GASGAS EX 250
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation GASGAS EX 250 2024
Motor och drivlina
| Håldiameter | 66.4 mm |
|---|
| Takt | 72 mm |
|---|
| Pådrag | Elektrisk |
|---|
| Kopplingstyp | Flerplatta i oljebad |
|---|
| Transmission | Kedja |
|---|
| Antal växlar | 6 |
|---|
| Cylindrar | 1 |
|---|
| Takter | Tvåtakt |
|---|
| Slagvolym | 249 cm3 |
|---|
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|
| Diameter | 48 mm |
|---|
| Slaglängd | 310 mm |
|---|
Bakre upphängning
| Stötdämpare | Enkel stötdämpare |
|---|
| Slaglängd | 300 mm |
|---|
Chassi
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|
| Diameter | 260 mm |
|---|
Bakbromsar
Mått och vikter
| Säteshöjd | 950 mm |
|---|
| Torrvikt | 101.3 kg |
|---|
| Bränsletankskapacitet | 8.5 l |
|---|
GASGAS EX 250 Historik
Frågor och svar GASGAS EX 250
- Vilken av dem är bäst? GASGAS EX 250 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för GASGAS EX 250?
- Jämfört med andra Motocross motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få GASGAS EX 250 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär GASGAS EX 250?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en GASGAS EX 250 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
GASGAS EX 250 Bilder