A NIU a 2026-os EICMA-n bővíti elektromos robogó-kínálatát a 2027-es modellévre. Újdonságként érkezik az NQiX 500-ra épülő FQiX 500. Ezzel egy időben a gyártó átdolgozza az NQiX, FQiX és NQi sorozatot is. A változások többek között az akkumulátorokat, a vázat, a gumikat és a konnektivitást érintik. Az európai kereskedőknél a bevezetés várhatóan 2027 első negyedévében esedékes.

NIU FQiX 500 2027: új e-robogó 4 699 eurótól
Két akku alapáron, egy harmadik a nagyobb hatótávért
Boost módban akár 115 km/h, ABS és opcionális harmadik akku: 2027-re a NIU bővíti FQiX szériáját. Az NQiX és az NQi is frissítést kap. Mutatjuk, mi változik a hajtásban, az akkumulátorokban és a felszereltségben.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Vicky_1000PS
Megjelent 2026. 11. 04.
NIU FQiX 500 2027: új változat 9,9 kW-tal
Az FQiX 500-zal a NIU felfelé bővíti az eddig 150-es és 300-as modellekből álló FQiX sorozatot. A technika az NQiX 500-ból származik, ehhez jön egy megerősített váz és az FQiX széria szögletes formavilága. Az adatlap 9,9 kW csúcsteljesítményt és L3e járműkategóriát ad meg. A sajtóközlemény szerint a robogó 110 km/h-t ér el, Boost üzemmódban akár 115 km/h-t. Alapfelszereltségként két, egyenként 72 V-os és 28 Ah-s akku jár. Ezzel a NIU 95–100 km becsült hatótávot ad meg. Az ülés alatti opcionális harmadik akku ezt 120–130 km-re növelheti. Az adatlap szerint a tömeg akkuk nélkül 95 kg, minden akku 12,5 kg. Az ABS és a TCS kipörgésgátló a megadott fék- és asszisztenstechnika része. Belépő árként a NIU 4 699 eurót nevez meg.

Az FQiX 500 9,9 kW csúcsteljesítménnyel bővíti a szériát
NIU NQiX 500 2027: nagyobb tempó és új váz
Az NQiX 500 is nagyobb végsebességet kap 2027-re. Az eddigi 100 km/h helyett a NIU most 110 km/h-t ad meg Sport módban, és akár 115 km/h-t Boost módban. A csúcsteljesítmény a modellév-összehasonlítás szerint marad 9,9 kW. Új a HC420 acélból készült váz, a motoron és a FOC-motorvezérlőn elhelyezett hőmérséklet-érzékelők, valamint egy kompaktabb töltő. Az FQiX 500-hoz hasonlóan két, egyenként 72 V-os és 28 Ah-s akku az alapfelszereltség része, egy harmadik opcionális. A becsült hatótáv két akkuval 95–100 km, hárommal 120–130 km. A kiegészítő csatlakozó gyárilag elő van készítve. Az adatlap akkuk nélkül 104 kg-ot és akkunként 12,5 kg-ot ad meg. Az ABS és a TCS szerepel a listán, az irányár 4 699 euró.

Az NQiX 500 2027-re többek között új vázat és nagyobb végsebességet kap
NIU NQiX 150 2027: új akkumulátor és ABS
Az NQiX 150 továbbra is L1e modell, 45 vagy 25 km/h-s változatokkal. Ezekhez a NIU 3,8, illetve 3,3 kW csúcsteljesítményt ad meg. Új egy kompaktabb, 72 V-os és 30 Ah-s akku. Egy akku része a tervezett konfigurációnak, egy második opcionálisan hozzáadható. A becsült hatótáv egy akkuval 55–65 km, kettővel 105–115 km. A modellspecifikus adatlap ABS-szel és TCS-sel ellátott tárcsafékeket sorol fel. Akku nélkül az NQiX 150 a NIU szerint 95 kg, akkunként 15 kg jön hozzá. Az irányár 2 899 euró. A 2027-es modellévre többek között az új Matt Blue, Jungle Green és Nardo Grey színeket jelentették be.

Az NQiX 150 megkapja az új 30 Ah-s akkut
NIU NQiX 300 2027: két akku, egyenként 30 Ah
Az NQiX 300-nál marad a 80 km/h végsebesség és a 4,1 kW csúcsteljesítmény. Az L3e modell két, egyenként 72 V-os és 30 Ah-s akkut kap. A NIU a becsült hatótávot 105–115 km-re teszi. A modellév-összehasonlításban az elődnél 100–110 km szerepelt. Az ABS és a TCS szintén szerepel az adatlapon. A tömeg akkuk nélkül 97 kg, ehhez jön kétszer 15 kg az akkumulátorok miatt. A NIU 3 699 eurós irányárat ad meg. A modellspecifikus prezentáció az NQiX 300-hoz Legend Black és Nardo Grey színeket sorol fel.

Az NQiX 300 két akkuval van felszerelve, megadott végsebessége 80 km/h
NIU FQiX 150 2027: CBS az ABS helyett
Az FQiX 150 szintén megkapja az új, 72 V-os, 30 Ah-s akkut. L1e modellként 45 vagy 25 km/h-s változatban kínálják, 3,8, illetve 3,3 kW csúcsteljesítménnyel. A becsült hatótávok az adatlap szerint megegyeznek az NQiX 150-éval: egy akkuval 55–65 km, az opcionális második akkuval 105–115 km. A fékrendszerben eltérés van az NQiX 150-hez képest: az FQiX 150-hez a NIU CBS-t és TCS-t ad meg, ABS-t azonban nem. Akkumulátor nélkül a megadott tömeg 95 kg, akkunként 15 kg jön hozzá. Az irányár 2 599 euró. Az FQiX modellfrissítés emellett egy átdolgozott hátsó sárvédőt is tartalmaz rendszámtartóval és irányjelzőkkel.

Az FQiX 150-hez a NIU CBS-t és TCS-t ad meg
NIU FQiX 300 2027: 80 km/h és ABS
Az FQiX 300 4,1 kW csúcsteljesítményt párosít 80 km/h végsebességgel. Az L3e modell alapfelszereltségként két új, egyenként 72 V-os és 30 Ah-s akkut kap. A becsült hatótáv a modellév-összehasonlítás szerint az eddigi 100–110 km-ről 105–115 km-re nő. Az FQiX 150-nel ellentétben a 300-asnál az adatlap ABS-t és TCS-t tüntet fel. A tömeg akkumulátorok nélkül 95 kg, a két akku egyenként 15 kg. Irányárként a dokumentumok 3 099 eurót adnak meg. Az FQiX 150-hez és 300-hoz a prezentáció Orange, Silver, Black és Razer Green színeket sorol fel, az új FQiX 500-hoz Orange, Silver és Black színeket.

Az FQiX 300 a szögletes formavilágot 4,1 kW csúcsteljesítménnyel és ABS-szel ötvözi
NIU NQi Sport 2027: belépőmodell új akkuval
Az NQi Sport szintén megkapja a kompaktabb, 72 V-os és 30 Ah-s akkut. Egy akkumulátorral a NIU 65–75 km hatótávot helyez kilátásba. Az opcionális második akkuval 125–135 km is elérhető lehet. A prezentáció szerint egy kiegészítő akkucsatlakozó gyárilag elő van készítve. Az L1e modellt 45 vagy 25 km/h-val és 3,8, illetve 3,3 kW csúcsteljesítménnyel adják meg. CBS-sel és TCS-sel ellátott tárcsafékek szerepelnek a listán. A tömeg akkuk nélkül 87 kg, egy akku 15 kg. 1 999 eurós irányárával az NQi Sport az itt bemutatott modellkínálat belépőmodellje.

Az NQi Sport a belépőmodell
NIU NQi GTS 2027: akár 125 km ígért hatótáv
Az NQi GTS marad a 80 km/h-nál és a 4,1 kW csúcsteljesítménynél. Két alapfelszereltségű akkuja egyenként 72 V-os és 30 Ah-s lesz. A becsült hatótáv a NIU szerint 115–125 km. Az eddigi modellnél összehasonlításképpen 110–120 km szerepelt. Az NQi Sporthoz hasonlóan az adatlap CBS-t és TCS-t ad meg. Az L3e modell akkuk nélkül 87 kg, a két akkumulátor egyenként 15 kg. Irányárként 2 799 euró szerepel. Az NQi sorozat mindkét modellje Matte Black színben szerepel a prezentációban.

Az NQi GTS-hez a NIU akár 125 km becsült hatótávot ad meg
NIU 2027-es modellkínálat: adatok és árak
Az alábbi áttekintés összefoglalja a gyártói adatokat. Minden teljesítményérték csúcsteljesítmény. A hatótávok a NIU becsült értékei, nem menetteszten mért adatok. Az euróárak az EICMA-dokumentumokból származnak. A műszaki adatok a végleges típusjóváhagyás függvényében változhatnak.
| 2027-es modell | Csúcsteljesítmény | Végsebesség | Akkuk | Becsült hatótáv | Irányár |
|---|---|---|---|---|---|
| FQiX 500 | 9,9 kW | 110 km/h, Boost 115 km/h | 2 × 72 V / 28 Ah, harmadik opcionális | 95–100 km, 3 akkuval 120–130 km | 4 699 euró | NQiX 500 | 9,9 kW | 110 km/h, Boost 115 km/h | 2 × 72 V / 28 Ah, harmadik opcionális | 95–100 km, 3 akkuval 120–130 km | 4 699 euró | NQiX 150 | 3,8 / 3,3 kW | 45 / 25 km/h | 1 × 72 V / 30 Ah, második opcionális | 55–65 km, 2 akkuval 105–115 km | 2 899 euró | NQiX 300 | 4,1 kW | 80 km/h | 2 × 72 V / 30 Ah | 105–115 km | 3 699 euró | FQiX 150 | 3,8 / 3,3 kW | 45 / 25 km/h | 1 × 72 V / 30 Ah, második opcionális | 55–65 km, 2 akkuval 105–115 km | 2 599 euró | FQiX 300 | 4,1 kW | 80 km/h | 2 × 72 V / 30 Ah | 105–115 km | 3 099 euró | NQi Sport | 3,8 / 3,3 kW | 45 / 25 km/h | 1 × 72 V / 30 Ah, második opcionális | 65–75 km, 2 akkuval 125–135 km | 1 999 euró | NQi GTS | 4,1 kW | 80 km/h | 2 × 72 V / 30 Ah | 115–125 km | 2 799 euró |
NIU akkuk 2027: több energia, azonos platform
Az NQiX 150 és 300, az FQiX 150 és 300, valamint az NQi Sport és GTS esetében 72 V-os, 30 Ah-s Ampace akkuk váltják az eddigi 72 V-os, 28 Ah-s Greenway akkukat. A NIU szerint ezek nagyjából hét százalékkal több energiát kínálnak kisebb házban. A sajtóközlemény akár hét százalékkal nagyobb hatótávot helyez kilátásba. Az akkumulátor IPX7 vízvédelme a prezentáció szerint megmarad.
A sajtóközlemény szerint az új akkuk a 2025-ös és 2026-os modellévek megfelelő modelljeibe is beillenek, és ugyanazt a töltőt használják. A NIU a prezentációban kifejezetten felhívja a figyelmet arra, hogy különböző akkugenerációkat ne keverjenek egy járműben. A töltési időt az adatlapok minden bemutatott modellnél akkunként három órában adják meg. A két 500-as továbbra is 72 V-os, 28 Ah-s akkukat használ.
NIU felszereltség 2027: gumik, világítás és hálózati kapcsolat
A NIU szerint minden bemutatott modell CST-SC12 négyévszakos gumikat kap 14 colos kerekeken. Az adatlapok elöl 90/90-14, hátul 110/80-14 méretet adnak meg. Az NQiX és FQiX sorozat a sajtóközlemény szerint fényesebb fényszórókat kap. Az NQiX sorozathoz a prezentáció egy új egységet említ erősebb tompított és távolsági fénnyel. További változások érintik a burkolt vezetékeket, a kerek furatú féktárcsákat, a strapabíróbb kapcsolókat és az új kormányvégeket hozzájuk illő markolatokkal. A katódos merítéses festés és a porfestés a vázak korrózióvédelmét hivatott javítani. A sajtóközlemény emellett a sztendereken és a lengővillákon végzett fejlesztéseket is említ. Alacsony akkutöltöttségnél a sebesség a jövőben fokozatosan csökken majd, ahelyett hogy kényszerűen E-Save módba váltana.
A NIU emellett jobb mobilhálózati kapcsolatot és gyorsabb GPS-t is bejelent. Egy kerek NFC-címke váltja az eddigi NFC-kártyát. A prezentáció szerint 5 colos színes TFT-kijelző és térképes navigáció mind a nyolc modell felszereltségének része. Az NQiX és FQiX esetében hátsó radaros érzékelés is szerepel. Az NQi Sport és NQi GTS esetében ez nem elérhető. Az NQiX sorozat emellett rövidebb tükröket, módosított főállvány-rögzítést és tömörebb ülésszivacsot kap.
NIU FQiX 500 2027: új e-robogó 4 699 eurótól Képek
Forrás: 1000PS