Brixton BX 250
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation Brixton BX 250 2019
Motor och drivlina
| Bränslesystem | Injicering |
|---|
| Transmission | Kedja |
|---|
| Transmissionstyp | Växelspak |
|---|
| Cylindrar | 1 |
|---|
| Takter | Fyrtakt |
|---|
| Kylning | Luft |
|---|
| Slagvolym | 250 cm3 |
|---|
Främre upphängning
| Främre upphängning | Teleskopgaffel |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängarm |
|---|
| Stötdämpare | Dubbel stötdämpare |
|---|
| Material | Stål |
|---|
Chassi
| Ram | Stål |
|---|
| Ramtyp | Dubbel vagga |
|---|
Frambromsar
Bakbromsar
Mått och vikter
| Längd | 2020 mm |
|---|
| Bredd | 910 mm |
|---|
| Höjd | 1105 mm |
|---|
Brixton BX 250 Historik
Alternativ till Brixton BX 250
Frågor och svar Brixton BX 250
- Vilken av dem är bäst? Brixton BX 250 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Brixton BX 250?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Brixton BX 250 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Brixton BX 250? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2020, var prisstabiliteten för en Brixton BX 250 mycket dålig jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var -38% under det första året.
- Hur populär Brixton BX 250?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en Brixton BX 250 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Brixton BX 250 Bilder