: 30 litre depolama alanıyla sportif
CFMOTO, 125SC-S ile Avrupa scooter segmentine giriyor. Köşeli kaportanın arkasında markanın kendi geliştirdiği, sıvı soğutmalı 125 cm³ dört valfli tek silindirli bir motor çalışıyor. Çift kanallı ABS, çekiş kontrolü, LED aydınlatma ve acil fren sinyali güvenlik paketini oluşturuyor. Koltuk yüksekliği 780 mm. Sele altına bir kapalı kask ve bir yarım kask sığacak; CFMOTO toplamda 30 litre belirtiyor. Önde iki kapalı göz ve USB donanımı tamamlıyor. Kokpitte marka 6,2 inç TFT, Bluetooth/NFC erişimi ve kablosuz (Over-the-Air) güncellemelere güveniyor. Daha üst donanımlı versiyon ısıtmalı elcikler ve gaz rezervuarlı arka amortisörler alıyor. Yeni spor scooter hakkında daha fazlası: CFMOTO 125SC-S detaylı.

125SC-S, CFMOTO'nun Avrupa ürün yelpazesine bir spor scooter ekliyor.
- Bir Honda X-ADV'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Honda ADV125: 125 cc formatında macera
Honda macera scooter'ını A1 sınıfına taşıyor. ADV125, 12,5 PS ve 11,7 Nm üreten sıvı soğutmalı 125'lik motoru start-stop, devre dışı bırakılabilir HSTC çekiş kontrolü ve V-Matic otomatik şanzımanla birleştiriyor. Honda tam yakıtlı ağırlığı 133 kg olarak belirtiyor, koltuk yüksekliği 780 mm. Showa süspansiyon elemanları önde 116, arkada 103 mm hareket mesafesi sunuyor, yerden yükseklik 165 mm. Önde 14, arkada 13 inç dişli lastikler görünümü tamamlıyor. Buna tek kanallı ABS'li disk frenler, 75 mm ayarlanabilir ön cam ve 29 litrelik kask bölmesi ekleniyor. 2 litrelik ek bir göz USB-C barındırıyor. RoadSync'li TFT, akıllı anahtar, LED aydınlatma ve orta sehpa pakete dahil. 8,1 litre depo ve WMTC'ye göre 2,1 l/100 km tüketimle Honda yaklaşık 385 km menzil belirtiyor. Ayrıntılı: 2027 için Honda ADV125.

ADV125, macera görünümünü şehir trafiğiyle buluşturuyor.
Honda SH Mode 125: Analog göstergeler yerine TFT
- Bir Honda Forza 750'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Honda SH Mode 125'te model güncellemesi her gün dokunduğunuz ve baktığınız şeylere odaklanıyor. Ön tasarım, egzoz susturucu kapağı ve 4,2 inç renkli TFT ekran yeni. USB-C önceki USB-A bağlantısının yerini alıyor. Mekanik olarak eSAF şasi ve 11,8 PS ile 12 Nm üreten 125 cm³ eSP+ motor korunuyor. Rölanti durdurma sistemi yine mevcut; Honda tüketimi dönüştürülmüş olarak 2,0 l/100 km belirtiyor. Pearl Nostalgic Green ve Vanilla White, Candy Luster Red ile Matt Galaxy Black Metallic renklerine ekleniyor. Bu, şehir scooter konseptinin hedefli bir tazelenmesi. Daha fazlası: Honda SH Mode 125 2027 model yılı.

SH Mode 125'in renk paleti 2027 için yeşil ve beyazı da kapsıyor.
Honda SH350i: Yeni TFT ekranda navigasyon
Büyük SH de 4,2 inç TFT'ye geçiyor. Honda SH350i'ye adım adım (Turn-by-Turn) navigasyonlu RoadSync ekleniyor; uygun Bluetooth kulaklıkla telefon ve müzik kullanılabiliyor. 330 cm³ tek silindirli motor 21,5 kW yani yaklaşık 29 PS ve 31,5 Nm üretiyor. Honda 172 kg tam yakıtlı ağırlık, 805 mm koltuk yüksekliği ve WMTC'ye göre 3,3 l/100 km belirtiyor. 9,1 litrelik deponun 270 km'den fazla menzil sağlaması bekleniyor. Bilinen reçete 16 inç jantları, düz ayak tabanını, çift kanallı ABS'yi ve devre dışı bırakılabilir HSTC'yi kapsıyor. Sele altında bir kapalı kask için 22 litre bekliyor, buna standart 35 litrelik Smart Top Box ekleniyor. USB-C, akıllı anahtar ve altı renk seçeneği paketi tamamlıyor. Honda SH350i 2027 detaylı.
- Bir Honda SH350i'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!

SH350i, düz ayak tabanını büyük tekerleklerle birleştiriyor.
Honda X-ADV: 2027 için dört yeni renk
Honda X-ADV'de yenilik renk paletinden ibaret. Mat Warm Ash Metallic, Pearl Deep Mud Gray, Grand Prix Red ve Mat Ballistic Black Metallic 2027 için yeni. Crossover scooter'ın teknik temeli korunuyor: 745 cm³ iki silindirli motor ve standart çift kavramalı DCT şanzıman. Durabio bileşenleri dahil geri dönüştürülmüş ve biyo bazlı plastiklerin kullanımı da konseptin parçası olmaya devam ediyor. Scooter ile macera motosikleti karışımını sevenler böylece özellikle farklı bir görünüme kavuşuyor. Genel bakışı Honda'nın 750'lik model güncellemesine dair haberde bulabilirsiniz.

X-ADV renk paleti 2027 için dört yeni boya alıyor.
- Bir Piaggio Medley 125'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Honda Forza 750: Maxi scooter için yeni gri tonları
Honda Forza 750, 745 cm³ iki silindirli motor ve standart DCT ile klasik maxi scooter yaklaşımına sadık kalıyor. 2027 için Gunmetal Black Metallic ve Mat Iridium Gray Metallic ekleniyor, Mat Warm Ash Metallic sunulmaya devam ediyor. Markanın büyük crossover'ında olduğu gibi ne temel tahrik ne de konumlandırma değişiyor. Durabio bileşenleri ve daha sürdürülebilir tasarlanmış diğer plastikler de malzeme karışımına dahil. Model güncellemesi böylece bilinen teknolojiyi yeni bir boyayla birleştirmek isteyen herkese hitap ediyor. Renkler ve arka plan bilgileri Honda Forza 750 ve diğer 750'liklere dair ayrıntılı haberde yer alıyor.

Forza 750 teknik temelini koruyor ve yeni renkler alıyor.
Piaggio Beverly 310: Yeni kokpitli büyük tekerlekli scooter
- Bir Aprilia SR GT 125'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Piaggio, Beverly ailesini tasarım, göstergeler ve taşıma çözümleri açısından modernleştiriyor. Beverly 310 hpe 27,7 PS üretiyor. LED ön farların siyah çerçeveleri, bacak kalkanındaki değiştirilmiş "kravat" ve Piaggio'ya göre daha hafif jantlar yeni. Kokpitte ışık sensörlü 6,88 inç renkli TFT yer alıyor. Yeni arka tutunma kolu, ek montaj plakası olmadan bir arka çanta alabiliyor. Anahtarsız çalıştırma, USB-C ve elektrikli kilit açmalı kask bölmesi pratik yol arkadaşları olmaya devam ediyor. 310'luk modelde ayrıca şeffaf bir rüzgarlık standart. Standart ve S tasarımı renkler ve yüzeylerle birbirinden ayrılıyor. Ortak 2027 Beverly model güncellemesine göz atın.
Piaggio Beverly 400: MIA standart donanımda
Beverly 400 hpe görsel ve pratik değişiklikleri devralıyor ve bunları 36 PS ile birleştiriyor. Bu motor seçeneğinde Piaggio MIA hem standart hem de S versiyonunda standart donanım. Böylece navigasyon piktogramları doğrudan yeni 6,88 inç TFT'de görünüyor. Piaggio'ya göre sele altına bir kapalı kask sığıyor; kilit uzaktan kumandayla da açılabiliyor. Temel tasarım Bianco Luna veya Grigio Grafite'yi kahverengi ve saten gri yüzeylerle birleştiriyor. S tasarımı siyah bileşenlere, mavi detaylara ve Nero Meteora, Grigio Mercurio, Blu Lapis veya Verde Minerale renklerine güveniyor. Daha fazlası: Piaggio Beverly 400 2027.

Beverly 400, büyük tekerlekleri tek parça bir seleyle birleştiriyor.
- Bir Aprilia SR GT 200'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Piaggio Medley 125: Sele altında iki açık kask
Piaggio Medley 125, sele altında bol alana sahip kompakt büyük tekerlekli scooter olmaya devam ediyor. Elektrikli kilit açmalı bölme 36,2 litre hacme sahip ve üreticiye göre iki açık kask alıyor. 2027 için 5 inç renkli TFT, yeni beş kollu jantlar, siyah far çerçevesi ve yeniden tasarlanmış metal "kravat" ekleniyor. Arka çanta tutucusu artık standart, arka çantanın kendisi ise aksesuar. 125 cm³ i-get motor, devre dışı bırakılabilir start-stop fonksiyonuyla birleştiriliyor. Piaggio 2,5 l/100 km'den az tüketim belirtiyor; ayrıca çift kanallı ABS ve devrilme sensörü standart. USB torpido gözünde yer alıyor. Temel ve S tasarımı farklı renkler ve yüzeyler alıyor. 2027 için Piaggio Medley 125.
Piaggio Typhoon 125: Tanıdık gagasıyla geri dönüş
Typhoon yeni bir şehir scooter'ı olarak geri dönüyor. Belirgin ördek gagası şeklindeki ön kısmın altında tam 124 cm³ hacimli, 7,8 kW yani yaklaşık 10,6 PS ve 10,4 Nm üreten fan soğutmalı üç valfli tek silindirli bir motor bulunuyor. CVT ve otomatik kavrama güç aktarımını üstleniyor. Her iki jant 14 inç; önde 220 mm disk, arkada hidrolik CBS'li 140 mm kampana çalışıyor. Düz ayak tabanı, çanta askısı ve 797 mm koltuk yüksekliği günlük kullanım yaklaşımını destekliyor. TFT donanıma dahil; akıllı telefon bağlantısı için Piaggio MIA aksesuar olarak sunuluyor. Nero Monsone, Bianco Boreale, Grigio Scirocco ve Blu Oceano seçenekleri mevcut. Yeni Piaggio Typhoon 125 hakkında daha fazlası.
- Bir Vespa Sprint S Elettrica 'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!

Beyaz Typhoon tamamen düz ayak tabanını gösteriyor.
Vespa Primavera Elektrikli: Şehir için yeni motor
Elektrikli Vespa Primavera, Piaggio Group tarafından İtalya'da geliştirilen ve üretilen yeni bir tahrik sistemine kavuşuyor. Üreticiye göre bu sistem nadir toprak elementlerinden yapılan bileşenler içermiyor. 45 km/s için homologe edilen moped versiyonunda özellikle kalkıştaki daha yüksek tork dikkat çekecek. Vespa ECO modunda 85 km'ye kadar menzil belirtiyor. Batarya şarj için çıkarılabiliyor; prizi park yerinde olmayan herkes için bir avantaj. Bilinen çelik gövde korunuyor. Bu versiyonda MIA aksesuar olarak sunuluyor; arka çanta ve çeşitli rüzgar koruma çözümleri de öyle. Elektrikli Vespa ailesinin güncellemesi hakkında daha fazlası.
Vespa Sprint S Elektrikli: Daha fazla torkla 45 km/s
- Bir Vespa Primavera Elettrica'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Elektrikli Vespa Sprint S de nadir toprak elementli bileşenler içermeyen yeni motoru alıyor. 45 km/s'lik bir moped olarak kalıyor ve elektrikli Primavera ile ECO modunda 85 km'ye kadar üretici değerini ve çıkarılabilir bataryayı paylaşıyor. Odak noktası yine kalkışta daha atak bir tepki. Bu anahtar verilerde iki moped birbirinden ayrılmıyor. LED aydınlatma, hafif alaşım jantlar ve aksesuar programı bilinen Vespa konseptini tamamlıyor. Akıllı telefon fonksiyonları isteyenler MIA'yı sonradan ekletebilir. Değişiklikleri Primavera ve Sprint S'e dair ayrıntılı haber açıklıyor.

Bilinen Vespa görünümüyle yeşil renkteki elektrikli Sprint S.
Vespa Primavera Tech: Daha fazla menzil ve TFT
Elektrikli Vespa Primavera Tech, 67 km/s azami hıza sahip A1 versiyonu. Yeni motor ve Vehicle Management System'in menzili yüzde 12,5 artırması ve enerji tüketimini yüzde 17 azaltması bekleniyor. Vespa ECO modunda 100 km, WMTC'ye göre ise 90 km belirtiyor. Bu değerler farklı koşullara dayanıyor. 5 inç TFT ve uzun bekleme süreleri için bir bakım (Maintenance) fonksiyonu yeni. Navigasyonlu MIA ve anahtarsız çalıştırma standart. Bacak kalkanındaki iki iç aydınlatma, kontak kapatıldıktan sonra 30 saniye daha yanık kalıyor. Kalan menzil, batarya durumu ve rejenerasyon kokpitte görünüyor; USB telefonu besliyor. Vespa Primavera Tech ve moped versiyonlarına dair tüm bilgiler.
- Bir Piaggio Beverly 310'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!

Elektrikli Primavera Tech burada arka çanta ve rüzgar koruması ile görülüyor.
Voge SR16 380: Büyük tekerlekler, düz ayak tabanı
Voge, şehir ve çevresinde işe gidip gelenler için SR16 380 ile ürün yelpazesini genişletiyor. Motoru 377,7 cm³ silindir hacmine sahip, her iki jant 16 inç. Buna tamamen düz bir ayak tabanı ekleniyor. Bu, ulaşılabilirlik ve taşıma imkânlarına net bir odaklanma. Gösterilen versiyon ayrıca yüksek bir ön cam ve basamaklı selenin arkasında bir arka çanta taşıyor. Bu görünür özellikler genel standart donanımdan ayrı tutulmalı. Voge büyük tekerlekli scooter'ı günlük işe gidiş yoluna göre konumlandırıyor. Scooter'ı Voge yeniliklerine dair haber ele alıyor.

SR16 380'in görseldeki versiyonu yüksek cam ve arka çanta taşıyor.
- Bir Honda ADV125'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Yamaha RW350: Sabit motor, hareketli CVT
Yamaha macera temasını yeni bir scooter ailesiyle ele alıyor. RW350'de 29,2 PS ve 31,5 Nm üreten 327 cm³ tek silindirli bir motor çalışıyor. Özelliğin adı Yamaha Dynamic Ride: Motor şasiye sabit monte edilirken CVT ünitesi krank mili etrafında hareket ediyor. Bunun yaysız kütleleri azaltması amaçlanıyor. 140 mm hareket mesafeli 37 mm USD çatal, 105 mm'lik iki arka amortisör ve 185 mm yerden yükseklik konsepti tamamlıyor. Jantlar 16 ve 14 inç; Yamaha tam yakıtlı ağırlığı 192 kg olarak belirtiyor. Koltuk yüksekliği ve depo hacmi 810 mm ve 13 litre. Üç sürme modu, çekiş kontrolü, hız sabitleyici, değişken ayak pozisyonları, akıllı anahtar ve Garmin StreetCross navigasyonlu 5 inç TFT dahil. Bir kapalı kask, boyutuna ve şekline bağlı olarak sele altına sığıyor. Yamaha RW350 2027.

RW350, ayak dayanakları üzerinde ayakta aktif bir sürüş pozisyonu sağlıyor.
Yamaha RW700: CP2 ve altı otomatik vites
- Bir Yamaha RW700'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Yamaha RW700 tahrikte motosiklete doğru bir adım daha atıyor. 689 cm³ CP2, 69,3 PS ve 65 Nm üretiyor; ayrıca 35 kW'lık bir versiyon da listeleniyor. Y-AMT altı vitesi otomatik olarak veya gidondaki kulakçıkla değiştiriyor, son tahrik zincirle sağlanıyor. Beş sürme modu, altı eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı yardım sistemleri asfalt ile toprak yolu birleştirme iddiasına uyuyor. Arka teker ABS'si GRAVEL modlarında devre dışı bırakılabiliyor. Önde 17, arkada 15 inç telli jantlar Pirelli Scorpion Rally STR lastikler taşıyor. Yamaha 160/155 mm süspansiyon hareket mesafesi, 221 kg tam yakıtlı ağırlık, 810 mm koltuk yüksekliği ve 14 litre depo hacmi belirtiyor. Ayarlanabilir ayak dayanakları, ek ayak basamakları ve bir kask bölmesi aktif sürüş pozisyonunu scooter günlüğüyle birleştiriyor. Y-AMT'li Yamaha RW700 hakkında daha fazlası.

Yamaha, RW700'ü toprak yollara kısa kaçamaklar için de konumlandırıyor.
Yamaha RW700 Explore: Daha fazla ısıtma ve ayar imkânı
Yamaha RW700 Explore motoru, jantları, sürme modlarını ve süspansiyon hareket mesafelerini temel modelle paylaşıyor. Ek olarak çatalında ön yük ve geri tepme sönümlemesi ayarlanabiliyor. Elcik ısıtma ve sürücü koltuğu ısıtması her biri on kademe sunuyor; ayrıca orta sehpa ve arkadan aydınlatmalı düğmeler genişletilmiş donanıma dahil. Tam yakıtlı ağırlık 224 kg'a çıkıyor. Hız sabitleyici, hız sınırlayıcı, 5 inç TFT, Garmin StreetCross navigasyon, USB-C ve akıllı anahtar zaten ortak donanım temelinin parçası. Explore Forest Green veya Midnight Black, temel model ise Sage Blue veya Power Grey renklerinde geliyor. Daha fazla konfor ve süspansiyon ayarı için daha fazla imkân arayanlar farkı burada buluyor. RW700 ve RW700 Explore karşılaştırması.
- Bir Yamaha RW700 Explore'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!

Virajlı bir yolda sürüş halindeki RW700 Explore.
Yamaha NMAX E: İşe gidip gelenler için elektrikli MAX
Yeni Yamaha NMAX E bağımsız bir A1 platformu üzerinde yol alıyor. Şasiye sabit monte edilen elektrikli tahrik sistemi 7,5 kW ve 33,3 Nm üretiyor, arka tekeri bir kayış tahrik ediyor. 3,5 kWh'lik bataryadan 25 derece batarya sıcaklığında WMTC1'e göre 104 km elde edilmesi bekleniyor. 800 watt'lık dahili şarj cihazı Tip 2 AC'yi veya özel kabloyla ev prizini kullanıyor. Yamaha 25 derece ve 200 voltta sıfırdan yüzde 100'e 5,5 saat belirtiyor. NMAX E 13 inç jantları, ABS'yi, çekiş kontrolünü ve üç sürme modunu bir geri manevra yardımıyla birleştiriyor. Koltuk yüksekliği 770 mm. Şekline göre uygun bir kapalı kask için kask bölmesi, akıllı anahtar ve Motor-On uygulamalı 5 inç TFT paketi tamamlıyor. Piyasaya çıkış 2027 ilkbaharında. Yamaha NMAX E detaylı.

NMAX E, günlük işe gidiş yolları için elektrikli bir refakatçi olarak tasarlandı.
- Bir Yamaha RW350'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Yamaha XENTER E: Büyük tekerlekler üzerinde elektrikli tahrik
Yamaha XENTER E, 7,5 kW ve 33,3 Nm'lik aynı performans verilerinin yanına farklı bir araç konsepti koyuyor. Her iki jant 16 inç, ayak tabanı düz, koltuk yüksekliği 790 mm. Yamaha 3,5 kWh'lik batarya için 25 derece batarya sıcaklığında WMTC1'e göre 108 km'ye kadar menzil belirtiyor. Şarj ve şarj süresi için elektrikli MAX'teki aynı anahtar veriler geçerli: 800 watt, Tip 2 AC veya uygun ev şarj kablosu ve belirtilen test koşullarında 5,5 saat. ABS'li disk frenler, çekiş kontrolü, üç sürme modu ve geri manevra fonksiyonu donanıma dahil. Kask bölmesine kapalı kaskın sığması kaskın boyutuna ve şekline bağlı. TFT, Motor-On uygulaması, USB-C ve akıllı anahtar şehir günlüğünü tamamlıyor. Piyasaya çıkış 2027 ilkbaharı için duyuruldu. Yamaha XENTER E hakkında daha fazlası.

Sürüş görüntüsü XENTER E üzerindeki dik oturuş pozisyonunu gösteriyor.
Zero LS3: Konfor paketli elektrikli scooter
- Bir Yamaha NMAX E'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Zero, LS3 ile yeni bir A1 elektrikli scooter tanıtıyor. Üretici 12,7 kW tepe güç, 120 km/s azami hız ve sürekli ulaşılabilir 102 km/s hız belirtiyor. Üç batarya toplamda 5,6 kWh sunuyor, menzilin 150 km'ye kadar olması bekleniyor. Sele altındaki bir batarya çıkarılabiliyor, bu da daha fazla depolama alanı sağlıyor. Şarj Tip 2 üzerinden yapılıyor. Isıtmalı elcikler, ısıtmalı sele, arka çanta, orta yükseklikte cam, iki USB-C bağlantısı, yokuş kalkış desteği ile ön ve arka kamera kapsamlı bir konfor paketi oluşturuyor. Piyasaya çıkış 2027 ilkbaharı için duyuruldu. Zero, bayi nakliyesi ve batarya bertaraf ücreti dahil Almanya'da 6.810 Euro, Avusturya'da 6.870 Euro ve İsviçre'de 6.040 CHF fiyat belirtiyor. Ek bayi hizmetleri ilave maliyete yol açabilir. Tüm detaylar 2027 Zero yeniliklerine dair haberde.

İki LS3, şehir trafiğinde farklı renk seçeneklerini gösteriyor.
SSS: 2027 scooter yenilikleri neler getiriyor?
Yeni scooter'larda hangi trendler göze çarpıyor? Macera konseptleri 125 cc'den iki silindirliye kadar yayılırken elektrikli modeller kendi platformlarına ve yeni tahrik sistemlerine kavuşuyor. Model güncellemelerinde TFT kokpitler, akıllı telefon bağlantısı ve pratik taşıma çözümleri ön planda.
- Bir Yamaha XENTER E'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Hangi scooter'lar özellikle fazla depolama alanı sunuyor? Piaggio, Medley 125 için iki açık kask alan 36,2 litre belirtiyor. CFMOTO, 125SC-S için bir kapalı ve bir yarım kask alan 30 litre açıklıyor. Honda, ADV125 için 29 litre belirtiyor. Gerçek kullanılabilirlikte kaskın şekli ve boyutu belirleyici olmaya devam ediyor.
Elektrikli menziller doğrudan karşılaştırılabilir mi? Yamaha değerleri 25 derece batarya sıcaklığında WMTC1 verileri. Vespa, ECO modu ile WMTC arasında ayrım yapıyor. Zero'nun verisi 150 km'ye kadar. Farklı referans koşulları doğrudan bir menzil karşılaştırmasına imkân vermiyor.
Hangi modeller özellikle yeni renkler alıyor? Honda'nın X-ADV ve Forza 750 modelleri 2027 için teknik temellerini koruyor ve yeni boyalar alıyor. Diğer pek çok model güncellemesinde ise aynı zamanda yeni kokpitler veya donanım detayları ekleniyor.
- Bir Zero LS3'in maliyeti ne kadardır?
- Burada yeni ve kullanılmış motosikletlerin fiyat düzeyine ilişkin genel bir bakış bulacaksınız!
Diğer scooter'lara genel bakış
2027 Scooter Yenilikleri: Yeni Tahrik Sistemleri, Daha Fazla Günlük Kullanım Görüntüler
Kaynak: 1000PS























































































