Yamaha TDM 900 2006
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Yamaha TDM 900 2006
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 86 hk |
|---|---|
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 897 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1485 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 825 mm |
| Torrvikt | 197 kg |
| Bränsletankskapacitet | 20 l |
| Högsta hastighet | 213 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Pris Yamaha TDM 900
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Yamaha TDM 900 Historik
Yamaha TDM 900 2013

86 hk
897 cm3
223 kg
48 987,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2012

86 hk
897 cm3
223 kg
Yamaha TDM 900 2011

86 hk
897 cm3
223 kg
Yamaha TDM 900 2010

86 hk
897 cm3
223 kg
42 901,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2009

86 hk
897 cm3
223 kg
39 525,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2008

86 hk
897 cm3
197 kg
43 549,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2007

86 hk
897 cm3
197 kg
38 588,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2006

86 hk
897 cm3
197 kg
34 464,00 krgenomsnittl. marknadspris
Yamaha TDM 900 2005

86 hk
897 cm3
190 kg
32 612,00 krgenomsnittl. marknadspris
Frågor och svar Yamaha TDM 900
- Vilket är aktuellt marknadspris för Yamaha TDM 900?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Yamaha TDM 900, tillverkningsår 2007, är 42 330 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 54 351 km.
- Vilken av dem är bäst? Yamaha TDM 900 eller Yamaha FZ6 Fazer?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Yamaha TDM 900?
- Jämfört med andra Touring motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Yamaha TDM 900 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Yamaha TDM 900? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2012, var prisstabiliteten för en Yamaha TDM 900 god jämfört med andra Touring motorcyklar. Pristendensen var +13% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Yamaha TDM 900?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en Yamaha TDM 900 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Yamaha TDM 900 Bilder
Källa: 1000PS
Visa fler bilder
















