Ducati Multistrada V4 Rally 2023 vs. KTM 1290 Super Adventure S 2021

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

KTM 1290 Super Adventure S 2021

KTM 1290 Super Adventure S 2021

Loading...

Áttekintés - Ducati Multistrada V4 Rally 2023 vs KTM 1290 Super Adventure S 2021

A Ducati Multistrada V4 Rally 2023 és a KTM 1290 Super Adventure S 2021 között számos különbség van. Kezdjük a motorral és a meghajtással. Mindkét modell V-motorral rendelkezik, azonban a Ducati-nak 4 hengere van, míg a KTM-nek csak 2. A Ducati motorjának furata 83 mm, míg a KTM-é 108 mm. A Ducati motorjának lökete 53,5 mm, míg a KTM-é 71 mm. A Ducati maximális teljesítménye 170 HP, míg a KTM-é 160 HP. A Ducati maximális nyomatéka 121 Nm, míg a KTM-é 138 Nm. Mindkét modell elektromos indítással rendelkezik, és lánc hajtja a hátsó kereket. A Ducati motorjának lökettérfogata 1158 ccm, míg a KTM-é 1301 ccm.

A felfüggesztések terén is vannak különbségek. Mindkét modellnél Upside-Down teleszkópos villa található az első felfüggesztésben, azonban a Ducati Marzocchi márkájú, míg a KTM WP. Az első villa átmérője a Ducatinál 50 mm, míg a KTM-nél 48 mm. Mindkét modellnél 200 mm a rugóút az első felfüggesztésben, és mindkettőnél van lehetőség a tömörítés, előfeszítés és visszapattanás beállítására. A hátsó felfüggesztésnél mindkét modellnél lengőkar található, és mindkettőnél monoshock lengéscsillapító van. A rugóút is mindkét modellnél 200 mm, és lehetőség van a tömörítés, előfeszítés és visszapattanás beállítására.

A vázak terén is eltérések vannak. A Ducati váza acélból készült, míg a KTM-é króm-molibdénból. Mindkét modellnél rácsos csőváz típus található. A kormányzási tengely szögük mindkét modellnél 65,3 fok.

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

A fékek terén mindkét modellnél dupla lemezfék található az első kereken, és mindkettőnél Brembo márkájú. A segédrendszerek terén a Ducati számos vezetést segítő rendszerrel rendelkezik, mint például a hegyimeneti indítássegítő, elektronikusan állítható felfüggesztés, utazási módok, dinamikus felfüggesztés, kanyar-ABS, radaros sebességtartó automatika, ride by wire, váltó asszisztens blipperrel, sebességtartó automatika, holttér asszisztens, kipörgésgátló és anti-wheelie. A KTM-nél is található néhány vezetést segítő rendszer, mint például az elektronikusan állítható felfüggesztés, utazási módok, kanyar-ABS, ride by wire, sebességtartó automatika és kipörgésgátló.

Az adatok és méretek terén is van néhány eltérés. Mindkét modellnél 19 hüvelykes az első gumiabroncs átmérője, és 170 mm a hátsó gumiabroncs szélessége. Azonban a Ducati-nál a hátsó gumiabroncs átmérője 17 hüvelyk, míg a KTM-nél is 19 hüvelyk. A tengelytáv a Ducati-nál 1572 mm, míg a KTM-nél 1560 mm. Az ülésmagasság mindkét modellnél állítható, a Ducati-nál 870-890 mm között, míg a KTM-nél 849-869 mm között. A száraz tömeg az ABS-el a Ducati-nál 226,99 kg, míg a KTM-nél 220 kg. A menetkész tömeg az ABS-el a Ducati-nál 260 kg, míg a KTM-nél 243 kg. Az üzemanyagtartály kapacitása a Ducati-nál 30 l, míg a KTM-nél 23 l.

A felszereltség terén mindkét modell rendelkezik kanyarfényszóróval, LED-fényszórókkal és TFT kijelzővel. Mindkét modellnél állítható szélvédő található.

A Ducati Multistrada V4 Rally 2023 erősségei közé tartozik a nagyon erős, de finoman szabályozható V4-es motor, a meglepően könnyű kezelhetőség a nagy súlyhoz képest, az erőteljes, mégis érzékeny fékek, a nagyon érzékeny, félig aktív futómű, a kiterjedt elektronikai csomag, a jó ergonómia még álló terepen is, a sebességtartó automatika radaros rendszerrel és a jó szélvédettség.

KTM 1290 Super Adventure S 2021

KTM 1290 Super Adventure S 2021

A KTM 1290 Super Adventure S 2021 erősségei közé tartozik a nagyon sportos, de egyben kulturált V2-es erőforrás, a nagy súly ellenére rendkívül jól elérhető kezelhetőség, a kényelmes, vezetésbarát üléspozíció, a jó fékek, beleértve a kanyarstabilizáló ABS-t is, az átfogó elektronikai csomag és az áttekinthető, jól strukturált műszerfal hatalmas 7 colos kijelzővel.

A Ducati Multistrada V4 Rally 2023 gyengeségei közé tartozik, hogy a futóműnek több rugóerőre lenne szüksége durva, hullámos terepen, magas az ára és átlagon felüli az üzemanyag-fogyasztása.

A KTM 1290 Super Adventure S 2021 gyengeségei közé tartozik, hogy kanyarokban kissé lomha a befordulási viselkedése, á

Műszaki specifikációk Ducati Multistrada V4 Rally 2023 szemben KTM 1290 Super Adventure S 2021

Ducati Multistrada V4 Rally 2023
KTM 1290 Super Adventure S 2021

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaVMotor típusaV
FuratFurat83 mmFurat108 mm
LöketLöket53,5 mmLöket71 mm
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény170 HPMax. Teljesítmény160 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény10 750 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény8750 ford./perc
NyomatékNyomaték121 NmNyomaték138 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál8750 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál6750 ford./perc
KompresszióarányKompresszióarány14 Kompresszióarány13,1
ÜzemanyagrendszerÜzemanyagrendszerInjekcióÜzemanyagrendszerInjekció
Fojtószelep átmérőjeFojtószelep átmérője46 mmFojtószelep átmérője52 mm
DőlésszögDőlésszög90 Dőlésszög75
IndításIndításElektromosIndításElektromos
KuplungKuplungTöbblemezes olajfürdőben, AntihoppingKuplungTöbblemezes olajfürdőben
VéghajtásVéghajtásLáncVéghajtásLánc
SebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltó
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma4Hengerek száma2
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
Szelepek hengerenkéntSzelepek hengerenként4Szelepek hengerenként4
HűtésHűtésfolyadékHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat1158 ccmLökettérfogat1301 ccm

Segédrendszerek

Vezetést segítő rendszerekVezetést segítő rendszerekHegymeneti indítássegítő, Elektronikusan állítható felfüggesztés, Utazási módok, Dinamikus felfüggesztés, Kanyar-ABS, Radaros sebességtartó automatika, Ride by Wire, Váltó asszisztens Blipperrel, Sebességtartó automatika, Holttér asszisztens, Kipörgésgátló, Anti-wheelieVezetést segítő rendszerekElektronikusan állítható felfüggesztés, Utazási módok, Kanyar-ABS, Ride by Wire, Sebességtartó automatika, Kipörgésgátló

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs szélességeElső gumiabroncs szélessége120 mmElső gumiabroncs szélessége120 mm
Első gumiabroncs magasságaElső gumiabroncs magassága70 %Első gumiabroncs magassága70 %
Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője19 hüvelykElső gumiabroncs átmérője19 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs szélességeHátsó gumiabroncs szélessége170 mmHátsó gumiabroncs szélessége170 mm
Hátsó gumiabroncs magasságaHátsó gumiabroncs magassága60 %Hátsó gumiabroncs magassága60 %
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
TengelytávTengelytáv1572 mmTengelytáv1560 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól870 mmÜlésmagasság -tól849 mm
Ülésmagasság max.Ülésmagasság max.890 mmÜlésmagasság max.869 mm
Száraz tömeg (ABS-el)Száraz tömeg (ABS-el)226,99 kgSzáraz tömeg (ABS-el)220 kg
Menetkész tömeg (ABS-el)Menetkész tömeg (ABS-el)260 kgMenetkész tömeg (ABS-el)243 kg
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása30 lÜzemanyagtartály kapacitása23 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA

Felszereltség

FelszereltségFelszereltségKanyarfényszóró, LED nappali menetfények, LED-fényszórók, TFT kijelző, Szélvédő állíthatóFelszereltségKanyarfényszóró, LED-fényszórók, TFT kijelző, Szélvédő állítható

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

Ducati Multistrada V4 Rally 2023

A Ducati Multistrada V4 Rally egy lenyugözo túramotor. Ugyanolyan jól érzi magát sportos vezetési stílusban, mint a kavicsos utakon való kényelmes vezetés közben. Az országúti teszteken lenyugöz teljesítményével és luxus felszereltségével. Terepen kívül a méretei ellenére sokoldalúságával profikat és amatoröket egyaránt le tudott nyugözni. A felhasználási területek széles skáláját lefedi, és a legmagasabb minoségu alkatrészekkel van felszerelve. Egy kivételes motorkerékpár! Csak meg kell tudnod engedni magadnak.

Eroteljes és nagy nyomatékú motor

kiváló minoségu elektronikai csomag

nagyon jó minoségu alkatrészek és tartozékok

Magas fokú vezetési kényelem

Megközelítheto kezelhetoség a nagy súly és a kiterjedt felszereltség ellenére

Nagyon széles köru felhasználási terület

Sok praktikus részlet

Minden vezetoi segédrendszer a legmagasabb szinten

Kiváló minoségu futómu kínál vezetési kényelmet és stabilitást

Számos ülésválasztási lehetoség a vezeto és az utas számára

Nagyon gyors, szép és kényelmes motorkerékpár

A mobiltelefon rekesz egy kicsit túl kicsi

Az oldalsó tokok kissé idegesítoek - mindig be kell dugni a kulcsot a kinyitásukhoz

A motorkerékpár oldalsó nézete egy kicsit túl sok muanyagot kínál

A motor alacsony fordulatszámon durván jár

Nagy súly

Magas ár

KTM 1290 Super Adventure S 2021

KTM 1290 Super Adventure S 2021

A KTM 1290 Super Adventure S minden, csak nem régi keletu. Az Euro5-ös motor továbbra is a hihetetlen 160 lóeros teljesítményével és lenyugözo, 138 newtonméteres nyomatékával tündököl. A kifinomult elektronika még simább vezethetoséget biztosít, ami a csodálatosan agilis kezelhetoségnek köszönhetoen kanyarodás közben is nagyszeru szórakozást eredményez. Az új SA S azonban a kényelemmániásoknak és mindazoknak is sokat kínál, akik értékelik az ilyen típusú motorkerékpárok utazási tulajdonságait. Kellemes alapfelszereltség az adaptív tempomat ACC, amely automatikusan tartja a távolságot az elöl haladó jármutol - és nagyon jól muködik. Mindenképpen ajánlott a Quickshifter+ vagy a mindenre kiterjedo TechPack - az alapárnál már nem olyan jelentos az 1000 eurós felár.

Nagyon sportos, ugyanakkor kulturált V2-es eroforrás

a nagy tömeg ellenére rendkívül játékos kezelhetoség

kényelmes, aktív üléspozíció

jó fékek, beleértve a kanyarstabilizáló ABS-t is

átfogó elektronikai csomag

adaptív tempomat ACC

áttekintheto, jól strukturált muszerfal hatalmas 7 colos kijelzovel.

Váltóasszisztens és egyéb funkciók felár ellenében

szokatlan megjelenés

szilárd üléspad

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár Ducati Multistrada V4 Rally vs KTM 1290 Super Adventure S

Egy 2023-as Ducati Multistrada V4 Rally és egy 2021-es KTM 1290 Super Adventure S között van egy pár különbség. Az árat tekintve, egy 2023-as Ducati Multistrada V4 Rally jelenlegi átlagára körülbelül 56%-al magasabb. A 2021-es KTM 1290 Super Adventure S motorkerékpárhoz képest több 2023-as Ducati Multistrada V4 Rally található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 32 2023-as Ducati Multistrada V4 Rally és 26 2021-es KTM 1290 Super Adventure S. A Ducati Multistrada V4 Rally eladásához kevesebb idő szükséges, méghozzá 70 nap, míg a KTM 1290 Super Adventure S eladása 91 napig tart. A 2023-as modellévtől kezdve 9 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található a Ducati Multistrada V4 Rally kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 31 a KTM 1290 Super Adventure S kapcsán a 2017-es modellévtől. Az első Ducati Multistrada V4 Rally beszámolója 2022.09.29.-én került közzétételre, és azóta több mint 26 100 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a KTM 1290 Super Adventure S, amelyenek a beszámolóját 2016.10.12.-én tettek közzé, 32 200 megtekintést kapott.

Ár Ducati Multistrada V4 Rally

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár KTM 1290 Super Adventure S

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások