Husqvarna TC 125 2014
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Husqvarna TC 125 2014
Motor och drivlina
| Håldiameter | 54 mm |
|---|---|
| Slag | 54.5 mm |
| Startmotor | Kickstart |
| Kopplingstyp | Flerplatta i oljebad |
| Tändning | Kokusan |
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Tvåtakt |
| Slagvolym | 124.8 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|---|
| Märke | WP |
Bakre upphängning
| Isoleringsfäste | Länkning |
|---|---|
| Märke | WP |
Chassi
| Ram | Stål |
|---|---|
| Ramtyp | Mittrör |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 80 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 100 % |
| Diameter på framhjul | 21 tum |
| Bredd på bakhjul | 100 mm |
| Höjd på bakhjul | 90 % |
| Diameter på bakhjul | 19 tum |
| Hjulbas | 1480 mm |
| Säteshöjd | 992 mm |
| Torrvikt | 92.3 kg |
| Bränsletankskapacitet | 7.5 l |
Pris Husqvarna TC 125
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Husqvarna TC 125 Historik
Husqvarna TC 125 2026

124.8 cm3
92 kg
94 419,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2025

40 hk
124.8 cm3
92 kg
85 285,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2024

40 hk
124.8 cm3
92 kg
75 364,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2023

40 hk
124.8 cm3
92 kg
64 935,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2022

40 hk
124.8 cm3
87 kg
65 732,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2021

124.8 cm3
87 kg
56 498,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2020

124.8 cm3
87 kg
61 976,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2019

124.8 cm3
87 kg
54 585,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2018

124.8 cm3
87 kg
45 750,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2017

124.8 cm3
92 kg
41 019,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna TC 125 2016

124.8 cm3
92 kg
Husqvarna TC 125 2015

124.8 cm3
92 kg
Husqvarna TC 125 2014

124.8 cm3
92 kg
Vanliga frågor däck Husqvarna TC 125
Frågor och svar Husqvarna TC 125
- Vilket är aktuellt marknadspris för Husqvarna TC 125?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Husqvarna TC 125, tillverkningsår 2026, är 87 760 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Husqvarna TC 125 eller Husqvarna TC 125?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Husqvarna TC 125?
- Jämfört med andra Motocross motorcyklar är tillgängligheten god. Det finns många Husqvarna TC 125 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Husqvarna TC 125?
- Det finns en stark efterfrågan på en Husqvarna TC 125 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Husqvarna TC 125 Bilder
Källa: 1000PS










Visa fler bilder
















