BMW R 1300 R 2026
Пронађите техничке податке, цене и рецензије.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
BMW R 1300 R 2026 Искуства и стручни преглед
Der Horvath
The BMW R 1300 R is a bike that is defined less by bare numbers than by the feeling it conveys. With 145 Horsepower, 149 Newton meters and 239 kg, it has strong data, but its true strength lies in the overall package: a superior engine, stable riding performance and a mature, relaxed character. It is not an aggressive sports machine, but a roadster for riders who appreciate torque, comfort and presence - and that is precisely where its appeal lies.
Прочитајте цео чланак на 1000ПС.цом

Кључна спецификација BMW R 1300 R 2026
Motor i pogonski sustav
| Vrsta motora | Bokser |
|---|---|
| Provrt | 106.5 mm |
| Takt | 73 mm |
| Snaga motora | 145 KS |
| Broj okretaja pri maksimalnoj snazi | 7750 okr./min |
| Okretni moment | 149 Nm |
| Broj okretaja pri okretnom momentu | 6500 okr./min |
| Stupanj kompresije | 13.3 |
| Sustav za gorivo | Ubrizgavanje |
| Provrt za gas | 52 mm |
| Pokretač | Električni sustav |
| Vrsta spojke | Zaštita od blokiranja stražnjeg kotača, Sistemi kvačila |
| Prijenos | kardanski sklop |
| Vrsta prijenosa | Ručica mjenjača |
| Broj brzina | 6 |
| Cilindri | 2 |
| Takt | Četverotaktni |
| Ventila po cilindru | 4 |
| Ventili | DOHC |
| Hlađenje | tekućina – zrak |
| Može se ograničiti za licencu A2 | да |
| Radni obujam | 1300 ccm |
Prednji ovjes
| Prednji ovjes | Preokrenuta teleskopska vilica |
|---|---|
| Promjer | 47 mm |
| Put | 140 mm |
Stražnji ovjes
| Ovjes | Paralever |
|---|---|
| Amortizer | Jednostruki ovjes |
| Put | 130 mm |
| Materijal | Aluminij |
Šasija
| Okvir | Čelik |
|---|---|
| Vrsta okvira | motor pod opterećenjem |
| Kut nagiba prednjeg ovjesa | 62.5 stupanj |
| Trag | 127 mm |
Prednje kočnice
| Vrsta | Dva diska |
|---|---|
| Promjer | 310 mm |
| Klip | Četiri klipa |
| Aktivacija | Hidraulika |
| Tehnologija | radijalno |
Stražnje kočnice
| Vrsta | Disk |
|---|---|
| Promjer | 285 mm |
| Klip | Dva klipa |
| Nosač amortizera | Klizna čeljust |
Sustavi za pomoć
| Napredni sustavi za pomoć vozaču | ABS, Sustav za sprečavanje proklizavanja, Načini vožnje, Kombinirani kočni sustav, ABS za zavoje, Elektroničko upravljanje gasom, Kontrola proklizavanja, Moderna elektronika |
|---|
Dimenzije i težina
| Širina prednje gume | 120 mm |
|---|---|
| Visina prednje gume | 70 % |
| Promjer prednje gume | 17 inč |
| Širina stražnje gume | 190 mm |
| Visina stražnje gume | 55 % |
| Promjer stražnje gume | 17 inč |
| Dužina | 2126 mm |
| Širina | 1000 mm |
| Visina sjedala | 785 mm |
| Visina sjedala do | 810 mm |
| Težina neopterećenog vozila (s ABS-om) | 239 kg |
| Kapacitet spremnika za gorivo | 17 l |
| Sukladnost licence | A |
| Raspon | 354 km |
| Kombinirane emisije CO2 | 110 g/km |
| Kombinirana potrošnja goriva | 4.8 l / 100 km |
| Korisna nosivost | 221 kg |
| Najveća dopuštena ukupna masa | 460 kg |
Oprema
| Oprema | LED farovi, TFT zaslon, Moderna elektronika, Osvetljenje |
|---|
Најновији чланци 1000PS о BMW R 1300 R
Цена BMW R 1300 R
BMW R 1300 R Историја
BMW R 1300 R 2025

145 KS
1300 ccm
239 kg
2.511.341 RSDавг. тржишна цена
ФАК гуме BMW R 1300 R
- Које гуме тренутно препоручује уреднички тим 1000PS за овај модел?
Inexpensive sporty all-rounder
For the daily commute to work and short weekend rides. Sporty tires from the second row - good price/performance ratio.
Hypersport tires with trackday suitability
Sporty tires for the road that also work well on a track day. Some compromises in the rain on the road or in the heat on the track.
Road sport tires
All-round tire for sporty road riders. Super sports bikes, naked bikes, sports tourers. Also occasional trips to the race track. However, mileage plays a role, as does a short warm-up time and performance in bad weather.
ФАК BMW R 1300 R
- Koja je trenutačna tržišna cijena motocikla BMW R 1300 R?
- Trenutačna prosječna tržišna cijena motocikla BMW R 1300 R s godinom proizvodnje 2025 inosi prosječno 2.118.850 RSD uz prosječnu kilometražu od 1.922 km.
- Koji je bolji? Motocikl BMW R 1300 R ili motocikl BMW R 1300 GS?
- Ta dva motocikla možete usporediti ovdje. Sve prednosti i nedostatke modela za usporedbu možete pronaći ovdje.
- Kakva je dostupnost motocikla BMW R 1300 R?
- U usporedbi s drugim Naked bike motociklima dostupnost je dobra. Na tržištu je dostupno mnogo motocikala BMW R 1300 R.
- Koliko je popularan motocikl BMW R 1300 R?
- Na tržištu je vrlo mala potražnja za motociklom BMW R 1300 R. Izvješća o testiranju ovog modela rijetko se čitaju na platformi 1000PS.
- Koji je izvor podataka za sadržaj na ovoj stranici?
- Podaci poječu iz internetskog motociklističkog časopisa „1000PS”. 1000PS je osnovan 2001. Sjedište tvrtke je u Austriji. Većina sadržaja objavljuje se na njemačkom. No tim predstavlja i videozapise o testiranju motocikala na engleskom na YouTubeu. Ovdje možete pronaći 1000PS na Instagramu.
ТОП Цомпарисонс
BMW R 1300 R Слике
Извор: 1000PS









































