Suzuki SV 650S 2007
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Suzuki SV 650S 2007
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 71 hk |
|---|---|
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 645 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1435 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 800 mm |
| Torrvikt | 169 kg |
| Bränsletankskapacitet | 17 l |
| Högsta hastighet | 200 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Pris Suzuki SV 650S
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Suzuki SV 650S Historik
Suzuki SV 650S 2008

71 HP
645 cm3
169 kg
Suzuki SV 650S 2007

71 HP
645 cm3
169 kg
Suzuki SV 650S 2006

71 HP
645 cm3
169 kg
Suzuki SV 650S 2005
Suzuki SV 650S 2005
71 HP
645 cm3
169 kg
28 180,00 krgenomsnittl. marknadspris
Alternativ till Suzuki SV 650S
Frågor och svar Suzuki SV 650S
- Vilket är aktuellt marknadspris för Suzuki SV 650S?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Suzuki SV 650S, tillverkningsår 2004, är 36 870 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 16 518 km.
- Vilken av dem är bäst? Suzuki SV 650S eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Suzuki SV 650S?
- Jämfört med andra Sport touring motorcycle motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Suzuki SV 650S motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Suzuki SV 650S? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2019, var prisstabiliteten för en Suzuki SV 650S god jämfört med andra Sport touring motorcycle motorcyklar. Pristendensen var +6% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Suzuki SV 650S?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en Suzuki SV 650S efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.



























