Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

Kľúčové špecifikácie Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2026
Motor a pohonný reťazec
| Typ motora | Boxer |
|---|---|
| Vŕtanie | 73 mm |
| Zdvih piestu | 73 mm |
| Výkon motora | 126.5 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 5500 ot./min. |
| Krútiaci moment | 170 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 4500 ot./min. |
| Kompresný pomer | 10.5 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Priemer škrtiacej klapky | 50 mm |
| Štartér | Elektrický |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli |
| Zapaľovanie | Tranzistor |
| Prevodovka | kardan |
| Typ prevodovky | Dvojspojka |
| Valce | 6 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Chladenie | kvapalina |
| Zdvihový objem | 1833 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | A-Arm |
|---|---|
| Zdvih | 110 mm |
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|---|
| Tlmič | Monoshock |
| Uchytenie tlmičov | Pro-Link |
| Zdvih | 105 mm |
Podvozok
| Rám | Hliník |
|---|---|
| Typ rámu | Dvojitá rúrka |
| Uhol sklonu | 59.5 stupne |
| Závlek kolesa | 109 mm |
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Priemer | 320 mm |
| Piest | Šesť piestov |
| Uchytenie tlmičov | Plávajúci strmeň |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|---|
| Priemer | 316 mm |
| Piest | Tri piesty |
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | ABS, Asistent rozjazdu do kopca, Jazdné režimy, Systém monitorovania tlaku v pneumatikách, Ride-by-Wire, Tempomat, Kontrola trakcie, Moderná elektronika, Komfort |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 130 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 70 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 18 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 200 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 55 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 16 palce |
| Dĺžka | 2475 mm |
| Šírka | 925 mm |
| Výška | 1340 mm |
| Rázvor | 1695 mm |
| Výška sedadla | 745 mm |
| Pohotovostná hmotnosť (s ABS) | 393 kg |
| Objem palivovej nádrže | 21 l |
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
| Dojazd | 383 km |
| Kombinované emisie CO2 | 124 g/km |
| Kombinovaná spotreba paliva | 5.4 l/100 km |
| Stacionárna hlučnosť | 89 dB |
| Euro norma | Euro 5+ |
| Svetlá výška | 130 mm |
Vybavenie
| Vybavenie | Android Auto, Apple CarPlay, Konektivita, Vyhrievané rukoväte, Bezkľúčový systém, Systém kufrov, LED svetlomety, Vyhrievané sedadlo, Systém štart/stop, TFT displej, Zásuvka USB-C, elektronicky nastaviteľný veterný štítok, Moderná elektronika, Nabíjanie a napájanie, Komfort, Konektivita, Osvetlenie, Úložný priestor, Štít proti vetru |
|---|
Cena Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT
Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT História
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2025

126.5 k
1833 cm3
393 kg
47 069,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2024

126 k
1833 cm3
390 kg
46 479,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2022

126 k
1833 cm3
390 kg
28 827,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2021

126.5 k
1833 cm3
386 kg
30 301,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2020

126.5 k
1833 cm3
383 kg
28 305,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2019

126.5 k
1833 cm3
383 kg
27 751,00 €priemerná trhová cena
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT 2018

126.5 k
1833 cm3
383 kg
25 894,00 €priemerná trhová cena
FAQ pneumatiky Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Tourer a cruiser
Vysoký kilometrový výkon a skvelý vzhľad sú veľmi dôležité, rovnako vítaná je aj priľnavosť na mokrom povrchu. Dôraz sa kladie na cestovnú vhodnosť a menej na športový charakter.
Alternatívy k Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT, rok výroby 2026, je 41 230 EUR s priemerným nájazdom 35 km.
- Ktorý z nich je lepší? Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT alebo BMW R 18 Transcontinental?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Touring je dostupnosť dobrá. Na trhu je k dispozícii veľa motocyklov Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT.
- Ako populárny je model Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT?
- Na trhu je veľmi veľký dopyt po modeli Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT. Výsledky testov tohto modelu sa veľmi často čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Honda GL 1800 Goldwing Tour DCT Obrázky
Zdroj: 1000PS





Zobraziť viac obrázkov



























