Yamaha MT-07 2019 vs. Yamaha MT-09 SP 2019

Yamaha MT-07 2019

Yamaha MT-07 2019

Yamaha MT-09 SP 2019

Yamaha MT-09 SP 2019

Loading...

Áttekintés - Yamaha MT-07 2019 vs Yamaha MT-09 SP 2019

A Yamaha MT-07 2019 és a Yamaha MT-09 SP 2019 között számos különbség van, mind a műszaki jellemzők, mind pedig a teljesítmény tekintetében. A Yamaha MT-09 SP 2019 erősebb motorral rendelkezik, amelynek maximális teljesítménye 115 lóerő, míg a Yamaha MT-07 2019 csak 75 lóerővel rendelkezik. A Yamaha MT-09 SP 2019 maximális nyomatéka is nagyobb, 87,5 Nm, míg a Yamaha MT-07 2019 csak 68 Nm-t produkál. A Yamaha MT-09 SP 2019 háromhengeres motorral van felszerelve, míg a Yamaha MT-07 2019 csak két hengerrel rendelkezik.

A két modell között különbség van a felfüggesztés és a váz tekintetében is. A Yamaha MT-09 SP 2019 Upside-Down teleszkópos villával rendelkezik, míg a Yamaha MT-07 2019 csak hagyományos teleszkópos villával van felszerelve. A váz tekintetében a Yamaha MT-09 SP 2019 alumínium vázzal rendelkezik, míg a Yamaha MT-07 2019 acél vázzal van ellátva.

A Yamaha MT-09 SP 2019-nek nagyobb tengelytávja van, 1500 mm, míg a Yamaha MT-07 2019-nek csak 1400 mm. Az ülésmagasság is eltérő a két modell között, a Yamaha MT-09 SP 2019 ülésmagassága 820 mm-től indul, míg a Yamaha MT-07 2019 ülésmagassága 805 mm-től indul.

Yamaha MT-07 2019

Yamaha MT-07 2019

A Yamaha MT-09 SP 2019-nek nagyobb a menetkész tömege ABS-el, 193 kg, míg a Yamaha MT-07 2019 menetkész tömege ABS-el 182 kg. Mindkét modellnek ugyanakkora a üzemanyagtartály kapacitása, 14 liter.

A Yamaha MT-07 2019-nek számos erőssége van, többek között a nagy nyomatékú kéthengeres motor, a könnyű vezethetőség és a kellemes üléshelyzet. Emellett a Yamaha MT-07 2019-hez széles választékú tartozékok is elérhetők, és az ár-érték arányban is jól illeszkedik a kínálathoz.

Yamaha MT-09 SP 2019

Yamaha MT-09 SP 2019

A Yamaha MT-09 SP 2019-nek is számos erőssége van, például a hihetetlenül erős háromhengeres motor, a jó fékek, a sportos és kényelmes üléshelyzet, valamint az ABS és a kipörgésgátló. Emellett a Yamaha MT-09 SP 2019-hez váltóasszisztens is tartozik.

Mindkét modellnek vannak gyengeségei is. A Yamaha MT-07 2019 muszerfala kissé réginek tűnik, és a kormányon lévő kezelőszervek is olcsónak tűnnek. A Yamaha MT-09 SP 2019-nek magas a nyerege, és a váltóasszisztens csak felfelé kapcsolásnál működik. Emellett a muszerek sem emelkednek ki erősen az alapváltozatból.

Összességében a Yamaha MT-09 SP 2019 erősebb és fejlettebb modell, több funkcióval és jobb teljesítménnyel rendelkezik. Azonban a Yamaha MT-07 2019-nek is számos előnye van, és az ár-érték arányban is jól illeszkedik a kínálathoz. A választás a vásárló preferenciáitól függ, hogy melyik modell felel meg jobban az igényeinek.

Műszaki specifikációk Yamaha MT-07 2019 szemben Yamaha MT-09 SP 2019

Yamaha MT-07 2019
Yamaha MT-09 SP 2019

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaSorMotor típusaSor
FuratFurat80 mmFurat78 mm
LöketLöket68,6 mmLöket59,1 mm
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény75 HPMax. Teljesítmény115 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény9000 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény10 000 ford./perc
NyomatékNyomaték68 NmNyomaték87,5 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál6500 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál8500 ford./perc
KompresszióarányKompresszióarány11,5 Kompresszióarány11,5
KuplungKuplungTöbblemezes olajfürdőbenKuplungTöbblemezes olajfürdőben
GyújtásGyújtásTranzisztorGyújtásTranzisztor
VéghajtásVéghajtásLáncVéghajtásLánc
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma2Hengerek száma3
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
Szelepek hengerenkéntSzelepek hengerenként4Szelepek hengerenként4
SzelepvezérlésSzelepvezérlésDOHCSzelepvezérlésDOHC
HűtésHűtésfolyadékHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat689 ccmLökettérfogat847 ccm

Első Felfüggesztés

Első felfüggesztésElső felfüggesztésTeleszkópos villaElső felfüggesztésUpside-Down teleszkópos villa

Váz

VázVázAcélVázAlumínium

Fékek elöl

TípusTípusDupla lemezTípusDupla lemez

Fékek hátul

TípusTípusLemezTípusLemez

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs szélességeElső gumiabroncs szélessége120 mmElső gumiabroncs szélessége120 mm
Első gumiabroncs magasságaElső gumiabroncs magassága70 %Első gumiabroncs magassága70 %
Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője17 hüvelykElső gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs szélességeHátsó gumiabroncs szélessége180 mmHátsó gumiabroncs szélessége180 mm
Hátsó gumiabroncs magasságaHátsó gumiabroncs magassága55 %Hátsó gumiabroncs magassága55 %
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
HosszúságHosszúság2085 mmHosszúság2160 mm
SzélességSzélesség745 mmSzélesség850 mm
MagasságMagasság1090 mmMagasság1375 mm
TengelytávTengelytáv1400 mmTengelytáv1500 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól805 mmÜlésmagasság -tól820 mm
Menetkész tömeg (ABS-el)Menetkész tömeg (ABS-el)182 kgMenetkész tömeg (ABS-el)193 kg
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása14 lÜzemanyagtartály kapacitása14 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Yamaha MT-07 2019

Yamaha MT-07 2019

Az MT-07 egy csodálatos szórakoztató gép, amely rendkívül sportosan vezetheto. A fékek nagyot ütnek, a motor pedig jelenleg messze a legmozgékonyabb eroforrás ebben a kategóriában - sot, talán még felette is. A könnyu kezelhetoség tökéletesen illeszkedik, a futómu pedig értheto kompromisszumot köt a kényelem és a sportosság között - emlékeztetve minket arra, hogy a megfizetheto árú MT-07-nek a kezdoknek is sokat kell nyújtania. Egyedül a halogén fényszórókkal és a hagyományos villával ellátott dizájn eléggé régimódi.

Nagy nyomatékú kéthengeres

jól sikerült futómu-összeállítás

könnyu vezethetoség

kellemes üléspozíció

nagy választékú tartozékok

megfelelo ár-érték arány

Az optika és a szerelvények már szürkének tunnek

a kormányon lévo kezeloszervek kissé olcsónak tunnek.

Yamaha MT-09 SP 2019

Yamaha MT-09 SP 2019

A Yamaha MT-09 egy amúgy is nagyon jó középkategóriás naked bike továbbfejlesztése. Az Öhlins és a Kayaba jobb felfüggesztési alkatrészekkel, szebb fényezéssel és indokoltan magasabb árral az SP változat egyértelmuen a legsportosabb választás a Yamaha MT-09 kínálatában. A motor brutális ereje nem teszi lehetové, hogy az MT-09 SP-t kényelmesen lehessen vezetni, de a "Special" esetében erre nincs is szükség - a szórakozás egyértelmuen elotérben van!

hihetetlenül eros háromhengeres motor

jó fékek

sportos és kényelmes üléshelyzet

ABS

kipörgésgátló

váltóasszisztens

magas nyereg

váltóasszisztens csak felfelé kapcsolásnál

a muszerek nem emelkednek ki erosen az alapváltozatból

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-09 SP

Egy 2019-es Yamaha MT-07 és egy 2019-es Yamaha MT-09 SP között van egy pár különbség. Az árat tekintve, egy 2019-es Yamaha MT-09 SP jelenlegi átlagára körülbelül 59%-al magasabb. Egy 2019-es Yamaha MT-07 motorkerékpárnál egy év alatt 114 030 HUF árcsökkenés tapasztalható és két év után pedig 2 780 HUF. Ellentétben, egy 2019-es Yamaha MT-09 SP esetében az első évben 364 120 HUF míg a második évben 238 170 HUF veszteséget tapasztalunk. A 2019-es Yamaha MT-09 SP motorkerékpárhoz képest több 2019-es Yamaha MT-07 található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 18 2019-es Yamaha MT-07 és 6 2019-es Yamaha MT-09 SP. Egy Yamaha MT-09 SP eladásához kevesebb idő kell (57 nap), mint egy Yamaha MT-07 eladásához (60 nap). A 2013-as modellévtől kezdve 69 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található a Yamaha MT-07 kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 29 a Yamaha MT-09 SP kapcsán a 2018-as modellévtől. Az első Yamaha MT-07 beszámolója 2013.11.04.-én került közzétételre, és azóta több mint 12 600 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a Yamaha MT-09 SP, amelyenek a beszámolóját 2017.11.06.-án tettek közzé, 49 000 megtekintést kapott.

Ár Yamaha MT-07

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár Yamaha MT-09 SP

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások