CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2018
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2018
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 26 hk |
|---|---|
| Varvtal vid maximal effekt | 7500 varv/min |
| Vridmoment | 27.8 Nm |
| Varvtal vid vridmoment | 6300 varv/min |
| Bränslesystem | Injicering |
| Pådrag | Elektrisk |
| Transmissionstyp | Automatisk |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Fyrtakt |
| Ventiler | OHC |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 400 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | A-Arm |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | A-Arm |
|---|
Frambromsar
| Typ | Dubbel skiva |
|---|---|
| Manövrering | Hydraulik |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Diameter på framhjul | 12 tum |
|---|---|
| Diameter på bakhjul | 12 tum |
| Längd | 2100 mm |
| Bredd | 1100 mm |
| Höjd | 1150 mm |
| Hjulbas | 1260 mm |
| Torrvikt | 345 kg |
| Bränsletankskapacitet | 15 l |
| Licensefterlevnad | B |
Pris CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One Historik
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2023

26 HP
400 cm3
345 kg
60 496,00 krgenomsnittl. marknadspris
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2022

26 HP
400 cm3
345 kg
63 305,00 krgenomsnittl. marknadspris
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2021

26 HP
400 cm3
345 kg
56 872,00 krgenomsnittl. marknadspris
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2020

26 HP
400 cm3
345 kg
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2019

26 HP
400 cm3
345 kg
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2018

26 HP
400 cm3
345 kg
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2017

19.3 HP
400 cm3
345 kg
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One 2016

19.3 HP
400 cm3
345 kg
Frågor och svar CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One
- Vilket är aktuellt marknadspris för CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One, tillverkningsår 2026, är 73 740 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One?
- Jämfört med andra Quad/ATV motorcyklar är tillgängligheten god. Det finns många CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2016, var prisstabiliteten för en CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One mycket god jämfört med andra Quad/ATV motorcyklar. Pristendensen var +5% under det första året.
- Hur populär CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
CFMOTO CForce 450 EFI 4x4 S One Bilder
Källa: 1000PS




