Husqvarna FC 350 2020
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Husqvarna FC 350 2020
Motor och drivlina
| Håldiameter | 88 mm |
|---|---|
| Slag | 57.5 mm |
| Antal växlar | 5 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Smörjning | tryckcirkulation |
| Slagvolym | 349.7 cm3 |
Främre upphängning
| Slaglängd | 310 mm |
|---|
Bakre upphängning
| Slaglängd | 300 mm |
|---|
Frambromsar
| Diameter | 260 mm |
|---|
Bakbromsar
| Diameter | 220 mm |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 80 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 100 % |
| Diameter på framhjul | 21 tum |
| Bredd på bakhjul | 110 mm |
| Höjd på bakhjul | 90 % |
| Diameter på bakhjul | 19 tum |
| Hjulbas | 1485 mm |
| Säteshöjd | 960 mm |
| Torrvikt | 100.4 kg |
| Bränsletankskapacitet | 7 l |
Pris Husqvarna FC 350
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Husqvarna FC 350 Historik
Husqvarna FC 350 2025

349.7 cm3
102 kg
106 312,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2024

58 hk
349.7 cm3
102 kg
84 777,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2023

58 hk
349.7 cm3
102 kg
63 351,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2022

58 hk
349.7 cm3
100 kg
55 512,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2021

349.7 cm3
100 kg
65 841,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2020

349.7 cm3
100 kg
46 686,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2019

349.7 cm3
100 kg
44 953,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2018

349.7 cm3
100 kg
47 583,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2017

349.7 cm3
106 kg
46 417,00 krgenomsnittl. marknadspris
Husqvarna FC 350 2016

349.7 cm3
106 kg
Husqvarna FC 350 2015

349.7 cm3
106 kg
Husqvarna FC 350 2014

349.7 cm3
106 kg
Vanliga frågor däck Husqvarna FC 350
Frågor och svar Husqvarna FC 350
- Vilket är aktuellt marknadspris för Husqvarna FC 350?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Husqvarna FC 350, tillverkningsår 2023, är 83 670 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 39 km.
- Vilken av dem är bäst? Husqvarna FC 350 eller Husqvarna FE 350?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Husqvarna FC 350?
- Jämfört med andra Motocross motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Husqvarna FC 350 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Husqvarna FC 350?
- Det finns en stark efterfrågan på en Husqvarna FC 350 efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses relativt ofta på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Husqvarna FC 350 Bilder
Källa: 1000PS







Visa fler bilder
















