BMW R 12 G/S 2026
Pronađite tehničke podatke, cijene i recenzije.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
BMW R 12 G/S 2026 Iskustva i stručna recenzija
Gregor
The BMW R12 G/S is not a sensible GS, but an emotional one. It is aimed at tall, experienced riders who value character, directness and the classic boxer feeling more highly than comfort, electronics and suitability for everyday use. Those who understand and can ride it will get a bike with real charisma and rare riding pleasure - everyone else will not be happy with it.

Ključne specifikacije BMW R 12 G/S 2026
Motor i pogonski sustav
| Vrsta motora | Bokser |
|---|---|
| Provrt | 101 mm |
| Takt | 73 mm |
| Snaga motora | 109 KS |
| Broj okretaja pri maksimalnoj snazi | 7000 okr./min |
| Okretni moment | 115 Nm |
| Broj okretaja pri okretnom momentu | 6500 okr./min |
| Stupanj kompresije | 12 |
| Sustav za gorivo | Ubrizgavanje |
| Provrt za gas | 50 mm |
| Pokretač | Električni sustav |
| Vrsta spojke | jedna ploča, Suho |
| Prijenos | kardanski sklop |
| Vrsta prijenosa | Ručica mjenjača |
| Broj brzina | 6 |
| Cilindri | 2 |
| Takt | Četverotaktni |
| Ventila po cilindru | 4 |
| Ventili | DOHC |
| Hlađenje | Ulje – zrak |
| Radni obujam | 1170 ccm |
Prednji ovjes
| Prednji ovjes | Preokrenuta teleskopska vilica |
|---|---|
| Promjer | 45 mm |
| Put | 210 mm |
| Prilagodba | Kompresija, Predopterećenje, Povrat |
Stražnji ovjes
| Ovjes | Paralever |
|---|---|
| Amortizer | Jednostruki ovjes |
| Put | 200 mm |
| Prilagodba | Predopterećenje, Povrat |
| Materijal | Aluminij |
Šasija
| Okvir | Čelik |
|---|---|
| Vrsta okvira | Cjevasta, motor pod opterećenjem |
| Kut nagiba prednjeg ovjesa | 63.1 stupanj |
| Trag | 120.8 mm |
Prednje kočnice
| Vrsta | Dva diska |
|---|---|
| Promjer | 310 mm |
| Klip | Dva klipa |
| Nosač amortizera | Fiksna čeljust |
| Aktivacija | Hidraulika |
| Tehnologija | radijalno, Jednodijelno |
Stražnje kočnice
| Vrsta | Disk |
|---|---|
| Promjer | 265 mm |
| Klip | Dva klipa |
| Nosač amortizera | Klizna čeljust |
Sustavi za pomoć
| Napredni sustavi za pomoć vozaču | ABS, Pomoć za pokretanje na uzbrdici, Načini vožnje, ABS za zavoje, Regulacija momenta vučenja motora, Elektroničko upravljanje gasom, Brzi mjenjač, Brzi mjenjač s glatkim prelaskom u nižu brzinu, Tempomat, Kontrola proklizavanja, Moderna elektronika, Komfor |
|---|
Dimenzije i težina
| Širina prednje gume | 90 mm |
|---|---|
| Visina prednje gume | 90 % |
| Promjer prednje gume | 21 inč |
| Širina stražnje gume | 150 mm |
| Visina stražnje gume | 70 % |
| Promjer stražnje gume | 17 inč |
| Dužina | 2200 mm |
| Širina | 830 mm |
| Međuosovinski razmak | 1580 mm |
| Visina sjedala | 860 mm |
| Težina neopterećenog vozila (s ABS-om) | 229 kg |
| Kapacitet spremnika za gorivo | 15.5 l |
| Sukladnost licence | A |
| Raspon | 313 km |
| Kombinirane emisije CO2 | 119 g/km |
| Kombinirana potrošnja goriva | 5.1 l / 100 km |
| Euro norma | Euro 5+ |
| Najveća dopuštena ukupna masa | 430 kg |
Oprema
| Oprema | Grijane ručke, Sustav bez ključa, Dnevna funkcijska LED svjetla, LED farovi, Komfor, Rasvjeta |
|---|
Najnoviji članci 1000PS o BMW R 12 G/S
Cijena BMW R 12 G/S
Godina proizvodnje modela
Trenutačne prosječne tržišne cijene
BMW R 12 G/S Povijest
BMW R 12 G/S 2025

109 KS
1170 ccm
229 kg
21.460,00 €prosječna tržišna cijena
FAQ gume BMW R 12 G/S
Alternative za BMW R 12 G/S
Najčešća pitanja BMW R 12 G/S
- Koja je trenutačna tržišna cijena motocikla BMW R 12 G/S?
- Trenutačna prosječna tržišna cijena motocikla BMW R 12 G/S s godinom proizvodnje 2025 inosi prosječno 17.420 EUR uz prosječnu kilometražu od 1.432 km.
- Koji je bolji? Motocikl BMW R 12 G/S ili motocikl BMW R 1300 GS?
- Ta dva motocikla možete usporediti ovdje. Sve prednosti i nedostatke modela za usporedbu možete pronaći ovdje.
- Kakva je dostupnost motocikla BMW R 12 G/S?
- U usporedbi s drugim Enduro motorcycle motociklima dostupnost je dobra. Na tržištu je dostupno mnogo motocikala BMW R 12 G/S.
- Koliko je popularan motocikl BMW R 12 G/S?
- Na tržištu je mala potražnja za motociklom BMW R 12 G/S. Izvješća o testiranju ovog modela rjeđe se čitaju na platformi 1000PS.
- Koji je izvor podataka za sadržaj na ovoj stranici?
- Podaci poječu iz internetskog motociklističkog časopisa „1000PS”. 1000PS je osnovan 2001. Sjedište tvrtke je u Austriji. Većina sadržaja objavljuje se na njemačkom. No tim predstavlja i videozapise o testiranju motocikala na engleskom na YouTubeu. Ovdje možete pronaći 1000PS na Instagramu.
NAJPOPULARNIJE usporedbe
BMW R 12 G/S Slike
Izvor: 1000PS
Prikaži više slika























