Suzuki Bandit 650S 2009
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Suzuki Bandit 650S 2009
Motor och drivlina
| Motortyp | Radmotor |
|---|---|
| Håldiameter | 65.5 mm |
| Slag | 48.7 mm |
| Motoreffekt | 62.5 hk |
| Varvtal vid maximal effekt | 10500 varv/min |
| Vridmoment | 61.5 Nm |
| Varvtal vid vridmoment | 8900 varv/min |
| Kompressionsförhållande | 11.5 |
| Transmission | Kedja |
| Antal växlar | 6 |
| Cylindrar | 4 |
| Takter | Fyrtakt |
| Ventiler | DOHC |
| Slagvolym | 656 cm3 |
Främre upphängning
| Justering | Förspänning |
|---|
Bakre upphängning
| Justering | Förspänning |
|---|
Chassi
| Ram | Stål |
|---|---|
| Ramtyp | Dubbel vagga |
Frambromsar
| Typ | Dubbel skiva |
|---|---|
| Kolv | Fyra kolvar |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|---|
| Kolv | Dubbel kolv |
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 120 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 70 % |
| Diameter på framhjul | 17 tum |
| Bredd på bakhjul | 160 mm |
| Höjd på bakhjul | 60 % |
| Diameter på bakhjul | 17 tum |
| Längd | 2145 mm |
| Bredd | 780 mm |
| Höjd | 1230 mm |
| Hjulbas | 1470 mm |
| Säteshöjd | 795 mm |
| Tjänstevikt (med ABS) | 247 kg |
| Bränsletankskapacitet | 19 l |
| Högsta hastighet | 205 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Pris Suzuki Bandit 650S
Suzuki Bandit 650S Historik
Suzuki Bandit 650S 2017

85 hk
656 cm3
247 kg
Suzuki Bandit 650S 2016

85 hk
656 cm3
247 kg
49 207,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2015

85 hk
656 cm3
247 kg
54 765,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2014

85 hk
656 cm3
247 kg
Suzuki Bandit 650S 2013

85 hk
656 cm3
247 kg
50 302,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2012

85 hk
656 cm3
247 kg
42 324,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2011

85 hk
656 cm3
247 kg
41 238,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2010

85 hk
656 cm3
247 kg
35 520,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2009

62.5 hk
656 cm3
247 kg
Suzuki Bandit 650S 2008
78 hk
656 cm3
204 kg
34 833,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2007

78 hk
656 cm3
204 kg
31 416,00 krgenomsnittl. marknadspris
Suzuki Bandit 650S 2006

78 hk
656 cm3
204 kg
26 715,00 krgenomsnittl. marknadspris
Vanliga frågor däck Suzuki Bandit 650S
- Vilka däck rekommenderas för närvarande av 1000PS-redaktionen för denna modell?
Prisvärd sportig allroundmaskin
För den dagliga pendlingen till jobbet och korta weekendresor. Sportiga däck från andra raden - bra pris/prestandaförhållande.
Hypersportdäck som passar för tävlingsbanor
Sportiga däck för vägen som också fungerar bra på en bandag. Vissa kompromisser i regn på vägen eller i värme på banan.
Road sport-däck
Allrounddäck för sportiga landsvägsförare. Supersportcyklar, nakencyklar, sporttourers. Även enstaka turer till racerbanan. Körsträckan spelar dock en roll, liksom en kort uppvärmningstid och prestanda i dåligt väder.
Frågor och svar Suzuki Bandit 650S
- Vilket är aktuellt marknadspris för Suzuki Bandit 650S?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Suzuki Bandit 650S, tillverkningsår 2005, är 29 630 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 42 650 km.
- Vilken av dem är bäst? Suzuki Bandit 650S eller Suzuki GSX 650 F?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Suzuki Bandit 650S?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Suzuki Bandit 650S motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Suzuki Bandit 650S? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2015, var prisstabiliteten för en Suzuki Bandit 650S mycket god jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var -9% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Suzuki Bandit 650S?
- Det finns en mycket stark efterfrågan på en Suzuki Bandit 650S efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Suzuki Bandit 650S Bilder
Källa: 1000PS

























