Ducati Hypermotard V2 SP
Nájdite technické údaje, ceny a recenzie.

&width=60&height=60&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Ducati Hypermotard V2 SP 2026 Skúsenosti a hodnotenia odborníkov
Bernd
Ducati Hypermotard V2 SP sprístupnuje jazdu na Supermoto a v modeli Hyper je vela DNA Supermoto. Dá sa ovládat bez straty faktora zábavy. Motor V2 s objemom 890 cm3 a výkonom 120,4 k poskytuje dostatok výkonu na skutocné momenty Supermota, ale zostáva ovládatelný. Odpruženie Öhlins a inteligentná elektronika premenia aj menej skúsených jazdcov na umelcov driftu. Pri intenzívnom používaní sa na stopercentnej trati mierne znižuje tlak na brzdy a stupacky, ktoré sa skoro dotýkajú, sú typické pre supermoto. Najväcším mínusom je však cena: 19 990 eur v Nemecku plus náklady na dodanie vynesú model nad hranicu 20 000 eur. Napriek tomu je Hypermotard V2 SP vynikajúcou volbou pre každého, kto hladá autentický pocit zo supermota s talianskou atmosférou.

Kľúčové špecifikácie Ducati Hypermotard V2 SP 2026
Motor a pohonný reťazec
| Typ motora | V |
|---|---|
| Vŕtanie | 96 mm |
| Zdvih piestu | 61.5 mm |
| Výkon motora | 120.4 k |
| Otáčky za minútu pri max. výkone | 10750 ot./min. |
| Krútiaci moment | 94 Nm |
| Otáčky za minútu pri krútiacom momente | 8250 ot./min. |
| Kompresný pomer | 13.1 |
| Palivový systém | Vstrekovanie |
| Stupne | 90 |
| Štartér | Elektrický |
| Typ spojky | Viaceré doštičky v olejovom kúpeli, Zabanenie odskakovaniu kolies, Spojkové systémy |
| Prevodovka | Reťaz |
| Typ prevodovky | Radenie prevodových stupňov |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Valce | 2 |
| Zdvihy piestov | Štvortaktný |
| Ventily na valec | 4 |
| Ventily | DOHC |
| Chladenie | kvapalina |
| Zdvihový objem | 890 cm3 |
Predné odpruženie
| Predné odpruženie | Obrátená teleskopická vidlica |
|---|---|
| Značka | Öhlins |
| Priemer | 48 mm |
| Zdvih | 170 mm |
| Nastavenie | Kompresia, Predpätie, Prepruženie |
Zadné odpruženie
| Odpruženie | Výkyvné rameno |
|---|---|
| Tlmič | Monoshock |
| Uchytenie tlmičov | priamy |
| Značka | Öhlins |
| Zdvih | 160 mm |
| Nastavenie | Kompresia, Predpätie, Prepruženie |
| Materiál | Hliník |
Podvozok
| Rám | Hliník |
|---|---|
| Typ rámu | Monokok |
| Uhol sklonu | 26 stupne |
| Závlek kolesa | 110 mm |
Predné brzdy
| Typ | Dva disky |
|---|---|
| Priemer | 320 mm |
| Piest | Štyri piesty |
| Uvedenie do chodu | Hydraulický |
| Technológia | radiálny, Monoblok |
| Značka | Brembo |
Zadné brzdy
| Typ | Kotúč |
|---|---|
| Priemer | 245 mm |
| Piest | Dva piesty |
| Značka | Brembo |
Asistenčné systémy
| Pokročilé asistenčné systémy pre jazdca | ABS, Jazdné režimy, ABS v zákrutách, Launch-Control, Ride-by-Wire, Asistent radenia, Kontrola trakcie, Anti-wheelie, Tlmič riadenia, Moderná elektronika |
|---|
Rozmery a hmotnosti
| Šírka prednej pneumatiky | 120 mm |
|---|---|
| Výška prednej pneumatiky | 70 % |
| Priemer prednej pneumatiky | 17 palce |
| Šírka zadnej pneumatiky | 190 mm |
| Výška zadnej pneumatiky | 55 % |
| Priemer zadnej pneumatiky | 17 palce |
| Rázvor | 1514 mm |
| Výška sedadla | 880 mm |
| Suchá hmotnosť (s ABS) | 177 kg |
| Objem palivovej nádrže | 12.5 l |
| Skupiny vodičských preukazov | A |
| Dojazd | 231 km |
| Kombinované emisie CO2 | 125 g/km |
| Kombinovaná spotreba paliva | 5.4 l/100 km |
| Euro norma | Euro 5+ |
Vybavenie
| Vybavenie | Konektivita, Denné svetlá LED, LED svetlomety, TFT displej, Moderná elektronika, Automatické vypnutie smeroviek, Osvetlenie |
|---|
Najnovšie články 1000PS o Ducati Hypermotard V2 SP
Cena Ducati Hypermotard V2 SP
FAQ pneumatiky Ducati Hypermotard V2 SP
- Ktoré pneumatiky v súčasnosti odporúča redakčný tím 1000 PS pre tento model?
Športové pneumatiky
Pre nahé motocykle, športové cestovné motocykle, ale aj športové motocykle. Vysoký kilometrový výkon je veľmi dôležitý, rovnako ako priľnavosť na mokrom povrchu. Dôraz sa kladie na cestovnú vhodnosť a menej na športový charakter.
Pneumatiky Hypersport s vhodnosťou na traťové dni
Športové pneumatiky na cesty, ktoré sa dobre osvedčia aj na okruhu. Niektoré kompromisy v daždi na ceste alebo v horúčave na okruhu.
Cestné športové pneumatiky
Univerzálna pneumatika pre športových cestných jazdcov. Superšportové motocykle, naháče, športové turistické motocykle. Aj príležitostné výjazdy na pretekársku trať. Svoju úlohu však zohráva aj kilometrový výkon, krátky čas zahrievania a výkon v zlom počasí.
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ) Ducati Hypermotard V2 SP
- Aká je aktuálna trhová cena modelu Ducati Hypermotard V2 SP?
- Aktuálna priemerná trhová cena modelu Ducati Hypermotard V2 SP, rok výroby 2026, je 20 440 EUR s priemerným nájazdom 0 km.
- Ktorý z nich je lepší? Ducati Hypermotard V2 SP alebo Ducati Streetfighter V4 S?
- Tieto dva motocykle môžete porovnať tu. Všetky výhody a nevýhody porovnateľného modelu nájdete tu tade.
- Ako je to s dostupnosťou modelu Ducati Hypermotard V2 SP?
- V porovnaní s ostatnými motocyklami typu Supermoto je dostupnosť dobrá. Na trhu je k dispozícii veľa motocyklov Ducati Hypermotard V2 SP.
- Ako populárny je model Ducati Hypermotard V2 SP?
- Na trhu je veľmi slabý dopyt po modeli Ducati Hypermotard V2 SP. Výsledky testov tohto modelu sa málokedy čítajú na platforme 1000PS.
- Aký je zdroj údajov pre obsah tejto stránky?
- Údaje pochádzajú z online časopisu o motocykloch „1000PS“. Spoločnosť 1000PS bola založená v roku 2001. Spoločnosť sídli v Rakúsku. Väčšina obsahu je publikovaná v nemčine Tím však prezentuje aj videá z testov motocyklov v angličtine na YouTube. Tu nájdete 1000PS na Instagrame.
TOP porovnania
Ducati Hypermotard V2 SP Obrázky
Zdroj: 1000PS






























