Yamaha R1 2009
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Yamaha R1 2009 Skúsenosti a hodnotenia odborníkov
nastynils
Samozrejme, aj nový motor R1 prešiel všetkými nárocnými zátažovými testami Yamaha a poskytuje rovnaké záruky ako ostatné motocykle Yamaha. Pretože doteraz práve otázky životnosti a spolahlivosti bránili sériovej výrobe takéhoto motora.

Kľúčové špecifikácie Yamaha R1 2009
Motor a pohonný reťazec
| Typ motora | Radový |
|---|---|
| Vŕtanie | 78 mm |
| Zdvih piestu | 52.2 mm |
| Výkon motora | 182 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 12500 ot./min. |
| Krútiaci moment | 115.5 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 10000 ot./min. |
| Kompresný pomer | 12.7 |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli |
| Prevodovka | Reťaz |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Valce | 4 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Zdvihový objem | 998 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Teleskopická vidlica |
|---|
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|
Podvozok
| Rám | Hliník |
|---|---|
| Typ rámu | Deltabox |
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Priemer prednej pneumatiky | 17 palce |
|---|---|
| Priemer zadnej pneumatiky | 17 palce |
| Dĺžka | 2070 mm |
| Šírka | 715 mm |
| Výška | 1130 mm |
| Rázvor | 1415 mm |
| Výška sedadla | 835 mm |
| Suchá hmotnosť | 206 kg |
| Objem palivovej nádrže | 18 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
Cena Yamaha R1
Yamaha R1 História
Yamaha R1 2024

200 HP
998 ccm
201 kg
26 905,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2023

200 HP
998 ccm
201 kg
25 022,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2022

200 HP
998 ccm
201 kg
Yamaha R1 2021

200 HP
998 ccm
199 kg
22 030,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2020

200 HP
998 ccm
199 kg
23 425,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2019

200 HP
998 ccm
199 kg
21 784,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2018

200 HP
998 ccm
199 kg
30 745,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2017

200 HP
998 ccm
199 kg
19 144,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2016

200 HP
998 ccm
199 kg
17 588,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2015

200 HP
998 ccm
199 kg
18 456,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2014

182 HP
998 ccm
206 kg
Yamaha R1 2013

182 HP
998 ccm
206 kg
13 295,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2012

182 HP
998 ccm
206 kg
13 906,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2011

181 HP
998 ccm
206 kg
11 911,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2010

181 HP
998 ccm
206 kg
9 303,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2009

182 HP
998 ccm
206 kg
8 628,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2008

172 HP
998 ccm
172 kg
7 491,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2007

172 HP
998 ccm
172 kg
8 063,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2006

172 HP
998 ccm
172 kg
6 996,00 €priemerná trhová cena
Yamaha R1 2005

172 HP
998 ccm
172 kg
7 067,00 €priemerná trhová cena
Alternatívy k Yamaha R1
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Yamaha R1
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Yamaha R1?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Yamaha R1, rok výroby 2024, je 24 870 EUR s priemerným nájazdom 0 km.
- Ktorý z nich je lepší? Yamaha R1 alebo {AlternativeBrandModel}?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Yamaha R1?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Supersport je dostupnosť veľmi dobrá. Na trhu je k dispozícii veľmi veľa motocyklov Yamaha R1.
- Ako stabilná je cena ojazdeného motocykla Yamaha R1? A čo vývoj cien?
- Ak sa pozrieme na rok výroby 2018, cenová stabilita modelu Yamaha R1 bola v porovnaní s ostatnými motocyklami typu Supersport veľmi dobrá. Cenový trend v prvom roku bol +9 %, -20 % v druhom roku a -5 % v treťom roku.
- Ako populárny je model Yamaha R1?
- Na trhu je veľmi veľký dopyt po modeli Yamaha R1. Výsledky testov tohto modelu sa veľmi často čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Yamaha R1 Obrázky
Zdroj: 1000PS



































