Yamaha XT1200Z Super Tenere 2021
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

Kľúčové špecifikácie Yamaha XT1200Z Super Tenere 2021
Motor a pohonný reťazec
| Vŕtanie | 98 mm |
|---|---|
| Zdvih piestu | 79.5 mm |
| Výkon motora | 112 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 7250 ot./min. |
| Krútiaci moment | 117 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 6000 ot./min. |
| Kompresný pomer | 11 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Prevodovka | kardan |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Zdvihový objem | 1199 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Teleskopická vidlica |
|---|
Zadné odpruženie
| Tlmič | Monoshock |
|---|
Podvozok
| Typ rámu | Centrálna rúra |
|---|
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Technológia | Vlna |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 110 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 80 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 19 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 150 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 70 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 17 palce |
| Dĺžka | 2255 mm |
| Šírka | 980 mm |
| Výška | 1410 mm |
| Rázvor | 1540 mm |
| Výška sedadla | 845 mm |
| Pohotovostná hmotnosť (s ABS) | 261 kg |
| Objem palivovej nádrže | 23 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
Cena Yamaha XT1200Z Super Tenere
Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny
Yamaha XT1200Z Super Tenere História
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2020

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2019

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2018

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2017

112 k
1199 cm3
261 kg
10 401,00 €priemerná trhová cena
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2016

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2015

112 k
1199 cm3
261 kg
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2014

112 k
1199 cm3
261 kg
10 847,00 €priemerná trhová cena
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2013

110 k
1199 cm3
261 kg
6 906,00 €priemerná trhová cena
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2012

110 k
1199 cm3
261 kg
9 109,00 €priemerná trhová cena
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2011

110 k
1199 cm3
261 kg
7 761,00 €priemerná trhová cena
Yamaha XT1200Z Super Tenere 2010

110 k
1199 cm3
261 kg
6 484,00 €priemerná trhová cena
FAQ pneumatiky Yamaha XT1200Z Super Tenere
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Cestné enduro
Cestovné enduro pneumatiky s jasným zameraním na cestu, ktoré zvládnu aj krátke obchádzky po štrkových cestách.
Touring enduro 50 / 50
Pneumatiky, ktoré sú určené na zmiešané používanie na ceste a v teréne.
Touring enduro 80 road / 20 off-road
Skutočné cestovné enduro pneumatiky, ktoré sú zábavné aj na príležitostné výjazdy na šotolinové priechody.
Alternatívy k Yamaha XT1200Z Super Tenere
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Yamaha XT1200Z Super Tenere
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Yamaha XT1200Z Super Tenere?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Yamaha XT1200Z Super Tenere, rok výroby 2012, je 8 300 EUR s priemerným nájazdom 43 592 km.
- Ktorý z nich je lepší? Yamaha XT1200Z Super Tenere alebo Yamaha XT 1200 Z Super Ténéré World Crosser?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Yamaha XT1200Z Super Tenere?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle je dostupnosť dobrá. Na trhu je k dispozícii veľa motocyklov Yamaha XT1200Z Super Tenere.
- Ako stabilná je cena ojazdeného motocykla Yamaha XT1200Z Super Tenere? A čo vývoj cien?
- Ak sa pozrieme na rok výroby 2018, cenová stabilita modelu Yamaha XT1200Z Super Tenere bola v porovnaní s ostatnými motocyklami typu Enduro motorcycle dobrá. Cenový trend v prvom roku bol -5 %, -14 % v druhom roku a -17 % v treťom roku.
- Ako populárny je model Yamaha XT1200Z Super Tenere?
- Na trhu je veľmi veľký dopyt po modeli Yamaha XT1200Z Super Tenere. Výsledky testov tohto modelu sa menej často čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Yamaha XT1200Z Super Tenere Obrázky
Zdroj: 1000PS








































