KTM 790 Adventure
Poiščite tehnične podatke, cene in preglede.

Ključni tehnični podatki KTM 790 Adventure 2026
Motor in pogonski sklop
| Vrsta motorja | Vrstni |
|---|---|
| Izvrtina | 88 mm |
| Gib | 65.7 mm |
| Moč motorja | 95 KM |
| Število vrtljajev na minuto pri največji moči | 8500 min-1 |
| Navor | 87 Nm |
| Število vrtljajev na minuto pri navoru | 6750 min-1 |
| Kompresijsko razmerje | 12.5 |
| Sistem za gorivo | Vbrizgavanje |
| Izvrtina dušilne lopute | 46 mm |
| Zaganjalnik | Električni |
| Tip sklopke | Večdelna sklopka v oljni kopeli, Preprečevanje poskakovanja kolesa, Sistemi sklopke |
| Prenos moči | Veriga |
| Vrsta menjalnika | Prestavna ročica |
| Število prestav | 6 |
| Cilindri | 2 |
| Gibi | Štiritaktni |
| Ventili na valj | 4 |
| Ventili | DOHC |
| Hlajenje | tekočina |
| Mazanje | tlačno kroženje |
| Gibna prostornina | 799 cm3 |
Sprednje vzmetenje
| Sprednje vzmetenje | Obrnjene teleskopske vilice |
|---|---|
| Znamka | WP |
| Premer | 43 mm |
| Hod | 200 mm |
| Nastavitev | Kompresija, Povratni vzgon |
Zadnje vzmetenje
| Vzmetenje | Vrtljivi drog |
|---|---|
| Amortizer | En blažilnik |
| Pritrditev amortizerja | Mehanizem vzmetenja |
| Znamka | WP |
| Hod | 200 mm |
| Nastavitev | Predobremenitev, Povratni vzgon |
| Material | Aluminij |
Podvozje
| Okvir | Krom-molibden |
|---|---|
| Tip okvirja | Cevast, motor z obremenjenim elementom |
| Naklon vilic | 64.1 stopinja |
| Predtek | 107.8 mm |
Sprednje zavore
| Vrsta | Dvojni kolut |
|---|---|
| Premer | 320 mm |
| Bat | Štirje bati |
| Sproženje | Hidravlično |
| Tehnologija | Radialna |
Zadnje zavore
| Vrsta | Kolut |
|---|---|
| Premer | 260 mm |
| Bat | Dva bata |
| Pritrditev amortizerja | Gibljiva čeljust |
Sistemi za pomoč vozniku
| Napredni sistemi za pomoč voznikom | ABS, Vozni načini, ABS za zavoje, Vodenje po žici, Nadzor zdrsavanja koles, Sodobna elektronika |
|---|
Mere in mase
| Širina sprednje pnevmatike | 90 mm |
|---|---|
| Višina sprednje pnevmatike | 90 % |
| Premer sprednje pnevmatike | 21 palcev |
| Širina zadnje pnevmatike | 150 mm |
| Višina zadnje pnevmatike | 70 % |
| Premer zadnje pnevmatike | 18 palcev |
| Medosna razdalja | 1509 mm |
| Višina sedeža | 840 mm |
| Višina sedeža največ | 860 mm |
| Suha masa (z ABS) | 203 kg |
| Prostornina posode za gorivo | 20 l |
| Skladnost z dovoljenjem | A |
| Razpon | 476 km |
| Kombinirana poraba goriva | 4.2 l/100 km |
| Svetla višina | 233 mm |
Oprema
| Oprema | Povezljivost, LED-žarometi, Zaslon TFT, Sodobna elektronika, Razsvetljava |
|---|
Najnovejši članki 1000PS o KTM 790 Adventure
Cena KTM 790 Adventure
Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene
KTM 790 Adventure Zgodovina
KTM 790 Adventure 2025

95 KM
799 cm3
203 kg
12.110,00 €povprečna tržna cena
KTM 790 Adventure 2024

95 KM
799 cm3
199 kg
11.464,00 €povprečna tržna cena
KTM 790 Adventure 2023

95 KM
799 cm3
199 kg
10.916,00 €povprečna tržna cena
KTM 790 Adventure 2020

95 KM
799 cm3
189 kg
8443,00 €povprečna tržna cena
KTM 790 Adventure 2019

95 KM
799 cm3
189 kg
8225,00 €povprečna tržna cena
Pogosta vprašanja o pnevmatikah KTM 790 Adventure
- Katere pnevmatike trenutno priporoča uredniška ekipa 1000 KM za ta model?
Touring enduro road
Pnevmatike za potovalni enduro z jasnim poudarkom na cesti, ki so kos tudi kratkim obvozom po gramoznih cestah.
Touring enduro 50 / 50
Pnevmatike, ki so zasnovane za mešano cestno in terensko uporabo.
Touring enduro 80 cestnih / 20 terenskih
Prave touring enduro pnevmatike, ki so zabavne tudi za občasne obvoze po gramoznih prelazih.
Podobni izdelki KTM 790 Adventure
Pogosta vprašanja KTM 790 Adventure
- Kakšna je trenutna tržna cena modela KTM 790 Adventure?
- Trenutna povprečna tržna cena modela KTM 790 Adventure, leto izdelave 2026, s povprečno 0 prevoženimi kilometri, je 10.940 EUR.
- Kateri je boljši? KTM 790 Adventure ali Yamaha Tenere 700 World Raid?
- Ta dva motocikla lahko primerjate tukaj. Tukaj boste našli vse prednosti in slabosti primerljivega modela.
- Kako je z razpoložljivostjo modela KTM 790 Adventure?
- V primerjavi z drugimi motornimi kolesi tipa Enduro motorcycle je razpoložljivost zelo dobra. Na trgu je na voljo zelo veliko motornih koles KTM 790 Adventure.
- Kako priljubljen je KTM 790 Adventure?
- Na trgu je zelo veliko povpraševanje po modelu KTM 790 Adventure. Poročila o testiranjih tega modela so zelo pogosto brana na platformi 1000PS.
- Iz katerega vira ta stran črpa podatke?
- Podatki so iz spletne revije za motorna kolesa »1000PS«. Revija 1000PS je bila ustanovljena 2001. Podjetje ima sedež v Avstriji. Večina vsebine je objavljena v nemščini. Vendar pa ekipa objavlja tudi videoposnetke testov motornih koles v angleščini v storitvi YouTube. Revijo 1000PS najdete tudi v omrežju Instagram.
NAJBOLJ PRILJUBLJENE PRIMERJAVE
KTM 790 Adventure Slike
Vir: 1000PS
























Pokaži več slik






























