KTM 390 Adventure X
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
KTM 390 Adventure X 2026 Skúsenosti a hodnotenia odborníkov
Gregor
KTM 390 Adventure X zaujme ako všestranný univerzálny motocykel s jasnou orientáciou na ceste. Boduje pri každodennom používaní, turistike a lahkých terénnych výletoch, ale vyžaduje aktívnu jazdu. Je menej velkolepý ako model R, ale pre mnohých jazdcov je rozumnejšou volbou.
Prečítajte si celý článok na 1000PS.com

Kľúčové špecifikácie KTM 390 Adventure X 2026
Motor a pohonný reťazec
| Vŕtanie | 89 mm |
|---|---|
| Zdvih piestu | 64 mm |
| Výkon motora | 44 k |
| Krútiaci moment | 39 Nm |
| Kompresný pomer | 12.6 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Priemer škrtiacej klapky | 46 mm |
| Štartér | Elektrický |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli |
| Prevodovka | Reťaz |
| Typ prevodovky | Radenie prevodových stupňov |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Valce | 1 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Mazanie | tlakový obeh |
| Zdvihový objem | 398.7 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Obrátená teleskopická vidlica |
|---|---|
| Značka | WP |
| Priemer | 43 mm |
| Zdvih | 200 mm |
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|---|
| Tlmič | Monoshock |
| Uchytenie tlmičov | priamy |
| Značka | WP |
| Zdvih | 200 mm |
| Nastavenie | Predpätie |
Podvozok
| Rám | Chróm-molybdén |
|---|---|
| Typ rámu | Rúrkový |
| Uhol sklonu | 62.5 stupne |
Predné brzdy
| Typ | Jeden disk |
|---|---|
| Priemer | 320 mm |
| Piest | Dva piesty |
| Uchytenie tlmičov | Plávajúci strmeň |
| Technológia | radiálny |
| Značka | Bybre |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|---|
| Priemer | 240 mm |
| Piest | Jeden piest |
| Uchytenie tlmičov | Plávajúci strmeň |
| Značka | Bybre |
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | ABS, Jazdné režimy, Kontrola trakcie, Moderná elektronika |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 100 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 90 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 19 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 130 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 80 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 17 palce |
| Rázvor | 1464 mm |
| Výška sedadla | 825 mm |
| Suchá hmotnosť (s ABS) | 165 kg |
| Objem palivovej nádrže | 14 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A2 |
| Dojazd | 430 km |
| Kombinované emisie CO2 | 79 g/km |
| Kombinovaná spotreba paliva | 3.4 l/100 km |
| Stacionárna hlučnosť | 84 dB |
| Euro norma | Euro 5+ |
| Interval údržby | 10000 km |
| Svetlá výška | 272 mm |
Vybavenie
| Vybavenie | Konektivita, LED svetlomety, Osvetlenie |
|---|
Najnovšie články 1000PS o KTM 390 Adventure X
Cena KTM 390 Adventure X
Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny
KTM 390 Adventure X História
KTM 390 Adventure X 2025

44 k
398.7 cm3
165 kg
6 959,00 €priemerná trhová cena
FAQ pneumatiky KTM 390 Adventure X
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) KTM 390 Adventure X
- Aká je aktuálna trhová cena modelu KTM 390 Adventure X?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu KTM 390 Adventure X, rok výroby 2026, je 6 060 EUR s priemerným nájazdom 137 km.
- Ktorý z nich je lepší? KTM 390 Adventure X alebo KTM 690 SMC R?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu KTM 390 Adventure X?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle je dostupnosť dobrá. Na trhu je k dispozícii veľa motocyklov KTM 390 Adventure X.
- Ako populárny je model KTM 390 Adventure X?
- Na trhu je slabý dopyt po modeli KTM 390 Adventure X. Výsledky testov tohto modelu sa málokedy čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
KTM 390 Adventure X Obrázky
Zdroj: 1000PS





Zobraziť viac obrázkov



















