KTM 990 Duke R
Teknik verileri, fiyatları ve incelemeleri bulun.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
KTM 990 Duke R 2026 Deneyimler ve Uzman İncelemesi
Martin_Bauer
KTM 990 Duke R, her seyden önce çok yönlülügüyle puan toplayan bir motosiklettir. Güçlü ve kontrolü kolay bir motoru, iyi dengelenmis bir sasi ve modern elektronik aksamla birlestiriyor. Dar dag yollarinda asiri güçlü olmadan fazlasiyla yeterli güç sunar. Ayni zamanda, ayar seçenekleri sayesinde çok çesitli sürüs stillerine ve kosullarina uyarlanabilir. Avusturya'da 16.399 € ve Almanya'da 14.985 € fiyatiyla Duke R üst segmentte konumlandirilmistir. Ancak, sunulan performans ve donanim göz önüne alindiginda, bu fiyat makul görünmektedir. Bu motosiklet minimalistler için degil, yüksek seviyede teknoloji, performans ve kisisellestirme seçenekleri arayan ve buna göre yatirim yapmaya hazir olan sürücüler içindir.

Anahtar Özellikler KTM 990 Duke R 2026
Motor ve Aktarma Organı
| Motor tipi | Uygun |
|---|---|
| Çap | 92.5 mm |
| Strok | 70.4 mm |
| Motor gücü | 130 HP |
| Tork | 103 Nm |
| Sıkıştırma Oranı | 13.5 |
| Marş motoru | Elektrikli |
| Kavrama Tipi | Zıplama önleyici, Debriyaj sistemleri |
| Şanzıman | Zincir |
| Şanzıman Tipi | Vites kolu |
| Dişli sayısı | 6 |
| Silindirler | 2 |
| Stroklar | 4 Zamanlı |
| Silindir başına supap | 4 |
| Subaplar | DOHC |
| Soğutma | sıvı |
| Yağlama | basınç sirkülasyonu |
| Hacim | 947 ccm |
Ön Süspansiyon
| Ön süspansiyon | Baş aşağı teleskopik çatal |
|---|---|
| Marka | WP |
| Süspansiyon mesafesi | 143 mm |
| Ayar | Sıkıştırma, Geri tepme |
Arka Süspansiyon
| Süspansiyon | Salıncak kolu |
|---|---|
| Darbe emici | Tek şok |
| Marka | WP |
| Süspansiyon mesafesi | 140 mm |
| Ayar | Sıkıştırma, Ön yük, Geri tepme |
Şasi
| Kasa | Krom-molibden |
|---|---|
| Kasa türü | Borulu |
| Eğim | 65.8 derece |
| Kaster | 100 mm |
Frenler Ön
| Tipi | Çift disk |
|---|---|
| Çap | 320 mm |
| Piston | Dört piston |
| Çalıştırma | Hidrolik |
| Teknoloji | radyal |
| Marka | Brembo |
Arka Frenler
| Tipi | Disk |
|---|---|
| Çap | 240 mm |
| Piston | Tek piston |
| Marka | Brembo |
Destek Sistemleri
| Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri | ABS, Sürüş modları, Viraj ABS’si, Çekiş kontrolü, Modern elektronik, Viraj çekiş kontrolü |
|---|
Boyutlar ve ağırlıklar
| Ön lastik genişliği | 120 mm |
|---|---|
| Ön lastik yüksekliği | 70 % |
| Ön lastik çapı | 17 inç |
| Arka lastik genişliği | 180 mm |
| Arka lastik yüksekliği | 55 % |
| Arka lastik çapı | 17 inç |
| Aks mesafesi | 1481 mm |
| Koltuk yüksekliği | 840 mm |
| Kuru Ağırlık (ABS'li) | 179 kg |
| Boş Ağırlık (ABS dahil) | 190 kg |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 14.8 l |
| Menzil | 314 km |
| Kombine CO2 emisyonları | 110 g/km |
| Kombine yakıt tüketimi | 4.7 l/100km |
| Euro Normu | Euro 5+ |
| Yerden yükseklik | 210 mm |
Donanım
| Donanım | LED-Farlar, TFT ekran, Modern elektronik, Aydınlatma |
|---|
KTM 990 Duke R hakkında en son 1000PS motosiklet makaleleri
Fiyat KTM 990 Duke R
SSS lastikleri KTM 990 Duke R
- 1000PS editör ekibi tarafından bu model için şu anda hangi lastikler öneriliyor?
Ucuz sportif çok yönlü araç
Günlük işe gidip gelme ve kısa hafta sonu sürüşleri için. İkinci sıradaki sportif lastikler - iyi fiyat/performans oranı.
Pist günü uygunluğuna sahip Hypersport lastikleri
Yol için sportif lastikler, pist gününde de iyi çalışır. Yolda yağmurda veya pistte sıcakta bazı tavizler.
Yol sporu lastikleri
Sportif yol sürücüleri için çok yönlü lastik. Süper spor motosikletler, naked motosikletler, spor tur motosikletleri. Ayrıca ara sıra yarış pistine yapılan geziler. Bununla birlikte, kısa ısınma süresi ve kötü hava koşullarındaki performans gibi kilometre performansı da rol oynar.
Alternatifler KTM 990 Duke R
SSS KTM 990 Duke R
- KTM990 Duke R modelinin mevcut piyasa fiyatı nedir?
- KTM990 Duke R modelinin mevcut ortalama piyasa fiyatı 2026 üretim yılı, 804.800 TRY ortalama fiyatı ve 0 ortalama kilometre şeklindedir.
- Hangisi daha iyi? KTM 990 Duke R mi yoksa KTM 990 Duke mi?
- Bu iki motorsikleti burada karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırılabilir modelin tüm artılarını ve eksilerini burada bulabilirsiniz.
- KTM 990 Duke R modelinin kullanılabilirliğine ne dersiniz?
- Diğer Naked bike motorsikletlere karşılaştırıldığında kullanılabilirliği iyi. KTM 990 Duke R motorsikletten piyasada çok sayıda var.
- KTM 990 Duke R ne kadar popüler?
- Piyasada KTM 990 Duke R modeli için zayıf bir talep var. Bu modelin test raporları 1000PS platformunda nadiren okunur.
- Bu sayfadaki içeriğin veri kaynağı nedir?
- Veriler çevrim içi motorsiklet dergisi '1000PS'den gelmektedir. 1000PS 2001 yılında kuruldu. Şirketin merkezi Avusturya'dadır. Most of the content is published in German. Ancak ekibimiz YouTube üzerinden motorsiklet test videoları da sunar. 1000Ps’i Instagram üzerinden bulabilirsiniz.
EN İYİ Karşılaştırmalar
KTM 990 Duke R Resimler
Kaynak: 1000PS






































