BMW R 1150 R 2005
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation BMW R 1150 R 2005
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 85 hk |
|---|---|
| Transmission | kardan |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | Oljeluft |
| Slagvolym | 1130 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1487 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 800 mm |
| Torrvikt | 218 kg |
| Bränsletankskapacitet | 20.4 l |
| Högsta hastighet | 197 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Pris BMW R 1150 R
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
BMW R 1150 R Historik
BMW R 1150 R 2006

85 HP
1130 cm3
218 kg
BMW R 1150 R 2005

85 HP
1130 cm3
218 kg
Frågor och svar BMW R 1150 R
- Vilket är aktuellt marknadspris för BMW R 1150 R?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en BMW R 1150 R, tillverkningsår 2001, är 41 480 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 52 952 km.
- Vilken av dem är bäst? BMW R 1150 R eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för BMW R 1150 R?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten god. Det finns många BMW R 1150 R motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär BMW R 1150 R?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en BMW R 1150 R efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.


























