KTM 350 EXC-F 2023
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation KTM 350 EXC-F 2023
Motor och drivlina
| Håldiameter | 88 mm |
|---|---|
| Slag | 57.5 mm |
| Startmotor | Elektrisk |
| Kopplingstyp | Flerplatta i oljebad |
| Transmission | Kedja |
| Antal växlar | 6 |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Fyrtakt |
| Slagvolym | 349.7 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|---|
| Diameter | 48 mm |
| Slaglängd | 300 mm |
Bakre upphängning
| Slaglängd | 310 mm |
|---|
Chassi
| Lutningsvinkel | 63.5 grad |
|---|
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|---|
| Diameter | 260 mm |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|---|
| Diameter | 220 mm |
Mått och vikter
| Säteshöjd | 960 mm |
|---|---|
| Torrvikt | 103.8 kg |
| Bränsletankskapacitet | 9 l |
Pris KTM 350 EXC-F
KTM 350 EXC-F Historik
KTM 350 EXC-F 2025

349.7 cm3
107 kg
110 844,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2024

349.7 cm3
103 kg
103 463,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2023

349.7 cm3
103 kg
89 468,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2022

349.7 cm3
103 kg
79 607,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2021

349.7 cm3
104 kg
70 473,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2020

349.7 cm3
104 kg
85 145,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2019

349.7 cm3
104 kg
74 686,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2018

349.7 cm3
104 kg
63 829,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2017

104 kg
61 887,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2016

349.7 cm3
107 kg
57 584,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2015

349.7 cm3
107 kg
KTM 350 EXC-F 2014

349.7 cm3
107 kg
48 609,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2013

349.7 cm3
107 kg
54 675,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2012

349.7 cm3
107 kg
65 622,00 krgenomsnittl. marknadspris
KTM 350 EXC-F 2011

349.7 cm3
107 kg
Alternativ till KTM 350 EXC-F
Frågor och svar KTM 350 EXC-F
- Vilket är aktuellt marknadspris för KTM 350 EXC-F?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en KTM 350 EXC-F, tillverkningsår 2012, är 66 160 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 2 850 km.
- Vilken av dem är bäst? KTM 350 EXC-F eller KTM 300 EXC?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för KTM 350 EXC-F?
- Jämfört med andra Enduro motorcycle motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal KTM 350 EXC-F motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad KTM 350 EXC-F? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2011, var prisstabiliteten för en KTM 350 EXC-F normal jämfört med andra Enduro motorcycle motorcyklar. Pristendensen var -13% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär KTM 350 EXC-F?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en KTM 350 EXC-F efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses mycket ofta på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
KTM 350 EXC-F Bilder
Källa: 1000PS




















