Skútr má usnadnit každodenní život. Jak rozdílně výrobci tento úkol řeší, ukazuje pohled na rok 2027: Zatímco některé modely zůstávají u osvědčeného receptu pro dojíždění s velkými koly a plochou podlahou, jiné spojují úložný prostor na přilbu a aerodynamický kryt s motocyklovou technikou. K tomu přibývají nové elektrické pohony a řada aktualizací kokpitu. Zde najdete skútrové novinky a modelové aktualizace seřazené podle značek. Technické hodnoty, dojezdy a ohlášená vylepšení jsou údaji příslušných výrobců.

Skútrové novinky 2027: Nové pohony, více pro každý den
Od elektrického městského skútru po adventure dvouválec
Velká kola, teplé ruce nebo dvouválec s automatem: Skútrové novinky 2027 plní velmi rozdílná přání. Ukazujeme nové modely a aktualizace od Aprilie po Zero a odkazujeme na podrobné samostatné články.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Der Horvath
Zveřejněno dne 7. 11. 2026
Aprilia SXR 125: Malý GT s barevným TFT
Nová Aprilia SXR 125 spojuje vzduchem chlazený jednoválec o objemu 125 cm³ s výkonem 7,8 kW, tedy zhruba 10,6 k, s nároky na komfort malého GT. Na obou 14palcových kolech jsou pneumatiky rozměru 120/70, vpředu brzdí kotouč o průměru 220 mm, vzadu buben 140 mm. CBS kombinuje brzdný účinek. Plochá podlaha, výška sedla 804 mm a 850 mm dlouhé sedlo určují prostorovou nabídku. Pod sedlem je k dispozici osvětlených 20 litrů pro otevřenou přilbu. 5palcový TFT displej je standardem, telefonování, hudba a navigace pomocí piktogramů vyžadují volitelný modul Aprilia MIA. Výbavu doplňují USB, LED přední světlo a nosič zavazadel. Na výběr je bílá, stříbrná a černá, sportovní provedení S nese červenou. Více: Aprilia SXR 125 představena.

Boční pohled na SXR 125 s plochou podlahou a dlouhým sedlem.
- Kolik stojí Piaggio Beverly 400?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Aprilia SR GT 125: Nový převod pro rok 2027
U Aprilie SR GT 125 zůstávají delší zdvihy odpružení, větší světlá výška a pneumatiky All-Terrain základem konceptu Urban Adventure. Motor i-get se systémem start-stop dává 11 kW, tedy 15 k, a 12 Nm. Nově je naladěn sekundární převod, díky čemuž má být podle Aprilie možná vyšší maximální rychlost. Pro každodenní použití je důležitější: Přepracovaný úložný prostor na přilbu nyní pojme integrální přilbu. K tomu přibývá 5palcový barevný TFT místo LCD, nové ovladače na řídítkách, USB-C a přepracovaná kola. Navigace funguje přes volitelný modul MIA. Novinkou v barevné nabídce je Boulder Grey a u provedení Sport navíc Tornado Green. Všechny detaily: Aprilia SR GT 125 a 200 pro rok 2027.

SR GT 125 nese pro rok 2027 mimo jiné barvu Boulder Grey.
Aprilia SR GT 200: Více síly, stejný update
- Kolik stojí Honda SH Mode 125?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Aprilia SR GT 200 přebírá stejná vylepšení úložného prostoru na přilbu, TFT, ovládání, USB-C a designu kol. Její motor i-get se systémem start-stop dává 13 kW, tedy zhruba 17,7 k, a 16,5 Nm. Kdo chce od pohonu větší rezervy, dostává tak v rámci stejné rodiny skútrů silnější alternativu. Běžná provedení nesou barvy Opalescent Light, Aprilia Black nebo Boulder Grey. Provedení Sport kombinuje Red Raceway, Boulder Grey nebo Tornado Green s černými díly a černo-červeným sedlem. Navigace přes smartphone zůstává i zde vázána na volitelný modul Aprilia MIA. Společný přehled najdete v samostatném článku o modelové aktualizaci SR GT.
CFMOTO 125SC-S: Sportovní s 30 litry úložného prostoru
CFMOTO vstupuje se 125SC-S do evropského segmentu skútrů. Za hranatým aerodynamickým krytem pracuje vlastní kapalinou chlazený čtyřventilový jednoválec o objemu 125 cm³. Bezpečnostní balíček tvoří dvoukanálové ABS, kontrola trakce, LED osvětlení a signalizace nouzového brzdění. Výška sedla je 780 mm. Pod sedlo se má vejít integrální přilba a otevřená přilba typu „polokoule“, celkem CFMOTO uvádí 30 litrů. Nabídku doplňují dvě uzavíratelné přihrádky vpředu a USB. V kokpitu značka sází na 6,2palcový TFT, přístup přes Bluetooth/NFC a aktualizace Over-the-Air. Lépe vybavené provedení dostává vyhřívané rukojeti a zadní tlumiče s plynovými vyrovnávacími nádobkami. Více o novém sportovním skútru: CFMOTO 125SC-S podrobně.

125SC-S doplňuje evropskou nabídku CFMOTO o sportovní skútr.
- Kolik stojí Honda X-ADV?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Honda ADV125: Adventure ve stopětadvacítkovém formátu
Honda přináší adventure skútr do třídy A1. ADV125 kombinuje kapalinou chlazenou stopětadvacítku s výkonem 12,5 k a 11,7 Nm se systémem start-stop, vypínatelnou kontrolou trakce HSTC a automatickou převodovkou V-Matic. S plnou nádrží Honda uvádí 133 kg, výška sedla je 780 mm. Prvky odpružení Showa nabízejí zdvih 116 mm vpředu a 103 mm vzadu, světlá výška činí 165 mm. Vzhled doplňují pneumatiky s hrubým vzorkem na 14palcovém kole vpředu a 13palcovém vzadu. K tomu kotoučové brzdy s jednokanálovým ABS, o 75 mm nastavitelný štítek a 29litrový úložný prostor na přilbu. Další 2litrová přihrádka ukrývá USB-C. K balíčku patří TFT s RoadSync, Smartkey, LED světla a hlavní stojan. S 8,1litrovou nádrží a spotřebou 2,1 l/100 km podle WMTC uvádí Honda dojezd zhruba 385 km. Podrobně: Honda ADV125 pro rok 2027.

ADV125 spojuje adventure vzhled s městským provozem.
Honda SH Mode 125: TFT místo analogových přístrojů
- Kolik stojí Honda Forza 750?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
U Hondy SH Mode 125 se modelová aktualizace soustředí na věci, na které denně saháte a na které se díváte. Novinkou je design přídě, kryt tlumiče výfuku a 4,2palcový barevný TFT displej. USB-C nahrazuje dosavadní konektor USB-A. Mechanicky zůstává rám eSAF a motor eSP+ o objemu 125 cm³ s výkonem 11,8 k a 12 Nm. Vypínání motoru při volnoběhu zůstává, spotřebu Honda udává v přepočtu 2,0 l/100 km. Barvy Pearl Nostalgic Green a Vanilla White doplňují Candy Luster Red a Matt Galaxy Black Metallic. Jde o cílené osvěžení konceptu městského skútru. Více: Honda SH Mode 125 modelový rok 2027.

Barevná paleta SH Mode 125 zahrnuje pro rok 2027 také zelenou a bílou.
Honda SH350i: Navigace na novém TFT
I velký SH přechází na 4,2palcový TFT. U Hondy SH350i přibývá RoadSync s navigací Turn-by-Turn, telefonování a hudba jsou možné s vhodným Bluetooth headsetem. Jednoválec o objemu 330 cm³ dává 21,5 kW, tedy zhruba 29 k, a 31,5 Nm. Honda uvádí 172 kg s plnou nádrží, výšku sedla 805 mm a spotřebu 3,3 l/100 km podle WMTC. 9,1litrová nádrž má umožnit více než 270 km. Známý recept zahrnuje 16palcová kola, plochou podlahu, dvoukanálové ABS a vypínatelnou HSTC. Pod sedlem čeká 22 litrů pro integrální přilbu, k tomu standardní 35litrový Smart Top Box. Nabídku završují USB-C, Smartkey a šest barev. K Hondě SH350i 2027 podrobně.
- Kolik stojí Honda SH350i?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!

SH350i kombinuje plochou podlahu s velkými koly.
Honda X-ADV: Čtyři nové barvy pro rok 2027
U Hondy X-ADV spočívá novinka v barevné paletě. Mat Warm Ash Metallic, Pearl Deep Mud Gray, Grand Prix Red a Mat Ballistic Black Metallic jsou pro rok 2027 nové. Technický základ crossoverového skútru zůstává zachován: dvouválec o objemu 745 cm³ a standardní dvouspojková převodovka DCT. Součástí konceptu zůstává i použití recyklovaných plastů a plastů na biologické bázi, mimo jiné komponentů Durabio. Kdo má rád mix skútru a adventure motocyklu, dostává tak především jiný vzhled. Přehled najdete v článku o modelové aktualizaci sedmisetpadesátek Hondy.

Barevná paleta X-ADV dostává pro rok 2027 čtyři nové laky.
- Kolik stojí Piaggio Medley 125?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Honda Forza 750: Nové odstíny šedé pro maxiskútr
Honda Forza 750 zůstává u klasického pojetí maxiskútru s dvouválcem o objemu 745 cm³ a standardní DCT. Pro rok 2027 přibývají Gunmetal Black Metallic a Mat Iridium Gray Metallic, Mat Warm Ash Metallic zůstává k dispozici. Stejně jako u velkého crossoveru značky se nemění ani základní pohon, ani zaměření. Ke skladbě materiálů patří také komponenty Durabio a další udržitelněji navržené plasty. Modelová aktualizace tak míří na všechny, kdo chtějí spojit známou techniku s novým lakem. Barvy a souvislosti najdete v samostatném článku o Hondě Forza 750 a dalších sedmisetpadesátkách.

Forza 750 si ponechává technický základ a dostává nové barvy.
Piaggio Beverly 310: Skútr s velkými koly a novým kokpitem
- Kolik stojí Aprilia SR GT 125?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Piaggio modernizuje rodinu Beverly v designu, přístrojích a řešeních pro převoz. Beverly 310 hpe dává 27,7 k. Novinkou jsou černé rámečky předních LED světel, upravená „kravata“ na štítu nohou a podle Piaggia lehčí kola. V kokpitu sídlí 6,88palcový barevný TFT se světelným senzorem. Nové zadní madlo pojme kufr bez dodatečné montážní desky. Keyless, USB-C a elektricky odemykaný úložný prostor na přilbu zůstávají praktickými společníky. U třistadesítky navíc patří do standardu čirý deflektor. Běžné provedení a provedení S se liší barvami a povrchy. Ke společné modelové aktualizaci Beverly 2027.
Piaggio Beverly 400: MIA ve standardní výbavě
Beverly 400 hpe přebírá vzhledové i praktické změny a spojuje je s výkonem 36 k. U této motorizace patří Piaggio MIA do standardu v běžném i v provedení S. Piktogramy navigace se tak zobrazují přímo na novém 6,88palcovém TFT. Pod sedlo se podle Piaggia vejde integrální přilba, odemykání funguje i dálkovým ovladačem. Základní provedení kombinuje Bianco Luna nebo Grigio Grafite s hnědou a saténově šedými plochami. Provedení S sází na černé komponenty, modré detaily a barvy Nero Meteora, Grigio Mercurio, Blu Lapis nebo Verde Minerale. Více: Piaggio Beverly 400 2027.

Beverly 400 spojuje velká kola s průběžným sedlem.
- Kolik stojí Aprilia SR GT 200?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Piaggio Medley 125: Dvě otevřené přilby pod sedlem
Piaggio Medley 125 zůstává kompaktním skútrem s velkými koly a spoustou místa pod sedlem. Elektricky odemykaný prostor pojme 36,2 litru a podle výrobce dvě otevřené přilby. Pro rok 2027 přibývá 5palcový barevný TFT, nová pětipaprsková kola, černý rámeček světlometu a nově navržená kovová „kravata“. Držák kufru je nyní standardem, samotný kufr patří do příslušenství. Motor i-get o objemu 125 cm³ je kombinován s vypínatelnou funkcí start-stop. Piaggio uvádí méně než 2,5 l/100 km, standardem jsou také dvoukanálové ABS a senzor náklonu. USB je v odkládací schránce. Základní provedení a provedení S dostávají rozdílné barvy a povrchy. K Piaggio Medley 125 pro rok 2027.
Piaggio Typhoon 125: Návrat se známým zobákem
Typhoon se vrací jako nový městský skútr. Pod výraznou přídí ve tvaru kachního zobáku se skrývá ventilátorem chlazený tříventilový jednoválec o objemu přesně 124 cm³ s výkonem 7,8 kW, tedy zhruba 10,6 k, a 10,4 Nm. O přenos síly se stará variátor CVT a automatická spojka. Obě kola mají 14 palců, vpředu pracuje kotouč 220 mm, vzadu buben 140 mm s hydraulickým CBS. Plochá podlaha, háček na tašky a výška sedla 797 mm podporují každodenní zaměření. TFT je součástí výbavy, Piaggio MIA pro propojení se smartphonem se nabízí jako příslušenství. Na výběr jsou Nero Monsone, Bianco Boreale, Grigio Scirocco a Blu Oceano. Více o novém Piaggio Typhoon 125.
- Kolik stojí Vespa Sprint S Elettrica ?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!

Bílý Typhoon ukazuje svou zcela plochou podlahu.
Vespa Primavera Elettrica: Nový motor pro město
Elektrická Vespa Primavera dostává nový pohon vyvinutý a vyráběný skupinou Piaggio v Itálii. Ten se podle výrobce obejde bez součástí ze vzácných zemin. U mopedové verze homologované na 45 km/h má být patrný především vyšší točivý moment při rozjezdu. Vespa uvádí dojezd až 85 km v režimu ECO. Baterii lze pro nabíjení vyjmout, což je výhoda pro všechny, jejichž zásuvka není u parkovacího místa. Známá ocelová karoserie zůstává zachována. MIA je u tohoto provedení k dispozici jako příslušenství, stejně jako kufr a různá řešení ochrany proti větru. K aktualizaci elektrické rodiny Vespa.
Vespa Sprint S Elettrica: 45 km/h s vyšším točivým momentem
- Kolik stojí Vespa Primavera Elettrica?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Také elektrická Vespa Sprint S dostává nový motor bez součástí ze vzácných zemin. Zůstává mopedem na 45 km/h a s elektrickou Primaverou sdílí výrobcem udávaný dojezd až 85 km v režimu ECO i vyjímatelnou baterii. Důraz je rovněž kladen na spontánnější reakci při rozjezdu. V těchto klíčových datech se tedy oba mopedy neliší. LED osvětlení, kola z lehké slitiny a program příslušenství doplňují známý koncept Vespy. Kdo chce funkce smartphonu, může MIA dovybavit. Změny vysvětluje samostatný článek o Primaveře a Sprint S.

Elektrická Sprint S v zelené se známým vzhledem Vespy.
Vespa Primavera Tech: Větší dojezd a TFT
Elektrická Vespa Primavera Tech je provedení A1 s maximální rychlostí 67 km/h. Nový motor a Vehicle Management System mají zvýšit dojezd o 12,5 procenta a snížit spotřebu energie o 17 procent. Vespa uvádí 100 km v režimu ECO, respektive 90 km podle WMTC. Tyto hodnoty vycházejí z rozdílných podmínek. Novinkou je 5palcový TFT a funkce Maintenance pro delší odstávky. MIA s navigací a Keyless patří do standardu. Dvě vnitřní světla ve štítu nohou svítí po vypnutí ještě 30 sekund. Zbývající dojezd, stav baterie a rekuperace se zobrazují v kokpitu, USB napájí telefon. Všechny údaje k Vespě Primavera Tech a mopedovým verzím.
- Kolik stojí Piaggio Beverly 310?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!

Elektrická Primavera Tech je zde zobrazena s kufrem a ochranou proti větru.
Voge SR16 380: Velká kola, plochá podlaha
Voge rozšiřuje nabídku o SR16 380 pro dojíždění ve městě a okolí. Jeho motor má objem 377,7 cm³, obě kola mají 16 palců. K tomu zcela plochá podlaha. Jde o jasný důraz na přístupnost a možnosti převozu. Zobrazené provedení navíc nese vysoký plexištít a kufr za stupňovitým sedlem. Tyto viditelné prvky je třeba odlišit od obecného rozsahu standardní výbavy. Voge zaměřuje skútr s velkými koly na každodenní cestu do práce. Skútrem se zabývá článek o novinkách Voge.

Zobrazené provedení SR16 380 nese vysoký plexištít a kufr.
- Kolik stojí Honda ADV125?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Yamaha RW350: Pevný motor, pohyblivý variátor
Yamaha se chápe adventure tématu s novou rodinou skútrů. V RW350 pracuje jednoválec o objemu 327 cm³ s výkonem 29,2 k a 31,5 Nm. Zvláštnost se jmenuje Yamaha Dynamic Ride: Motor je pevně uložen v rámu, zatímco jednotka CVT se pohybuje kolem klikového hřídele. To má snížit neodpružené hmoty. Koncept doplňuje 37mm USD vidlice se zdvihem 140 mm, dva zadní tlumiče se zdvihem 105 mm a světlá výška 185 mm. Kola mají 16 a 14 palců, s plnou nádrží uvádí Yamaha 192 kg. Výška sedla a objem nádrže činí 810 mm a 13 litrů. Patří k tomu tři režimy jízdy, kontrola trakce, tempomat, variabilní pozice nohou, Smartkey a 5palcový TFT s navigací Garmin StreetCross. Integrální přilba se pod sedlo vejde v závislosti na velikosti a tvaru. K Yamaze RW350 2027.

Na stupačkách umožňuje RW350 aktivní posed ve stoje.
Yamaha RW700: CP2 a šest automatických rychlostních stupňů
- Kolik stojí Yamaha RW700?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Yamaha RW700 jde v pohonu ještě o krok dál směrem k motocyklu. CP2 o objemu 689 cm³ dává 69,3 k a 65 Nm, uvedena je také verze 35 kW. Y-AMT řadí šest rychlostních stupňů automaticky nebo pádlem na řídítkách, sekundární převod obstarává řetěz. Pět režimů jízdy, šestiosá IMU a asistenční systémy závislé na náklonu odpovídají ambici spojit silnici a šotolinu. ABS zadního kola lze v režimech GRAVEL deaktivovat. Drátová kola se 17 palci vpředu a 15 palci vzadu nesou pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR. Yamaha uvádí zdvih 160/155 mm, 221 kg s plnou nádrží, výšku sedla 810 mm a objem nádrže 14 litrů. Nastavitelné stupačky, dodatečné opěrky nohou a úložný prostor na přilbu spojují aktivní posed se skútrovou každodenností. Více o Yamaze RW700 s Y-AMT.

Yamaha určuje RW700 i pro odbočky na šotolinu.
Yamaha RW700 Explore: Více tepla a nastavitelnosti
Yamaha RW700 Explore sdílí se základní verzí motor, kola, režimy jízdy a zdvihy odpružení. Navíc lze na její vidlici nastavit počáteční stlačení pružiny a útlum v trakční fázi. Vyhřívání rukojetí a vyhřívání sedla jezdce nabízejí vždy deset stupňů, k rozšířené výbavě patří také hlavní stojan a podsvícené přepínače. Hmotnost s plnou nádrží stoupá na 224 kg. Tempomat, omezovač rychlosti, 5palcový TFT, navigace Garmin StreetCross, USB-C a Smartkey patří již ke společnému základu výbavy. Explore přichází v barvách Forest Green nebo Midnight Black, základní verze v Sage Blue nebo Power Grey. Kdo hledá více komfortu a více možností nastavení podvozku, najde zde rozdíl. K srovnání RW700 a RW700 Explore.
- Kolik stojí Yamaha RW700 Explore?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!

RW700 Explore při jízdě po klikaté silnici.
Yamaha NMAX E: Elektrický MAX pro dojíždění
Nová Yamaha NMAX E jezdí na samostatné platformě A1. Její elektrický pohon pevně namontovaný v rámu dává 7,5 kW a 33,3 Nm, zadní kolo pohání řemen. Z akumulátoru 3,5 kWh má být možných 104 km podle WMTC1 při teplotě baterie 25 stupňů. Palubní nabíječka 800 W využívá AC typ 2 nebo se speciálním kabelem domácí zásuvku. Yamaha uvádí 5,5 hodiny pro nabití z nuly na 100 procent při 25 stupních a 200 voltech. NMAX E kombinuje 13palcová kola, ABS, kontrolu trakce a tři režimy jízdy s asistentem couvání. Výška sedla je 770 mm. Balíček doplňuje úložný prostor pro integrální přilbu vhodného tvaru, Smartkey a 5palcový TFT s aplikací Motor-On. Uvedení na trh je na jaře 2027. K Yamaze NMAX E podrobně.

NMAX E je zamýšlen jako elektrický společník pro každodenní dojíždění.
- Kolik stojí Yamaha RW350?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Yamaha XENTER E: Elektrický pohon na velkých kolech
Yamaha XENTER E staví ke stejným výkonovým klíčovým datům 7,5 kW a 33,3 Nm jiný koncept vozidla. Obě kola mají 16 palců, podlaha je plochá, výška sedla činí 790 mm. Yamaha uvádí pro akumulátor 3,5 kWh až 108 km podle WMTC1 při teplotě baterie 25 stupňů. Pro nabíjení a dobu nabíjení platí stejná klíčová data jako u elektrického MAXu: 800 W, AC typ 2 nebo vhodný domácí nabíjecí kabel a 5,5 hodiny při uvedených zkušebních podmínkách. K výbavě patří kotoučové brzdy s ABS, kontrola trakce, tři režimy jízdy a funkce couvání. Zda se integrální přilba vejde do úložného prostoru, závisí na její velikosti a tvaru. Městskou každodennost doplňují TFT, aplikace Motor-On, USB-C a Smartkey. Start je ohlášen na jaro 2027. Více o Yamaze XENTER E.

Jízdní záběr ukazuje vzpřímený posed na XENTER E.
Zero LS3: Elektrický skútr s komfortním paketem
- Kolik stojí Yamaha NMAX E?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Zero představuje s LS3 nový elektrický skútr A1. Výrobce uvádí špičkový výkon 12,7 kW, maximální rychlost 120 km/h a trvale dosažitelnou rychlost 102 km/h. Tři baterie nabízejí dohromady 5,6 kWh, dojezd má činit až 150 km. Jednu baterii pod sedlem lze vyjmout, čímž vznikne více úložného prostoru. Nabíjí se přes typ 2. Vyhřívané rukojeti, vyhřívané sedlo, kufr, středně vysoký plexištít, dva konektory USB-C, asistent rozjezdu do kopce a přední i zadní kamera tvoří rozsáhlý komfortní paket. Start je ohlášen na jaro 2027. Zero uvádí 6.810 eur v Německu, 6.870 eur v Rakousku a 6.040 CHF ve Švýcarsku včetně dopravy k prodejci a poplatku za likvidaci baterie. Dodatečné služby prodejce mohou způsobit další náklady. Všechny detaily v článku o novinkách Zero 2027.

Dva LS3 ukazují rozdílné barevné varianty v městském provozu.
FAQ: Co přinášejí skútrové novinky 2027?
Jaké trendy jsou u nových skútrů patrné? Adventure koncepty se šíří od stopětadvacítek až po dvouválce, zatímco elektrické modely dostávají vlastní platformy a nové pohony. U modelových aktualizací stojí v centru pozornosti TFT kokpity, propojení se smartphonem a praktická řešení pro převoz.
- Kolik stojí Yamaha XENTER E?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Které skútry nabízejí obzvlášť hodně úložného prostoru? Piaggio uvádí u Medley 125 36,2 litru pro dvě otevřené přilby. CFMOTO udává pro 125SC-S 30 litrů pro jednu integrální a jednu otevřenou přilbu typu „polokoule“. Honda uvádí u ADV125 29 litrů. Pro skutečnou využitelnost zůstává rozhodující tvar a velikost přilby.
Jsou elektrické dojezdy přímo srovnatelné? Hodnoty Yamahy jsou údaje WMTC1 při teplotě baterie 25 stupňů. Vespa rozlišuje mezi režimem ECO a WMTC. Údaj Zero zní až 150 km. Rozdílné referenční podmínky neumožňují přímé srovnání dojezdů.
Které modely dostávají především nové barvy? Honda X-ADV a Forza 750 si pro rok 2027 ponechávají technický základ a dostávají nové laky. U mnoha jiných modelových aktualizací přibývají zároveň nové kokpity nebo detaily výbavy.
- Kolik stojí Zero LS3?
- Zde najdete přehled cen nových a použitých motorek!
Další skútry v přehledu
Skútrové novinky 2027: Nové pohony, více pro každý den obrázky
Zdroj: 1000PS























































































