Triumph Scrambler 2006
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Triumph Scrambler 2006
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 54 hk |
|---|---|
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | Oljeluft |
| Slagvolym | 865 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1500 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 825 mm |
| Torrvikt | 205 kg |
| Bränsletankskapacitet | 16.6 l |
| Högsta hastighet | 170 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Pris Triumph Scrambler
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Triumph Scrambler Historik
Triumph Scrambler 2016

59 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2015

59 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2014

59 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2013

59 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2012

58 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2011

58 HP
865 cm3
230 kg
Triumph Scrambler 2010

59 HP
865 cm3
205 kg
Triumph Scrambler 2009

58 HP
865 cm3
205 kg
Triumph Scrambler 2008

54 HP
865 cm3
205 kg
Triumph Scrambler 2007

54 HP
865 cm3
205 kg
Triumph Scrambler 2006

54 HP
865 cm3
205 kg
Alternativ till Triumph Scrambler
Frågor och svar Triumph Scrambler
- Vilket är aktuellt marknadspris för Triumph Scrambler?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Triumph Scrambler, tillverkningsår 2015, är 120 200 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Triumph Scrambler eller Ducati Scrambler 1100?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Triumph Scrambler?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten dålig. Det finns få Triumph Scrambler motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Triumph Scrambler? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2014, var prisstabiliteten för en Triumph Scrambler mycket dålig jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var +20% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Triumph Scrambler?
- Det finns en stark efterfrågan på en Triumph Scrambler efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses sällan på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Triumph Scrambler Bilder
Källa: 1000PS
Visa fler bilder

























