Motobi DL 125
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Motobi DL 125 2021
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 15 hk |
|---|---|
| Varvtal vid maximal effekt | 9500 varv/min |
| Startmotor | Elektrisk |
| Antal växlar | 6 |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 124 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 110 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 70 % |
| Diameter på framhjul | 17 tum |
| Bredd på bakhjul | 150 mm |
| Höjd på bakhjul | 55 % |
| Diameter på bakhjul | 17 tum |
| Längd | 2050 mm |
| Bredd | 775 mm |
| Höjd | 1125 mm |
| Hjulbas | 1410 mm |
| Tjänstevikt | 159 kg |
Utrustning
| Utrustning | LED-strålkastare, Ljudsystem |
|---|
Pris Motobi DL 125
Årsmodell
Aktuellt genomsnittligt marknadspris
Vanliga frågor däck Motobi DL 125
- Vilka däck rekommenderas för närvarande av 1000PS-redaktionen för denna modell?
Prisvärd allroundmaskin för lätta motorcyklar
För den dagliga pendlingen till jobbet och korta weekendresor. Sportiga däck från andra raden - bra pris/prestandaförhållande.
Frågor och svar Motobi DL 125
- Vilket är aktuellt marknadspris för Motobi DL 125?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Motobi DL 125, tillverkningsår 2021, är 41 230 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Motobi DL 125 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Motobi DL 125?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Motobi DL 125 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Motobi DL 125? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2023, var prisstabiliteten för en Motobi DL 125 mycket dålig jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var -39% under det första året och TrendSecondYear}% under det andra året.
- Hur populär Motobi DL 125?
- Det finns en medelstark efterfrågan på en Motobi DL 125 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Motobi DL 125 Bilder
Källa: 1000PS






