Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2018
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

Kľúčové špecifikácie Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2018
Motor a pohonný reťazec
| Vŕtanie | 98 mm |
|---|---|
| Zdvih piestu | 79.5 mm |
| Výkon motora | 112 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 7250 ot./min. |
| Krútiaci moment | 117 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 6000 ot./min. |
| Kompresný pomer | 11 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Prevodovka | kardan |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Zdvihový objem | 1199 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Teleskopická vidlica |
|---|
Zadné odpruženie
| Tlmič | Monoshock |
|---|
Podvozok
| Typ rámu | Centrálna rúra |
|---|
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Technológia | Vlna |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | elektronicky nastaviteľné odpruženie |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 110 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 80 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 19 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 150 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 70 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 17 palce |
| Dĺžka | 2255 mm |
| Šírka | 980 mm |
| Výška | 1410 mm |
| Rázvor | 1540 mm |
| Výška sedadla | 845 mm |
| Pohotovostná hmotnosť (s ABS) | 261 kg |
| Objem palivovej nádrže | 23 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
Yamaha XT1200ZE Super Tenere História
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2021

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2020

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2019

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2018

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2017

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2016

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2015

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200ZE Super Tenere 2014

112 k
1199 cm3
261 kg
FAQ pneumatiky Yamaha XT1200ZE Super Tenere
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Cestné enduro
Cestovné enduro pneumatiky s jasným zameraním na cestu, ktoré zvládnu aj krátke obchádzky po štrkových cestách.
Touring enduro 50 / 50
Pneumatiky, ktoré sú určené na zmiešané používanie na ceste a v teréne.
Touring enduro 80 road / 20 off-road
Skutočné cestovné enduro pneumatiky, ktoré sú zábavné aj na príležitostné výjazdy na šotolinové priechody.
Alternatívy k Yamaha XT1200ZE Super Tenere
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Yamaha XT1200ZE Super Tenere
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Yamaha XT1200ZE Super Tenere?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Yamaha XT1200ZE Super Tenere, rok výroby 2016, je 15 780 EUR s priemerným nájazdom 49 200 km.
- Ktorý z nich je lepší? Yamaha XT1200ZE Super Tenere alebo BMW R 1200 GS?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Yamaha XT1200ZE Super Tenere?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle je dostupnosť normálna. Na trhu je k dispozícii priemerný počet motocyklov Yamaha XT1200ZE Super Tenere.
- Ako stabilná je cena ojazdeného motocykla Yamaha XT1200ZE Super Tenere? A čo vývoj cien?
- Ak sa pozrieme na rok výroby 2018, cenová stabilita modelu Yamaha XT1200ZE Super Tenere bola v porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle normálna. Cenový trend v prvom roku bol -19 %, -7 % v druhom roku a +3 % v treťom roku.
- Ako populárny je model Yamaha XT1200ZE Super Tenere?
- Na trhu je priemerný dopyt po modeli Yamaha XT1200ZE Super Tenere.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Yamaha XT1200ZE Super Tenere Obrázky
Zdroj: 1000PS


















































