Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Teknik verileri, fiyatları ve incelemeleri bulun.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Yamaha Tenere 700 World Raid 2026 Deneyimler ve Uzman İncelemesi
Clemo
Isterseniz bununla zorlu arazileri de fethedebilirsiniz. Ancak uzun mesafeler kat etmeniz gerekmiyorsa yine de standart T7'nin hafifligini tercih edeceksiniz. World Raid'in genis tanki ergonomi ve kullanimda fark edilir. Öte yandan, yüksek kaliteli süspansiyon zorlu arazi geçisleriyle iyi basa çikiyor ve direksiyon damperi sayesinde motosiklet hizli akan toprak yollarda bile çok dengeli kaliyor. 6 aksli IMU ve ride-by-wire ayrica Ténéré uzun yol amiral gemisine viraj ABS, drift ve yatis açisina duyarli çekis kontrolünün entegre edilmesini saglar. Ancak, hizli vites degistirici için ayrica ödeme yapilmasi gerekiyor. Sonuç olarak, World Raid, ismine uygun olarak, özellikle dünya gezginlerini hedefliyor ve bu açidan uzun bir menzil ve bol miktarda arazi konforu ile çok iyi düsünülmüs, ancak yine de asfalta daha fazla odaklanan diger touring endurolari kadar rahat degil.

Anahtar Özellikler Yamaha Tenere 700 World Raid 2026
Motor ve Aktarma Organı
| Motor tipi | 270° krank doğrultusunda |
|---|---|
| Çap | 80 mm |
| Strok | 68.6 mm |
| Motor gücü | 73 HP |
| Maks. Güçte dev/dak | 9000 dev/dak. |
| Tork | 68 Nm |
| Torkta dev/dak | 6500 dev/dak. |
| Sıkıştırma Oranı | 11.5 |
| Yakıt sistemi | Enjeksiyon |
| Marş motoru | Elektrikli |
| Kavrama Tipi | Yağ banyosunda çoğaltın |
| Şanzıman | Zincir |
| Şanzıman Tipi | Vites kolu |
| Dişli sayısı | 6 |
| Silindirler | 2 |
| Stroklar | 4 Zamanlı |
| Silindir başına supap | 4 |
| Subaplar | DOHC |
| Soğutma | sıvı |
| A2 lisansı için kısıtlı olabilir | Evet |
| Hacim | 689 ccm |
Ön Süspansiyon
| Ön süspansiyon | Baş aşağı teleskopik çatal |
|---|---|
| Marka | Kayaba |
| Çap | 46 mm |
| Sürüş | 230 mm |
| Ayar | Sıkıştırma, Ön yük, Geri tepme |
Arka Süspansiyon
| Süspansiyon | Salıncak kolu |
|---|---|
| Darbe emici | Tek şok |
| Sürüş | 220 mm |
| Ayar | Sıkıştırma, Ön yük, Geri tepme |
Şasi
| Kasa türü | Çift motor şasisi, Merkezi boru |
|---|---|
| Eğim | 27 derece |
| Kaster | 105 mm |
Frenler Ön
| Tipi | Çift disk |
|---|---|
| Çap | 282 mm |
| Çalıştırma | Hidrolik |
Arka Frenler
| Tipi | Disk |
|---|---|
| Çap | 245 mm |
Destek Sistemleri
| Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri | ABS, Kaymayı Önleyici Düzenleme, Sürüş modları, Viraj ABS’si, Kablolu Sürüş, Hız sabitleyici, Çekiş kontrolü, , , , |
|---|
Boyutlar ve ağırlıklar
| Ön lastik genişliği | 90 mm |
|---|---|
| Ön lastik yüksekliği | 90 % |
| Ön lastik çapı | 21 inç |
| Arka lastik genişliği | 150 mm |
| Arka lastik yüksekliği | 70 % |
| Arka lastik çapı | 18 inç |
| Boy | 2370 mm |
| Genişlik | 935 mm |
| Yükseklik | 1495 mm |
| Aks mesafesi | 1595 mm |
| Koltuk yüksekliği | 890 mm |
| Boş Ağırlık (ABS dahil) | 220 kg |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 23 l |
| Aralık | 534 km |
| Kombine CO2 emisyonları | 100 g/km |
| Kombine yakıt tüketimi | 4.3 l/100km |
| Yerden yükseklik | 240 mm |
Donanım
| Donanım | Bağlanabilirlik, LED gündüz farları, LED-Farlar, TFT ekran, , |
|---|
Hakkında en son 1000PS motosiklet makaleleri Yamaha Tenere 700 World Raid
Fiyat Yamaha Tenere 700 World Raid
Yamaha Tenere 700 World Raid Tarih
Yamaha Tenere 700 World Raid 2025

73 HP
689 ccm
220 kg
Yamaha Tenere 700 World Raid 2024

73 HP
689 ccm
220 kg
₺445.490,00ortalama piyasa fiyatı
Yamaha Tenere 700 World Raid 2023

73 HP
689 ccm
220 kg
₺445.101,00ortalama piyasa fiyatı
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

73 HP
689 ccm
220 kg
₺396.069,00ortalama piyasa fiyatı
SSS lastikleri Yamaha Tenere 700 World Raid
- 1000PS editör ekibi tarafından bu model için şu anda hangi lastikler öneriliyor?
Touring enduro yol
Çakıllı yollarda kısa sapmalarla da başa çıkabilen, net bir yol odağına sahip seyahat enduro lastikleri.
Touring enduro 50 / 50
Yolda ve arazide karma kullanım için tasarlanmış lastikler.
Touring enduro 80 yol / 20 off-road
Gerçek tur enduro lastikleri, ara sıra çakıllı geçitlere sapmak için de eğlencelidir.
Alternatifler Yamaha Tenere 700 World Raid
SSS Yamaha Tenere 700 World Raid
- YamahaTenere 700 World Raid modelinin mevcut piyasa fiyatı nedir?
- YamahaTenere 700 World Raid modelinin mevcut ortalama piyasa fiyatı 2026 üretim yılı, 448.270 TRY ortalama fiyatı ve 0 ortalama kilometre şeklindedir.
- Hangisi daha iyi? Yamaha Tenere 700 World Raid mi yoksa {AlternativeBrandModel} mi?
- Bu iki motorsikleti burada karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırılabilir modelin tüm artılarını ve eksilerini burada bulabilirsiniz.
- Yamaha Tenere 700 World Raid modelinin kullanılabilirliğine ne dersiniz?
- Diğer Enduro motorcycle motorsikletlere kıyasla kullanılabilirliği çok iyi. Yamaha Tenere 700 World Raid motorsikletten piyasada çok fazla var.
- Yamaha Tenere 700 World Raid modelinin ikinci elinin fiyatı ne kadar sabittir? Fiyat eğilimi ne olacak?
- 2022, Üretim yılına bakıldığında Yamaha Tenere 700 World Raid modelinin fiyat istikrarı diğer Enduro motorcycle motorsikletlere kıyasla iyiydi. Fiyat eğilimi yılda %+4 oldu, İkinci yılda %-12 ve İkinci yılda %-5.
- Yamaha Tenere 700 World Raid ne kadar popüler?
- Piyasada Yamaha Tenere 700 World Raid modeli için güçlü bir talep var. Bu modelin test raporları 1000PS platformunda sıklıkla okunur.
- Bu sayfadaki içeriğin veri kaynağı nedir?
- Veriler çevrim içi motorsiklet dergisi '1000PS'den gelmektedir. 1000PS 2001 yılında kuruldu. Şirketin merkezi Avusturya'dadır. Most of the content is published in German. Ancak ekibimiz YouTube üzerinden motorsiklet test videoları da sunar. 1000Ps’i Instagram üzerinden bulabilirsiniz.
EN İYİ Karşılaştırmalar
Yamaha Tenere 700 World Raid Resimler
Kaynak: 1000PS













































