Buell Lightning Long XB 12 Ss 2008
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Buell Lightning Long XB 12 Ss 2008
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 101 hk |
|---|---|
| Transmission | Rem |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | Luft |
| Slagvolym | 1203 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1370 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 765 mm |
| Torrvikt | 179 kg |
| Bränsletankskapacitet | 14 l |
| Högsta hastighet | 220 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Buell Lightning Long XB 12 Ss Historik
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2011

94 HP
1203 cm3
181 kg
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2010

94 HP
1203 cm3
181 kg
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2009

95 HP
1203 cm3
181 kg
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2008

101 HP
1203 cm3
179 kg
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2007

101 HP
1203 cm3
179 kg
Buell Lightning Long XB 12 Ss 2006

101 HP
1203 cm3
179 kg
Frågor och svar Buell Lightning Long XB 12 Ss
- Vilket är aktuellt marknadspris för Buell Lightning Long XB 12 Ss?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Buell Lightning Long XB 12 Ss, tillverkningsår 2009, är 76 380 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 34 729 km.
- Vilken av dem är bäst? Buell Lightning Long XB 12 Ss eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Buell Lightning Long XB 12 Ss?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten dålig. Det finns få Buell Lightning Long XB 12 Ss motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Buell Lightning Long XB 12 Ss? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2010, var prisstabiliteten för en Buell Lightning Long XB 12 Ss mycket god jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var +29% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Buell Lightning Long XB 12 Ss?
- Det finns en medelstark efterfrågan på en Buell Lightning Long XB 12 Ss efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses sällan på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.















